Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Frankfurt živě: Nová Toyota Yaris (technická data)

Nový Yaris vznikal zřejmě s cílem být opět etalonem. První zveřejněná data a živé statické setkání to jednoznačně potvrzují.
Zpět na článek
13. 9. 2005 19:42
neregistrovaný "JP"
13. 9. 2005 20:42
neregistrovaný "Marcelino"
13. 9. 2005 22:19
neregistrovaný "anonym"
14. 9. 2005 17:47
neregistrovaný "cliche"
15. 9. 2005 16:37
neregistrovaný "Marcelino"
16. 9. 2005 10:57
neregistrovaný "panda"
16. 9. 2005 11:03
neregistrovaný "panda"
16. 9. 2005 15:12
neregistrovaný "Bzuco"
18. 9. 2005 14:19
neregistrovaný "Marcelino"
18. 9. 2005 16:22
neregistrovaný "JP"
18. 9. 2005 21:58
neregistrovaný "Marcelino"
18. 9. 2005 22:10
neregistrovaný "Marcelino"
25. 9. 2005 09:58
neregistrovaný "ivann"
14. 9. 2005 18:50
neregistrovaný "nik"
16. 9. 2005 21:44
neregistrovaný "well"
26. 6. 2007 23:26
neregistrovaný "beecko"
neregistrovaný "JP"
13. 9. 2005 19:42
Super
Technicke parametry vypadaji dobre. Mam pro tuhle nakupni tasku docela slabost, obzvlast, kdyz vidim ten stredovy panel, opravdu super :yes:
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "Marcelino"
13. 9. 2005 20:42
Re: Super
Hmm, tak ten panel ma znova tie debilne plastove "priecinku" po bokoch panela ako "stary" Yaris. Nechapen kto taku sprostost mohol vymysliet. Koli tomu som si stary Yaris nekupil - mizerna ponuka miesta pre nohy vysokeho cloveka - to auto je stavane iba pre nizkych ludi - tak okolo 170cm. Vysoky chlap - 190cm sa do tohto auta pohodlne nezmesti proste si niet kam dat nohy, teda ak chcete dociahnut na volant- a naviac skutocne mizerne sedacky aj vyplne dveri a laktove opierky vo dverach, hlucny motor...brr. Dufal som , ze novy Yaris toto vsetko vyriesi, ale ako vidim ten stedovy panel domrvili presne tak ako ten stary :-( skoda, uz som nemohol dlhsie cakat a kupil som Swifta - mozem povedat, ze vobec nelutujem. Ale novy Yaris objektivne posudim, az ked ho vyskusam :-!
neregistrovaný "anonym"
13. 9. 2005 22:19
Re: Super
No teda musim rict ze ja merim 188cm a v Yarisovi nemam problem!!!Maximalne spokojenej :-!
www.yaris-club.com ;-)
neregistrovaný "cliche"
14. 9. 2005 17:47
Re: Super
je samozrejme ze ak si si kupil swift nebudes chvalit a ospevovat yaris. ale ako mozes nieco hodnotit ak si v tom este nesedel ? ja mam cca 186 cm bezne chodim na yarise a nemam ziadnen problem.
A ten stredovy panel je podla mna dost originalny. Kam sa hrabe swift.
neregistrovaný "Marcelino"
15. 9. 2005 16:37
Re: Super
Ale ti si to vobec nepochopil, ja predsa kritizujem "stary" Yaris - v nom som sedel aj jazdil. A na zaver pisem ze novy Yaris budem "objektivne" hodnotit, az ked si ho sam vyskusam. A tiez tam pisem, ze som povodne chcel kupit novy Yaris (preco som nechcel stary som napisal), ale bohuzial tak dlho som cakat nemohol...;-\ . Nastastie ale prisiel na trh Swift a ten moje poziadavky splna a zatial po cca 3mes. jazdeni som velmi spokojny. :-!
Ale kedze mi v tom starom Yarise velmi prekazali tie nemozne plastove "vyklenky" po stranach stredoveho panela a na fotkach vidim, ze "novy" Yaris ich tam ma tiez, tak sa obavam, ze to bude rovnaky "pruser" ako v starom Yarise. :-(
neregistrovaný "panda"
16. 9. 2005 10:57
Re: Super
Proto tento typ aut vyrábí více výrobců ,aby si každý mohl vybrat.
Já jezdím Yarisem už 6 let (první typ bez posilovače) a jsem maximálně spokojen (188cm/100kg).Koupil jsem si ho právě díky velkému vnitřnímu prostoru.Problémy se schránka ma na panelu jsem ani nezaregistroval. Tě
neregistrovaný "panda"
16. 9. 2005 11:03
Re: Super
Nějak se mi to samo zapsalo...
Teď již cca rok obcházím prodejny a hledám náhradu ve stejné kategorii.
Zaujal mě (a projel jsem se)Renault Modus a Honda Jazz ale stále mi něco chybí.Jsem zvědav na nového Yarise,
Můj sen najít auto s japonským motorem a karoserií a francouzkými sedadly a výbavou zůstane asi jen sen.....
neregistrovaný "Bzuco"
16. 9. 2005 15:12
Re: Super
Hlucny motor? To si sa predtym vozil v trolejbuse, alebo elektromobile? K prietoru vysokych ludi mam 174cm sa neviem vyjadrit,ale tie tvoje prekazajuce otvory ocenujeme ako priestor po ruke.
neregistrovaný "Marcelino"
18. 9. 2005 14:19
Re: Super
Hmm, tak netusim, ci su "akciove" modely "stareho" Yarisu, co sa predavaju posledny rok nejak ochudobnene na protihlukovej vyplni, ale ach ich majitelia s prekvapenim uznavaju (po vlastnorucnom (vlastnousnom ;-) ) vyskusani), ze aj napr. tolko kritizovana Fabia 47kW 1,2HTP 12V je tichsia :-!, no a napr. moj Swift je o kategoriu tichsie auto - co ale uz neplati pri otackach 4000 a vyssie ;-) :-!
neregistrovaný "JP"
18. 9. 2005 16:22
Re: Super
Fabii HTP neznam a ani jsem nemel potrebu ji zkouset, protoze kdyz k ni clovek doplati vybavu, kterou by chtel, tak vyjde dost draho. Osobne mi ale neprijde v Yarisu hluk nikterak nadmerny, ale to asi zaleza na osobni citlivosti kazdeho z nas. Bohuzel ve srovnani s Yarisem je u Swiftu dost neprijemne znat prenosy razu od kol. Presne to vystihuje "maly hrkac". V tomhle srovnani by Swift prohral s vetsinou konkurence.
neregistrovaný "Marcelino"
18. 9. 2005 21:58
Re: Super
ano, razy od zadnej napravy su v pripade obutia 15" pneumatik R15 185/60 vyraznejsie ako u nemeckej konkurencie - ale v porovnani s Yarisom som mal moznost porovnat iba 14" obutie a tam ten rozdiel nie je nijak zvlast dramaticky, ale v kazdom pripade sa to da oznacit za slabsie miesto inak vyborneho Swiftu (vzhladom na cenu samozrejme :-! ) Ale zato dynamika Swiftu s motorom 1,3 68kW je perfektna :-! a v tejto cenovej hladine nema bohuzial konkurencia co ponuknut :no:
neregistrovaný "Marcelino"
18. 9. 2005 22:10
Re: Super
Ano, presne ako som pisal - moji dvaja kamosi, co maju Yaris meraju presne 173cm a je to pre nich uplne perfektne auticko, bohuzial moje dlhe nohy pri vyske nad 190cm tam uz proste naposkladam, tak aby som sedel pohodlne, a nic mi nezavadzalo - totiz ak si posuniem sedacku tak aby sa mi zmestili nohy pod volant, tak uz takmer nedociahnem rukami na volant no a soferovat s uplne vystretymi rukami je velmi nepohodlene a aj nebezpecne :-(
Ale ti dvaja s vyskou 173cm by ho (Yaris) urcite za ine nevymenili :-! - teda chrobaka v hlave maju az teraz, ked mohli vyskusat moj novy Swift ;-) - hlavne sedacky a dynamicky potencial motora ich dostal :-!
neregistrovaný "ivann"
25. 9. 2005 09:58
Re: Super
Tiez musim priznat, ze mam 187cm a v starom yarise sa mi vozi pohodlne, ale urcite som
neskusal swifta a tak neviem posudit. Viem len, ze som s yarisom max spokojny a urcite by som nic ine ani nechcel vyskusat. Panel v yarise je perfektny akurat uznam, ze tie plasty mi dost vadia. Inac yaris mam 4rok a je na udrzbu bezproblemov a este aj vyzera pekne dizajnovo co o swifte sa neda povedat. Ale aj tak si myslim, ze zavisi na vkuse a tak ako yaris tak aj swift ma nieco lepsie a nieco horsie akurat toyota pre mna bude stale No.1
neregistrovaný "nik"
14. 9. 2005 18:50
A 1,5 a CVT ?
Cákryš, a kdepak je motor 1.5 l a CVT převodovka, které má Yaris/Vitz v Japonsku?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "well"
16. 9. 2005 21:44
Jarouš
Vypadá moc dobře, je to jediná solidní silniční Toyota :yes:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "beecko"
26. 6. 2007 23:26
Nový Yaris vs Starý Yaris vs Fábia vs SWIFT
Ja osobne mam 193cm/120kg a doteraz som jazdil na starom Yarise a Fabii. Ja osobne som sa vo Fabii citil ako serdela v konzerve, kdezto v starej yariske to bolo OK. A to bolo jednym z mnohych dovodov, precom si kupujem novy Yaris, lebo vo vnutri je vacsi ako Fabia. 16.7. ho budem mat, ale co som skusal testovaciu jazdu, je to rovnako vpoho ako v starom Yarise. So Swiftom to porovnat nemozem, nikdy som vnom nejazdil, ale mne sa vonkajsi dizajn paci, ale rozhoduje vnutro a to som nevidel. Pokial ide o kvalitu auta, je podla mna TOYOTA jednoznacne spicka na trhu a nedam na nu dopustit. :yes:
Rozbalit vlákno
0