Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Not very pretty car.
neregistrovaný "Johny.Rico"
| 8. 10. 2006 19:32
Jinými slovy - docela škaredé auto. Ale pojede docela slušně. That's all.
...
neregistrovaný "VDC"
| 8. 10. 2006 19:55
Predek vypada nakonec docela stravitelne (v ty tmavsi barve), interier se mi libi, zadek je "jenom" nudnej, profil ujde... tak jaktoze je to dohromady tak hnusny?? 8-s >:-[]
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 8. 10. 2006 20:07
Tak hoši, voskujte copy, kalte meče, jásejte. Konečně je to tady. Tečte z těch dokonalejch, úchvatnejch křivek, z toho dokonalýho stylu. Já vím, děsně se ti líbí. Cejtíš v tom dávnou sílu šavlozubejch tygrů... cejtíš v tom nezlomnost mamutů. Co taková bavorská ixpětka, ten hurvínek dálnic, co taková ixcédavadesátka, ten umulousanej seveřan, co takovej stydlýn, Rang Rover, co Cayenne, rychlonožka slepejch uliček... vždyť to není žádná liga. Tribeca... to je ten styl. Tak je to konečně tady, zatáhněte evropský vejlohy, zhasněte bulváry, jeden svět končí... a jinej začíná. Přijíždí TRIBECA... tvůj zítřejší sen.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
neregistrovaný "Scooby"
| 8. 10. 2006 20:20
Je to auto co má šmrnc, nevábí hloupé trubce hodnotící jen tvary... Koneckonců jsem v ní jel asi před 3mi měsíci v Kanadě a je úžasná,jen není fotogenická, to je ten problém, svez se a uvidíš. Mimochodem už jsi se svezl v STI? Jestli ne,tak jsi se moc nevytáh, měl jsi dost času od chvíle kdy jsi to prohlásil ;-), máš co dohánět... A až budeš v šourůmu, rovnou si prolez i Tribecu :-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
anonym
| 8. 10. 2006 20:33
scooby,to by jsi chtěl od monitorového škatulkáře poněkud moc,nemyslíš? Jen ho nech tančit jeho posměšné tance...my ostatní víme, že Tribeca je velmi dobré auto ;-) :yes:
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 8. 10. 2006 21:27
Pokud mě hodnotíš, jako monitorového škatulkáře... rád bych ti připomenul, že mít najeto desettisíc kilometrů, jako máš ty, nepasoval bych se tu na driftovacího maniaka. Koneckonců, není to tak dávno, co jsi mě tu poučoval, jak parádně driftuješ, aby pak na mou otázku z tebe vylezlo, že máš najeto 7,5 tisíc kilometrů, Alessio. Prosím, chceš-li být ostrý, budˇ, ale zároveň nepostrádej proporce... Minule jsi mě přesvědčoval, že Subaru STELLA je krásné auto. Ano, je krásné, přesně, jako je krásná i Tribeca. Neříkám, že jsem jel v každém autě světa... ale věř, že pár jsem jich osedlal... a na to, abych uměl posoudit vizáž auta mi stačí jeden hlubokej pohled. Mimochodem, kdybys měl posoudit vizáž Tribecy a X5 procentuálně. Kolik by od tebe který dostal těch procent? Myslím za vizáž.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
anonym
| 8. 10. 2006 21:43
ááále,potrefená husa...svez se s nějakým subaru, nejlépe STI a pak dáme řeč na téma "Moje pocity ze Subaru". Do té doby jsi pouhý posuzovač obrázků (seděl jsi v Tribece?) a to, i když si tě pro jisté věci vážím,je málo na debatu. Nic ve zlém. PS: já tě poučoval, jak parádně driftuju? Máš mnohem lepší paměť nežli já...na nic takového si nevzpomínám (ani na 7500 km) ;-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 8. 10. 2006 21:55
Ze by ses styděl, a nechceš teď přiznat? :-) Jistě, uvedl jsi, že máš najeto 7a půl... ty si opravdu nevzpomínáš na ten dialog? :-) Pak jsi ještě uvedl, že těch 7 a půl :-) je s Legacy a že asi 5 jsi najel ještě s něčím jiným... Tys tam také nepsal, že tatínek koupil Subaru Legacy. Podívej se, skoro každý tu může napsat, že jsem monitorovej posuzovač, a bude mi to jedno. Od tebe bych čekal větší rozvahu, a to zejména po té, co o mě víš... Takže si rozmysli na jaké úrovni hodláš se mnou diskutovat. P.S. Mimochodem... Alessio, právě jsi spáchal kýč kýčů... tatínek si koupí auto a tedy od toho ty odvádíš svá stanoviska o autosvětě. Já chápu, žes mladý a nadhled teprve hledáš, ale snížit se k tomu, abych tu vynášel do nebes auto svejch rodičů... to vyžaduje velmi málo rozmyslu... Zklamal jsi mě. To tu píši vyjímečně, a ty víš, jak to myslím.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
anonym
| 8. 10. 2006 22:06
>:D promiň, ale musím se tomu smát...tatínek má svoje auto, Nissana Almeru, psal jsem to mnohokráte a tak nevím, proč mi cpeš, že koupil Legacy... :-). nekopupil. Jsou i další členové rodiny, časem na správného určitě příjdeš. ANO, v rodině máme tři auta a tak nemám na jednom najeto hodně tisíc,ANO, jsem věkem stejně starý jako by mohl být tvůj syn, ANO,nemám toho najeto hodně...ale...v Subaru jsem na rozdíl od tebe jel...a ve všech typech ;-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 8. 10. 2006 22:24
Tak pokud ti tahle zkušenost dává inspiraci k tomu, abys mě bezdůvodně častoval... tak to dělej. Možná jsi mě ale na to mohl předem připravit... Ano, já sice jsem starší, než-li ty, ovšem vůči tobě (tobě) bych si tohle nikdy nedovolil.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
anonym
| 8. 10. 2006 22:28
ježiši, pokud bereš jako častování to, že tě nabádám k tomu, aby jsi se svezl něž něco pošleš k ledu (viz dole "vata"), tak fakt promiň, ale nevím, jak to říct víc diplomaticky :-(
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 8. 10. 2006 21:18
:-) Jezdím často kolem jedné prodejny a vždy si na to vzpomenu... tak já tam tedy provětrám kožichy. Jinak, Scooby, tachnika určitě výborná... ovšem tvými (velmi konejšivými slovy)... auto nefotogenické. S tím souhlasím ;-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
neregistrovaný "Scooby"
| 9. 10. 2006 09:48
Ok, jsem zvědav na Tvou případnou reakci (pokud se ovšem opravdu svezeš), protože už jsem "předělal" víc posměváčků na zaryté subaráky :-) - Stačí trošku povozit v STi a najednou má zamračený germanofil úsměv od ucha k uchu jako kdyby právě prodělal deset orgasmů s Taťánou Kuchařovou ;-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 10:01
:-) :-) Problém je, že oba víme, že jízda je určitě výborná... ovšem kabát... kabát musí být výborný také... jinak nemá šanci.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
neregistrovaný "kkk"
| 9. 10. 2006 00:42
GTI, na to, ze se notoricky navazis do subaru uz vsichni vime? pomatuju se snad jen na jeden pripevek (me subaru), ktery by tuto znacku neshazoval. ale nepripada ti trochu detinske ji odsuzovat jen kvuli designu? pripada mi, ze nevis vubec nic o technice pouzivane v techto autech. ze nevis, ze ma jedinecky system 4x4, perfektni podvozek, skvelou odezvu volantu...mel bysis trochu prozarit svou zatemnenou mysl a zacit hodnitit trochu objektivneji. pochop, ze ne kazdemu se musi libit passat, nebo x5 a ne kazdemu se libi tribeca...
ŠAVLOZUBEJ PUDL
neregistrovaný "kkk"
| 9. 10. 2006 00:44
promin, az ted jsem cetl prispevek vata...ale muj nazor na tebe to nemeni
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 08:59
GTI, vypomínáš, jak jsem Tě před nedávnem varoval, že jestli mi sáhneš na Subaru, tak Tě rozcupuju? Tentokrát to neudělám. A proč? Narozdíl od Tebe (a to není posměšek) jsem se svezl ve všech modelech, jeden z nich - Legacy - je mým kočárkem. Ovšem do Tribeky si asi ani sednout nechci. Asi si teď proti sobě poštvu všechny zarytý fandy, ale ať. To auto je opravdu mimo. Když tu budeš psát o tom svým apoštolovi, rád se s Tebou budu hádat o tom, jestli je nebo není lídrem v mainstreamu, ale v tomhle s Tebou zatraceně souhlasím. Jenomže ruku na srdce (a teď si rejpnu), myslíš, že třeba takovej Golf II Country byl krok správným směrem? Nebyl. To se holt občas stane. Král je mrtev, ať žije král :-)
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 09:17
Cením tvůj postoj. P.S. G II Country, ještě si vzpomínám, když vyjel... no, řekl bych, že bylo vidět, že VW dobře odhaduje, kam to spěje, akorát byl možná na svou dobu moc vpředu. Musíš posuzovat tohle auto v kontextu doby... a podíváš-li se, co dělala konkurence... nelze VW upřít novátorství.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 09:31
No, nebudu Ti nic nalhávat :-) V tom devadesátým čtvrtým, když jsem svištěl svým Golfíkem (!!!) po Praze a v Žitný na semaforu jsem uviděl Country, hned jsem jel k Exnerovi, abych se zeptal, kolik stojí ten rám. Pán se mě ptá: "Černej nebo chromovej?". No jasně, že chromovej, jakej jinej... :-O "Tak ten stojí osmdesát"... Tak jsem zůstal u klasický dvouoký masky a nakonec je to dobře.
Ale abych neodbočoval od tématu. Myslím, že ani Subaru není v novátorství úplnej outsider. Pár věcí se jim, myslím, docela povedlo. Třeba AWD, co říkáš?
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 10:04
No jistě, nikdo by také Subaru za techniku nezatracoval, naopak, vynikající technika, vynikající motory, vynikající pohony. Ale to je málo, chybí adekvátní vizáž. Dokonale.
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 10:12
Vezmu to popořadě: U Imprezy - ANO chybí adekvátní vizáž, ale STI je prostě "svá" a to mi líbí. A nejen mně. I když základ v kombíku je příšernej. U Legacy - NE. Myslím, že Legacy je moc povedená a po faceliftu vypadá ještě o kousíček líp. U Outbacku - NE, i když tam se mi facelift až tolik nelíbí. U Forestera - NE. Forester je auto, který mě prostě baví. Legacy zvítězilo kvůli většímu kufru. U Tribeky - AAAAAAAAAAAANO!!! Ano Ano Ano chybííííí. A je to strašná škoda!
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 10:49
:-) :yes:
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 10:54
A pak že se s Tebou člověk neshodne >:D
ŠAVLOZUBEJ PUDL
| 9. 10. 2006 11:11
:-)
ach jo
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 20:52
Proč má Subaru tak ohromný talent zabalit úžasnou techniku do tak odporného kabátu? Snad ještě trochu mimo Legacy je to hrůza , STi odpustí.... Ale věřím že to pojede dobře, měl jsem možnost svézt se pořádně v Legacy 3.0 a to jelo moc dobře :yes: Kdybych potřeboval čtyřkolku tak o něm vážně uvažuju, i když japonce nemusim.
ach jo
neregistrovaný "VDC"
| 8. 10. 2006 21:09
Souhlas... I ten blbej Tuscon je hezci (ja vim, je mensi). :no:
ach jo
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 21:13
Horší je už jen ten Sangyong. Bohužel vzhled prodává, zrovna u SUV je hodně zákaznic, těm je technika putna....nevim nevim. Když to auto viděla na Letné zhruba před měsícem žena tak prohlásila že lidi to už s tim tuningem fakt přeháněj.
ach jo
anonym
| 8. 10. 2006 21:48
hele, to neber jako bernou minci...mě když předjel jednou Mini Cooper S (či jak se to jmenuje) tak slečna vedle mě poznamenala, že takhle rychle jet trabata ještě neviděla...a pak dej na ženský >:D
ach jo
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 21:57
To je mi jasný, ale já doma celkem páchám osvětu. Jinak by mi spousta věcí neprošla >:D Navíc si myslim že tohle subaru budou víc než kterýkoliv jiný model(nepočítám Justy) vybírat, případně schvalovat ženský. A těm je fakt putna jak to jezdí.
ach jo
neregistrovaný "gangsta"
| 9. 10. 2006 17:08
chlapi, niekedy zensky nazor co sa aut tyka nieje uplne erudovany, ja som sa rehotal pred pribl. 2-3 rokmi, mal som hyundai coupe FX a kamoska bola uplne mimo z toho, opytala sa ma kde som zarobil na porsche, hehe.
ach jo
neregistrovaný "VDC"
| 8. 10. 2006 21:52
Ale na ten SsangYong fakt nic nema... to je tragedie.
Nezvyk
neregistrovaný "Gougy"
| 8. 10. 2006 20:53
Vono to bude dobrý, akorát ten vrchní je takovej ňákej divnej..(holt, byli jsme zvyklí na "sport bar" s Imprezou;))
Třibejci
anonym
| 8. 10. 2006 20:59
Tak je tady!
Redakce si všimla jejích silných i slabých stránek. O silných nemá cenu hovořit, jsou tradiční, je to přece subaru. O záporech si klidně promluvit můžeme: design. Mě se líbí, ale někomu může přijít z fotky divný...radím všem: podívejte se na ní naživo!
Největšímu Subaru na českém trhu přeji jen to dobré! Subaru: think,feel,drive! :yes:
ja zkousel Forestera 2,5 turbo
neregistrovaný "fan"
| 8. 10. 2006 21:16
Mno, mel jsem ho na 500 km,to si porad vozim zadek v "koncernovych" vozech, tohle bylo ale neco uplne jinyho - lepsiho.Nenapadny az nehezky vuz, ale umi, to nektery "hezky" SUV zustavaly vzadu... Chapu "Subaru fans" a nechapu ostatni...Subaru rulez!
Jedním slovem "Milášek".....:-))
anonym
| 8. 10. 2006 21:24
Vypadá skvěle.A určitě má i,stejně jako všechny "Subárka",neopakovatelné jízdní vlastnosti.Ale "VRX-sti" je jen jedno.Pokud ovšem chceš Subaru a hlavně požehnání manželky,tak je to ideální volba
Jedním slovem "Milášek".....:-))
anonym
| 8. 10. 2006 21:46
mě to nedá...VRX-sti je asi fakt jen jedno a mají ho na svědomí Jarda s Bertoňákem...zato WRX-STI jezdí mnoho ;-) (ano, poslední "I" je skutečně velké...už skoro dva roky ;-)
VATA
| 8. 10. 2006 22:05
Někdo tu nedávno napsal dokonalou myšlénku - jsou automobilky, které mají určité vyjímečnosti... Subaru například permantní pohony a motory... ovšem to ostatní, to nijak nevybočuje. Problém Tribeky spatřuji v tom, že dokonalej motor a podvozek nenásleduje stejne dokonalá vizáž auta. Píši - dokonalé motory... no, bez nafty v tomto segmentu nemá Tribeca v Evropě žádnou naději. Takže proč Tribecu. Proč? Cena... jistě, ta rozhodne. Kdo nemusí počítat drobný, ten valí v Evropě BMW X5, PORSCHE Cayenne, VW Touareg, VOLVO XC 90, případně Range Rovera... to je první liga. To je taková liga, která ti vlastně nedá šanci šilhat jinam, pokud... tedy, pokud na to máš.
VATA
anonym
| 8. 10. 2006 22:09
no jasně, zase píseň o korunkách a o asijském šrotu na kolečkách. Dneska jedeš :yes:
VATA
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 22:12
Ono to Subaru zas tak levné neni, vždyt je to jen třílitr. Já vim, má výkon a pojede super, ale jiný na třílitru začínají.
VATA
| 8. 10. 2006 22:25
:-) Jo... to jsem raději ani nepsal... auto váží kolem 2 tun... to vyžaduje krouťák supernafty...
VATA
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 22:33
No lepčí by bylo V8, disel smrdí. I když u SUV to beru. Ale třeba dají na ten boxer turbo, to by hodně vyřešilo. To Subaru umí. Ale pak pod 20l na 100 nepujde.
VATA
anonym
| 8. 10. 2006 22:35
boxera turbo do tohodle? To neeee, to už radši ten diesel, na pohodovou jízdu bude určitě lepší (něco jako XC90 s D5). Turbobenzín 2,5 se do toho vůůůbec nehodí a kvůli tribece nebudou dělat větší. Mno, co takhle tento třílitr+baterky? ;-)
VATA
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 22:50
Myslel jsem menší turbo na ten třílitr, jako to dělá Volvo. Zvedne to krouták a spotřebu zas tak moc ne. Žádné STI nebo tak něco. A baterky- myslim že je to jen modní vlna. Nevěřim že se ta investice vrátí, at už fabrice tak zákazníkovi. Když na to budeš šlapat stejně pořád pojede benzin a pak uspora nikde. Navíc komu pak po pár letech prodáš auto s vybitejma baterkama >:D
VATA
anonym
| 8. 10. 2006 23:05
než příjde vodík nebo jiná paliva jsou hybridy docela dobrým řešením...a ten krouťák by tomu bodnul
VATA
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 23:24
Pro ekologii a pro medialní masáže zelených ano. Ale hlavně to musí mít finanční výhody. Jestli to jednou nějak zvýhodní daněma pak ano. Zatím je to ale hodně špatná investice. Opravdu si myslim že po 5 letech je současný hybrid neprodejný, ty baterky nejsou věčné. A jsou pekelně drahé. Možná se ale pletu, zas tak moc do toho nevidim i když v elektrotechnice podnikám.
VATA
anonym
| 8. 10. 2006 23:41
tak ty baterky jsou dělaný tak, aby vydržely,ale deset let s nima nenajezdíš,to asi jo. Tebe neláká mít šestiválec se spotřebou čtyřválce a výkonem osmiválce? mě docela jo. Toyota vzala subaru pod svoje křídla a tak se hybrida určitě dočkáme, zatím ale v Legacy,jestli se nemýlím.
VATA
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 23:50
Jeden můj zákazník má ve firmě RX v benzínu i hybrid. Když jsem s ním mluvil naposledy tak říkal že ta uspora neni co čekal. Aby to jelo musíš na to stejně šlapat, to pak táhne benzin a ne elektrika. A že bude čtyřválec táhnout jako V8 tak tomu nevěřim, to by pak do lexe nedávali V8 s elektrikou. Mám ted V6 a jezdim po Praze do 13l. To beru, s čtyřválcem 2l to bylo za 10l. Aby se mi hybrid vyplatil musel by jezdit za půlku a to nejezdí. Zatim.
VATA
neregistrovaný "Scooby"
| 9. 10. 2006 09:55
jo jo ten třílitr s baterkama v záloze bych také bral !!! :yes:
VATA
| 8. 10. 2006 22:39
Jo. Bez nafty nemá v Evropě vůbec šanci. I takhle s tím třílitrem na tu váhu auta nepůjdeš v reálu pod 15.
VATA
neregistrovaný "VDC"
| 8. 10. 2006 22:44
Nafta... to je uchylka Evropy. To, ze bez ni je tribeca odvarena je ovsem pravda. Ale ani Subaru si urcite nemysli, ze se stane lidrem segmentu. Nabidnout SUV muselo - koneckoncu, Audi se svym quattrem - marketingovou glorifikaci * - postavilo Q7 jako hold quattru. Takze by se lid ( >:D ) ptal - a kde je Subaru? Cpe 4x4 do sracek jako Justy a SUV nema? Tak ho ma, no... ;-\ ale mohli si s nim (vzhledem) dat vic prace. Ale kdo ho koupi, neprohloupi. Technicky to urcite nebude krok do neznama (jako Kyron, Actyon a spol.) a aspon to nebude mit image holohlavce v kozeny bunde jako X5.
VATA
| 8. 10. 2006 23:26
Samozřejmě, že to bude technicky vynikajicí, o tom snad není diskuze. Jde o to, že ten vzhled je velmi, velmi rozpačitý (po klezlovsku). Hlavně nehledej už předem odpověď, že je vlastně dobře, že se bude málo prodávat. Jestli to nastane, tak to bude velká bouchačka. Jako by to byla velká bouchačka u každého. Budem sledovat prodeje.
VATA
anonym
| 8. 10. 2006 23:43
tak jo...ale ne u vás na dvorku, ale pěkně celosvětové :-)
VATA
neregistrovaný "kkbo"
| 9. 10. 2006 03:34
GTI, pred tym, nez zacnem s tebou diskutovat, mozem sa ta nieco opytat ? Dokazes prijat iny nazor, dokazes obcas prijat realitu taku aka je, aj ked nie celkom podla tvojich predstav a zelani ? Pretoze inac nema zmysel co i len slovo s tebou prehodit.
VATA
| 9. 10. 2006 11:10
Tohle není o názoru, to je o faktech. Kdyby realita mohla být podle mých představ, vím přesně jaká auta bys na silnici potkával a jaká bys nepotkal nikdy :-) ;-) Tak to se mnou zkus ;-)
VATA
neregistrovaný "kkbo"
| 9. 10. 2006 12:36
Ano, je to o faktoch. Lenze casto sa stava, ze tie fakty nechceme prijat take ake su. Co nam v tom brani ? Tazko povedat. Mozno nevedomost. Mozno nase zaryte presvedcenie. Mozno predsudky. Mozno sa podvedome bojime sklamania. Je to prirodzene. Velmi otravne vsak byva to, ked sa snazime priamo zainteresovanym ludom vsunut nase predstavy z oblasti, o ktorej vieme bud velmi malo, alebo, v tom horsom pripade, si iba myslime, ze vieme dost. Kazdy z nas to obcas robi. Ale je dobre, ked nas na to niekto upozorni. A v pripade, ze nie sme prilis jesitni, dokazeme si to uvedomit.
VATA
| 9. 10. 2006 18:27
Nevím tak úplně přesně, proč zrovna tohle píšeš. Zde je to o diskuzi, nikdo tu nic nemůže nikomu ani vnucovat. Vždyť se tu vypisují jen postoje, pohledy, stanoviska...
VATA
neregistrovaný "kkbo"
| 9. 10. 2006 20:34
Ak je skutocne pravda, ze nevies o com pisem, (aj ked o tom silne pochybujem) tak nema zmysel otvarat temu Subaru.
VATA
| 10. 10. 2006 11:56
Nedělej z toho kovbojku. Jsou to auta v cenovém rozpětí mainstreamových aut. Jestli se ti líbí dvoulitrová Impreza za 600tisíc, tak si jí kup... Nejde o zárak, jde o auto za 600...
VATA
anonym
| 10. 10. 2006 18:58
:-( O to tu vobec nejde.
VATA
neregistrovaný "kkbo"
| 9. 10. 2006 12:36
Ano, je to o faktoch. Lenze casto sa stava, ze tie fakty nechceme prijat take ake su. Co nam v tom brani ? Tazko povedat. Mozno nevedomost. Mozno nase zaryte presvedcenie. Mozno predsudky. Mozno sa podvedome bojime sklamania. Je to prirodzene. Velmi otravne vsak byva to, ked sa snazime priamo zainteresovanym ludom vsunut nase predstavy z oblasti, o ktorej vieme bud velmi malo, alebo, v tom horsom pripade, si iba myslime, ze vieme dost. Kazdy z nas to obcas robi. Ale je dobre, ked nas na to niekto upozorni. A v pripade, ze nie sme prilis jesitni, dokazeme si to uvedomit.
božskej...
neregistrovaný "pipo"
| 8. 10. 2006 22:20
...pohled jako v Maserati. Aspoň podle přístrojovky >:-[]
ČLÁNEK
| 8. 10. 2006 22:30
Čtu znovu článek a... smekám... tolik diplomacie ;-) jako v prvním odstavci, jsem tu naposledy četl pod rokvoidním Sangem... Tak hoši, copaři, samurajové zítřka, přečtěte pozorně první odstavec článku. Pokud rozumíte psanému textu... mnohé pochopíte :-) :yes:
ČLÁNEK
anonym
| 8. 10. 2006 22:33
a četl jsi i ty další? ;-)
OT: Drift na okruhu Sosnová
neregistrovaný "Tibby"
| 8. 10. 2006 23:01
Pánové, dnes se na autodromu v Sosnové konala nějaká driftovací událost. Zde najdete pár fotek [odkaz] a sorry za Off Topic. Ad. Tribeca - viděl jsem ji naživo a mně osobně se nelíbí.
OT: Drift na okruhu Sosnová
| 8. 10. 2006 23:22
Výborné snímky. Je mi velmi líto těch aut... trhá mi srdce, když vidím, jak může někdo huntovat vlastní auto, tedy předpokládám, že jsou to vlastní auta. Drift na okruhu na suchém asfaltu... to myslím s vlastním vozem může dělat jen velmi omezený člověk. Jediný a krásný drift může člověk zažít na zasněžené silnici v horách... všude čistý, bílý sníh... jen tvé auto letí vstříc dobrodružství... a ty lehkým kontrováním volantu vyrovnáváš směr... to ano. To má rozměr rozkoše z krásna, to má rozměr intelektu. Tohle tupé běsnění... to je o ničem.
OT: Drift na okruhu Sosnová
anonym
| 8. 10. 2006 23:27
opravdu jsi to napsal? Přesně můj názor. :yes:
OT: Drift na okruhu Sosnová
neregistrovaný "petrt"
| 8. 10. 2006 23:36
Aspon to dělají na okruhu, už jsem pár takovejch potkal v provozu. Když se jedu projet skoro vždy potkám blba v "tuningovém" vraku co chce závodit. Asi si dělají čárky na palubku, ubožáci.
OT: Drift na okruhu Sosnová
| 8. 10. 2006 23:44
Jo, to jsou ti praví.
Video k Alfe
neregistrovaný "MitsuX"
| 9. 10. 2006 01:28
Fakt dobrý, pobavil sem se fest, jen tak dál! >:D :yes: :yes:
Globus Olomouc
neregistrovaný "usexovan"
| 9. 10. 2006 09:42
Tak je to to auto co jsem videl v patek kolem 13hod parkovat u Globusu v Olomouci, no az na ten predek ujde :-)
bezradny design....
neregistrovaný "mts"
| 9. 10. 2006 10:28
alessio nezklamal a zachoval se hystericky jako pubertalni trinactka, kdyz ji kluci poprve sahnou na kozy... :-))) design tribecy je desive bezradny a prirovnani k ssangyongu sedne. ovsem nepochybuji, ze technicky je to dokonale auto a kdybych nekdy potreboval masirovat sve ego nejakou SUVerenni imitaci offroadu, byla by na shortlistu hodne vysoko...
Na tribecu se hodi analogie porekadla k zenam
| 9. 10. 2006 11:45
nezridka i pod nehezkym havem pekna frnda zahali >:D
OT: UTOP ŽAL V SAKÉ
| 9. 10. 2006 12:32
Jo, nesvítí každej den slunce. Tak, abych to subaristům alespoň trochu ulehčil, vrhnul jsem na blog "MÁ IMPREZA". snad to pomůže ;-)
Hruza
neregistrovaný "e90"
| 9. 10. 2006 12:45
Je to okopirovany porsche, nic vic. Je to jak adidas mikyna se čtyřma prouzkama >:D. A jeste za nehoraznou cenu. Subaru je proste krachujici shitka nic vic ;-)
hokus pokus
neregistrovaný "ciello"
| 9. 10. 2006 13:24
tady je krásně vidět, jak svět, spotřebitel a poptávka tlačí výrobce k něčemu co pak vypadá jak Tribeca.. Subaru nemá tak silnej základ aby mohlo udělat cokoliv a ono se to prodávalo.. Otázkou je, co to vlastně je. Myslím, že kdyby to byla jen 5ti místná verze a kratší zadní převis s větším zkosením zadního okna a celé části, tak to bude vypadat o 90% lépe. Ale tak nějak tuším, že primárním cílem bylo 7 míst.. ;-\ Marketing jasně cítil co musejí udělat, ale už si nepohlídal designéry.. To co se povedlo Q7 se Tribece nepovedlo. Je v pozici, kdy musí učinit něco vyjímečného (7míst) aby to bylo pro mnohé zajímavou alternativou (každopádně ve státech).. přičemž musí zůstat věrna svým genetickým vlastnostem Subaru tzn. 4x4 + motor.. Takže vzniklo 7 míst s krásným (zajímavým) interierem, ale bohužel v děsivém kabátu. Jako vstup do tohoto segemntu to nemohla být šedá myš a popravdě, nevím jestli výbroný zpracování bude stačit.. to už je o prioritách kupujících mít něco prvotřídního co vlastně není vidět a co není vidět a na co si sahnu je jaksi abstraktní tzn. že vlastně vůbec nemusí existovat anebo to "stejné" naleznu u všech adekvátních konkurentů... Takže? 7 míst.. dobře nebo špatně.. hned vím o lepších autech se 7 sicnama.. Discovery3, Q7.. no a vlastně už i ten Logan.. >:D >:-[]
hokus pokus
| 9. 10. 2006 13:54
>:D >:D Moc hezké. Celé. ;-) :yes:
hokus pokus
neregistrovaný "Scooby"
| 9. 10. 2006 15:13
nesouhlasím s tebou v otázce jestli se Q7 povedla nebo ne... Podle me to v Ingolstadtu lehce prepiskli, udelali nesympatickeho mamuta obludnych rozmeru, pokud mozno vetsiho do vsech stran nez vsechny ostatni auta v tomto segmentu, ktereho si (podle meho skromneho nazoru) kupuji typci s ukrivdenym sebevedomim, ze jim neco podle prirody moc nenarostlo (co, to necham na vasi fantazii ;-)) Tribeca ma sice 7 mist, ale pouze za priplatek,tudiz je kazdemu jasne,ze je to pouze nouzova varianta, asi na zajezd do francie na 3 tydny v 7 lidech to nebude. Zaklad je v 5 sedackach a hlavne, podle mych vlastnich zkusenosti je to "velmi" sportovne naladene auto, neni to zadna mamutoidni kacena, je to proste Subaru. A opět zdůrazňuji, nemusí se Vám líbit, vždyť mě osobně nevadí že se všem nelíbí, nejsem zastánce toho co jsi řekl, že když není vidět, tak neexistuje, myslím, že za tímto autem, se každý ohlédne a že bude sakra velký zájem o ní diskutovat (příkladem buď tato stránka), čímž svým zájmem o diskusi všichni bezprostředně potvrzujeme její existenci... (ted jsem si precetl co jsem napsal a staci asi uz jen dodat: amen ) ;-)
hokus pokus
neregistrovaný "hawk"
| 9. 10. 2006 21:24
;-) :yes: :-!
Nezapominejte
| 9. 10. 2006 13:41
ze klicove trhy pro Subaru jsou Asie (hlavne Japonsko), USA a Australie. Pri rocni produkci okolo 800 tisic aut dovoz do Evropy je v soucasne dobe okolo 10% produkce. A v Australii a USA Tribeca a Legacy/Outback frci. Ne kazdyje postizen dehtovym syndromem a ne vsude se kupuji off roady a SUVecka s 20tipalcovymi koly na predvadeni se po asfaltu
Nezapominejte
neregistrovaný "Conan"
| 9. 10. 2006 16:01
máš pravdu...souhlasím do puntíku. To jen u nás si pár chorých mozků myslí, že koupit subprémiovou Tribecu za 1,4 mio je výraz splasklé peněženky. Chachá. To bych pak mohl dát analogii na tohle dementní tvrzení a říct, že každý, kdö jezdí v A2,A3,A6,A6 nebo v BMW1,3,5 je nemajetný chudák, který nemá na nejvyšší modely. Možná nemá. Možná je nechce. nabádám k vyší sebereflexi, protože jedna věc je plkat na netu a něco jiného je realita při pohledu před panelák...že? ;-)
Nezapominejte
neregistrovaný "ciello"
| 9. 10. 2006 16:25
jak sebereflexivní příspěvek..!! :yes: :yes: Ale nemyslím, že choré mozky se vyskytují jen u nás... ;-) Jo a fakt nerozumím tomu Asijskému hájemství... být fanda je věc jedna, která je ale úplně v jiné rovině než tady.. ;-) Tribeca není pěkné auto, a tvrdit, že je to adept na Red Dot... je výsměch... >:D
Nezapominejte
neregistrovaný "Conan"
| 9. 10. 2006 16:34
neříkám, že choré mozky jsou jen tady, jsou i jinde ;-). Já se sebereflexí nemám nejmenší problém, tvrdě jsem pracoval ve svém řemeslu a po několika letech jsem si ušetřil na nové, pěkné autíčko. Ale o to víc mě pak vytočí komentáře chlapíka v invalidním důchodu, který má chorobnou potřebu shazovat určité produkty. Ježiši, ať si to píše jednou, dvakrát, ale když to někdo omílá pořád dokola...tak to já fakt nemám rád.
K tribece: ciello, tribeca se ti nelíbí,ok. někomu se ale líbí nebo mu připadá zajímavá. Chce jí to vidět naživo. Mě nepříjde hezká ale "jen" zajímavá.
Nezapominejte
neregistrovaný "ciello"
| 9. 10. 2006 16:49
já ji naživo viděl a připadá mi větší než na fotkách a to o dost, takže nechápu ty řeči směren na Q7 a jejích rozměrech atd. Rozhodně nechci vyvolávat při, jen jsem napsal můj pohled na věc.. Ano máš pravdu avšak i Ssang Yong je zajímavej.. >:D Ale.. dost divně na mě působí názory o chrých mozkách atd.. jakoby všichni co nejezdí Subaru byli divní a choří a bez intelektu.. (tím netvrdím že v případě Audi nebo ML je to naopak..!) A o invalidním důchodu se bavit nebudu.. ani to není téma k diskuzi ani posměchu.. i ani rádoby vtipnýmu přirovnání.. ;-)
Nezapominejte
| 9. 10. 2006 22:40
Conane, barbare ;-) :-) tvrdou machu chválím. I to autíčko. Tedy pokud to není Subaru... protože bránit tu auto, který paseš v garáži... to by byla fakt uhozená komedie. Hele, nevím kolik tu píše invalidních důchodců, ale toužíš-li po tom můžu ho z tebe udělat >:D :yes: P.S. Klid, Conane. Přečti si nahoře můj příspěvek "Šavlozubej pudl"... stačí jen tenhle nadpis. Garantuju ti, že je udržitelnej na dalších nejméně 5 let ;-)
Nezapominejte
| 9. 10. 2006 16:30
Až na té silnici ten model za 1.4 potkáš... napiš to sem... :-) Teď jsi tedy dokonale zaplkal... ;-) P.S. suď podle tříd... diamantovej kovboj v nižší střední ví přesně do čeho sednout. Zrovna tak v SUV... diamantovej kovboj valí BMW, Land Rover, Touareg, Qasimoda, případně XC90. Vypiš zde, čím bys mě chtěl na Tribecu přemluvit... Rád si to přečtu.
Nezapominejte
neregistrovaný "Conan"
| 9. 10. 2006 16:36
Ježiši, jsme v demokracii a když se ti nelíbí, tak jí nech být. jen jsem si tě dovolil upozornit, že kupce tribecy dá za auto víc než kupce A4 nebo BMW3...to jsou jako chudáci? Panebože!
Nezapominejte
neregistrovaný "ciello"
| 9. 10. 2006 16:52
nevím jestli jsem předešlej článek GTIho pochopil (tipuju že ano) a pro vysvětlenou.. ani výrobce a ani ty mu nedáváš žádný důvod přejít k Subaru do Tribecy jakožto potenciální zákazník a kupec vozu téhle třídy.. a zřejmě to BMW mu ten signál a argumenty ke koupi dávají stejně jako Range Rover.. ;-\ ;-)
Nezapominejte
| 9. 10. 2006 18:10
;-) :yes:
Nezapominejte
anonym
| 9. 10. 2006 22:10
musím se conana zastat...pakliže GTI neumí číst, je to jeho problém. V článku jsou dostatečně vysvětleny klady Tribecy, jako jsou pohon,živý motor (na SUV),interiér, místo,ticho....GTI si prostě pořád bere do krámu to, co se mu hodí...v tomto případě první ze šesti odstavců...a zbytek? Přejde mlčením.
Nezapominejte
neregistrovaný "ciello"
| 10. 10. 2006 08:32
nečekal jsem, že se přidáš tak pozdě.. ;-\ >:-[] nicméně jsem to vůbec nepochopil co jsi napsal.. Je to zřejmé ne..?!? Co oslovuje tebe a jiný fandy subaru neoslovuje jiné a tudíž fabrika (a marketing) neudělala to co by oslovilo GTIho... já myslím, že je to zřejmé, jen někdo nechce chápat v souvislostech..??? ;-\ A tady nehodnotíme článek ale auto.. tak jaký odstavce..a každej pro sebe hodnotí podle svých kritérií a je úplně jedno jestli má článek 1 nebo 15 odstavců.. Ale to těžko bude akceptovat milovník značky jak už jsem psal výše.. ;-)
Nezapominejte
anonym
| 10. 10. 2006 09:03
Aha, takže jsem nebyl pochopen...tak znova: Redakce se pozastavuje nad kontroverzním designem (každý ať si ho zhodnotí podle sebe) a ve zbytku článku ukazuje na nesporné klady Tribecy. jestli tě nepřesvědčí vynikající jízdní vlastnosti (u SUV),ticho v interiéru nebo vysoká kvalita materiálů, tak co? Kdyby to auto mělo kabát touarega, tak po něm šílíme všichni...takhle jen ten, komu se líbí ;-)
Nezapominejte
neregistrovaný "ciello"
| 10. 10. 2006 09:28
přesně...!!!! Chápu, že ty jako Subarista nechápeš a nemůžeš pochopit a ani nechceš a odsuzuješ všechny, pro který to auto je mimo mísu, nevhodný, nezajímavý a technika s tím nic nenadělá.. prostě někoho to auto vůbec neoslovilo.. ;-)
Nezapominejte
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 13:05
tak neoslovilo, ok. Já ho nikomu necpu. Ale některé příspěvky, které jsou o tom autě jsou mimo mísu...jakože neexistuje důvod, proč si ho koupit. Existuje. je jich celá řada. Můžeme to tak uzavřít? ;-)
Nezapominejte
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 15:42
...mně fabrika nedala důvod si to auto koupit, a že má 4x4.. to má mnoho jinejch, takže takhle... já mám jiný oko a proirity než ty, takže to není můj lovemark.. a tímto to můžem uzavřít.. protože bychom se takhle mohli bavit donekonečna.. pač já nevychrlím pozitiva auta, který jsou pro mě nyní nezajímavý a ty nikdy nevypustíš že to auto nedává někomu impuls aby si jej koupil.. ;-) tečka, the end.. :-)
Nezapominejte
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 15:49
jen dodatek: každému podle jeho gusta,ne? ;-)
Jen pro zaryté fandy
neregistrovaný "Donald"
| 9. 10. 2006 16:40
Tribecu si asi koupí opravdu jen zarytý fanoušek značky a nebo někdo,kdo chce jít totálně proti proudu a naprosto se odlišit.Podle mě je Tribeca jednoznačně nejošklivější model značky (troufnu si trvrdit,že i daného segmentu).Za posledních pár dní už k ní sice necítím takoví odpor,ale pořád jí nemůžu přijít na chut.Technika je určitě špičková,zpracování a luxusu se dá taky věřit,ale jinak Subaru krapet přestřelilo a pokud prodeje ukáží něco jiného,tak sem se jen velmi rád spletl.
dotaz
neregistrovaný "anonym"
| 9. 10. 2006 16:41
:-) jak zjistim kolik má auto koní ??? :-)
dotaz
neregistrovaný "Donald"
| 9. 10. 2006 17:11
nejdřív musíš vědět,co máš za auto a pak zkus katalogy a nebo nějakou databázi (zkus třeba autoweek.nl)
Překvapení
neregistrovaný "b"
| 9. 10. 2006 18:17
Vždy jsem souhlasil, že to auto vypadá blbě a neohrabaně. Ale ted jsem ho videl ve skutecnosti a spadla mi celist, vubec to neni tak spatny, dokonce je i docela dobry. Doporucuju ho videt nazivo a pak kritizovat !!!!!!
nechutny mutant
neregistrovaný "peto"
| 9. 10. 2006 18:18
FUJ!!! :no: :no: :no:
Pane boze...
neregistrovaný "Ondra"
| 9. 10. 2006 19:10
Panove nevim, proc vzdy diskuze, kde se testuje jakekoli Subaru vyvola to, co je psano v cca 3metrech textu nad mym prispevkem. Proc se nebavime konkretne o kvalitach Subaru a vecech, ktere jsou jasne.. Misto toho tato diskuze probiha tak, ze priznivci vw, skoda, bmw napadaji Subaru.. Muj nazor na to je takovy, ze Subaru je hlavne a predevsim o vyspele, propracovane technice. Nikdy nehralo na design, protoze o tom to neni. Lide prijdou na to, co je pro ne prioritou. Jestli tuningove tvary nebo vyjety kopec plny bahna.. Je to fakt o nazoru a ty by se sem mely psat.

BTW : Ja Subaru Tribeca fandim, jo, jsem subarista jiz nekolik let, mam 3. Subaru a nikdy bych nemenil. Tak panove, mnoho stastnych kilometru. Ondra
Pane boze...
| 9. 10. 2006 19:49
No, Ondro... myslím, že kdyby Tribeca vypadala výborně, ani by tě nenapadlo napsat, že o kabátu to není. Samozřejmě, že je. Subaru není hlavně o něčem, jaksi vybraném. Subaru je auto, jako každé druhé. To navíc, co má (jiní mají navíc zase něco jiného) nestačí k odůvodňovaání toho, že tak úplně nedopadl kabát. Každé auto tě musí především přitahovat vizuálně. A pokud tu vizualitu doplní i dokonalou technikou, je vyhráno. Pokud se něčeho nedostává, je to problém. Takže jak kabát tak technika (mám-li tedy takto zjednodušit) musí být v harmonii, musí být "o něčem". P.S. Z čeho dovozuješ, že kritici Subaru jsou fandové Škodovek? To je velmi odvážné konstatování... Jsi Subarista... tak proto tedy ten tvůj nesmiřitelný tón s jiným názorem... No, Ondro... tos tedy nezvlád. Mimochodem, bránit tu, navíc velmi úsměvně (opravdu bys neměnil :-) )automobilku, s jejímž autem jezdím... to je ten nejnaivnější kýč, kterého se tu může přispěvatel dopustit.
Pane boze...
neregistrovaný "petrt"
| 9. 10. 2006 21:10
No já mám spíš pocit že někteří fandové subaru jsou tak trochu postižený. Jen napíšeš něco co se jim nehodí do krámu tak vylítnou jak čertík z krabičky. Začnou hned přesvědčovat že subaru je nejlepší a kdo jezdí v něčem jiném tak auta vůbec nechápe a je vlastně tak trochu *. A když už nevědí začnou srovnávat STI s M3. Značku subaru uznávám jako kvalitního výrobce aut 4WD, které ovšem já nepotřebuju. Tečka. Nic jiného než asi nejlepší pohon čtyř kol v osobním autě subaru z mého pohledu nedělá. Motory jsou fajn, ale to i jinde-BMW, Honda, Fiat, Porsche... Desing se někomu líbí, někomu ne, to hodnotit nebudu. O subaru se podle nich prostě nic špatného napsat nikdy a nikde nesmí. A to si myslim dvojnásobně i o některých ultras od Hondy a jednom Toyotofilovi co se tu pohybuje. Ale vim že ti normální majitelé subaru jsou taky, a že jich je většina. Znovu říkám- bydlet na horách mám nejpsíš Legacy. Ale jsem v Praze, nepotřebuju ho. A žádný jiný důvod proč si ho koupit mi nikdo neřekl.
p.s. Ty si teda taky někdy s tim VW hroznej, kdybych nevěděl že se tim jen bavíš...
Pane boze...
| 9. 10. 2006 21:25
:-) ... Vztah k Hondě se tu traduje od sedmdesátých let, protože se jich pár prodalo v Tuzexu. Zrovna tak Fiat i Renault... za komoušů se tu občas objevili. Subaru je modlou porevolučních dob určité skupiny lidí. To je fajn, ale souhlasím, že se těmto fandům nedostává nadhledu. Jakoby měli nějakej blok, mindrák... Podle mého podvědomě cítí, že na evropský klasy nemaj, a tak úporně někdy až nesmyslně (STELLA) brání svou automobilku... tohle u fandů evropskejch, americkejch (Lones) aut není. Tady se řežem, jestli má matky na kolech lepší Apoštol nebo Mondeo, ale nakonec nejdeme tu správnou balanci a ta auta správně zatřídíme. :yes: P.S. Copařům chybí nadhled... proč asi? ;-) Čest řídkým výjimkám...
Pane boze...
neregistrovaný "petrt"
| 9. 10. 2006 21:41
Můj názor je ten že neni dlouho doba kdy bude subaru prodávat i dvoukolky. To 4WD je super, ale drahý a ocení to jen opravdu malá skupina zákazníků. Legacy 2WD si dovedu představit, o 100 litru levnější to může být kauf. A imprezu už dokonce jako 2WD někde prodávali. To sem zvědavej co pak ti ultras řeknou pak. U Fiatu je to naopak, hodně se podcenuje. Přitom kvalita už je hodně dobrá, na masovku.
Pane boze...
| 9. 10. 2006 21:46
Jo, věřím.
Pane boze...
neregistrovaný "hawk"
| 9. 10. 2006 23:07
kámo, věta typu že "některým fandům se nedostává nadhledu. Jakoby měli nějakej blok, mindrák..." z Tvého pera opravdu "sedí"... >:D
Trošku víc objektivity...
No offense... :-!
Pane boze...
| 9. 10. 2006 23:20
To si piš, že je to přesně tak, jak jsem napsal. Evropští fandové se nepotřebují vymezovat. Jejich auta jsou první ligou... nechceš mi doufám teď tady předhodit nějakého konkurenta BMW... z Japonska :-) Z toho právě pramení ten "mindrák krátkýho copu" ;-) :-)
Pane boze...
neregistrovaný "zilkyn"
| 9. 10. 2006 23:50
Nebaví, on to myslí vážně. Bohužel.
Avatar - MeSiL
BMW 6 limited edition INDIVIDUAL M6
| 9. 10. 2006 21:13
[odkaz]
>:-[] :yes:
Příšera
neregistrovaný "Eric Cartman"
| 9. 10. 2006 21:22
Že něco na pohled tak odporného vyjede zrovna od Subaru, tak to bych teda nečekal. Tak hnusné auto už jsem dlouho neviděl. Naposledy snad tehdy, když kolem mě projel Ssang Yong Kyron a já jsem uviděl jeho zadek. Jízdní vlastnosti to má možná skvělé, ale já tady hodnotím jenom vzhled. No a ten je teda strašný. :no:
SKVĚLÉ AUTO PRO NAŠINCE
neregistrovaný "GEORGES"
| 9. 10. 2006 22:12
Silnice máme široké, parkovišť dostatek, benzín levný - skoro zadarmo, tak proč ne takové autíčko ?! Proboha, kam se ten svět * !?!?!?!?
ja se nestacim divit
| 9. 10. 2006 23:18
at jste Subaristi nebo ne, tak ale vsichni vite, ze Subaru byla vzdy oskliva auta. Vzhledove jedina vyjimka je podle meho soucasna rada Legacy/Outback. S Tribecou se Subaru vratilo tam kde vzdycky bylo. Jen si vzpomente na predesle Legacy, jeste v roce 2002 vypadalo jak lepe osekana Volha. Podivam-li se na hvezdny kousek Subaru (Imprezu WRX STi), tak je to opet to same, technicky urcite dokonale, ale stejne bych si radeji podle vzhledu vybral Micinu Evo. A tak by se dalo pokracovat.

Chapu nazor jaky ma GTI, ackoli je humorne poslochat jeho jak mluvi o nesoudnosti kluku s copama, ale sam se tak dokaze chovat podobne ve vztahu k nemecke produkci. Proste v evropskem chapani aut je designem Subaru jako pest na oko, ale zakazniky si vzdy najde, byt budou jen mensina proplouvajici jezerem koncernoveho proudu.

Tam kde je kralem asfalt a nejvetsi teren jaky SUVeckovej kovboj zna je sterkova cesta k chalupe a zasnezeny parkoviste u dolni stanice lanovky, tam mozna bude valit kyty Touareg s 20" kolama a pneu jak galusky z Armstrongova casovkarskyho specialu. Ale tam kde je 4x4 opravdu cas of casu potreba jsou karty hozeny jinak.

Subaru slo velmi dlouho mimo me. Az do chvile kdy jsem behem pul roku vyrazil na 3 delsi sluzebni cesty. To ze clovek v zapadni Australii (ani v Perthu) takrka nezavadi o X3 nebo X5, Touareg nebo Cayenne asi neprekvapi. Tady potrebujou lidi uzitek, vydrz a spolehlivost....tak proc riskovat. Pak prisla severni Chile (podobny obrazek jen prevaha Toyot a Nissanu byla misty az tezko chapatelna) A nenechte se mast, zivotni uroven stredni tridy a vyse v Chile je minimlane stejna jako u nas. Ale porad,jsou to pro Evropana zapadle diry, tak se neni co divit ze je to jine. Co me ale dorazilo je nasledna cesta do severniho Norska a na Spicberky. Cim horsi klima, mene asfaltu a vice makadamu, tim casteji clovek potkaval v tride velkych terenaku Landcruiser, range Rover, Land Rover...ale po SUV o kterych pise GTI ani vidu ani slechu. A mezi beznymi auty byl narust Subaru. A posledni ranou byl prijezd na Spicberky kde Subaru reprezentuje asi 40 % vozoveho parku. Kurna, ty lidi preci nebudou davove blbi aby si nekde, kde je tma pul roku a 5 mesicu se tam dostane clovek jen letadlem, porizovali davove nejaky nespolehlivy plecky co se zahrabou v prvni louzi. Kdyz jsem pak zjistil, ze se s nim da jezdit i po asfaltu minimalne stejne dobre jako s kazdym jinym autem ve stejne cenove kategorii, nebylo co resit a .....

Proc tak obsahle? At se clovek dostane k Subaru pres civeni na rallye a pres blaznive obdivovani STi (ktere se ale asi malokdy vylihne v porizeni si velkeho snu), nebo pres zkusenost kde ho to auto nenechalo na holickach, podle meho nazoru (a mozna se take mylim) se drtiva vetsina Subaristu k nemu propracovala pres nejake "nakopnuti" ne zcela bezne a nebo jsou to tak pragmaticky a nudni jedinci, ze rozhodla tabulka spolehlivosti TUV a na vse ostatni sere pes. Protoze po pravde receno, tak hnusna auta si proste clovek pro vzhled kupovat nemuze >:D
ja se nestacim divit
neregistrovaný "petrt"
| 9. 10. 2006 23:39
Jak jsem psal nahoře-bydlet na horách subaru je asi v garáži. Vlastně by mu mohlo v mích očích konkurovat jen Volvo V70 4WD, ale technika je asi lepší v Subaru. Jenže na těch pár cest ročně do míst kde bych 4WD využil se mi jakákoliv čtyřkolka nevyplatí. To máš zbytečný kila za pohon zadku navíc. Je jasný že SUV typo X5 a ML v africe v buši nepotkáš. Ale v Keni jsem Touareg viděl, uplně omlácenej stál před nějakym úřadem v Mombase. Zajímavé že omlácená Toyota nebo Nissan vypadají docela drsně, SUV celkem k pláči.
ja se nestacim divit
| 9. 10. 2006 23:44
:-) :-) Kruté... pravdivé... Jen bych ke GTI poznamenal, že ovšem nikdy nepíši o německé produkci báchorky... Víš, mě je úplně jedno, s čím kdo honí v Austrálii klokany nebo v Chile lamy... já žiji zde, (pro mne naštěstí) kolébce toho nejlepšího co na světe v automobilismu vzniká. A tedy mám skoro pod každým kopcem továrnu, která šije káry přesně na naše evropský zadky, a to mě uspokujuje. Zaklínači Subaru se dělí do dvou kategorií. Platónové a praktici. Platónové, to jsou kluci, kteří maj touhu zaujmout v kolektivu, tak si vyberou tu báááječnou, exotickou automobilku z Japonska a dělaj se zajímavými zejména tím, že se vysmívaj 1.2HTP a sypou z rukávu detaily o trvalém pohonu všech kol. Takovej lehce pubertální, ovšem v tom věku pochopitelnej, postoj. Praktici, to jsou většinou osobnostně méně výrazní lidé, kteří skrzevá vlastnictví těchto aut hledají ocenění u společnosti pro... originální životní postoj. Je to obdobná kategorie, jako skákači na gumě od trenýrek ze Žďákovského mostu, raftaři apod. Tedy snaha po originalitě. Akcentuji zde slovo - snaha. Co se týče zbytku... tedy toho 0,0001%, to jsou jezdci s praxí, kteří umí ocenit kvality auta. Ale pozor... je to jiná liga, než například BMW... aby jako jsme si tu nepopisovali, že Impreza za 599 tisíc je obdoba trojkovýho bavoráčka. Není, zdaleka není. Rozdíl je asi tak 600 tisíc :-) P.S. Kdo má prachy, ten si koupí za dvě mega Allroada a jezdí jako dábel. Kdo má prachů méně, koupí si Outbacka a všude kolem vypráví skazky o tom, jak mu to za chalupou dokonale driftuje... a jak by toho Allroada nechtěl. Cha cha.
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 09:12
Co dodat?... dokonale vystiženo! :yes: :yes: :-)
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 10:18
:-) :yes:
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 13:13
no když myslíš...popřemýšlej i o tom, zda ti v allroadech se neutěšují skazkami o tom, jak driftují...a jak by nechtěli třeba RR sport ;-) . To co jsi napsal se dá vstáhnout na každé auto.
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Otakar"
| 10. 10. 2006 15:47
Tedy GTI, pokud poskytuješ psychologické profily diskutujících free of charge, poprosil bych tě, zda bys mě taky nezařadil do nějaké své kolonky. Pomůžu ti informací, že můj pohled na automobily ovlivnilo dětství, kdy mě jako kojence rodiče vozili v hadráku. Jinak jsem před cca 16 lety začal pracovně jezdit v průměru kolem 50.000km ročně a vystřídal Kadetta, Astru, Mondeo, Omegu a potom 4 audiny v řadě. Loni jsem si při výběru auta řekl, že je čas podívat se, jak jsou na tom ostatní značky. Projel jsem si Allroada, X3, X5 a ctyřkolku 5 řady od BMW, Volvo XC70 atd. Víceméně náhodou taky Outback. A otázka do kvízu, hádej čím už rok jezdím ? Nejsem subarista, jen zatím velmi spokojený uživatel. Nepotřebuji se odlišit ani ohromit sousedy či slečny. Přesvědčily mě jízdní vlastnosti, motor s krásným zvukem a prima výkonem, velmi solidní zpracování a Outback se mi líbí i designem. Skutečnost, že tohle auto nemá každý je pro mě náhodný bonus. Nikdy jsem nikomu nevyprávěl, že bych Allroada nechtěl. Ale fakt je ten, že kdybych ho chtěl, tak bych ho měl. A dodatek zcela mimo téma této diskuze, osobně se mi Tribeca nelíbí. :-!
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 18:50
:-) Otakare. Ty jsi nepochybně právě to 0,0001% ;-) :yes: Tak čekám, že mě pochválíš za horní příspěvek. Protože platí ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Otakar"
| 11. 10. 2006 14:30
Mrzí mě to moc, ale nepochválím. Mám rád toleranci, ne škatukování a absolutní pravdy. Moje dlouholetá výše zmiňovaná robota ve službách zahraniční mocnosti mě mj. často přivádí do jejich evropské filiálky v Mnichově. Jezdil jsem s mnoha BMW ( pravda ne dlouhodobě )a hovořil s přemnoha jejich majiteli. Není sporu o tom, že jsou to dobrá auta. Ovšem lehce nadhodnocená v oblasti renomé technické vyspělosti a kvality a silně nadhodnocená v ceně, tedy lépe česky - předražená. Takže reálný technický rozdíl mezi trojkovým BMW a imprezou bude 300.000,-Kc, těch zbylých 300.000,- Kc platíš za modrobílou vrtulku. A stala se mi i zajímavá věc, po osmi letech s audinami jsem si v servisu při garančce nepřipadal jako obtěžující ocas. Ty chlapy v servisu u Subaru snad ta auta baví, tomu říkám úchylka!
ja se nestacim divit
anonym
| 10. 10. 2006 09:09
Moc hezky napsáno! Mě se sice subárka docela líbí (hlavně Stella...ahoj GTI ;-) ), ale jinak s tebou musím souhlasit. Ten, kdo v něm nikdy nejel a jen tluče hubou tohle nikdy nepochopí. :yes:
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 09:29
Nemám žádný latentní odpor k asijským autům, tím spíše k Subaru a snažím se vždycky hodnotit auta až po té, co se s nimi svezu. S Tribecou jsem se už povozil, podrobné dojmy v případě zájmu, můžu napsat, ale celkový dojem - slušný průměr, i přes výkřiky o jedinečném pohonu 4x4 a skvělých jízdních vlastnostech tvrdím, že Tribeca je průměrné SUV, a to v každém ohledu, pokud vezmu vlastnosti u jiných Subaru nejvíce ceněné tj. podvozek, 4x4, motor, Tribeca žádného relevantního evropského soupeře neporazí. A obecně z pohledu evropského trhu, Tribeca je auto s evropskými SUV co do vlastností srovnatelné, bohužel mírně korejského vzhledu a s jediným, navíc benzínovým motorem. Tyto handicapy nahrazuje lepší cenou, která je ale v tomto ohledu nutností, jinak by to znamenalo na EU trhu propadák.
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 10:21
Výborně odhalená pravda... ;-) :yes:
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 13:08
Ntvrdím, že to je špička segmentu, od toho jsou čistě prémiové značky, ale tribeca boduje permanentem, vnitřkem a akustickou pohodou. je to kvalitní SUV subprémiového výrobce, který ale u nás není kdovíjak prodejný a tak je také potřeba na ní nahlížet. PS: nevím, jaký jsi jezdec, ale mezi SUV má vynikající jízdní vlastnosti (neříkám nejlepší,to si netroufnu)
ja se nestacim divit
anonym
| 10. 10. 2006 13:39
To jsem rád, že si netroufneš, co bys dělal, odhadoval? ;-\ Pokud mluvíme o Subaru, vyjma Legacy spec. B mám projeto prakticky všechno, to co Subaru v jízdních vlastnostech nabízí, vím a dokážu vzhledem k projetí velkého počtu konkurenčních aut i porovnat. Co se konkurentů Tribecy týká, nejel jsem zatím pouze novou X5, ale ostatní všechny, a trvám na tom co jsem o Tribece napsal. Jen se mi bude těžko diskutovat s někým, kdo píše např. "tribeca boduje permanentem" apod., čím myslíš, že "bodují" ostatní velká SUV, mlýnským kolem? Než budeš Tribecu glorifikovat, buď se v těch autech projeď nebo si alespoň zjisti základní věci, jako např. fakt, že mezi velkými SUV nemá systém permanentního 4x4 pouze XC90. :-!
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 10. 10. 2006 13:40
zapoměl jsem na registraci. ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 15:21
vzpomínáš si na pelíšky a ty umělohmotné lžičky? Vypadali stejně, jmenovali se stejně ale byly horší než ty západní...podívej se na velká SUV a jejich pohony, situace je podobná. Jestli máš pocit, že pohon od subaru nepatří ke světové špičce, tak to fakt nebudeme dál řešit,ju? ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 15:49
Musím se zastat Dinara, jelikož neřekl nic "hanlivého" na pohon 4x4 od Subaru.. jen jej neoznačil za světovou špičku, což příznivci Subaru nesou jako označení šuntem.. bohužel a pak tu začínají názory na téma - eurofilové plivou na Tribecu.. jenže tak to není, neboť většina a (snad všichni) psali jen o vzhledu, že se jim to auto nelíbí a neoslovuje protože takový typ auta nepotřebují.. ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 15:52
jo,dobře,dobře. Můžu napůl souhlasit s GTI v tom,že pro některé lidi, kteřým se nelíbí,platí :"Problém Tribeky spatřuji v tom, že dokonalej motor a podvozek nenásleduje stejne dokonalá vizáž auta." , protože kupovat si auto, které se kupci nelíbí může udělat jen ovád :-) ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 15:59
Ano :yes: já třeba vidím lepší "balík" v podobě Range ROver Sport Supercharged.. :yes: ;-) :yes: Pěknej desig, špičkovej motor, špičkovej pohon 4x4, a hlavně Terrain Response na vzduchu, což u Tribecy nenajdu.. a hle, přece jen nepíšu, že tribeca za nic nestojí, je vím o jiném autě, které mě oslovuje mnohem a mnohem více..
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 16:04
jedním dechem si ale odpovězme na otázku...mají tahle dvě auta totožnou cílovou skupinu? ééééééé....ne. :-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 16:30
ééééééééé....BINGO....!!!! :-) pochopil princip obchodu a kategorií... Nicméně no a co..?? to auto "RRS" ne v benzínu ale v naftě je téměř stejně drahý, takže by se dalo mluvit o určité "rovnosti".. pač je vcelku jedno jestli za 1.5 koupím to nebo ono.. ne..?!? a pak přicházejí na řadu funkce a jiné "drobnosti" ze stavby auta, které rozdělují cílovou skupinu..
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 16:34
děkuji za poklonu, vynasnažím se ti jí vrátit >:D PS: tribecu bych viděl více jako rodinné auto k domečku kdesi pod kopci, RR jako auto spíš pro řidiče
ja se nestacim divit
anonym
| 10. 10. 2006 16:35
chybí tam >:D před PS :-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 16:49
>:D :yes: ;-)
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 11. 10. 2006 09:03
Alesio: poslouchej ty Pelíšku, dej sem aspoň jediný parametr pohonu 4x4 Tribecy, který je lepší než u ML, Touarega nebo Range, jsem moc zvědav. Neřekl jsem ani slovo o tom, že by permanent Subaru byl špatný, jen říkám, že permanenty konkurentů Tribecy umí stejně, čili Tribeca ve srovnání s konkurenty NEBODUJE permanentem, jaks napsal, karetní mluvou řečeno pouze dorovnává, ale nepřihazuje. Stejné je to s ostatními vlastnostmi auta, vždy konkurenci max. dorovná, bohužel nabízí jen jeden motor (hlavně nenabízí diesel) + vypadá jako Cayene křížený se Santa Fe, takže aby se prodala musí být o pár set tisíc levnější než konkurence, takže z hlediska postavení na trhu je to podobně jako u ostatních modelů Subaru, pouze zajímavá alternativa. :-!
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 11. 10. 2006 10:44
:yes: ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Alessio"
| 11. 10. 2006 11:40
boduje v tom, že díky jejímu pohonu všechny konkurenty poráží v jízdních vlastnostech na silnici. To je její BODOVÁNÍ ;-) .
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 11. 10. 2006 14:26
Takže zase žádný argument, hm... jen tvrzení, Tribeca je a je prostě nejlepší. Začínám si myslet, že za tvou klávesnicí sedí někdo, komu ještě neoschnul inkoust na řidičáku a navíc, přestože chce diskutovat o autech, je líný si o tom alespoň něco přečíst. Chlapče zlatá, žes mírně zmatený už mi došlo, takže se ti pokusím vysvětlit, co u SUV ovlivňuje tebou zmíněné JÍZDNÍ VLASTNOSTI NA SILNICI. Řeč je o váze, jejím rozložení, vysokém těžišti, nastavení tlumičů (nebo vůbec použitém systému odpružení - např. vzduch), přesnost řízení a tak podobně. Auto, které nejlépe zvládne tyto na vysoké a těžké SUV čekající nástrahy, bude mít NEJLEPŠÍ jízdní vlastnosti na silnici. Samozřejmě v případě SUV o kterých je řeč, která jsou VŠECHNA vybavena sofistikovanými permanentními pohony 4x4 s mezinápravovými, u některých i nápravovými, diferenciály, se díky tomuto pohonu předpokládá výhoda výborné trakce, což jízdním vlastnostem napomáhá, ale rozhodujícím pro jejich kvalitu prostě není! Takže je mi opět líto, ale to tvé, že tribeca "díky jejímu POHONU všechny konkurenty poráží v jízdních vlastnostech na silnici", nemůže už z principu platit. ;-)
ja se nestacim divit
anonym
| 11. 10. 2006 20:30
ani sem to nečet,nemá to cenu...přečti si recenze. :-!
Avatar - Dinar
ja se nestacim divit
| 11. 10. 2006 20:37
Alesio, čti, a poctivě, nemyslím mě, ale o automobilové technice, pokud chceš diskutovat třeba o pohonech, bude se ti to hodit. Pak je taky dobré auta zkoušet, je možné, že třeba v případě velkých SUV nemusí být pro tebe jednoduché se k podobným autům dostat, ale zkus si poradit, nejsou to supersporty a je jich mezi lidmi dost. Pokud se pár auty svezeš, je tu jakási naděje, že přestaneš psát podobné kraviny jako dosud. ;-)
ja se nestacim divit
neregistrovaný "marare"
| 11. 10. 2006 13:56
Dovolím si velmi nesouhlasit. Pomineme-li opravdu velký rozdíl v designu (já osobně dávám přednost vozu tribeca), tak rozdíl je ve výkonu. Jinými slovy RR je za 1,7 milionu v menší výbavě ale hlavně - hlavně jezdí mnohem pomaleji!!!! S tribecou je srovnatelný až typ RR za 2,3 milionu!
ja se nestacim divit
neregistrovaný "Ciello"
| 11. 10. 2006 15:56
částečný souhlas, protože nemá cenu slovíčkařit a chytat se detailů.... (!!!) Ovšem Tribeca je taky na poloviční úrovni.. ;-)
Tribeca shrnuti
neregistrovaný "Paja"
| 10. 10. 2006 06:31
Dobre rano vsem diskutujicim, po precteni vsech prispevku mi nezbyva nez souhlasit s GTI. Proc? Nebot Tribeca ma hlavni trhy v zamori a Oceanii. Tam i jeji pseudoPorsche look zabere, navic s predpokladanou cenou do 30k$ (urcite se moc nemylim). Prodeje v EU se budou pocitat v radech stovek, mozna tisice kusu u tech nejvetsich priznivcu znacky. Kde hledat idealniho spotrebitele? Mozna prave v Australii, kde ve srovnani s Fordovymi SUV a neexistujici konkurenci od Holdenu nabidne komukoliv za prijatelnou cenu high-tech a hlavne spolehlivost jez je v tak rozlehlych a malo osidlenych krajinach nejdulezitejsi. Ano, tam budou ceneny nejdulezitejsi atributy Subaru...nezpochybnitelna spolehlivost a staly zaber vsech ctyr kol. Co muze tahnout evropana k Tribece? Rekl bych temer nic, jak uzivatelsky priznivejsi musi byt pro klienta Outback?! Pudorysne mensi, s podobnou technikou, levnejsi na porizeni i provoz a navic klasicky hezky. Pro me Tribeca neni pravym Subaru uz pro takovou hloupost jako je absence bezramovych bocnich oken a tim padem cistou bocni linii. Pusobi na me dojmem tvarove bezradnosti. :-| Byt vsak austyralskym farmarem...NEVAHAM! ;-)
Tribeca shrnuti
neregistrovaný "Tibby"
| 10. 10. 2006 16:02
Kdyby jsi byl australský farmář, tak máš Pick-Up od Toyoty. Bez diskuze.
Asi jsem uplně
neregistrovaný "Bbleach"
| 10. 10. 2006 07:24
jsem uplně divnej, ale mě se to líbí, možná na mě působí mops efekt
Jasný kandidát na.....
neregistrovaný "Michal"
| 10. 10. 2006 08:00
Tak tohle monstrum je jasný kandidát na nejošklivější auto roku. Je to snad ještě hnusnější než Porsche Cayenne !! a to je co říct. Je sice pěkné, že Subaru oslňuje technikou, ale k čemu to je když jejich auta vypadají jako přejeté ropuchy, fuj, fuj, Subaru nebrat - ošklivé auto :no: :no: :no:
Jasný kandidát na.....
neregistrovaný "VDC"
| 10. 10. 2006 16:53
Tak tos jeste nevidel SsandYong Actyon. >:D
Subarko
neregistrovaný "Vasek"
| 10. 10. 2006 08:12
Subaru jsem dycky mel rad, jezdil jsem Legacy 3,0H6 spec.B a samozrejme parada. Tesil jsem se na B9 tku ale ten design (vnejsi) proste nezkousnu :( . At je technika jaka je, at je zeme puvodu jaka je, proste kdyz se mi nelibi nejde to. At si kazdej rika co chce design proste rozhoduje, tedy vetsinou a pokud nejde jen o cenu....
BUBUBU
neregistrovaný "manitou"
| 10. 10. 2006 11:43
Už je to tak, subaristi se ohání mečema jako v tý reklamě. Tribeca je prostě další z mnoha. A právě to, že z mnoha, jí bude dělat největší problém. V té třídě není technicky slabých, zaujmout lze jen vzhledem, stylem, krásou. Tu tam evidentně nikdo nenajde, to přiznávaj i ortodoxní subaristi a hned začínají zaklínat technikou, ale jak říkam, tam není slabých. Takže kdo je teď na vlně ? X5, XC90, Discovery ;-) Jasná volba ;-)
BUBUBU
| 10. 10. 2006 11:52
Ano, ano. To se ti povedlo - vzhled, styl, krása... Ani jedno šavlozubej pudl nepobral. P.S. Ten Disco... je působivej.
Říkám to opravdu nerad, ale...
neregistrovaný "Hds"
| 10. 10. 2006 12:49
Je to můj osobní názor, ale tohle auto je hnusný jak noc :(( A opravdu mě nezajímá, co to má za vnitřnosti, protože bych se styděl v tom jezdit... ach jo, už Imprezza jde designově kamsi do pr... a tohle je ještě horší. Subaru vzbuď se!!!
Říkám to opravdu nerad, ale...
neregistrovaný "Scooby"
| 10. 10. 2006 13:17
Subaru se vzbudí, už vyhodili Zapatinase šéfdesignera , ale všímáte si, jak se rozrůstá diskuse o tak podle většiny "hnusném autě" ??? čím to asi bude? že by tím, že je to kus pořádnýho auta? přese šunka by Vám nestála za diskusi, heh ??? :-!
masáž?
neregistrovaný "kirby"
| 10. 10. 2006 13:44
Myslím, že i kdyby to vypadalo jako Q7 tak si to stejně koupí hodně málo lidí. V tomto segmentu se více než kde jinde hledí na prestiž. Jak rád píše GTI "diamantoví kovbojové" jsou masírky a povětšinou kašlou na jízdní vlastnosti a zoufalou kvalitu se snaží přehlížet. Samozřejmě je předčasné dělat nějaké soudy ohledně poruchovosti, ale troufnu si napsat, že to určitě nebude takový mistr světa v poruchovosti jako VW případně vícemistr jako Land Rover, nejspíš to nebude mít ani strašidelné jízdní vlastnosti XC90 ... Nejspíš ještě hodně dlouho nebudu mít na to, abych si koupil nové auto za cca 1.3 mil, ale ač celkem mlád, už dávno nejsem šperkař (a navíc si o sobě rád myslím, že autům rozumím) a proto bych upřednostnil Subaru před výše jmenovaným...
masáž?
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 15:23
generále... :yes: . Já bych teda váhal mezi LR a tímhle, kdybych musel SUV kupovat (snad proboha nikdy! :-) )
masáž?
neregistrovaný "kirby"
| 10. 10. 2006 15:37
No měl jsem asi napsat, že bych to koupil kdybych prodělal náhlé zbohatnutí spojené s částečnou lobotomií....tento způsob aut zdá se mi poněkud podivný.
masáž?
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 15:43
mě taky...ale představuji si situaci, kdy se mi žena zblázní a budu mít třeba 3 děti...pak už to je nutnost (a to je dokonce nemusí mít se mnou! >:D )
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "tom"
| 10. 10. 2006 13:58
S americkou verzí jsem najel jen cca 600 km, ale bral bych jí hned. Kombinovaně česká dálnice+okresky 2.kategorie - sedí jak přibitá, motor je supr, táhne jak ďas, příjemně až lehce brutálně vrčí, pohodlí vynikající, komfort taktéž, brzdy tiptop, ovládání přesné jak u sportu... Na fotkách vypadá prapodivně, ale v reálu je to zajímavá individualita a líbí se mi moc. Proti X5 je jízdními vlastnostmi a komfortem o třídu výš, alespoň proti první generaci. Navíc design X5 se dost rychle okouká, už mně nudí. Subjektivně je to naprosto skvělé auto, dostalo mně a chci ho !
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "Ciello"
| 10. 10. 2006 15:54
... >:D >:D .. tome.. nezapomínej >:D že ty nejsi měrnej vzorek společnosti >:D naštěstí, takže jestli tebe už X5 nudí, tak si z toho fabrika nemusí nic dělat... >:D ;-)
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "Tibby"
| 10. 10. 2006 16:08
Mně nudí "ikspětka" taky. A asi nebudeme s tome pouze dva. Je jich jak much na lejně a povzbudivý je také průřez klientelou, který to nakupuje. Ano, technika X5 je dobrá, ale je to profláknutý ImageCar. Technika Tribecy je také na špičce, ale je holt ošklivá. Myslím, že si nemají co vyčítat.
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "tom"
| 10. 10. 2006 19:30
Pro objektivnost by to asi chtělo otestovat poslední verzi X5, třeba je proti první generaci zase o hodně dál, ale moje zkušenost Tribeca proti X5-první generace je rozhodně nadšení proti nic moc o ničem.
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "Ciello"
| 11. 10. 2006 10:47
Přesně.. já také nejsem příznivec ani jednoho ani druhýho.. jen mě tím Tom docela pobavil.. >:D ;-)
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "tom"
| 10. 10. 2006 19:21
Jako bych cítil rýpání ! no nevím, o kolik jsem méně nebo více měrný vzorek, ale X5 je na první pohled krása, ale rychle se zají. Před firmou nám parkují dvě a působí tak nějak vlezle - voňafky na image. Ale BMW-werke to jistě neohrozí. Já si ale přece jen raději dobře pojezdím, než okouzluji. navíc s X5 jet více než 200 km znamená bolení loktů na tři dny plus chudinka zadek - za ty peníze bych čekal víc. A jak Váš příspěvek souvisí s Tribecou ?
Bral bych jí okamžitě
neregistrovaný "Ciello"
| 11. 10. 2006 10:54
Tome.. (si vykáme..?!? ;-\ ).. tím měrným vzorkem jsem tě neoznačil protože tvoje náklonnost pro Toyotu a Asii resp. Japonsko je fenomenální, tím pádem objektivita se mlží... neber to jako rejpání...
Bral bych jí okamžitě
anonym
| 10. 10. 2006 20:50
tohle auto není o ... jak jsi to nazval - měrném vzorku, a je to dobře ! :yes:
Bral bych jí okamžitě
anonym
| 10. 10. 2006 20:48
Super, měl jsem stejný dojem při testovačce v Torontu :yes: :-)
JanB
anonym
| 10. 10. 2006 15:29
Vlastnim Tribecu dovezenou novou z Kanady, najeto cca 16 000 km. Kvuli designu jsem ji nekupoval, moc se mi na fotkach nelibila, ale chtel jsem automat, silny motor, 4x4, sedm mist, vyssi svetlost a hlavne bezpecnost a spolehlivost. Take co nejlepsi chovani na silnici. V realu je to auto opravdu hezci nez na fotkach, nic proti designu nemam, je zvlastni, zajimavy, jiste pro hodne lidi odpudivy, ale doporucuji osobni zkusenost a ne jenom fotky. Me zene se napr. nelibi. Jinak jsem spokojen. Mejte se.
JanB
neregistrovaný "Alessio"
| 10. 10. 2006 16:07
My se,až na ZZ,myjeme docela pravidelně. >:D ;-)
Dodatek
neregistrovaný "JanB"
| 10. 10. 2006 16:44
Jeste mi neda, abych se nepozastavil nad tim, jak si tady nekteri snazi honit sve ego tim, ze se z lidi s odlisnymi nazory snazi zuby nehty delat pitomce, a to napr. jen proto, ze nekupuji evropskou produkci. To mate, vazeni, opravdu tak male sebevedomi, ze vam sejde na tom, kde je auto vyrobeno? Az VW koupi napr. Toyota, tak prestanete jezdit autem?
Jinak nejsem zaryty subarista, doted jsem vlastne jezdil hlavne v autech od VW, ale diky castym porucham jsem ztratil trpelivost a uz nikdy vice. Jen pitomec udela stejnou chybu vickrat. Jestli se mi osvedci Tribeca, to se jeste uvidi, ale zatim jsem spokojen a zhruba souhlasim s tim, co zaznelo o charakteru auta v clanku. Velmi mi napr. vyhovuje kombinace vybornych jizdnich vlastnosti a pritom komfortniho odpruzeni - na nasich cestach k nezaplaceni.
GTI tady zminoval neco jako ze to " musi zrat minimalne 14,5 l". Zere to v komb. provozu (denne mesto, pak hlavne dalnice a cca 20% okresky) min, v mem pripade zatim asi 13,4 l Naturalu 95 a to rozhodne nejezdim economy run. Takze GTI, nez takhle kategoricky neco reknete, mel byste to mit necim podlozene.
A proc jsem nekoupil "premiovku"? A proc bych ji kupoval? VW - nespolehlive, nema sedm mist (Q7 nebylo k dispizici a navic se mi vubec nelibi, tusim v Anglii ji nekdo nazval omylem prirody a ja si myslim totez). BMW - nema sedm mist, interier X5 je oproti vnejsim rozmerum maly. Volvo XC90 jsem poctive otestoval a ma spatne jizdni vlastnosti, navic v te dobe nemeli jiny silny atmosfericky motor nez V8, automat nemel moznost manualniho razeni - pro me dost podstatne. RR a LR - nespolehlive, nechci offroad, cena. Cayene - cena, pribuznost s VW, nema sedm mist, priserny design. Ale hlavne nemam auto na demonstraci sve zazobanosti, mam ho k uzivani... Navic vsechny tzv. premiovky se kradou vic, nez Subaru. Mohl bych uvest dalsi duvody, ale mam dojem, ze tady uz ma kazdy svuj nazor hotovy uz z prvni fotky, tak nebudu ztracet cas.
Dodatek
| 10. 10. 2006 18:59
Ty mi dáváš... tak já se seknu podle tvého měření o litr na sto, a ty mě zatrcauješ... Auto váží 2 tuny. Pokud ho chceš trochu pružně vodit, tvrdím, že pod 15 nedáš ani ránu. Jezdit s tímhle ekozávady bych nepokládal za optimální využití. Až tam v Tribece povezeš těch 7 lidí... prosím, napiš, kolik si to vzalo. A napiš to popravdě.
Dodatek
neregistrovaný "Petr"
| 10. 10. 2006 21:36
Hele GTI, najdi si jinou cinnost nez neustale nekoho pomlouvat a rejt do japonskejch aut. Podle meho ani polovina tvych zkusenosti co tu pises neni zalozena na pravde.. Fakt nema smysl tu cokoli psat!!
Dodatek
neregistrovaný "Galant"
| 11. 10. 2006 19:52
precti si clanek - jizda na limitu za 14,5l - pokud neveris, projed se a napis vlastni zkusenost ;-)
Avatar - Dinar
Dodatek
| 11. 10. 2006 09:32
No, taks tu Jane popsal svoje preference s výsledkem, že tobě nejlépe vyhovuje Tribeca. Fajn, máš své potřeby a logiku, nicméně, stejně tak může zase svou logikou člověk (lidé) s jinými preferencemi a pohledem na věc než máš ty, napsat, proč si vybrali Range, ML, X5, Touarega atd. A co z toho? Nic. Tys zaplatil svoje peníze za Tribecu, takže je pochopitelné, že tvůj názor je hotov, zaplatils nemůžeš se přece mýlit, pak ale nechápu osočování GTIho, že má názor hotov z první fotky; je to argument stejné kategorie. A jen poznámku k designu, píšeš, že Cayene má příšerný design, hm... Tribeca se jím mírně řečeno inspirovala, tos kupoval poslepu, nebo celá ta plejáda tvých argumentů pouze maskuje fakt, žes nechtěl napsat, Tribeca stojí o 300 klacků míň než ostatní, na vzhledu mi tak nezáleží auto je srovnatelné, tak jsem šel do ní. Tohle bych dokázal pochopit, a své mírně úsměvné vypisování důvodů, "proč já vlastně tu prémiovku ani nechci" bys mohl vynechat. ;-)
Dodatek
neregistrovaný "Alessio"
| 11. 10. 2006 11:35
s někym to je jak mluvit do dubu,viď,dináre.... ;-)
Dodatek
neregistrovaný "Galant"
| 11. 10. 2006 19:50
tak jsem si po dlouhe dobe precetl vase prispevky a jsem dost zklaman ;-\ jeden neposloucha druheho, pouze se opet zabarikadovana evropa a asie..tribeca se mi nelibi, ovsem pokud napise JanB jasne preference proc si to koupil, po vyzkouseni x aut, tak tomu muzu dat jen :yes: jeho volba, nepochybne pro nej spravna...na to je reakce typu :"no a co ?" PRECE ON TAM PISE TY DUVODY PROC SI KOUPIL TRIBECU, presne to, co vy ostatni nemuze pochopit ! toto je pro tebe argument jako "nazor z prvni fotky" ? To ze vyzkousi nekolik aut a vezme to co mu nejvic sedi ? Panove, prectete si po sobe co pisete... ;-)
Avatar - Dinar
Dodatek
| 11. 10. 2006 20:30
Galante možná to vypadá jak píšeš, nic proti jeho volbě, jde o to, že Jenda argumentuje tak, jako by sám sebe přesvědčoval, jak udělal dobře a že vlastně tu premiovku nepotřebuje, což podporuje "pádnými" argumenty, LR a VW jsou nespolehlivé, Cayene je škaredé, Q7 je škaredé a pak si koupí auto, které cenu za design tutově nevyhraje. Proto za tím spíš cítím snahu přesvědčit sám sebe, že těch 300 kolíků rozdílu vlastně nikde není a že si vybral dobře. Ať jezdí Tribecou, když mu vyhovuje, ale argumenty obhajoby jeho koupě jsou pro mě na stejné úrovni jako zmíněný názor z fotky. :-!
Dodatek
neregistrovaný "Galant"
| 12. 10. 2006 09:21
ach boze, to teda znamena ze kdokoliv si koupi auto ktere se ti nelibi a argumentuje tim ze si je koupil kvuli tomu ze se mu libi, tak vlastne lze sam sobe ? :-( co je na tom nenormalniho ze se i tribeca muze nekomu libit ( zduraznuji ze me se nelibi, ale stejne tak povazuji i cayenne za vrchol nevkusu) ? Prece jde vetsinou o osobni "lasku" ci sympatie ke znacce, kdy ji odpusti nejake malickosti a o ty malickosti tu jde. pokud nemam rad VW tak si to nekoupim, ale nikdo me za to prece nesmi napadat, mam pravo svy volby. To bych tu mohl napadat kazdyho kdo si koupil treba Multiplu, ze si ji vlastne ani nechtel koupit a chtel si koupit Touran, protoze neni zadny logicky duvod proc si koupit "hnusnou" multiplu misto "dokonaleho" tourana :-! trosku vic tolerance a chapani ostatnich by to chtelo ;-) :yes:
Avatar - Dinar
Dodatek
| 12. 10. 2006 09:38
Napadáš ostatní, že se vzájemně nečtou, ale sám nečteš. Mě je jedno, jestli se mu Tribeca líbí nebo ne, už jsem to napsal asi 3x, stačilo by kdyby Jenda napsal, koupil jsem ji, protože se mi líbí víc než ostatní. TEČKA. Místo toho od něj čtu, že vybral Tribecu z racionálních důvodů, bohužel vyargumentoval to důvody NEracionálními, ostatní jsou škaredí, nespolehliví, bla bla. To mi na tom vadilo, to je to co srovnávám s názorem z fotky. ACH BOŽE už to zkus pochopit a nepiš mi tu o Touranech a Multiplách, to je mimo. :-!
Dodatek
neregistrovaný "Galant"
| 12. 10. 2006 10:12
tak ta druha veta :yes: ovsem cetl jsem si to znova a z tvych predchozich prispevku se to opravdu neda pochopit, mozna je vada na vysilaci, mozna na prijimaci, nevim :-) nicmene jsem rad ze jsme se aspon na te prvni casti shodli ;-) :yes:
Dodatek
neregistrovaný "JanB"
| 16. 10. 2006 23:51
Zacinam se trochu smat. Osobne bych si zadne auto nekoupil jen proto, ze se mi libi vic nez ostatni. Auto je souborem vlastnosti, ktere kupuju, design je jen jedna z nich - pro me navic hodne nizko na zebricku priorit. Ale treba Cayene nebo Q7 (nebo taky Touran) bych prave kvuli designu nemohl, to je na me fakt moc. Pro jineho je zase Tribeca prilis, nic proti. Ve svem zduvodneni jsem vhled ostatnich aut uvadel hlavne proto, ze se tady debata tocila predevsim kolem designu, ne proto, ze je to pro me tak zasadni. Chtel jsem rici, ze podle mne je v tomto segmentu maloktere auto skutecne povedene. Ale dost o vzhledu, ten je fakt vedlejsi, ta debata je mimo, protoze kazdy mame jiny vkus.
Trvam ale na tom, ze argumenty, ktere jsem uvedl, jsou racionalni! Co je proboha iracionalniho na spolehlivosti, jizdnich vlastnostech, absenci primereneho atmosferickeho motoru, prakticnosti interieru (u nekterych jen 5 mist) atd.?
A taky jsem nikde nenapsal, Dinare, ze "se prece nemuzu mylit, kdyz jsem koupil Tribecu". Naopak pisu, ze je to moje prvni Subaru a ze uvidim, jakou udelam zkusenost, ale ze zatim jsem spokojen. Opravdu to chce cist pozorneji.
K cene: jasne, ze budu vzdycky radsi mit srovnatelne auto o nekolik set tisic levnejsi nez konkurence. Vy ne? Napiste mi vy, v cem jsou ty vase "premiovky" lepsi, abych mel duvod platit za srovnatelne vybavene auto o 350 - 600 tis. vic. Pripoctete take pojisteni a u nekterych extremni riziko kradeze. Prave ze ja se, jak vidite, rozhoduji racionalne a ne podle toho, ze kdyz ma soused na kapote ledvinky, tak ja musim mit trojcipou hvezdu a aspon o trochu drazsi auto. Cena pro me hraje svou roli, ale tu "premiovku" jsem si byval mohl koupit taky. Jenze jsem nenasel ve srovnani se Tribecou dost padnych duvodu. Zkuste je najit vy, ale prosim vas, nezkousejte na me takove ty agumenty ala GTI, ze prece jedine Evropa, ktera ma tradici, je to prave. Vzdyt prave tohle jsou naprosto iracionalni argumenty.
Obcas je to sranda
| 10. 10. 2006 19:21
GTI, kdyz se podivam po svem okoli (a ze tech Outbacku a Legacy pribyva sakra hodne) tak bych tve rozdeleni ridicu Subaru tak nevyhranoval. Myslim, ze ta "skupina 0.0001%" je vetsi nez pises. jen nejsou tolik videt.
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
| 10. 10. 2006 19:35
tady na severu ma Subaru za posledni 2 roky nejvetsi narust prodeje ze vsech automobilek (o 200 - 300% vuci roku predchozimu)of nastupu noveho modelu Legady7Outback. A svete div se. Bere zakazniky hlavne Volvu...ve Svedsku......tomu by se pred par lety kazdy vysmal. Tady je to stejna ne-livetsi ikona nez Skodovka v Cesku. A pritom je to stejna cenova kategorie. Nepisu to jako oslavnou odu na Subaru, to vzadnem pripade, ale tam kde je pul roku v roce snih se na "premiovky" hraje o neco me.
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
anonym
| 10. 10. 2006 20:37
jenže u nás si subaru kupují machírci, co chtějí driftovat cestou do delvity... >:D
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
anonym
| 10. 10. 2006 20:56
Alesio, já myslel že maníci co se ještě při usínání večer dívají na svoje plakáty z dětství >:D
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
neregistrovaný "Scooby"
| 10. 10. 2006 20:59
to byl ja, anonym :-)
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
anonym
| 10. 10. 2006 21:20
jistěže...dívám se na svůj plakát, když mi bylo 10 let a tahal jsem dřevěné STI mezi slepičímy ho*ny na dvorku >:D
S tou prevahou premiovek to nebude az tak horky
neregistrovaný "ZZ"
| 11. 10. 2006 11:38
>:D >:-[] :yes: BTW během posledního měsíce jsem viděl dvakrát několik Imprez na okruzích. Famózní zvuk boxeru, odfukování turba, dokonalá trakce... Řidiči si dávali machírky ve výkonově i cenově vyšších alternativách prémiových a exkluzivních značek ;-) :yes:
.
neregistrovaný "Alessio"
| 11. 10. 2006 11:43
impreza je výborné auto (myslím WRX(STI), ne tu za 600 klacků, to je jen kvalitní autíčko v nižší střední, ale to pravé masi je, když technici dají do imprezy motor 2,5T ;-))
.
neregistrovaný "Scooby"
| 12. 10. 2006 09:02
Objevuje se tu jeden registorvaný Alessio a jeden neregistrovaný, to jsi porad Ty Alessio, nebo jste dva??? :-O
design tribeca
neregistrovaný "Marare"
| 11. 10. 2006 14:07
Velmi mě zaujaly příspěvky, které vnímají design tribeky jako asijský a nehezký. Ačkoliv jsem do této chvíle měl velké výhrady k podobě ostatních vozů subaru, tak tribecu považuji za velmi, velmi povedenou mj. právě kvůli designu. Jsem přesvědčený o tom, že jde o jedno z nejhezčích SUV na trhu. Navíc je v základní verzi velmi dobře vybavená, jak to u subaru bývá, zřejmě skvěle jezdí. Na netu jsem našel srovnávací video, kde při různých jízdních testech tribeca jednoznačně porazila jiná SUVéčka a čtyřkolky (volvo, honda, mazda, toyota)
design tribeca
anonym
| 11. 10. 2006 20:33
to říkej dinárovi, ten to nedokáže pořád pochopit (bo díky čemu vyhrála? Díky POHONU (také)) ;-) :-!
Avatar - Dinar
design tribeca
| 12. 10. 2006 08:50
Opět zmatenost? S čímpak od Hondy, Mazdy nebo Toyoty Tribecu porovnávali? Snad ne s auty typu CRV, RAV, která jsou o třídu níž. Celou dobu tu čtu, že Tribeca má být soupeř pro velká premiová SUV. O žádném od Hondy nebo Toyoty nevím. :-!
design tribeca
neregistrovaný "Ciello"
| 12. 10. 2006 08:56
dej odkaz... nejednodušší argument, kterej tedy může umlčet všechny anti-tribeco příznivce... nemyslíš?
design tribeca
neregistrovaný "Scooby"
| 12. 10. 2006 08:59
Poděl se s námi o odkaz ;-)
design tribeca
neregistrovaný "Marare"
| 12. 10. 2006 15:45
Tak tady to je:
[odkaz]
Zajímavej filmeček... doporučuju
design tribeca
neregistrovaný "Scooby"
| 13. 10. 2006 08:45
Skvely odkaz, paradni podivana :yes: :yes: :yes:
Tribeca pro a proti
neregistrovaný "Chroback"
| 14. 10. 2006 00:22
Dik za zaujimavu diskusiu o Tribece. Milion nazorov, ale niet nad priamy zazitok. Dnes som si vyskusal Tribecu nazivo, tak sa podelim o prve dojmy. Nikomu ich nevnucujem a rozhodne nie je mojou abmciou vystavovat nejake odborne vysvedcenie. Skratka, len dojmy... Mal som ju asi hodinku a snazil som sa otestovat vsetky povrchy, teda dialnicu, mesto a tocivu okresku. Podme na to...
Design - suhlasim s nazorom, ze nazivo vyzera omnoho lepsie ako na fotografiach. Mal som vacsiu obavu zo zadnej casti, ale ta nie je napodiv az taka korejska ako na foto. Predok ma sklamal viac. Predny previs v skutocnosti posobi omnoho mohutnejsim a nevyvazenejsim dojmom, ako na obrazkoch. Vacsie sklamanie znamenal interier. Dobre farebne zladenie - bezova/cierna dost znehododnocovali tvrde plasty, ktore su sucastou celeho oblozenia palubky a stredoveho tunela. Nieco podobne ako X3. U premiovky by som cakal maksie prevedenie plastov. Design budíkov a pristrojovky fantasticky podporoval celkovy dojem luxusu. Skoda tych plastov, inak sa tomu prilis v porovnani s konkurenciou neda vytknut. Prekvapili velke stvorcove zrkadla, velmi nezvykle a trochu divne, chce to zvyk. Sedenie perfektne a verte, ze viem o com hovorim po dvoch operaciach chrbtice a umelej platnicke. Lepsia je len XC 90, teda co sa sedenia tyka. Volant sa da nastavit len vyskovo, co je tiez trochu handycap, ale zase zapada do celkovej komcepcie komotneho soferovania. Laketna opierka na pravu ruku dobra, na lavu bieda. Pre tych co su zvyknuty soferovat s rukou na lavom rame dveri je to tragedia... Vyber farieb exterieru je uzky, nejake dva odtiene ciernej a sivej, jedna zlata, modra a biela. Do zelena a cervena nič, nejake veselsie farby ani nahodou. Ale vybrat sa da, vacsina zakaznikov asi pojde na striebornu.
Jazda - bozske ticho do 80km/h. Nad tuto rychlost velmi, velmi dobre. Hluk od pneumatik dobre potlaceny. Motor sa ozyval len pri vytacani na nizsich prevodovych stupnoch, ale vobec to nerusilo. Priecne nerovnosti a kocici hlavy zvlada podvozok perfektne. Akurat uchytenie rolety na batozinaku a kryt podlahy batozinaku pri prejazde nerovnosti stale hrkali, co ma iritovalo k smrti. Asi dan za tvrde plasty konstrukcie uchytenia rolety, alebo prazdny batozinak. Jedna vacsia taska by to mozno dost zlepsila. Prejazd okreskami je fantasticky a to neprehanam. Rovnaku trasu mam najazdenu s 350Z a bol som mimoriadne prekvapeny agilitou a schopnostopu drzat stopu s velmi velmi prijatelnymi naklonmi. Fakt super. X3 ani XC 90 sa nechytaju, RX 350 tiez nie.
Zrychlenie v priamke je prijatelne a velmi ho skresluje vynikajuce odhlucnenie.
Asi najvacsi problem vidim v kombinacii nizkeho krutaku a odstupnovania prevodovky. Tribeca je pohonom idealna na komotnu jazdu. Akakolvek dynamika, hlavne pri predbiehani, sa nekona bez prepnutia do manualneho rezimu prevodovky. Sportovy rezim prevodovky motor zbytocne vytaca a posobi velmi rusivo. Ale ani manual nie je nijaky danamicky zazrak. Pri tej vahe by som si predbiehanie na okreske z rychlosti 80 - 90 km/h dobre rozmyslel. Idealne je naucit sa pouzivat kombinaciu automatu s rucnym rezimom. Ide to velmi rychlo a nechce to prakticky ziaden cvik. Aby som len nekritizoval, v automatickom rezime, hlavne v meste, je prevodovka zamatova, zeny a kludasi ju budu milovat, divosi nech si kupia WRX-ku alebo motorku, lebo sprint na semaforoch urcite nebude hviezdna disciplina Tribecy. Este jedna drobnost - velkost nadrze 64 pri primernej spotrebe 10 - 12 litrov bude hodne velky nezvyk pre prebehlikov od dieselov a v krajinach, kde nie je "prepumpino" ako v Cechach to bude chciet lepsie planovanie zastavok na tankovanie. Za tu hodniku bola spotreba asi 12L, co pri novom nezabehnutom aute tejto vahy nevyzera zle. Trufnem si odhadnut, ze pri lahkej nohe sa nou po zabehu bude dat jazdit za desat.
Teren som neskusal, ani prakticnost batozinaku. Kola sa do neho vojdu aj par psov a kopa tasiek. Miesta v zadu na kolena hodne - mam 183. Sedadla v zadu celkom pohodlne, co je v tejto kategorii skor vynimka ako pravidlo. A este jedna chutovka - zvuk dveri. Pri otvarani a zatvarani, plati to aj o piatych dverach, to znie ako v hoooodne drahom aute, len to tak makko zuchne. Co sa neda povedat o kryte motora, s tzm treba marabat tvrdsie. Takze zaver:
Rozhodne auto pre kludne povahy, prijemne tiche (az na tu roletku), pohodlne a zrejme prakticke. Interier podtrhuje celkovy pohodovy raz auta, skvely design kazia tvrde plasty, aj ked ne pohlad neposobia lacno. Hodnota bude padat relativne rychlo, nie je to europsky diesel, vykon a krutak by sa hodil k autu o 200 - 250 kilo lahsiemu. Urcite bude spolahlivy a nebude sa kradnut. Myslim, ze rozhodne uspokoji kovanych subarakov a vdaka kombinacii cena/hodnota pritiahne par SUV-ckovych novicov. Premianti v triede sa nemusia bat. Omnoho lepsie ako Murano, RX ma lepsi inrterier a prevodovku, ale je asi o 300 litrov drahsi. Uvdime co na to Mazda CX7, ak sa bude oficialne dovazat, to bude asi hlavny super. Takze tak...
B9 Tribeca
anonym
| 20. 10. 2006 15:05
Jezdil jsem s tím autem celé dva dny.Budu stručný.Je to bomba.Trochu jsou omezené kombinace barev a výbavy.Nicméně,už jsem si ji objednal.
B9 Tribeca
neregistrovaný "wrx.sti"
| 20. 10. 2006 20:40
viděl jsem testy v terénu,takže ti "závidím". :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku