Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Opel GT: Legenda se vrací

Automobilka opel oživí na autosalonu v Ženevě legendární sporťák GT, kterým v sedmdesátých letech minulého století šokovala veřejnost.
Zpět na článek
19. 1. 2006 10:31
neregistrovaný "davy"
19. 1. 2006 10:46
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 11:27
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 11:43
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 11:49
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 11:53
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 12:02
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 12:24
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 12:39
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 12:43
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 13:30
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 14:59
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 15:13
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 15:51
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 15:57
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 13:21
neregistrovaný "MadPete"
19. 1. 2006 14:00
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:01
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:03
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:08
neregistrovaný "Mekelná Pr.inka"
19. 1. 2006 14:10
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:28
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:42
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:45
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:57
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 15:02
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 15:43
neregistrovaný "Elpepe"
19. 1. 2006 17:23
19. 1. 2006 18:49
neregistrovaný "Martina"
20. 1. 2006 13:28
neregistrovaný "ZZ"
20. 1. 2006 15:27
neregistrovaný "GTI"
20. 1. 2006 19:20
neregistrovaný "la bomba"
20. 1. 2006 20:14
neregistrovaný "Lonestarstate"
20. 1. 2006 21:47
22. 1. 2006 09:02
neregistrovaný "Manta B"
neregistrovaný "davy"
19. 1. 2006 10:31
Tak to jsem opravdu zvedav!
take na to, jestli to bude mit neco spolecneho s FORD GT.Nema nekdo nejake spionazni fotografie?:-)
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 10:46
Re: Tak to jsem opravdu zvedav!
[odkaz]

V jednom autotipu psali,že by se Opel neměl příliš lišit,tak uvidíme.
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 11:27
Re: Tak to jsem opravdu zvedav!
Jo, měl by to být lehounce modifikovaný Sky. Jestli bude vypadat takhle: [odkaz]%20016.jpg | [odkaz]%20020.jpg | [odkaz]%20015.jpg / Tak nebudu proti. :-)
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 11:43
Málo stylu, hodně zklamání.
Myslím, že by slavný jméno Opel GT zasloužilo trochu víc než hranatější verzi Pontiaku Solstice. Říkejte si, co chcete, ale Opel mohl na tomhle autě zapracovat trochu víc - tohle je dost jalový. Navíc to není GT ani dost omylem. A to se ani nekoukám na to, že původní Opel GT byl kupé, což je myslím to, co Opel ve svý nabídce citelně postrádá. Dokážu si představit káru se jménem Opel GT jako nástupce Calibry. Ale Speedsteru? Nechci tím říct, že plánovanej Opel GT bude špatný auto, to vůbec - se Speedsterem byla sakra sranda a Speedster Turbo vám nasadil úsměv na hodně dlouho. Jen si myslím, že jeho nástupce moh dostat přitažlivější kabát (a to o dost) a jiný jméno. A Opel GT by měl rozhodně přijít. Ovšem jako stylový kupé třídy GT.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 11:49
Re: Málo stylu, hodně zklamání.
:yes: :yes: :yes:
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 11:53
Re: Málo stylu, hodně zklamání.
No,možná by to tak mít mělo,ale podmínka asi bude zachovat platformu a zase tím pádem si moc vyskakovat nemůžou.Třeba GTC je velmi pěkné,ale nebude mít takový efekt jako Calibra,kdy se za ní ještě lidí otočí po 10letech.No,uvidíme,co a jak moc upraví.Jinak zatím je velmi povedený,ale tak řekl bych úchvatný jako kdysi byl Opel GT zřejmě nebude.To ale už zřejmě nic-Audi taky nebude mít takový zabávný autíčko jako dřív Coupé s tím silným turbomotorem,kde to prostě mělo něco do sebe.
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 12:02
Generálem před bitvou
Zajímavé, konečný design ještě nikdo neviděl. Tím autem tu nikdo nejel. V ČR dokonce nikdo ani aspoň autem na stejné platformě. A kolik lidí ví, jaký to bude propadák a na co všechno nebude mít. :-) Solstice image Pontiacu pomohl mílovým skokem. Poprvé po desítkách let nějaký Pontiac porazil v Car And Driveru, silně orientovaném na jízdní vlastnosti, japonská auta. Teď je tu GT, aby pozdvihlo Opel. Dejte mu šanci, generálové.
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 12:24
Re: Generálem před bitvou
Já přece neřek, že to bude špatný auto. Ani že Opelu nepomůže. Nic takovýho. Pokud bude jen zpoloviny dobrý jako Speedster (a za podobnou cenu), má vyhráno. Jen jsem vytknul poněkud nešťastnou volbu jména a designu. Jasný, že konečná podoba se může lišit, ale že je to bráška (ne-li klon) Solstice, tím se netají ani Opel sám. A jak už kolega poznamenal výš, na stejný platformě se toho zas tak moc vymyslet nedá - zvlášť když není extra snaha. (Nakonec - pokud si pamatujete, Opel to takhle plánoval už od začátku - Pontiac představil koncept Solstice a Opel na stejný platformě koncept Lightning, zamýšlený jako nástupce Speedsteru.) Že je třeba představit nástupce Speedsteru, je jasný. Co ovšem Opelu podle mýho chybí víc, je nástupce Calibry. Pro něj by se jméno Opel rozhodně hodilo víc, to snad uznáš. Navíc by to i dávalo smysl... Toť vše.
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 12:39
Re: Generálem před bitvou
S tím klonem bych byl opatrný. Taky bych mohl psát, že Audi TT je jenom dvoudveřová Octavia. :-) Protože je to stejná platforma. V Evropě se Solstice neprodává, tak to nevadí vůbec. Navíc ani v USA si Solstice a Sky do zelí moc nepolezou, protože mají úplně odlišné designy. Samozřejmě by nešlo na jednom trhu prodávat zároveň Sky a GT. Tam by podobnost už vadila. Calibra u mě moc jméno nemá, protože v ní nyní vídám jen nebezpečně jezdící tunery, ale ve svý době asi byla dobrá.
neregistrovaný "RRAAFF"
19. 1. 2006 12:43
Re: Generálem před bitvou
Já proti US autům taky nic nemám a proti Oplu vůbec ne-sám jsem jednoho staršího(Vectra B) spokojený majitel a registrovaný člen Opelclubu >:D
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 13:30
Re: Generálem před bitvou
Vím, jak to s tou oktávou a TT myslíš, ale přece jen ze mě nedělej úplnýho trotla. :-) Nemůžes přece stylisticky srovnávat rodinnej liftback a dvoudveřový kupé, byť na stejný platformě. Vím, že jsi to myslel jako vtip, ale zamysli se nad tím, co říkám. Solstice i GT maj stejnou platformu a oba jsou to dvousedadlový roadstery. Což znamená, že aby měly rozdílný stylistický charakter, chce to snahu navíc. Což podle mě zrovna tady chybí. A argument, že Solstice se v Evropě neprodává, při dnešní globalizaci automobilovýho trhu moc neobstojí. Alespoň ne u mě. Prostě myslím, že chce-li Opel svýmu NEU SPEEDSTERu vtisknout aspoň trochu vlastní osobnosti, mělo by se designérské studio trochu snažit. Od konceptu Vauxhall Lightning se totiž za ty roky nic nezměnilo, což je podle mě trochu ostuda. Vypadá to totiž skutečně jako levná hranatá kopie Solstice.
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 14:59
Re: Generálem před bitvou
"A argument, že Solstice se v Evropě neprodává, při dnešní globalizaci automobilovýho trhu moc neobstojí." Podle mě obstojí právě kvůli globalizaci, to má mít podle tebe celosvětový koncern dvě auta naprosto stejné třídy na dvou různých platformách? Dokonce i když se vůbec neprodávají na stejném kontinentu? Podle mě je to jeden z nejsnáze ospravedlnitelných případů využití platformy. Nevím proč používáš slova levná a hranatá (z toho taky cítím pejorativní nádech). Samozřejmě, že Opel nemá kulatý design a GT určitě tvarově zapadne líp do modelové řady než něco alá Solstice. A jak si poznal tu "levnotu", to už vůbec nevím.
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 15:13
Re: Generálem před bitvou
Kruci, Lonesi, Ty mě zlobíš. Buď nejsem schopnej to srozumitelně napsat a nebo mě nečteš... Celou dobu se bavím o designu. Nezpochybňuju platformu. To je zažitej postup a jako cesta k rozumný ceně ospravedlnitelná a legitimní. O tom žádná. Co říkám je, že by se globalizace neměla projevit (nebo aspoň co možná nejmíň) v designu a každá automobilka by si měla udržet svou vlastní tvář. A právě v případě Opelu GT mi přijde, že to tak není a ve finále ani nebude. Myslím si, že by měl Opel přidat trochu osobitosti. Už mi konečně rozumíš?
neregistrovaný "Lonestarstate"
19. 1. 2006 15:51
Re: Generálem před bitvou
Tak už si rozumíme. Já si ale myslím, že Solstice a Sky/GT vypadají dostatečně odlišně. A co se Saturnu týče, bude z té značky brzo další člen do rodiny Opel/Vauxhall/Holden. Stejná auta, jiná loga pro jiný kontinent (či větší ostrov - GB :-) ).
neregistrovaný "Peytl"
19. 1. 2006 15:57
Re: Generálem před bitvou
Globalizaci nezastavíš (ačkoli bych rád...) ;-) Říkám si, že by měl zas Opel vytasit nějakou bombu, protože se poslední dobou trochu ztrácí. GTC je sice moc pěkný, ale nijak extra netáhne. A GT je bezvadná příležitost. A vzhledem k hotové platformě by se veškeré investice mohly snadno vrazit do designu... Ale uvidíme.
neregistrovaný "MadPete"
19. 1. 2006 13:21
Re: Generálem před bitvou
Opel má Astru coupé-cabrio, což je kupé minimálně z poloviny. Větší kupé jako samostatná řada se neprémiovým značkám obávám se nevyplácí, lepší je mít ostrý třídveřový hatchback a c/c na jeho bázi.
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:00
2 redakce
Redakce prosim kde jsou ty dnesni clanky, co posilate v anonci - napr. o ty Honde na vodik??
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:01
Re: 2 redakce
Hezkyyyy, Martina :-) :yes: >:D >:D >:D Copak asi dělá... no radši ani ty tři písmena nebudu psát. Určitě tu bude co by dup.
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:03
Re: 2 redakce
Ticho, at ho nezbudis.
neregistrovaný "Mekelná Pr.inka"
19. 1. 2006 14:08
Re: 2 redakce
Myslíš, že když si vstala k počítači, že se nevzbudil >:-[] >:D >:D >:D >:D
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:10
Re: 2 redakce
sem sla po spickach...
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:28
Re: 2 redakce
>:D :yes: No jestli ho chceš zdržet, tak mu schovej VW brýle co na noc odkládá (proč taky ne, když má VW polštář, povlečení a nosí noční čepici "apoštol")... PS. a je to pravda, že má kolem pupíku vytetovaný "Volkswagen. Erzeugt in Deutschland, Wolfsburg"? >:D >:D
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:42
Re: 2 redakce
Cepici nosi, to je pravda, ale kolem pupiku... covece... pockej.... no joooo, vis ze sem si toho nikdy nevsimla, a vubec Pekelna, jak to vis??? Bacha mi o Wlku a on za dvermi...
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 14:45
Re: 2 redakce
No jsem to zaslech... Já myslím, že od té doby co si se objevila a pak mu to nandala u diferenciálu, že už asi nezamhouří oko... :-)
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 14:57
Re: 2 redakce
Kdyby nezamhouril, tak uz tu davno je, ikdyz treba si ty konverzace necte cely a jen si filtruje ty tri pismena aby treba neprosvih, kdyz se o nem nekdo bavi... to sme te prevezli vid?... ted me napada, ze on schoval ten clanek o ty Honde, ze on je to ten prvni majitel? Vitej v klubu STI..! sry, asi preklep >:D
neregistrovaný "Pekelná Micinka"
19. 1. 2006 15:02
Re: 2 redakce
>:D >:D :yes:
neregistrovaný "Elpepe"
19. 1. 2006 15:43
...
Podle siluety pod plachtou nic moc, na to ze to je nastupce GTcka
Rozbalit vlákno
0
19. 1. 2006 17:23
PÍŠU NA
kolenou... držím vrata pánskýho klubu zubama... a jsem zoufalej... zdá se, že zkáza je neodvratná... ovšm u toho já nebudu... vyskočím z vlaku těsně před pádem do propasti... Kolegové, pánové, parťáci... napiště si prosím na mobily tuhle zprávu - "GTI včas varoval"... ;-) P.S. OPEL GT bude dělo... to si piš... jednak to bejt dělo musí, jednak to nemůže dělo nebejt... to snad my, co jim držíme svý evropský palce, chápem... Je sakra na co navázat... Tak předem - BRAVO OPEL GT :yes:
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Martina"
19. 1. 2006 18:49
Re: PÍŠU NA
GTI co blaznis?? Si rikal, ze se se mnou bavis a ze to beres jako neznou nadsazku (nejak taxto rek ne?). Vis, ze sem cestnej clovek a nikomu neublizuju, ale z tvyho prispevku mam nejak spatnej pocit, skoro jakobys to myslel vazne, nejak necitim tvuj vtipnej sarkasmus. Nechtela jsem zase zabrednout do konverzace vis? Ptala sem se jen redakce, kde jsou ty clanky, jejichz titulky posilali mailem, vis? Zajimal me ten clanek o ty vodikovy Honde, kdo ze je ten jeji majitel a taky ta diskuze o rychlostnich limitech, ale ty clanky tam proste nejsou a redakce neodpovedela, misto toho odpovedel Micina a byla sem v pytli, tak se uz neboj o svuj panskej klub, ja uz stejne musim jit. Ahoj a hezkej vecer ;-)
neregistrovaný "ZZ"
20. 1. 2006 13:28
Re: PÍŠU NA
Tak paráda, že už tu nebudeš. Něco mi ale říká, že to dopadne stejně jako slavný odchod jednoho amerikanofila... >:D
neregistrovaný "GTI"
20. 1. 2006 15:27
Re: PÍŠU NA
Takovou radost bych ti neudělal... to si nezasloužíš... ještě totiž potřebuješ pár životních pravd narvat pod beranici >:D
neregistrovaný "la bomba"
20. 1. 2006 19:20
opel sopel
nechápu jak si někdo může koupit Opel ,Ford , Fiat , Peugot , Citroen , Reault , korejce , japonce a podobné *** , vždyť to snad ani není auto . pak se divte že je tolik mrtvých na silnicích , když národ jezdí v takových plečkách . kua něco dělejte a kupte si pořádnou káru - audi nebo BMW
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Lonestarstate"
20. 1. 2006 20:14
Re: alobal
8-s :no:
20. 1. 2006 21:47
Re: alobal
Asi sis to tu poplet se svou přirozenou komunitou... počítal bych to tak někde blízko Bohnic, bombo. P.S. Tímhle nikoho nenaštveš... to bys musel ztvořit myšlénku... jenže čím, viď :no:
neregistrovaný "Manta B"
22. 1. 2006 09:02
Re: alobal
>:D >:D >:D Ježiši na křiši.... BMW a Audi? >:D >:D >:D