Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Octavia 2006: novinky v aktivní bezpečnosti

Stabilizační systém ESP letos slaví 10 let od zahájení sériové výroby. K tomuto výročí dostal v octavii modelového roku 2006 nové funkce DSR a HHC.
Zpět na článek
19. 7. 2005 12:14
neregistrovaný "Tibby"
19. 7. 2005 12:39
neregistrovaný "Ada"
19. 7. 2005 14:55
neregistrovaný "g"
19. 7. 2005 15:11
neregistrovaný "Lib"
19. 7. 2005 15:47
neregistrovaný "Tibby"
19. 7. 2005 19:05
neregistrovaný "břéťa"
19. 7. 2005 20:13
neregistrovaný "Pete"
20. 7. 2005 07:30
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 08:49
neregistrovaný "leon"
20. 7. 2005 09:06
neregistrovaný "Petr"
20. 7. 2005 09:29
neregistrovaný "leon"
20. 7. 2005 10:06
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 10:15
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 10:24
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 10:57
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 11:11
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 11:12
neregistrovaný "JendaT."
neregistrovaný "Tibby"
19. 7. 2005 12:14
Mno..
..já nevím jak Vy ostatní, ale já jsem z různých elektronických pomocníků docela nejistej A tohle? "Nepatrné cuknutí volantem"? Asi by mě to docela rozhodilo Já vím - nejspíš to bude opravdu nepatrné a v těch rizikový okamžicích si toho ten řidič/řidička pod stresem ani nevšimne, ale.. Mně stačilo už to, když jsem se s Fabií 1.9TDi (nesmát se, prosím, Tibby využije každé příležitosti na jízdu na okruhu a to s čímkoliv) snažil korigovat trakci přední nápravy přenosem hmotnosti jemným dobržďováním levou nohou a manažment motoru mi sebral výkon! Prostě, děsím se okamžiku, kdy budou tyhle vychytávky povinnou výbavou (EU). Jo, a taky okamžiku kdy dojde ropa
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Ada"
19. 7. 2005 12:39
Re: Mno..
Nic proti podobným fíčůrkám. Na silnici je spousta řidičů, kterým to pomůže. Nicméně doufám, že to půjde vypnout! Abyste se tim nedostali do podobné situace jako já se služebním passatem, který díky tomu, že VW do něj navíc dodal neobjednaný brzdový asistent pro ženy se slabými nožkami, který měl podle způsobu jízdy řidiče a jeho tlaku na brzdový pedál sám rozeznat, kdy řidič(ka) chce co nejrychleji zabrzdit a v tom případě na to "šlápnul"(!) tak, že auto šlo samo do ABS i na suché silnici. Jak na to reagoval řidič za mnou jedoucího kamionu ani nechtějte slyšet. Prostě samohavarující automobil. Když jsem se u prodejce okamžitě hlasitě dožadoval vypnutí téhle fíčurky, bylo mi řečeno, že to nejde, že by se musel přeinstalovat celý software. Takže mi ho museli přeinstalovat jinde. Zajímavé je, že u Audi mají ten SW asi vyladěný jinak, protože tam jsem se s podobným problémem nesetkal. Tedy závěrem: Ano, ale každou takovou záležitost by si měl řidič mít možnost také vypnout.
neregistrovaný "g"
19. 7. 2005 14:55
Re: Mno..
fíčurka - to je hrozný slovo
neregistrovaný "Lib"
19. 7. 2005 15:11
Re: Mno..
Jojo, v tomto pripade je mnohem lepsi pouzit "vyfikundace"
neregistrovaný "Tibby"
19. 7. 2005 15:47
Re: Mno..
Někde jsem zaslechl 'švédský' výraz 'vychytávksson'
neregistrovaný "břéťa"
19. 7. 2005 19:05
Re: Mno..
a co třeba fišament
neregistrovaný "Pete"
19. 7. 2005 20:13
ESP
Doufám, že se bude opakovat situace ke které došlo u ABS, totiž, že ESP bude všeobecně uznané za užitečné. Nejlepší ukazatel je praxe. ABS se používá hezkých pár let a prostě se ukázalo, že výhody převažují nad nevýhodami.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 07:30
bez titulku
Tohle me bere. Kazdej tady v diskuzich pise o tom jak mu veskery elektronicky vyfikundace ci jiny vymozenosti tak strasne vadej a ze diky nim je omezovanej v jizde atd atd.
Ja to beru jako prinos.
A stezovat si, ze pri honeni fabky 1.9 TDI na okruhu mu management (sorry manazement) sebere pri korekci trakce predni napravy vykon, je kravovina, kterou by bylo lepsi sem radeji nepsat. Copak Fabia 1.9 TDI patri na okruh? A koupi si ji vubec nekdo kdo ma radoby zavodnicke ambice???
A dalsi typek - stezovat si na to ze Passat diky nejakym vyfikundacim brzdi lepe nez bez nich ???
Clovece jsi normalni? Mel bys jet na ten okruh co jezdi Tibby s fabkou a tam se naucit zachazet s brzdovym pedalem. Copak si asi delal za blbosti na silnici, ze ten kamionak reagoval tak jak reagoval? Sorry, ale podle toho co pises bud kamionak nedodrzoval bezpecnou vzdalenost (a pak se lehce orosi) a nebo ty mas problem s ovladanim auta.
A to ze na silnici je spousta ridicu kterym to pomuze..... je jich 99,99% a dam svuj krk na to, ze mezi ne patri jak Tibby, tak Ada, ja i autor tohoto clanku. Je par typku, kteri umeji auto ovladat jako bozi, ale to jsou vetsinou soutezaci a jim podobni chlapici. Tem mozna bude podobna vyfikundace trosku vadit, ale i tak ji mozna oceni az pofrcej nekam rychlejsi oddychovkou a nebudou se tolik soustredit na rizeni a trosku to prezenou.
Takze panove podobne vymozenosti nekritizujte, jsou a budou porad chytrejsi nez vy a vase jezdecke schopnosti
Rozbalit vlákno
9
neregistrovaný "leon"
20. 7. 2005 08:49
Re: bez titulku
Len tak mimochodom DSR-ko ma uz SEAT standardne peknych par rokov... a aj bez ESP-ecka
neregistrovaný "Petr"
20. 7. 2005 09:06
Re: bez titulku
Asi hochu pletes dojmy s pojmy. Toto DSRko od Bosche je skutecne nove, a nyni se v koncernu teprve do aut zavadi. A je to "jen" dalsi podfunkce ESPcka, takze by jsi si mel asi udelat poradek v tom co je to DSR. Treba poradne precist jak to funguje. Pote by jsi nemohl napsat, ze to ma nejake auto bez ESP. Pokud ten Tvuj Seat ma neco jako DSR, je to asi jen shoda akronymu...
neregistrovaný "leon"
20. 7. 2005 09:29
Re: bez titulku
Dynamicka odozva riadenia (DSR)- Štandardný pre SEAT Altea - systém DSR, je srdcom filozofie športovej jazdy. Riadenie, brzdy, prevody a podvozok sa menia na jediný, živý celok, ktorý Vaše úmysly premieňa na okamžité a presné ovládanie.
btw: ako si prisiel na to, ze je to od BOSCH, tak to by ma skutocne zaujimalo
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 10:06
Re: bez titulku
Jendo, Tvůj postoj plně chápu, ale nepochopil jsi kontext Fabka 1.9TDi (ani žádná jiná Fabie) možná opravdu nepatří na okruh, ale když nemáš k dispozici nic jiného, je pořád lepší než kolo.. A věř mi, že raději pojedu jednou-dvakrát na okruh a klidně s Fabií, než abych si honil triko na věřejných komunikacích. Nebudeš tomu veřit, ale já se nepokládám za 'boha' na silnici. Já vím, že jezdím dobře a hlavně s rozumem. Nezávodím na dálnichích nebo okreskách. Kde to bezpečně lze a kde nikoho neohrozím, tam jedu rychle. A snažím se nehnat to ani tam až na hranice únosnosti. Ale zpátky k tematu. ABS mi ještě nikdy nemuselo pomáhat, ale už mě párkrát 'skočilo do řeči'. A je to HODNĚ rušivé, alespoň pro mě. ESP kontrolka se mi taky ještě na normálních silnicích nerozblikala. Na okruhu mi ale vadí. Jak Ada poznamenal(a), mělo by to být možné vypnout. Ale nic proti Tobě nemám, žádnou zlou krev nechci, jen se snažím vysvětlovat
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 10:15
Re: bez titulku
Nechtel jsem rozdmychat nejakou zlou krev a ani ja proti Tobe nic nemam.Jen mi prijde divny, kdyz spousta lidi reaguje na podobny clanky podobnyma pismenkama. V clanku se pise o novince Skodovky jako o prvku ke zvyseni bezpecnosti a nakonec se diskuse zvrtne uplne jinym smerem.
Ja jsem na okruhu moc aut neprohanel. Krome obcasneho radeni s mym 350Z se da rict, ze jsem tam jezdil vsehovsudy se 4 autama.Za boha na silnici se taky nepovazuju, ale myslim si ze jsem slusnej a ohleduplnej sofer.I kdyz miluju rychlou jizdu.
Hodne km bez nehody
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 10:24
Re: bez titulku
Hodně km bez nehody - tohle je nejdůležitější To Zetko Ti tak trošku závidím Já nemám soukr auto, ta fabka byla taky firemní.. Ale stejně na ty okruhy polezu kdykoliv jen budu moct. A to i když nejsilnější, co jsem kdy na okruhu řídil, byla Integra Ale aby to nebylo uplně off-topic. Představa, že mi volant aktivně 'kecá' do řízení, i když je to prvek pro zvýšení bezpečnosti..prostě s tím mám problém
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 10:57
Re: bez titulku
To Z je fakt parada.Akorat je dotazeny z dojclandu a bylo trosku kleply
neregistrovaný "Tibby"
20. 7. 2005 11:11
Re: bez titulku
Pokud je v cajku geometrie, tak to není problém Já mám spadeno na kupátko Civic 1.6VTi Snad to vyjde..
neregistrovaný "JendaT."
20. 7. 2005 11:12
Re: bez titulku
Vsechno by melo byt OK. Aspon podle budiku. A co se tyka jizd..........
Drzim palce s tou Hondou