Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Lancia v Ženevě: čtyři akční modely a nové koncepty

11 komentářů

Sleeper
Těch koníků tam bylo 215... V8 tuším z Ferrari Mondial, objem 2927, hmotnost 1400 kilo, maximálka 240... kufr 470 litrů, kdyby si z téhle kárky chtěl někdo udělat náklaďák 😄 Zrychlení z 0 na 100 za necelých 7 vteřin... Na svou dobu to muselo být božské auto, na konec osmdesátých let vypadají papírové údaje moooc pěkně.... Ty o sotřebě už méně, ale udávaných 16 litrů ve městě se mi zdá vzhedem k výkonům adekvátní hodnota.... Pramen: Minisalon SM, tudíž firemní údaje Lancia S.p.A. (z prstu jsem si je nevycucal a v hlavě je nenosím 😄)
Deltu som chcel napísať k tomu Murano (všetko okrem predkov je až príliš podobné);
design nuova Lancia Thesis: a na Nissan Murano si pritom nepomyslel ?
Do jisté míry s tebou souhlasím, ale trošku si to přitáhl za vlasy... To, že si Ypsilonka trošku zasportuje není na škodu, i decentní dámy s brilianty si občas zajdou an Golf (to bych tady neměl moc psat, protože to tady může akorát zpustit podmíněný reflex jednoho nezůčastněného a nejmonovaného přispěvatele) či SQ. V tom problém nevidím. Co se týká Thesis. Ano potřebovala by 8V motor, má pouze 6V 3,2, ale ani to enní špatná verze a v naftě konkurence s vyjímkou Německé trojky na tom nikde není o moc líp. Řekl bych, že v naftě je na tom Thesis celkem dobře. Ale ano 8 vál by se hodil, ale v době kdy vnznikala, prostě nebyl. Dnes už nejspíš ano, ale tenkrát ne. Dostane ho nástupce, stejně tak jako ho dostane AR 169. Dvoubarevný lak bych kriticky nehodnotil an tomto autě a převodovka nejspíš špatná už taky nebude. A co se týká Delty. Mám její skicu an monitoru a měl li bych použít tvůj příměr...tak se žádnou Octávií to auto nemá společného ani zbla... Čím víc na to auto koukám, tím víc to bude podle mě pecka... Designově tomu může konkurovat jen C4, jenže té chybí kvalita a technika... A ta by u LAncie mohla být prvotřídní... :yes: V současné době o Lancii strach nemám, ale na maximální rozkvět této značky, tak jak ho nyní počalo zařívat Cuore Sportivo musíme ještě 2 - 3 roky počkat... Přijde...(Delta nuova II, nástupce Lybry, nástupce Thesis - tady myslím, že se bude pokračovat ale v základní linii - možná to půjde víc po stopách Dialogosu)
No podívej se na dobu vzniku toho auta... To auto bylo výkonově na úrovní 911 Carrery, mimoto samozřejmě to byla limuzína, byť se hmotností nemůže rovnat se současnými auty. Takže ten výkon byl bohovský...
Mislim, že Lancie dávala na konci 80. let do sedanu Thema(odvozenýho od Fiatu Cromy)osmiválec ferrari. Celokoženej interiér, elektricky výsuvný křídlo na zadnim víku, a decentní označení 8.32... Ale nic moc výkon, asi 210k. 😉
vseto super....len newem preco do thesisu nedaju mjet z Cromy s 200 konmi ;-\
Bravo Lancia!!!Ja drzim palce Lancii pretoze su to super auta a z tymito novinkami to bude super.Inak dufam ze to Lancia kafé bude aj na Slovensku.!
To by byla myslim prodejni bomba, Thesis Schumacher s motorem odvozenym z 10valce Ferrari F1, s kterym Schumak naposledy ziskal titul. Tipuju ze by Lancia mela celosvetovy uspech. Obzvlast kdyby Schumak tohle auto dostal jako sve sluzebni.
No mas celkem pravdu. Thesis je uzasna, ale uz by zaslouzila skutecne trochu modernizaci a nechapu, proc teda nepouzijou jako top model 3.2 co je v GTA od alfy, vcetne 4x4 torsenu. No uvidime, ale nejak ruzove jejich budoucnost nevidim natoz v naseb vidlakove, kam fiat/alfa nejsou schopni ani lancie dovazet.
trochu nevím, kam se vlastně chce Lancia, tedy kam chce Fiat Lancii dotlačit? Odjakživa "hezčí" nákupní taška Ypsilon, v posledních dvou generacích přetvořená na luxusní dámskou kabelku zdobenou zirkony, možná i nějakým briliantem, najednou začíná sportovat?! A ani jí předtím neodpárali ty lesklé kamínky....kromě toho ty Momo Ypsilonky jsou v nabídce značky už minimálně přes půl roku. A Thesis, nádherný vůz, téměř dokonalý mix retro a budoucnosti, místo toho, aby dostal pořádný (mnohoválcový) motor, který by zajistil potřebnou přestiž a autoritu, tak se bude pyšnit dvoubarevným lakem a nejslabším motorem mezi všemi konkurenty? Zajisté standardně v kombinaci s tupou automatikou? A s připravovanou Deltou, pomalu větší než Škoda Octavia, budou chtít dokázat co?