Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Renault Laguna: sedan, kombi i kupé

Přestože Laguna prošla nedávno faceliftem, v Renaultu se už připravují na nástup nové generace v roce 2007.
Zpět na článek
18. 7. 2005 14:30
neregistrovaný "Petr_P."
18. 7. 2005 15:09
neregistrovaný "Datel"
18. 7. 2005 18:14
neregistrovaný "Marko"
18. 7. 2005 23:13
neregistrovaný "anonym"
19. 7. 2005 09:23
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 15:52
neregistrovaný "IT"
19. 7. 2005 17:28
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 21:53
neregistrovaný "IT"
19. 7. 2005 22:40
neregistrovaný "Marko"
20. 7. 2005 08:17
neregistrovaný "plautus"
19. 7. 2005 08:56
neregistrovaný "plautus"
19. 7. 2005 09:41
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 14:45
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 17:31
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 18:46
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 19:01
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 20:36
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 22:42
neregistrovaný "Marko"
30. 7. 2007 09:46
anonym
neregistrovaný "Petr_P."
18. 7. 2005 14:30
bomba
Laguna se mi líbí, ale tohle je super, jestli skutečně bude vypadat takhle, tak klobouk dolů
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Datel"
18. 7. 2005 15:09
bez titulku
To vypadá velice dobře Uvidíme jak blízko jsou tyhle fotky reálu, ještě je dlouhá doba do představení.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Marko"
18. 7. 2005 18:14
Laguna takato nebude!
Neviem odkial su povodne info z tohto clanku, ale pred par tyzdnami sa sefdesigner Renaultu Patrick Le Quement verejne vyjadril, ze nasledujuca gen. Laguny uz nebude mat tak vyzyvavy a avantgardny design ako sucasna generacia. Navrhuju ju skor s vyraznejsim akcentom na eleganciu. Dalsia vec ohladom clanku je, za sucasne Clio uz evidentne nepokracuje v designovom trende nastolenom Lagunou a Meganom - u Clia je uz citit velmi vyrazny odklon od tych avantgardnych tvarov v prospech "mainstreamovych" tvarovych prvkov, ktore urcite oslovia sirsie spektrum zakaznikov.
Rozbalit vlákno
16
neregistrovaný "anonym"
18. 7. 2005 23:13
Re: Laguna takato nebude!
Toto mohol napísať uplná *. Proč se odklánět od co funguje na 100% a Reanult díky future designu prodává nejvíce v historii značky....
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 09:23
Re: Laguna takato nebude!
...pretoze napr konkretne Laguna tak sokovala, ze oproti 1.gen. sa predava podstatne menej aut. Design Laguny je vo svojom segmente tak polarizujuci, ze ju kupuje velmi specificka skupina zakaznikov. Takze predaj nefunguje az tak na 100% . A vyrabat krasne a sokujuce auta je sice fajn, ale ak kvoli tomu zacnem stracat na mainstreamovych konkurentov (pretoze tam ma Renault aj Laguna patrit)- to si nemoze Renault dovolit. Co sa tyka Tvojich osobnych invektiv, na to reagovat nebudem, pretoze je zjavne, ze tomu nerozumies. (Naviac, ja tam o Lagune citujem iba vyjadrenie cloveka, ktory ju navrhuje). A cudujem sa Ti, ze sa tak vyjadrujes, ked dole v okne je cervenym veta: "Redakce si vyhrazuje právo smazat všechny příspěvky obsahující vulgární výrazy!"
neregistrovaný "IT"
19. 7. 2005 15:52
Re: Laguna takato nebude!
Marko: o statistiky se nezajímám, neb je mi jedno, kolik lidí si auto koupí,nebo jestli jej má soused či nikoliv, ale ta "velmi specifická skupina zákazníků" vč. mne čítala za necelé 4 roky přes 1 mil aut a osobně se za specifického zákazníka moc nepovažuji. Já ji považuji za normální obyčejné auto, konečně jako každé auto ve svém životě.Specifická skupina by mohla být v případě auta v řádu několika málo tisíc kusů, spíš stovek...Jinak, je mi fuk, jak bude vypadat nová. Za 2 roky koupím zase něco jiného. Co to bude, netuším. Nějaké auto. Chlapi, proč se hádáte skrz hromadu plechu?
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 17:28
Re: Laguna takato nebude!
No vsak ja som uz pisal, ze ja mam tiez aktualnu Lagunu Grandtour (chvalabohu pred faceliftom) . Specifickou skupinou zakaznikov myslim ludi, ktorym sa ten design paci. Neviem do akej miery sa paci Tebe, alebo do akej miery prikladas designu dolezitost. Ja som rad, teda bol som rad (kym na mna za tie 3,5 roka vlastnenia auta nedolahli vsetky problemi), ze mam auto, ktore je tak avantgardne. Lenze poznam vela ludi, ktorym sa ta napadnost auta nepaci (oni su proste programovo nenapadni a chcu ist s davom) a aj napriek vlastnictvu Laguny I. si prave kvoli tej napadnosti gen. II nekupili. Preto som hovoril o specifickej skupine ludi.
neregistrovaný "IT"
19. 7. 2005 21:53
Re: Laguna takato nebude!
Marko: To jsem asi přehlédl, že máš Lagunu. K designu tu bývají dlouhé úvahy.To si jen lehce prolétnu a neřeším. Design je velice relativní a subjektivní záležitost.Je to otázka osobního názoru, cítění, vkusu(?).... To, co se někomu neskonale líbí, jiný nazve opačně. Já jsem např. školil mladší dceru-14 let-která, vždy když viděla 5 dveřové Mégane2 řekla "fůůůj"- na zdní část vozu. Dnes už ví, že se tak práce lidí, kteří na rozdíl od ní něco umí, nehodnotí. Už říká, že se jí líbí jiná auta.
Zadní část Lag. Grandtour (konkr. zadní boční okno, jeho tvar, sklon sloupku-střechy) by se možná našel i u konzervativnějí automobilky. Je z Německa, jistá podobnost tam je a jistě to není kopie. Ono občas věci vznikají nezavisle na sobě. Přední část před faceliftem je docela nic moc, já tomu říkám "auto bez masky". Nové masky Renaultů jsou také, ale podle mne, bez nápadu, fantazie. Taková M6,Avensis,poslední Audi, snad i VW,jistě Alfa či Seat. Ale i Škoda, M-B, BMW, Volvo, poslední Citroeny-to je nápad 2 lišty(!!!)... to vše jsou hezké masky. Podle mne méně nápaditý je snad už jen Fiat. Laguna byla koupě spíš s ohledem na dobrou cenu a max.výbavu, zadní část se ale dá
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 22:40
Re: Laguna takato nebude!
Hmmm....vidis, mne sa zas nepaci laguna po facelifte. Podla mna tam novy predok nezapadol - do toho povodneho avantgardneho konceptu. (Ja facelifty nemam rad uz preto, ze sa obvykle blizi koniec generacie a obvykle tiez narusuju povodny zamer designera). Ta predna maska z Phase I. ma odkazovat na Concorde...a s trochou fantazie to tam je vidiet. (Ta po facelifte uz "iba kopiruje" Megane). Zadna cast Grandtouru: tu ja tak razne sklonenu nevidim u nikoho z nemcov (myslel si Audi A6?) - a tak male trojuholnikove sklo tam nie je urcite. ////Megane - "chapem" Tvoju dceru. nie preto, ze by som s nou suhlasil. Pre mna je zadna cast Megane designovou ikonou a som presvedceny, ze raz bude ako legenda v designovych ucebniciach. A tiez sa mi paci ta drzot Renaultu - dovolit si nieco take. Ale rozumiem jej pre to, ze prakticky nepoznam dievca, ktoremu by sa pacil Megane, Laguna, Avantime. Mozno to je tym, ze maju uplne ine esteticke citenie, mozno tym, ze nerozumeju tomu o co tu islo. A mna v istej chvili prestalo bavit vysvetlovat, ze predok odkazuje na ten Concorde a zadna cast (Grandtouru) je nadherne "padajuca"...a ze ak chce niekto plnohodnotne kombi musi sa ist obzriet inam. Toto je skor o parade, nez praktickom priestore....
neregistrovaný "plautus"
20. 7. 2005 08:17
Re: Laguna takato nebude!
neregistrovaný "plautus"
19. 7. 2005 08:56
Re: Laguna takato nebude!
tiež si myslím, že až takto vyzerať Laguna zrejme nebude, ale niektoré designové prvky si určite preberie, inak nevyzerá to špatne, tomu kupátku by to moc sedelo, keby ho aj nechali v takej podobe, ale ten sedan, no neviem, moc sa mu zvažuje v zadných partiách strecha a to by asi pre hlavy cestujúcich na zadných sedadlách moc pohodlia neposkytovalo, leda že by sedeli na vozovke ale zase trošku súhlasím aj s "anonymom" i keď ja netvrdím, že si KO..., ale myslím, že Renault s nastoleným designom dosť boduje, takže až taký odklon od tej línie nie je určite potrebný, a u Clia sa mi tiež nezdá, že by sa odkláňali od doterajšieho designu, len sa snažia ťahať to viac do dokonalosti, pridávajú viac "šarmu" a to je normálne...design musí ísť s dobou, lebo dieru do sveta inak žiadna automobilka nespraví...
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 09:41
Re: Laguna takato nebude!
Ano, Renault boduje...problem v "sokovom" designe je ale ten, ze to moze fungovat iba kratko. Mas to ako s kampanou Benettonu - ked ju spustil Toscani, zo zaciatku sokovala, potom uz kazdy vedel a cakal, ze kazdy dalsi kus bude sokujuci a prestala mat taku prieraznost. A ako som vyssie napisal..."sucasna Laguna sa predavala vyrazne horsie, nez ta prva gen." (proste, avantgardne auto nechce kazdy). A to Clio? No tam uz nie je vidiet nic tak vyzyvave ako zadna cast na Megane, alebo ostry predok na Phase I. Laguna, resp. jej zakocenie v liftbacku a padajuca strecha na Grandtoure. Clio si zachovalo pomerne slusnu "plasticnost" (mozem to tak nazvat?) designu, ale avantgardne designove prvky Megane a Laguny uz ozaj chybaju. Mas pravdu v tom, ze to bolo posunute k "sarmu", ale to vlastne iba potvrdzuje to co hovorim, ze Renault sa odklana od tej sokujucej avantgardy viac k elegancii. (A ja som samzorejme tiez nenapisal, ze dojde k uplnemu odklonu od sucasneho designu. Len sa design posunie inam - "plasticnost" ostane, avantgarda uz nie). Konec-koncov ten umiernenejsi posun uz vidiet aj na facelifte Laguny. A tu je link na obr. zo spanielskeho AutoHoje, po tom co Le Quement povedal o Lagune to co povedal. Tam reflektovali jeho slova a vytvorili moznu podobu elegantneho (ale nie avantgardneho) auta: [odkaz]
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 14:45
Re: Laguna takato nebude!
no to ale nic moc, to se mi tedy více líbí ta současná. a ty světla jsou jak z nové vectry . zadek ze staré 146
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 17:31
Re: Laguna takato nebude!
Aj mne sa paci ta moja (designovo). A paci sa mi aj ta co urobili v AMS. Ale myslim, ze to bude blizsie k tomuto hnedemu...a to, aj ked je bekne, uz nie je tak vyzyvave. Nech to uz ale bude ake chce, bude to po mojich skusenostiach "bezo mna". Ak Ford zvladne OK nove Mondeo, ako sukromne auto kandiduje na moj next car... (btw. hadat zacnem hned ako budem stihat...)
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 18:46
Re: Laguna takato nebude!
s Mondeem držím palce, však víš
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 19:01
Re: Laguna takato nebude!
Dik, viem
neregistrovaný "radio"
19. 7. 2005 20:36
Re: Laguna takato nebude!
budeme taky měnit, tak pokud už víš o Mondeu více, prosím o poslání, díky Marko
neregistrovaný "Marko"
19. 7. 2005 22:42
Re: Laguna takato nebude!
Hned ako bude cas poslem obrazky aj informacie, ktore mam k buducemu Mondeu...
anonym
30. 7. 2007 09:46
Re: Laguna takato nebude!
ach jaj... Mali by ste vediet ze Laguna nie je nosnym modelom Renaultu... co sa tyka poklesu predaja, bude to tym, ze ludia hladaju skor lacnejsie auto ako kvalitne... aj ked Renault je oproti BMW auto za par drobnych s porovnatelnou kvalitou...