Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Volkswagen Passat BlueMotion: světlemodrý svět VW se rozšíří

34 komentářů

Klaudius
...no a este ubratnejaku tu desiatku kg hmotnosti a pojde aj pod 5 litrov.... :yes:
mari
papír snese všechno... V reálu se pod pět nedostaneš ani při jízdě z Macochy... Navíc, se 77 kW v autě této velikosti budeš svádět souboje s kamiony.
naši měli kdysi scorpio 2,5D, tuším 51kW. to bylo teprv drama při předjíždění :-!
mari
>😒] to je holý nerozum dávat do tak velkého auta takový výkon. Na druhou stranu, tehdy šlo u dieselu opravdu jen o nižší spotřebu
Mno mě by jenom zajímalo, či jste s tím někdo jeli, co Klaudiusu a mari?? S tímhle motorem jsem měl tu možnost jet, byl v dodávce VW Caddy Life spojen s DSG převodovkou a můžu s klidným svědomým říct - 77kW bohatě stačí :yes: pochybuju totiž, že by asi lehčí a hlavně aerodynamicky lepší passat byl nějakou brzdou. Někdy je hold lepší se s něčím projet a pak diskutovat 8-s
mari
vím moc dobře o čem píšu. Tento motor znám z nové Jetty a nepředpokládám že těžší Passat s větší čelní plochou by s ním měl jet lépe... Nevím na co jsi běžně zvyklý, ale ta Jetta toho měla dost sama se sebou... Mimochodem: dodávky mívají lehčí zpřevodování, které dynamice (teda subjektivnímu pocitu dynamiky) nahrává
Ad "lehčí a hlavně aerodynamicky lepší passat "
Podla www.vw.sk ma Caddy vlastnu hmotnost s vodicom 1481 kg. Passat Variant ma pohotovostnu (bez vodica) 1477 - 1653, cize s vodicom (75kg) 1552 - 1728. Cize Passat je tazsi.
tiež si myslím, že 77 kW úplne stačí na rodinné auto a aj na predbiehanie, a ak chceš športové veľké auto, musíš pozrieť inde, to auto je fakt dobrá voľba 😄
Klaudius
Miesas spolu hrusky a kolecka....sice mas mozno pravdu, ale tato debata zacala o inom... 😉
Klaudius
Isteze. Prave preto si myslim, ze si s Passatom nesiel. Poznamka o tej hmotnosti padla preto, lebo je tazky jak svina a ten motor s nim ma co robit. Porovnavat to s autom o triedu dolu a DSG je trochu mimo. Navyse v clanku sa vobec nespomina s akou prevodovku je motor spriahnuty. Inak cela takato sprava je viac reklamny tah ako realita, ked mam kombik, tak asi pre nieco, a ked donho nalozim zenu, dve deti a nejaku tu batozinu tak by som musel byt kuzelnik, aby som stlacil spotrebu na deklarovanu hodnotu. No a s Passatom neslapat na plyn a zaradit sa medzi stodvadsiatky skodovky kvoli spotrebe je teda riadna blbost, nie?
Mam 85KW Passata a kdyz dodrzuju limity, tak jezdim za 5,1...kdyz na to kaslu tak za 6.2
Co to tu placate za nesmysly? Mam passata 1,9 93Kw (r.v. 2001) a v lete mam spotrebu bezne 5,1 (rekord je 4,6) a v zime 6, max 6,5 litru.
1,9 93kW? To vyráběli kde?
chiptuning?
Tak to je potom jiná. To tomu Passatu asi také ďábelsky nakládá. S čipem by mu to při piánku mělo srkat 3-4l. Rekord nad 4,5 litru je ostuda. :-!
no jo, chiptuning...kapitola sama pro sebe :-!
No to byl snad ten klasickej TDI motor co do toho brali vsichni ne ? JInak samozrejme spotreba je * - jezdim s 2.0TDI za 9 kdyz jedu pianko a 11-12 kdyz tomu nakladam, takze 5.1 a 6.5 je jen k pousmani 😄
Zrovna ted jsem prijel z "vyletu". Mlada Boleslav-Praha, letiste Ruzyn-Mlada Boleslav.Po dalnici 150kmph, skrz Prahu klasika.Skoda Superb 2.5TDI@120kW, 7,1l/100km.
Rozhodně nejsem odborníkem skrze koncern, nicméně u 1,9 TDI si pamatuji výkony 66, 81, 85, 96 a 110 kW. Ale chápu, že je to detail, překlep, nic za co by se muselo věšet. Mělo to být spíš jenom popíchnutí. :-! Ale jinak za 9 piánko s TDI je docela děs, podobnou mám průměrnou u benzínového 165k turba.
Avatar - VDC
VDC
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse. Tento příspěvek porušil pravidla diskuze a byl smazán.
Jo no vidíš, jasně. Ale je v tom přeci jen děsný bordel. A nedávno jsem navíc na konkurenčním serveru četl, že 2,0 TDI a 2,0 TDI s filtrem pevných částic není zcela ten samý motor. Mají stejné výstupní parametry (103kW, 320Nm), nicméně bez filtru je to šestnáctiventil, kdežto s filtrem jen 8v. Nikde to nekřičí, kdo se v tom má vyznat? >😁 :-!
no jeden není...jsou dva 😉 A nej byl stejně 81kW...zvláštní že tak tak dlouho po ukončení výroby jej zatím žádnej od VW nepřekonal ;-\ Náskok díky technice >😁
Duri17
Uplny suhlas, sam tomu nerozumiem. Momentalne mam Seata Ibizu 1,4TDI 80k a priemerna spotreba za 20tis km je 5,1L/100km. To dokazalo aj stare dobre TDI 81kW. Na rozdiel od toho trojvalca taha pekne odspodu, je tichsia a to uz vobec nehovorim o vykone. Celkovo mam pocit, ze technologia PD bol krok vedla, okrem vacsej hlucnosti su TDI PD aj viac poruchove, zeru olej...
to si děláš srandu ne ? Já mám s dvoulitrovým benzínem jezdím za osm až osm a půl ! A to má 12 let a opravdu nejezdím pomalu..s O1 1.9TDI 96kW běžně za 6l, eko jízda 4.4l...asi jsi opravdu zvláštní jezdec 😉
ja mám 525d, chiptuning a v pohode idem na 9 l, na neviem ako ty jazdíš pianko?
To asi nemas 2.0 TDI ..... 😄 Kdyz jedu pianko, bere si neco malo pres 5... Rekord mam 4,8(200km trasa,silnice 1 tr., 80-110km/h) ;Pri 180km/h ve 4 lidech a nakejma kuframa si bere 7.5... Bud te podvedli a mas 2.0tfsi >😒] , nebo mas 2.0 tdi, ale v tanku... :no:
Zrejme mas v haji motor, nebo nemenis filtry, jinak si takovou spotrebu nedovedu vysvetlit 8-s
Jozki
Nic proti ale to je nejaka somarina. 😲 Ja ked idem Passatom 2,0 TDI 140 PS tak mam spotrebu tesne pod 6 litrov - dialnica 70% okresky 30%. A ak to zeniem tak sa dostanem tesne nad 7 litrov. Asi treba vediet jazdit. ;-\ Ale ked sa jazdi systemom plyn brzda tak ...
Treba setriprevodovku a jezdi max na 3 😉
Jozki
moze byt. pianko=90 km/hod na 3 to moze byt tak 3500-4000 ot a spotreba 9 l/100. >😁 >😁 .
Mě ta modní vlna tohoto typu taky zachvátila. Prostě to frčí...ale na jak douho že? Doufám že napořád, opravdu. :yes: :yes: :yes:
Naskyta se otazka, proc potom koncern rozpoutal takovy humbuk kolem emisnich limitu, kdyz i takhle velky auto onen limit bez 6ti gramu splnuje jiz dnes a dosahlo se toho nicotnymi upravami.
protoze bmw, mercedes, audi, porsche nabizi auta nad 150ps, ktere tyto emise nesplnuji (kromne bluetec diesel) Premiove automobilky 100konove prditka jako toyota, peugeot nebo opel neprodaji.
jsou neuveritelne neergonomicke! Proc je nedelaji v oranzove, tak jako seat???