Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: velký Jaguar XJ bude omlazen

Už v Ženevě se představí facelift vlajkové lodi Jaguaru. První fotografie se podařilo pořídit nedaleko továrny ve Spojeném království.
Zpět na článek
15. 12. 2006 10:44
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 15:28
15. 12. 2006 16:46
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:45
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 16:49
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:10
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 16:47
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 17:17
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 17:49
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 18:33
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 18:46
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 18:53
anonym
15. 12. 2006 19:20
anonym
15. 12. 2006 19:41
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 19:54
anonym
16. 12. 2006 14:33
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:51
15. 12. 2006 16:54
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 17:19
anonym
15. 12. 2006 17:50
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 18:03
anonym
15. 12. 2006 18:10
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 19:29
neregistrovaný "ZZ"
16. 12. 2006 21:10
neregistrovaný "VDC"
15. 12. 2006 17:22
anonym
15. 12. 2006 17:24
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 23:42
neregistrovaný "yaroukh"
16. 12. 2006 00:43
neregistrovaný "Lancer"
16. 12. 2006 09:44
neregistrovaný "AJ-V6"
16. 12. 2006 14:34
neregistrovaný "mates"
19. 12. 2006 09:15
neregistrovaný "yaroukh"
16. 12. 2006 10:48
16. 12. 2006 00:46
neregistrovaný "Lancer"
16. 12. 2006 09:47
neregistrovaný "AJ-V6"
16. 12. 2006 14:31
neregistrovaný "mates"
16. 12. 2006 15:25
neregistrovaný "Ne"
17. 12. 2006 09:51
neregistrovaný "mates"
17. 12. 2006 16:03
neregistrovaný "Ne"
17. 12. 2006 17:25
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 10:44
XJ
Hlavne aby ten facelift nesel nejakou poutovou cestou. XJ ma mit jistou dustojnost. Male OT: na prvnim fotu je videt, ze X-Type vypada velice dobre i vedle takove ikony jako je XJ ;-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Pekelná Micinka
15. 12. 2006 15:28
Re: XJ
Ve všem souhlas, k X-Type jen snad to, že je škoda, že se právě trochu víc "pouťovou" cestou nevydal, hlavně agresivnější příď, myslím, že tak by si našel víc cesty k mladým zákazníkům. Jinak si nejsem jistý, co chtějí s XJ dělat, že by taky byl "povinný" mesh grill jako u S-Type? To asi nehrozí, protože přeci jen ne všem "potentátům" musí sportovnější vzhled vyhovovat... Uvidíme, nic zásadnějšího než jiný přední spoiler nás stejně nečeka. Největší obavu mi dělá zakrytá záď. Snad neplánují změnu jako mezi prvním a druhým faceliftem S-Typu, ani na optiku jako takovou bych nešahal. Současné lampy jsou nádherné a poměr mezi bezbarvou a červenou plochou a jejich rozvržení se mi líbí bez výhrad... Nechme se, snad příjemně překvapit.
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:46
Re: XJ
Jo, naprosty souhlas, ze zad posledniho S-Typu je nejmin povedena.
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 16:45
Re: XJ
X-type vzdy vyzeral vyborne. Ludia ocenia jeho nadcasovost az s odstupom rokov. Je mi luto, ze mas problemy s tym svojim X-typom, pisal si o tom v diskusii k clanku "Jaguar oficiálně: nástupce S-Type se bude jmenovat XF". Mozno by si tu svoju kocicku mal zobrat k niektoremu z dealerov v Nemecku alebo Rakusku a nechat to spravit tam. Auto mas v zaruke, ktora plati po celej Europe, tak to vyuzi.
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:49
Re: XJ
V Brne aspon vyvijeji snahu a jsou slusni. Ovsem, pokud se rychle nezadari, tak zajedu do Vidne. Rozhodne se tim nenechavam moc deptat. Znacku kvuli tomu menit nehodlam. Spis servis a dodavatele.
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 16:10
Nastupca XJ
Pred dvoma tyzdnami som bol pozvany firmou Synovate specializujucou sa na prieskum trhu najatou Jaguarom na "Car Clinic", kde dizajneri Jaguaru zbierali data od ludi kupujucich auta v triede Jaguaru XJ. Slo o priame zrovnanie nastupcu Jaguaru XJ s konkurenciou Mercedes S, CLS, Audi A8 a Maserati Quattroporte. Sranda, ze BMW 7 nepovazovali za konkurenciu. Vidiac "uspech" BMW 7, asi sa nechceli nechat inspirovat :-)
Ked ma pozyvali, nechceli mi povedat, pre ktoru znacku ten prieskum robia, aby som tam prisiel s "otvorenou myslou".

Nechcem prezradzat prilis vela, aby som Jaguaru neuskodil. Ale poviem aspon tolko, ze som bol nadseny. Ten nastupca bude absolutna pecka! Pri pohlade na tu nadheru sa mi uplne podlamovali kolena. Ten voz vyzeral tak opulentne, ze som si najprv myslel, ze sa jedna o nastupcu Bentley Arnage. Vsetkym priaznivcom Jaguarov rucim za to, ze nebudu sklamani, a to ani tradicionalistom napriek uplne revolucnemu dizajnu exterieru aj interieru. Je tam jasne vidiet anglicka dizajnova skola. Uz sa neviem dockat, az tento skvost uvedu na trh.
Rozbalit vlákno
26
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:47
Re: Nastupca XJ
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Koorva, to je zprava jako hrom! Po dlouhe dobe nejaka pozitivni ;-)
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 17:17
Re: Nastupca XJ
Moja zena je tazky Jaguarofil. Ked som sa vratil z tej Car Clinic a povedal som jej, o com to bolo, bola strasne zvedava a zaroven lutovala, ze sa toho nemohla zucastnit aj ona. Velmi ju vystrasilo, ked som jej povedal o revolucnom dizajne noveho XJ. Ona patri k milovnikom starozitnosti, ludom, co ctia tradicie, kvalitny dizajn odolavajuci zubu casu. Presne typ ludi, kvoli ktorym sa Jaguar bal radikalne zmenit smer dizajnu. Ale potom som jej nakreslil tie krivky a popisal nove prvky v dizajne a bola tiez nadsena! Matesi, v kazdom pripade zostan u znacky. Az ti tvoj X-type daju vo Viedni dohromady, zase budes chrochtat blahom vzdy, ked si do tej kocicky sadnes. A zaroven pozor s kupou Jaguaru XF, aby ti zostal kapital na nove XJ. Az ho uvidis, budes ho musiet mat. O tom som 100% presvedceny. A k poznamkam o technickych inovaciach v novom XJ ako boli spomenute v diskusii k Markovmu clanku o buducnosti Jaguaru mozem smelo dodat, ze NEMAJTE OBAVU. V novom XJ su niektore vychytavky a napady, ktore nema na trhu zatial nikto. Vazne som vyvaloval oci.
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 17:49
Re: Nastupca XJ
Ja XJ primo miluju. Mel jsem moznost si vzit misto X-Typu XJ. Ale v tu chvili zvitezila prakticnost nad srdickem ;-\ Mam s XJ neco odjeto a kdyz je moznost, tak nevaham ani vterinu a pujcim si ho. Ale pro moje potreby je krajne neprakticke ;-\ Vetsinu najezdim po centrech mest a tam je to pro me s XJ pravy peklo. Hlavne sirka parkovacich mist. Ale nikdy nerikej nikdy ;-) Kazdopadne jsem na XF velmi zvedavy a potom co jsi tu napsal o XJ jsem vazne napnutej jako skandy! :-) PS: Svoji zeny si vaz, takovych lidi uz moc neni :yes:
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 18:33
Re: Nastupca XJ
Zene tvoju pochvalu ukazem. Dufam, ze ju vzapati nenapadne posielat ti email :-) XJ-cko si si ale dopriat mal. Hlinikova karoseria, vzduchove perovanie, laminovane protihlukove zasklenie, silne motory, zamatova prevodovka, interier ako v panskom klube,... mam pokracovat? Necudujem sa, ze si sa zamiloval. A praktickost do mesta? Pekne to vystihol Alessio v jeho prispevku o 420G na magistrale. Ak mas problem s parkovanim, mam napad ako to vyriesit. A este usetris za parkovne a nemusis sa bat, ze ti niekto tvoju selmu ukradne. Pri dnesnych urovniach penzii v CR a SR by som si proste nasiel starsieho pana cerstvo odisleho na dochodok s vodicskym preukazom, prijatelnym zrakom a vyberanym chovanim. Vacsina ludi, ktori odidu na dochodok maju problem s nahlym poklesom prijmov. Ponukni mu nejakych 10000 mesacne na ruku cistych a urob si z neho osobneho vodica. Ak chces sediet za volantom, tak stale mozes a vodic bude sediet zatial ako spolujazdec. Prides na obchodne jednanie a potrebujes zaparkovat v centre mesta,... ziadny problem. Vodic sadne za volant a odide mimo centrum na miesto, kde zatial moze limuzinu lestit a maznat sa s nou. Skoncis jednanie, brnknes mu na mobil, aby zase prisiel. Zaroven usetris za parkovne. Ak si unaveny, proste si sadnes dozadu a uzivas si komfortu velkej limuziny. Cena pracovnej sily v strednej a vychodnej Europe je stale pomerne velmi nizka a nejakych 400 - 500 Kc denne za vodica je v pomere straty hodnoty na aute za nejake 2 - 3 miliony zanedbatelna suma.
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 18:46
Re: Nastupca XJ
Zena at klidne napise, slibuju, ze se zachovam jako gentleman ;-) Ja ti nevim, jestli to byla nebo nebyla chyba s tim XJ. Obcas lituju, jindy si gratuluju. Vse co jsi napsal je pravda, ale tohle by pro me bylo snad jeste horsi nez to blby parkovani. Mozna zmenit praci a pak bych to mel jednodussi. Vim o jedne ceste a stale si s tou myslenkou pohravam. Mit dve auta. Jedno na bezne pouzivani a jedno pro radost. Idealni kombinace je ted X-Type a E-Type (coupe). Radost nad radost ;-) Dalo by se to pojmout i jinak, XJ a neco jineho. Zatim jsem jeste ani pro jednu variantu nedozral, ale doufam, ze jednou do toho "prastim" :-)
anonym
15. 12. 2006 18:53
Re: Nastupca XJ
vykašli se na důchodce...šoféra ti budu dělat já! (ale musíš mít XJ) ;-) :-!
anonym
15. 12. 2006 19:20
Re: Nastupca XJ
Problem je, ze prevadzka 2 aut je vzdy drahsia ako prevadzka jedneho hoci aj luxusneho (pripadne aj so soferom). Aj keby som mal miliardy, stale budem robit analyzu nakladov. Preto som siel cestou jedneho XJ a nie napriklad S-type + X-type. Az uvidis nove XJ, bude dilema vyriesena. Potom budes chciet XJ na bezne jazdenie (pripadne so soferom) a E-type do zbierky alebo pre radost.
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 19:41
Re: Nastupca XJ
to som ja, AJ-V6, zase som zabudol nastavit nickname. Asi sa budem musiet zaregistrovat.
anonym
15. 12. 2006 19:54
Re: Nastupca XJ
vlastně...mohl by si nechat X-typa a přikoupit třeba Morgana... pak už jen vstupenku do klubu,doutník, brandy (či po štrůdlu portské)...jojo...to je život :-)
neregistrovaný "mates"
16. 12. 2006 14:33
Re: Nastupca XJ
Ano ty naklady, to je to co me zatim nejvic brzdi v realizaci te myslenky. V pripade toho E-Typu (eventuelne Mk.II) me navic brzdi cas, protoze bych to chtel v co nejvetsi mire dat do kupy sam.
Avatar - VDC
15. 12. 2006 16:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 16:54
Re: Nastupca XJ
A ted uprimne a ruku na srdce. Je podle tebe ta 7 taky hezka? Ber to jen z exterieru, kdyz se podivas na parkovisti na S klasse, XJ a 7.
anonym
15. 12. 2006 17:19
Re: Nastupca XJ
proč by se měl na parkovišti někdo koukat na něco jiného než na XJ? ;-) :yes:
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 17:50
Re: Nastupca XJ
:yes: :yes: :yes: :yes: Na to jak jsi mlady, to mas prekvapive srovnany ;-)
anonym
15. 12. 2006 18:03
Re: Nastupca XJ
dneska jedu domu, znuděně čumim z busu...a my předjížděli tohodle (fakt nevím, jestli to bylo tohle, ale vypadalo to snad stejně) [odkaz] , samozřejmě pravostrané řízení,veteránské značky, otevřené střešní okno a v něm chlápek cca. 50, kouří doutník a usmívá se na namačkané lidi v busu (na magistrále)...tomu já říkám užít života. Tyhlety velké jaguáry jsou nádherné. Novější taky ujdou...vlastně...mít peníze, tak XK je moje :-)
neregistrovaný "mates"
15. 12. 2006 18:10
Re: Nastupca XJ
:yes: :-)
neregistrovaný "ZZ"
15. 12. 2006 19:29
Re: Nastupca XJ
:yes: ;-) :-)
neregistrovaný "VDC"
16. 12. 2006 21:10
Re: Nastupca XJ
Ano. Hnusna mi prijde nova S-Klassa a XJ je prisernej. Opravdu si to myslim. To auto nepusobi "tradicne", ale zoufale zastarale. Libi se mi i novy Lexus LS a A8, ale tu do top segmentu uplne neberu.
anonym
15. 12. 2006 17:22
Re: Nastupca XJ
Ja nekomentujem technicku uroven BMW 7. BMW ma napriklad fantasticke motory. Ked ich 12-valec bol dost dobry pre Rolls Royce, tak to nieco znamena. Velmi by sa mi pacila kombinacia BMW motorov v karoserii Jaguaru. Ale napriek tomu, ze sucasna BMW 7 je mozno najpredavanejsou sedmou v historii este neznamena, ze sa trafili dizajnom do cierneho. Myslim si, ze s uhladenejsim dizajnom by ich predajne cisla vyzerali este o mnoho lepsie. Nutnost faceliftu u sedmy po dvoch ci troch rokoch, kde museli zmenit ten "vyjukany" vyraz prednej casti hovori za seba. Ale odbocujem od temy, takze tymto moje komentovanie dizajnu BMW staci.
neregistrovaný "AJ-V6"
15. 12. 2006 17:24
Re: Nastupca XJ
oops, to som bol ja, AJ-V6.
neregistrovaný "yaroukh"
15. 12. 2006 23:42
Re: Nastupca XJ
Teda chlape, zákazník Jaguaru ze mě nebude, ale málem jsi mě tím nadšením rozbrečel! >:D :yes: Doufám, že to stejně jako ty uviděj i ti, kdo si to můžou dovolit. :yes: (Matesu, dobře sobě rozmysli, na své štěstí pomysli!)
neregistrovaný "Lancer"
16. 12. 2006 00:43
Re: Nastupca XJ
>:D :yes:
neregistrovaný "AJ-V6"
16. 12. 2006 09:44
Re: Nastupca XJ
Na Car Clinic boli pozvani specificki ludia, ktori si taketo vozy mozu dovolit. Vsetci su to ludia, ktori v tomto roku kupili nove auto v luxusnej triede. V mojom slote som bol jediny, kto ma Jag XJ, dalsi dvaja boli majitelia Mercedesu S. Fakt, ze Jaguar najal profesionalov na zber porovnatelnych dat presne adresnej skupiny zakaznikov ma velmi potesil. Chcu si byt 100% isti, ze novy revolucny dizajn nenastve sucasnych zakaznikov Jaguaru, ktori maju velmi presne specificke ocakavania od svojho auta a neradi zapadaju do sedi priemeru. Zaroven ale chcu prilakat zakaznikov konkurencie. Ohlasy aj tych dvoch panov jazdiacich s Mercedesmi boli viac nez pozitivne. Dizajn noveho XJ je natolko revolucny, ze vyzeral modernejsi dokonca aj v porovnani s Mercedesom CLS a ten sa Mercedesu podla mna velmi podaril. Jaguaru sa vsak podarilo vytvorit zaroven voz, z ktoreho uplne cisi luxus a dobry vkus. Uz som povedal, ze som si najprv myslel, ze to bolo Bentley. Jednalo sa o prototyp v plnej velkosti, so vsetkymi detailami. Auta od konkurencie ako som spomenul vyssie boli pritomne v tej istej miestnosti, aby bolo mozne priame porovnanie. Dalsi prototyp mal aj plne funkcny interier, a zase pre priame porovnanie boli v tej istej miestnosti auta od konkurencie, kde sme mali hodnotit aj ich interier. Ja mam uz teraz jasne, co bude stat v mojej garazi v horizonte nejakych 4-5 rokov, ked planujem vymenu mojho terajsieho XJ. Novy Mercedes S do tej doby nebude, nad smerovanim BMW som uz "zlomil hul", a v pripade, ze Audi nepridu s niecim este lepsim, nez som videl, bude to zase Jaguar.
neregistrovaný "mates"
16. 12. 2006 14:34
Re: Nastupca XJ
Malokdy se mi stane, ze bych nekomu zavidel, ale ted zrovna tobe strasne moc ;-)
neregistrovaný "yaroukh"
19. 12. 2006 09:15
Re: Nastupca XJ
:-) hlavně s ním pak musíš hodně jezdit a pokud možno po Praze >:D
16. 12. 2006 10:48
Re: Nastupca XJ
tak to je hodně dobrá zpráva ... jaguar takové auto moc potřebuje :yes:
neregistrovaný "Lancer"
16. 12. 2006 00:46
Kdyby to takhle slo pokazde...
Musim rict, ze tuhle diskusi bylo fakt radost cist ;-) :yes: Dokonce se ze me stal malem fanda Jaguaru >:D :yes:
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "AJ-V6"
16. 12. 2006 09:47
Re: Kdyby to takhle slo pokazde...
Co nie je, moze byt. Nikdy nie je neskoro ;-) Welcome to the club. :yes:
neregistrovaný "mates"
16. 12. 2006 14:31
Re: Kdyby to takhle slo pokazde...
Jsou taci, kteri pro Jag dozraji. Modli se, aby jsi k nim patril ;-)
neregistrovaný "Ne"
16. 12. 2006 15:25
Nejvyssi cas na facelift
Po propadaku stavajiciho XJcka uz to podle noveho XKcka vypada, ze konecne Ford pochopil, ze dneska nikdo nekupuje auto jenom kvuli znacce a ze prodavat takovy osizeny sunt jako je stavajici XJ za tri mega v konkurenci jako je BMW 7, Mercedes S nebo Audi A8 je proste nemozne. Takze to vypada, ze i ofaceliftovane XJcko bude konecne kvalitni auto. Zejmena predpokladam, ze po vzoru XKcka dojde k vyraznemu prepracovani ostudneho interieru na patricnou uroven a ze snad bude dostupna vybava alespon na urovni Mondea, kdyz uz nemecka konkurecne bude asi opet jenom mavat z velke dalky. :-)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "mates"
17. 12. 2006 09:51
Re: Nejvyssi cas na facelift
Jenom nam , prosim, dopln v cem je XJ tak osizeny sunt a proc by melo byt propadakem?
neregistrovaný "Ne"
17. 12. 2006 16:03
Re: Nejvyssi cas na facelift
Staci se podivat v jakem stavu je Jaguar a jake jsou prodeje stavajiciho XJcka, ktere melo byt vlajkovou lodi a hned je jasne, ze zrovna prodejni uspech to nebyl.
Osizeny sunt to je, protoze to Ford tak chtel. Staci si sednout dovnitr a trosku se rozhlednout. Stredovy panel predstavuje jakysi kus hnusneho cerneho plastiku s lacinymi tlacitky, ktere pripominaji Mondeo pred faceliftem (po faceliftu ma i Mondeo lepsi zpracovani), uprostred barevny display s rozlisenim jak korejsky mobil pro pubertacky s mimochodem horsi grafikou nez ma uz ctyri roky Nissan Primera P12 za ani ne tretinu ceny, palubni pocitac beze zmeny prevzat opet z Mondea, stejne jako nektere dalsi ovladace. K tomu se radi absence vetsiny vybavy dostupne u konkurence, koneckoncu i to Mondeo ma nektere prvky vybavy nedostupne pro Jaguar XJ. Takze jako pokus dobry, ale na tuhle tridu to proste nestaci.
17. 12. 2006 17:25
OT
[odkaz] snad to tu ještě nebylo 8-s
Rozbalit vlákno
0