Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW X3 2007: ceny v ČR

První cena nového BMW X3 začíná na 1,033 milionu korun. Největší zájem však bude o vznětové motory. V nabídce je také nový dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor 3.0sd, který tvoří vrchol nabídky modelové řady X3.
Zpět na článek
16. 9. 2006 11:53
neregistrovaný "Davídek"
16. 9. 2006 12:28
neregistrovaný "Pucmeloud"
16. 9. 2006 12:27
neregistrovaný "Pucmeloud"
16. 9. 2006 18:01
neregistrovaný "Xanax"
16. 9. 2006 19:16
neregistrovaný "Petr M"
16. 9. 2006 19:38
16. 9. 2006 21:18
neregistrovaný "M12"
16. 9. 2006 21:30
16. 9. 2006 22:39
neregistrovaný "masO"
17. 9. 2006 10:17
17. 9. 2006 12:33
neregistrovaný "Well"
17. 9. 2006 13:59
neregistrovaný "masO"
17. 9. 2006 18:00
neregistrovaný "Well"
17. 9. 2006 18:22
17. 9. 2006 19:33
neregistrovaný "Atty"
17. 9. 2006 21:08
18. 9. 2006 19:29
neregistrovaný "Pitomín"
17. 9. 2006 18:23
18. 9. 2006 21:05
neregistrovaný "Well"
18. 9. 2006 23:31
18. 9. 2006 06:51
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 08:50
neregistrovaný "masO"
18. 9. 2006 09:36
neregistrovaný "Paja"
17. 9. 2006 14:09
neregistrovaný "Lev"
17. 9. 2006 18:23
17. 9. 2006 14:52
neregistrovaný "Galant"
17. 9. 2006 10:36
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 11:47
17. 9. 2006 12:35
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 17:40
17. 9. 2006 12:42
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 14:03
neregistrovaný "Lev"
17. 9. 2006 17:38
18. 9. 2006 01:15
neregistrovaný "lucas"
18. 9. 2006 06:58
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 10:00
neregistrovaný "GTI"
18. 9. 2006 11:16
neregistrovaný "luCasZ"
18. 9. 2006 12:04
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 13:55
neregistrovaný "luCasZ"
18. 9. 2006 19:43
neregistrovaný "Pitomín"
18. 9. 2006 22:17
neregistrovaný "luCasZ"
20. 9. 2006 13:21
neregistrovaný "Xanax"
18. 9. 2006 10:12
neregistrovaný "Kermit"
18. 9. 2006 14:09
neregistrovaný "johngotti"
18. 9. 2006 17:33
neregistrovaný "Kermit"
18. 9. 2006 22:08
neregistrovaný "Johngotti"
18. 9. 2006 12:13
neregistrovaný "maxim"
18. 9. 2006 19:24
neregistrovaný "Chytrák"
4. 12. 2006 16:52
anonym
neregistrovaný "Davídek"
16. 9. 2006 11:53
Co ten naftak?
Teda neni to redakcni kiks s tim starym 150k dvoulitrem dieselem? Nechapu proc tam nedaji dvoulitr z trojky ktera uz ma 163 koni... co by jim to udelalo... a hned by jim to jelo pres dve ste >:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Pucmeloud"
16. 9. 2006 12:28
Re: Co ten naftak?
je to BMW X3 SE (Social edition) >:D
neregistrovaný "Pucmeloud"
16. 9. 2006 12:27
Srovnatelne jizdni vykony
prijde mi to jako dost zavadejici. I kdyz bude mit biturbo dehet stejny vykon a zrychleni, nikdy se takovahle krabice nemuze chovat na silnici jako sedan nebo nizsi kombi
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Xanax"
16. 9. 2006 18:01
Ceny
V létě vydala EK publikaci "Ceny automobilů v EU" - stačí nahlédnout a hle! Např. BMW X5 se u nás prodává o 15% dráže než v Lucembursku nebo Belgii (počítáno všetně daně). Škoda Octavia II je takřka nejdražší - hádejte, ve které zemi? Ano, v ČR. Zajímavé, co? ;-) ;-) ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Petr M"
16. 9. 2006 19:16
Ceny EU
No tak nevím nevím jestli je to opravdu všude levnější než u nás, je tam trochu jiná struktura cen, ale pokud si , buhužel, já napočítm cenu auta, správný kurz za jaký nakoupím měnu, přičtu přepravu, ohodnotím si práci stím přivést auto, nikdy moc neušetřím. Asi bohužel nevím kde mám koupit auto. A co se týče cen BMW tak katalogobé ceny jsou po přepočtu vždy stejné. Takže pokut někdo víte kde nejlevněji koupit BMW , nebo Audi nebo VW prosím dejtemi vědět.Ji nak škodovka je tady opravdu nejdražší:-))) dík za radu kde koupit auto
Rozbalit vlákno
21
16. 9. 2006 19:38
Re: Ceny EU
Petře... pokud sháníš po Evropě nejlevnějšího prodejce BMW... nevím přesně, jak to napsat... pak snad... je možná lepší se poohlédnout po co nejdražším prodejci VW :-) Hele, přece koupě auta... to není striptýz v začouzený knajpě... Auto především vybírám podle toho, kam patřím. Jsem-li ve vatě, takříkajíc diamantovej kovboj, pasu třeba toho bavoráčka. Jenže pod pojmem "bavoráček" nechápej jen to, co budeš mít v garáži. Jde o úrověň prodeje, tedy jestli ti hodí klíčky přes louži na dvoře a prstem ukážou, který je tvoje, nebo jestli, jako je tomu u premiovejch značek jsi klient s velkým Ká. To samozřejmě obnáší velmi individuální přístup již při výběru auta, ale pokračuje to dál i po jeho koupi. To znamená, že tvůj prodejce tě jaksi přijme do rodiny a ty zažíváš velmi milý servis. Ten obnáší vedle "starosti" o zákazníka v podobě telefonních dotazů, zda jsi spokojen, třeba zasílání přání do nového roku či k významnému životnímu jubileu, dále, pokud musíš nechat auto v servisu, náhradní vozidlo... stejné kategorie atd. Takže o to všechno se jaksi připravíš, pokud svého bavoráčka koupíš někde na burze... Upřímně - jsem překvapen, že taková auta, jako BMW je možné kupovat způsobem, který naznačuješ... opravdu to nechápu. Současně je třeba vědět, že nemusíš být zákazníákem pro fleetové prodeje, abys požíval exkluzivní přístup. Jakmile totiž koupíš jedno auto... prodejce ti nadbíhá a nabízí slevy na druhou koupi (třeba jedničku pro manželku) atd... prostě... jestliže jezdíš auta, tak také na určité urovni ta auta pořizuješ a v určitém kruhu vztahů se pohybuješ. A žít tak, že toužím po Astonovi a musím si ho jet koupit do Afganistánu... abych ušetřil pár tisíc... no, to mi vysvětli, proč bych to měl dělat. Takže má rada - kupuj si takové věci, na které máš. Kupuj je tak, jak si sasloužíš ty i ty věci... Neprostituuj se realitě a buď ten vpředu. Mimochodem... jezdit v bavoráku a šmajdat v botách od Daichmana... to také není ono... takže, abys pak nemusel jezdit pro kopyta od Ferragama na Istanbulskej trh... protože jsou tam o 15 korun levnější... ;-) :yes:
neregistrovaný "M12"
16. 9. 2006 21:18
Re: Ceny EU
Jsi jako odněkad z Marsu nebo co? Vždyť právě mezi aktivními a bohatými lidmi je spousta těch, kteří opravdu neradi vydají byť jen půl procenta nákladů navíc a, věř mi, dobře vědí proč to dělají. Všechny ty kecy (já se snad picnu: "..jaksi přijme do rodiny.." (sic!), "telefonické dotazy" >:D jsou jen vrcholek pěkně studeného ledovce mechanismu prodeje. Já snad ani nevěřím, žes' to myslel vážně. PS: Před nějakou dobou jsem koketoval s myšlenkou na X3 a hledal jsem i zkušenosti zákazníků s autem i s prodejem. Zdá se, že je to standardní próza: po přijetí zálohy žádná velká aktivita, bezmoc při zpožděních dodávky, atd.
16. 9. 2006 21:30
Re: Ceny EU
Tak to bych se tvrdě ozval. To bych je vytrénoval. Pro BMW bych jel jedině do Mnichova... nikam jinam. Hezky si tam nechat vyštafírovat bavoráčka a odjet. Mám kolegu, ten si takhle nechal udělat pětku... a říká mi, příští tejden si jedu do Mnichova pro bavoráka. Říkám mu - jistě, pro uherák do Budapešti, pro bavoráka do Mnichova, to je stylová póza diamantovýho kovboje. P.S. Ti, o kterých píšeš, to nejsou bohatí lidé... to jsou než zbohatlíci... kteří neví, jak se má nakládat s pěnězi a tak hoilt šetřej na napravejch místech. Bohatý člověk umí s pěnězi zacházet a věř, že si kvůli pár pětkám nebude zajištovat vízum do Konga pro trojkovýho bavora... Podívej... přiblížil bych ti to asi takhle - kupuj auta tam, kam se rád vracíš... to jest, třeba když jedeš náhodou kolem prodejny... abys rád na chvíli zastavil, dal si kafe a prohodil pár vět. Jistě, že jde o tvoje prachy, jistě, že je to kruté divadlo zisku... jenže, pokud v tomhle neumíš chodit, pak holt jezdíš pro kopyta do Turecka...
neregistrovaný "masO"
16. 9. 2006 22:39
Re: Ceny EU
:yes: Mas recht. Jen pro doplneni, znami maji doma dve Porsche, Cayenne S a Cayman S, minulej tyden jeli do servisu na vymenu cehosi a hadej co dostali za nahradni vozidlo...Skoda Octavia Tour 1.9 tdi..myslim, ze se nasi prodejci v premiovem segmentu maji jeste hodne co ucit, tohle se stat me, tak bych tam stal tak dlouho dokud by mi nenabidli tu novou 911 .. ;-) No to jen tak pro zajimavost :-)
neregistrovaný "Well"
17. 9. 2006 12:33
Re: Ceny EU
GTI tvoje názory mě občas pobaví a občas se nestačím divit kovboji :no: .
neregistrovaný "masO"
17. 9. 2006 13:59
Re: Ceny EU
Nechci se GTIho zastavat, on se urcite dokaze obhajit sam :-) Ale v cem s nim nesouhlasis ? Myslis tu honbu po evrope za levnejsim autem? Rekl bych ze ma pravdu, bud na to mam a koupim si BMW za rohem i kdyz vim, ze v Lucembursku je o 10% levnejsi a nebo kupuju bavoraka tam kde je nejlevnejsi a pak ve meste honim vodu, bydlim v podnajmu s hlinenou podlahou, ale to me nevadi, protoze to neni videt tak jako ten bavorak a muzu se citit jako velkej frajer..
neregistrovaný "Well"
17. 9. 2006 18:00
Re: Ceny EU
Myslím, že je to každého věc, kde si auto koupí. Duševní výplody pana GTI o zbohatlících a o tom jak má vypadat kupec auta BMW a pod. jsou docela pod úroveň. Mějte se tu :no: .
17. 9. 2006 18:22
Re: Ceny EU
Chtělo by to větší rozhled, Welle.
neregistrovaný "Atty"
17. 9. 2006 19:33
Re: Ceny EU
Vždyť ty ale fakt hrozně plácáš... >:D >:D
17. 9. 2006 21:08
Re: Ceny EU
Kéž bys byl jednou v postavení, aby ti to mohlo být jedno... ;-) Všechno, co jsem zde napsal platí. A pokud se mnou nesouhlasíš, rozepiš se. Uvidíš, že nebudeš mít proti mému plácání žádný argument ze života.
neregistrovaný "Pitomín"
18. 9. 2006 19:29
Re: Ceny EU
Zřejmě se GTI v tvém případě trefil přesně >:-[]
neregistrovaný "Well"
18. 9. 2006 21:05
Re: Ceny EU
Na to snad nemá cenu ani reagovat :-) . Koupil jsem nové auto v čechách a už vůbec není z Německa. Je Japonské, jak jinak ;-) . Přesto je mi šumák jestli si někdo BMW koupí u nás nebo ve Španělsku, je mi jedno jestli nosí vyšmajďaný boty a oblečený je jako nuzák. Pokuď je to rozumný a férový člověk, tak mě jeho oděv, boty ani auto vůbec nezajímá.
18. 9. 2006 23:31
Re: Ceny EU
Nechceš mě doufám dostat do role toho, kdo lidi posuzuje podle ponožek, že ne. Jen tí píšu, že jsou i takoví burani, co si koupí za tři miliony bavoráka, ale neví, že boty maj mít bervně sladěné se sakem a kalhotama... to je základ Welle, základ života ve společnosti... tím se průměrně vzdělanej člověk nezabejvá, protože to je jeho přirozenost... jen pro křupany je tohle španělská věsnice. P.S. mě je také jedno, kde si kdo koupí auto. Ovšem je přece jasné, že věty o tom, že si někdo jede koupit bavoráka do Madridu, protože tam je levnější, jsou výplodem člověka, kterej nejen, že nepojede pro bavoráka, ale nepojede do toho Madridu ani na dovolenou. Auta... se kupují jinak, Welle.
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 06:51
Re: Ceny EU
Nechci se Te dotknout, ale to co pises je opravdu hloupost, v tu chvili, kdy mohu ustetrit 5k EUR a venovat je na lepsi vybavu vozu, pak to udelam a jeste pripravim pro rodinu hezky vylet treba do Svycar. Navic hodinove sazby za servis u premiovych vozu usvedcuji nase prodejni a servisni strediska z toho, ze pocitaji s vysokym vydelkem za zarucni i pozarucni servis. O tom jak se chovaji leckteri "premiovi" servismani by se tu daly napsat sagy a naopak... Az budes vedet o par lidech, co nemaji na solidni bydleni a kupuji nove bawory, dej vedet, ale myslim, ze neznas nikoho... :-)
neregistrovaný "masO"
18. 9. 2006 08:50
Re: Ceny EU
Mas pravdu, neznam ani jednoho kdo kupuje bawory a nema na bydleni, to se mi jen hodilo do kramu ;-) Ale pro priklad, Audi A4 3.0 Cabrio, neni nejlevnejsi :-) a majitel bydli v panelaku.. Jestli chces vic prikladu prosim, ale myslim, ze tohle by ti mohlo stacit (par jich jeste v zaloze mam to se neboj ;-) )
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 09:36
Re: Ceny EU
I ja znam dost lidi, kteri jezdi luxusnimi vozy a bydli v kralikarnach, tam jde spis o to, ze vetsina z nich je sama, nebo maji odrostle deti a domek jednoduse nechteji...
neregistrovaný "Lev"
17. 9. 2006 14:09
Re: Ceny EU
Je treba si uvedomit, ze naprosta vetsina Cechu nema na auto, v kterem jezdi. Mysleno je to tak, aby na nej mela na urovni zapadniho obcana, ktery nakupuje a nelicituje o par euro, protoze na to ma. Takze kazdej nakupuju na max. hranici,. co zvladne. Tady tahnes Octavku s hypotekou a koncis kazdej mesic na dne.....pro nekoho je to dobre (treba pro me) protoze az tyhle lide zacnou bankrotovat, je to vyborne pro nakupy nemovitosti.

Priklad znameho ze Svycarska: S platem okolo 6000 euro nemel az donedavna auto, protoze to byl pro nej prilis velky luxus (nejde jen o naklady za vuz, ale treba i parkovani apod.), radeji se zabezpecil a investoval. U nas je to presne naopak, dej najevo co jsi, takze poradnej bourak a na zbytek se uz nehledi. Tuhle mentalitu budeme dohanet jeste dlouho.

Takze kdyz chce nekdo BMW, tak okej, ale aby potom nejezdil do servisu a hledal dily na vrakovisti, protoze to je levnejsi je uz trochu divne.Par % ceny nehraje zadny rozdil v celkovych nakladech na auto.
17. 9. 2006 18:23
Re: Ceny EU
Jistě :yes: a tvá první věta... :-) ta je dokonale odpozorovaná... fakt :yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "Galant"
17. 9. 2006 14:52
Re: Ceny EU
jen takovy vlastni postreh - nas reditel dostal "za zasluhy" firemni 525d - vyzvedaval si to v Renocaru v Brne - kdyz si pro to jel, tak mu rekli ze to bude az za tyden - odnesli jsme to my - byl pekne nasr... a drbal nas cely tyden :-) Ale potom (jak je konecne mel) byl cely tyden jak vymenenej - porad se jen usmival, cim to ? >:D
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 10:36
Ceny aut v EU
Vážení, tato diskuse je skoro zbytečná. Každý z vás si může v Informačním středisku EU zdarma vyzvednout publikaci „Car Prices within the EU 2006“, aby si porovnal ceny jednotlivých automobilů. Snadno zjistíte, že na cenovém maximu v rámci celé EU je řada automobilů právě v ČR. Pár příkladů: Počítáno bez daně zaplatíte u nás na rozdíl od jiných Evropanů vyšší cenu zejména za tyto modely: Alfa Romeo 159 (119%), BMW 523i (110%), BMW Mini One (112%), Citroen Xara Picasso (109%), Citroen C5 (116%), Fiat Stilo (112%), Opel Astra (132%!!), Škoda Octavia II (126%), Fod Mondeo (125%), Mazda6 (126%), Peugeot 407 (118%), Renault Laguna (140%!!), Volvo S40 (120%) atd. – porovnáváno na základě průměrné ceny.

Promítne-li se do ceny daň, ani pak to není velká sláva, neboť zdanění je u nás poměrně vysoké. Přesto jsou automobily, které jsou u nás levnější než v jiných evropských zemích, příklady: Toyota Corrola (97%, např. v Belgii 107%), Toytota Avensis (99%). Další příznivá cena např. Nissan Almera (101%)...

Kultura prodeje s tím nemá nic společného, tento názor, který uvádí GTI, je mylný. Nejnižší ceny aut jsou v Lucembursku, kde je zároveň nejvyšší životní úroveň v EU a takřka nejnižší zdanění. Jestli si myslíte, že kultura prodeje se v Lucembursku od té naší liší, zajeďte se tam podívat. Možná budete překvapen, že opak je pravdou. Cenový rozdíl v jednotlivých zemích je výsledkem trhu: obchodníci vědí, že Češi budou kupovat škodovky i za předpokladu, že za ně zaplatí výrazně více než např. v Belgii nebo Velké Británii...

A na závěr údaje, které v létě publikovala největší švýcarská banka UBS: „Kvalifikovaný dělník v průmyslu si v Praze ročně vydělá 7600 eur čistého, zatímco jeho kolega v německém hlavním městě 22 400 a ve Vídni 23 000 eur. U inženýra je srovnání následující: 8900 eur v Praze, 28 600 v Berlíně a 30 300 v Vídni. Čistý roční plat pražského učitele činí v průměru 7100 eur, učitele v metropoli nad Sprévou 25 900 eur a jejich kolegy v městě valčíku 21 400 eur.“

Závěr nechť si udělá každý sám.
Rozbalit vlákno
15
17. 9. 2006 11:47
Re: Ceny aut v EU
Xanaxi, já přece neodůvodňuji vyšší ceny zde kulturou prodeje. Já píší, že je mi šumafuk, jestli seženu v Paříži levnějšího bavora. Protože já si auta kupuju tam, kde bydlím. Jde přece i o to, že když koupíš auto, zpravidla ho nejméně tři roky užíváš... a tak si vytváříš ke "svému" prodejci vztah... To je to samé, jako s hodinkami... přece... když si kupuju hodinky, mám svého hodináře, ten mě posadí do fotelu a předvádí modely... Pravda tedy je, že hodiky se prodávaj i v supermarketu... P.S. Zeptej se toho kolegy ve Vídni, kolik platí nájemné za byt... Vedle toho, v Paříži, ve Vídni, nežili posledních 40 let za ostnatým komunodrátem... Takže, nechce se to soustřeďovat na průměrné výdělky... chce se to soustředit na výdělek vlastní...
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 12:35
Re: Ceny aut v EU
OK, s první částí souhlasím – je bezesporu výhodou koupit auto poblíž místa svého bydliště. O supermarketu nebyla řeč, prodejce Škoda Auto (zpravidla s VW) vám nabídne v Lucemburku stejný komfort jako např. v Praze, o tom přece nemá cenu diskutovat. Jen za auto zaplatíte výrazně nižší částku... S druhou částí musím polemizovat. Nejde pouze o výši výdělku. Jde o reálnou kupní sílu, a ta je na západ od našich hranic stále v řadě zemí několikanásobná. Žiji v Bruselu – ceny bytů a nájmy jsou zde o něco vyšší než v Praze, ale rozdíl už není tak výrazný. Za byt 3+1 v centru města zde zaplatím skoro stejnou částku, jakou bych platil v Praze. Nehledě na to, že v Praze bych měl problém sehnat byt srovnatelné úrovně (se zahrádkou a v slepé, tedy velmi klidné ulici). Že by zde byly např. potraviny dražší, to je už také mýtus - mohu jít do obchodů, kde základní potraviny nakoupím prakticky za srovnatelnou cenu jako v ČR (Aldi, Colruoyt), v jiných supermaketech jsou ceny potravin o zlomek vyšší (Delhaize), ale zákazník tam najde vyšší komfort (od šíře nabídky po možnost zboží si sám skenovat a u kasy jen předložit účtenku...).
neregistrovaný "Xanax"
17. 9. 2006 12:42
Re: Ceny aut v EU
Dodatek: Víte, mně jen stále není jasné, proč v zemích s daleko vyšší kupní sílou si mohou automobil pořídit za často výrazně nižší cenu. Za nový vůz Opel Astra v základním provedení dám v Belgii 16 850 euro, v ČR 19 855 euro. To mi prosím vysvětlete, proč tomu tak je...
neregistrovaný "Lev"
17. 9. 2006 14:03
Re: Ceny aut v EU
Protoze kdyby tady zlevnili auta na urovni zapadu prodaji stejne, ale vydelaji mene. Ceny ktere tady jsou (jako v kazde zemi) odpovidaji tomu, co jsou lide ochotni za to ci ono zaplatit.

Budes-li sedet v automobilce, budes mit analyzy, na to ci ono. A tam bude stat, v cechach dej astru za 19t a prodas jich x...zlevnis li na uroven Belgie, tak prodas x+neco, ale nebude to tolik, aby ti to prineslo vyssi zisk, kdyz to davas za x...co udelas.

Proc lide plati je vec na stovky hodin vyuce o marketingu, poptavce, nabidce, vnimani ceny, pozice na trhu a hlavne nakupniho chovani lidi, ktere je jen ne racionalni, nebot kdyby bylo, tak uz jezdi zajezdy cechu treba do te belgie....
17. 9. 2006 17:38
Re: Ceny aut v EU
K tomu bytu - jistě, pokud zde má člověk v nájmu "soukromý" byt, je nájemné věcí dohody mezi pronajímatelem a nájemcem, je jasné, že v Praze bude pak už dnes nájemné podobné tomu v Bruselu. Ale. 95 % bytů zde podlehá redukci určené zákonem... a tedy drtivá většiná "nájemní" populace platí vlastně směšné nájemné. Co se týče cen spotřebních věcí, včetně aut - myslím, že tahle nelogičnost plyne zjména z toho, že nově svobodné země nemají ještě ustálená hodnotová měřítka v souvislosti s "cenou" značky, s prestiží atd. Takže proto je možné, že značky z běžného mainstreamu (myslím teď oblečení) jsou zde cenou pasovány do lux zboží a společnost tohle toleruje... protože na opravdu lux kalhoty tu má málokdo... a tak holt mainstreamová košile tu pluje v řece exkluzivního zboží... Je to ten známý český fenomen "na vrchu huj, vespo fuj", reprezentovaný v motorismu přepážkovejma kovbojema, v low-endowém spektru společnosti teplákama z trhu... chce to čas, usadí se to. Podívám-li se 10 let nazpět... pokročili jsme tu hodně dopředu... P.S. v roce 1990 jsem se dostal k zázraku - zvýrazňovač textu, prostě ta tlustá fixka :-) toužil jsem po ní roky... jo, roky, můžeš tomu věřit... dal jsem za ten zvýrazňovač 45 korun nějakému rodícímu se obchodníkovi... 45 korun...tedy, jako bys dnes koupil jeden špalek od Stadtlera za 500 :-) takový hlad tu byl po věcech na Západě tehdy běžných. Budme rádi v čem žijem. Před rokem 1989 bylo tolik, tolik hůř... až neskutečně.
neregistrovaný "lucas"
18. 9. 2006 01:15
Re: Ceny aut v EU
Hele GTI , mne je 22 let . Od ty doby co se zajimam o auta , chci bavoracka. Proc ? Tezko odpovedet. Libi se mi ta nadherna linie petky i trojky. Nadherny sportovni pocit z jizdy, vysoka kvalita atd , to vse proc si zkratka lidi bavoraky kupuji a vsichni to tu jiste znaji. Je mi fuk co si ostatni mysli. Nemam hromadu penez ( 24tisic hrubyho/M ) . Nezalozil jsem firmu pred 10ti lety , kdy to jeste slo, protoze dnes uz se temer neda najit segment , ve kterym bys mohl zacit podnikat takovym zpusobem , abys jednou byl takovej z*urvene diamantovej jak ty rikas. Nicmene k veci. Mym snem je M5 e39 . Da se sehnat za bratru pul milionu. A rikam ti, jen co mi vyprsi dvoulety kontrakt v praci tady v Brne , pujdu za lepsim. Nekam , kamkoliv, kde mi daj aspon tech 30-35tisic. Kdyz to nebude IT u nas, pujdu klidne drit do EU za mnohem vic. Je mi to fuk. Proste si splnim sen . M5. Tu ctverici vyfuku , V8 , 400 koni na zadni obrovska kola... ten zvuk .. aaaaaaa . A vis co ? Seru na to jestli budu muset rok zrat chleba protoze vsechny penize pujdou do benzinu , servisu a splatek. Seru na to jestli si pro ni pojedu do Nemecka nebo ji koupim pres Tipcars tady.. Kaslu na to, ze mi na nic jineho uz nezbude. Za rok ji treba prodam, protoze zjistim ze je to mooc draha sranda. Ale vis co ? Budu moci rict : JA , obycejny chudy looser - CECH , ktery doplatil na komunisty a jim podobne za minulych rezimu, jsem si prave splnil svuj SEN ! A tak by to melo byt
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 06:58
Re: Ceny aut v EU
Jsi strelec! :yes: ;-) Nerad bych vypadal jako tatik, ale zarid si bydleni a pak uvazuj. A jestli nemas rodinu, pak se seber a hura na zapad, mladi by meli do CR prinest to, co stari na EU obdivuji, jenom diky kvalitnim lidem se dostane CR vyse (nejen v platech)... M5 Ti neutece, ver mi... ;-)
neregistrovaný "GTI"
18. 9. 2006 10:00
Re: Ceny aut v EU
No... to bys měl zoufalé životní sny, pokud tvým snem by bylo jen to BMW, lucasi. V tvém věku bys už měl vědět, že jsou dva druhy takovýchto snů - jeden, ten "bavorák" to je sen oničem... protože až si ho koupíš... zjistíš, že auto není o snu, ale o tom, abys ho mohl užívat. Ten druhý sen... ten je reálný - sni o tom, co máš a co musíš v brzké době dokázat, abys toho bavora koupil třeba za pět let levou zadní... Toho bavora si půjč na víkend někde v půjčovně... a pokus se vydělat na auto, třeba na GOLF IV... s nímž začněš podnikat. Není to totiž tak, že dnes se podnikat nedá. Dá, ale chce to začít skromně, trpělivě... a ne si nechat vytetovat na prsa pětkovýho bavora a považovat to za metu svého života... P.S. Sni, sni o bavorovi... ale v životě nesni... v životě něco dělej.
neregistrovaný "luCasZ"
18. 9. 2006 11:16
Re: Ceny aut v EU
Panove , mate uplnou pravdu. Ja ale nerekl ze moje zivotni "meta" je M5. Ja rek, ze je to muj sen. Klukovsky sen , ktery si chci splnit. Ale daleko vetsi sen, je mit se dobre, zabezpecit budouci rodinu atd.. proste to, co by mel kazdy chlap delat a verim ze Vy to jiste delate jak jen umite. Bydleni mam. Mam pronajatej byt v Brne, dva pokoje co nepouzivam - pronajimam dalsim tak, ze ja bydlim uplne zadarmo ! V praci delam na dvacet procent sveho potencialu a delam stejne dobre jako ostatni. Kdybych zacal makat na plno , tak by tech dalsich 5 lidi co delaji se mnou v tymu mohli propustit. A to je to, proc jsem nespokojeny. V praci se nudim, myslim ze bych mel dostat zaplaceno vic, protoze pracovity clovek by mel byt odmenen. Ale to je neco, co se v CR nikdy nestane , dokud s tim nekdo nezacne neco delat. Ale pochybuju ze to zmuze jeden clovek ;-\ :yes: :yes: :yes: >:-[] :'-( :-|
neregistrovaný "Paja"
18. 9. 2006 12:04
Re: Ceny aut v EU
Zmen firmu ;-) Jinde to oceni, dnes je situace takova, ze skutecne dobrych odborniku je na trhu nedostatek. ;-)
neregistrovaný "luCasZ"
18. 9. 2006 13:55
Re: Ceny aut v EU
to je prave to , proc musim cekat do konce smlouvy.. rok .. takze do ty doby budu mit aspon dost casu si vse radne promyslet :-) A treba dostanu do ty doby rozum a dojdu na to ze M5 je silenost >:D
neregistrovaný "Pitomín"
18. 9. 2006 19:43
Re: Ceny aut v EU
Teda tohle je ukázka! A teď si představ, že budeš sedět v tom svym vysněnym vymazlenym bmw, za který si zaplatil svý těžce vydřený peníze a budeš civět z okýnka a řikat si, bože, to mám ale káru, a někdo, kdokoli půjde kolem a ani si toho nevšimne, poněvadž mu tvoje nebo jakýkoli jiný bmw přijde prostě jen jako auto, teda věc, která smyslem života zkrátka neni. No, když budeš mít trochu kliku, tak z tý jalovosti vyrosteš. >:D
neregistrovaný "luCasZ"
18. 9. 2006 22:17
Re: Ceny aut v EU
kdyby sis radne procetl to co jsem tu napsal tak by si takovou naprosto irelevantni vec nenapsal :yes:
neregistrovaný "Xanax"
20. 9. 2006 13:21
Re: Ceny aut v EU
Ano, je tak nějak... celkem výstižně to výše napsal Lev. Jinak s těmi regulovanými byty nemáte pravdu: určitě jich není 95%. V ČR je přes 4 miliony bytů, z toho mají regulované najemné kolem 700 tisíc bytů.
neregistrovaný "Kermit"
18. 9. 2006 10:12
SUPER - BMW - SUPER!!!
:yes: Tak do tohoto auta idem, páni. X3 3,0SD. Dobrá voľba? Cena je síce vysoká, ale nie premrštená. Ak ste už niekto jazdil v BMW novšieho ročníka (2000 a viac), dáte mi za pravdu, že časť ceny nie je za značku. Celá cena je za BMW ako produkt! BMW mám a stále ma prekvapuje niečím novím. >:D :yes: Je pravda, že cena nového auta je stlačená dole a že servis a ND sú zdrojom príjmu automobilky, ale dnes to tak chodí a je to dobre. Dá sa kúpiť špičkové nové auto za primerané peniaze. >:D
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "johngotti"
18. 9. 2006 14:09
Re: SUPER - BMW - SUPER!!!
Dnes som si BMW X3 kupil s faceliftom
sice iba 2.0d ale za celkom dobru cenu
a hlavne 4 roky zaruka a 6 rokov bezplatny servis (175 000 km)
v cene (vymeny olejov... sviecok... bla bla 2x rocne prezutie :-))
Jedine coho sa bojim su dlhoprsty...
PS: oficialne predstavenie je 23. takze musim do vtedy cakat kym mi ho daju :-(
neregistrovaný "Kermit"
18. 9. 2006 17:33
Re: SUPER - BMW - SUPER!!!
:yes: Dobrá volba. Budeš spokojný, uvidíš. To auto Ťa stále niečím prekvapí. :yes:
neregistrovaný "Johngotti"
18. 9. 2006 22:08
Re: SUPER - BMW - SUPER!!!
Dufam ze myslis prekvapi pozitivne! Negativne prekvapenia som zazival s Renaultom
neregistrovaný "maxim"
18. 9. 2006 12:13
LC
Za ty peníze jedině Land Cruiser. :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Chytrák"
18. 9. 2006 19:24
Ano,
tato ženská auta jsou dnes velmi oblíbená.
Rozbalit vlákno
1
anonym
4. 12. 2006 16:52
Re: Ano,
Ty si * je videt ze tu nikdo nerozumi BMW a ma to mensi vykon kvuli mensi spotrebe vole