Diskuse

Servisní služby Volvo Personal Service: Volvo slibuje revoluci. Čím se liší od jiných servisů?

10.10.2017

Švédská automobilka v čínském vlastnictví zavádí v České republice nový koncept servisních služeb Volvo Personal Service, který ve Švédsku funguje už 15 let. V čem spočívá, jaké má přednosti a případné nedostatky?

 

 • 10 Reagovat !

  foto Bubaq

  Bubáq 10.10.2017  12:58

  Progress správným směrem

  Jak jste si už pomalu zvykli (předpokládáme), rádio Bubák obvykle přináší hlubší pohled na představenou problematiku, a to ve spojení se zákulisními a předkulisními informacemi, které se jinde ani nedovíte. Je jen nešťastnou souhrou okolností, že naše kvalitní rozbory a odborné prognózy musí být prezentovány na stránkách tak neduchaplného periodika, jakým je ACZ. Ale to není naše vina...
  Také firma Volvo nezůstává stranou naší pozornosti. Už delší dobu jsme se zájmem pozorovali dění v jejích servisech na území ČR. Zatímco v Čechách se zase tak moc neděje, na Moravě se přímo roztrhl pytel s jevy, jež nemají v automobilové branži obdoby. Servisy firmy Volvo jako prvé na světě přišly s konceptem VPS, jejichž hlavním prvkem je zodpovědný mechanik- tolik zestručněná firemní zpráva rozepsaná v příspěvku ACZ na celkem 264 řádcích (!). Protože se však ukázalo, že v ČR dosud nebyl naklonován druh nazývaný "zodpovědný mechanik", musely tuzemské Volvo servisy na tuto realitu zareagovat. Servisy v Čechách, jak uvedeno výše, zmačkaly desítky papírů popsaných (anglicky) konceptem VPS a tím považují věc za vyřízenou. Jedinou černou ovcí mezi nimi je Srba servis Jíloviště, ale o tom až později.
  Servisy na Moravě však zdvihly tuto hozenou rukavici a postavily se k problému čelem. S platností od 1.10.2017 opravdu ruší funkce přijímacích techniků a nahrazují je funkcemi "osobního Kašpárka". Inovativní podstata tohoto přístupu spočívá v tom, že když už je novopečený majitel Volva nešťastný ze svého vozu, jehož pohonná jednotka má jen 4 válce a nemůže mít více (spíše tedy ehm, méně), rozveselí jej alespoň pečlivě vybraný a proškolený člen servisního personálu.
  Volvo Cars ČR najalo na školení "osobních Kašpárků" celou skupinu komediantů z firmy SPD Tomia Kokamury, kteří svou kvalifikaci předvádí užaslému publiku v rámci představení nazvaného "Už jsou tady, už je konec světa!". Tato parta spasitelů se osvědčila - slovy známého vrchního komedianta z ulice Siemensova 2717/4, 155 00 Praha 5., IČ: 28399757 - když zaváděla do servisů nejmenované firmy v ČR a SR koncept "Nebojte se jich, nás je víc (a máme větší pinďoury)". Volvo uznává, že tato kvalifikace by měla stačit na to, aby se stávající majitelé jejich osobních automobilů stali šťastnějšími a neodrazovali již více nové potenciální zájemce o koupi vozu této značky.
  Zda se tato koncepce osvědčí a nalezne nějaké následovníky ukáže až čas. My v rádiu Bubák však máme za to, že "osobní Kašpárek" bude natolik úspěšný koncept, že jej poměrně brzo převezmou i další firmy, a to nejen z prostředí autoprůmyslu. Jako první následující se totiž ukazuje segment osobních účtů v českých pobočkách tuzemských i zahraničních bank....

  A nyní k firmě Srba Jíloviště: podařilo se nám zjistit, že vedení firmy má kořeny plně v Praze. Tím více nás udivilo, že se pokouší implementovat VPS á la Morava také na území Prahy- západ. Nedalo nám to, a rovnou jsme vyrazili na místo činu. Jaké bylo naše překvapení, když se ukázalo, že v podání jmenované firmy nejde o instalaci "osobních Kašpárků" (které mluvčí firmy označil za znepokojivý trend přicházející z Východu), nýbrž o proces výběru, proškolení a zprovoznění androidů v podobě krásných mladých žen, spíše však děvčat. Při osobním setkání s asistentkami tohoto nového druhu jsme měli jisté pochybnosti o jejich technické a obchodní zdatnosti (však přeci mluvíme o typicky mužském prostředí, ne?), ale androidky to na nás vybalily bez hanby a uzardění. Jejich prostřednictvím jsem si osvěžili celou řadu technických znalostí z oblasti konstrukce automobilů a odcházeli jsme ze servisu Jíloviště jako znovu zrození.
  Doporučujeme proto amatérům z plátku Svět Motorů, kteří se vydávají za odborníky, aby Srbu Jíloviště navštívili ještě dříve, než se o jejich totální neznalosti doví vážené čtenářstvo SM....
 • 20 Reagovat !

  foto Ondris

  Ondris 10.10.2017  13:21

  Garážník

  No nevím - s autama, který už nejsou v záruce, jezdím ke garážníkovi a jak si to čtu, služby dostávám stejný.
  - Osobní přístup - check
  - Nevyhýbá se problémům a nestandardním opravám - check
  - Cenu vím předem - check
  - V případě problémů volá - check
  - Je expert, protože stejným autem jezdí - check
  - Můžu se na opravu podívat - check
  - Vyměněné/rozbité díly mi dá - check

  Když to srovnám s autorizákem a jeho ansámblem měničů, chybí tam kočka na recepci, ale poměr cena/výkon je úplně jinde. Možná to je jen nedůvěrou, ale ještě jsem se napříč značkama nepotkal s autorizákem, kde bych se nemusel bát ojebání.
  • 00 Reagovat !

   foto Bubaq

   Bubáq 10.10.2017  13:40

   « Re: Garážník

   Velmi, velmi výstižné! Ale přeci jen: mému kamarádovi převzal malý domácí mechanik vůz Škoda 1000 MB do renovačního řízení a vrátil mu vůz úplně jiný (dokonce s jiným VIN). Ale to bude způsobeno nejspíš tím, že embéčka jsou nyní tak strašně populární....
  • 00 Reagovat !

   foto KANKUNEN

   KANKUNEN 10.10.2017  13:47

   « Re: Garážník

   V autorizáku je na všechno papír, osvědčení, školení a kalibrace a jen ten učeň pod zvedákem sotva vymění čepku na ventilku.
   • 00 Reagovat !

    foto Bubaq

    Bubáq 10.10.2017  14:06

    « Re: Re: Garážník

    Taky pravda... ale ta cirkulace proškolených mechaniků; ta nedostatečná výstupní kontrola odvedené práce; ten propracovaný systém neuznání reklamace; osobní zkušenosti s jedním z velkých autorizovaných servisů.
   • 00 Reagovat !

    foto speedfred

    speedfred 10.10.2017  16:00

    « Re: Re: Garážník

    no tak ja ti neviem,môžu mať všetky certifikáty ale keď to má ľavé ruky a pri výmene svetla ti poškrabe nárazník tak neviem čo si mám myslieť o prémiovom servise.
  • 00 Reagovat !

   foto schima

   schima 10.10.2017  13:55

   « Re: Garážník

   Je expert, protože stejným autem jezdí >:D >:D >:D >:D
   • 00 Reagovat !

    foto Bubaq

    Bubáq 10.10.2017  14:05

    « Re: Re: Garážník

    Pokud má práci jako koníčka, tak ano. Je expert, m.j. i proto, že s autem jezdí. Tnzn., že všichni jsou experti. Posměšek není na místě.
   • 10 Reagovat !

    foto Ondris

    Ondris 10.10.2017  14:15

    « Re: Re: Garážník

    Jen se směj, ale kvalifikovaný a důkladně proškolený technik v autorizáku (pozdravuju do Vršovic) posledně nemohl najít, kde se otevírá kapota.
    To opravdu radši auto svěřím klukovi, kterej stejný auto (prakticky, AR-Fiaty jsou stejná stavebnice jak VolkswagenGruppe) x-krát rozebral a složil do posledního dílu a místo generálky za 92k bez DPH mi poradí, že je proti spotřebě oleje dobrý pod pístní kroužky navrtat díry, protože se na to v Itálii zapomnělo.
 • 10 Reagovat !

  foto Camry

  Camry 11.10.2017  00:08

  Pracují v týmu po dvou...

  U Toyoty se to jmenuje Expres servis. Co se bude dít, když jeden z nich onemocní nebo si vezme dovolenou ? Nastoupí andon. A co když onemocní dva a každý bude z jiného týmu ? Kdo bude sepisovat zakázku ? Budu čekat než se osobní mechanik umyje a bude se převlékat když pojede na zkušební jízdu ve voze s béžovým interiérem ? Nebo pojede ve špinavých montérkách ? A co když můj osobní mechanik bude mít dovolenou, nikdo jiný mne a mé auto v servisu nebude znát, protože jsem jednal poslední tři roky vždy s jedním člověkem. No, docela dost otazníků - nechám se překvapit.

Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!Blesk.cz

Metro C zastavila technická závada! Po celé trase nejezdilo téměř půl hodiny

Metro C zastavila technická závada! Po celé trase…

Tisíce cestujících, kteří se ve středu ráno potřebovali dostat do práce metrem linky C, čekalo pěkně nepříjemné…

Válka moderátorů: Šíp tvrdě sejmul Krause! A argumentoval Gottem

Válka moderátorů: Šíp tvrdě sejmul Krause! A…

Oba jsou profesionály ve stejném oboru. Každý z nich má vlastní populární talkshow. Řeč je o Karlu Šípovi (73) a…

 

iSport.cz

Fantastičtí Davidové! Pastrňák a Krejčí pomohli každý třemi body k výhře

Fantastičtí Davidové! Pastrňák a Krejčí pomohli…

SOUHRN | Útočník David Pastrňák se podílel v úterním duelu NHL třemi body za gól a dvě přihrávky na vítězství…

SESTŘIHY LM: Salah poslal Liverpool dál, slaví i PSG a Tottenham

SESTŘIHY LM: Salah poslal Liverpool dál, slaví i PSG…

Fotbalová Liga mistrů zná další tři osmifinalisty! Postup z dramatické skupiny C slaví Liverpool, který díky…

 

Reflex.cz

Útočník ve Štrasburgu zabil tři lidi, další zranil. Podezřelý ujel taxíkem, může být už mimo Francii

Útočník ve Štrasburgu zabil tři lidi, další zranil.…

Ozbrojený útočník v úterý večer v blízkosti vánočního trhu v centru francouzského Štrasburku zastřelil tři lidi…

Kapela Zrní pokřtí nové EP Spící v pražském Lucerna Music Baru a představí zde svůj zpěvník Já, Zrní!

Kapela Zrní pokřtí nové EP Spící v pražském Lucerna…

Na konci října vydali Zrní novou nahrávku s názvem Spící, jedná se o EP tématicky navazující na předchozí desku…