Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Opel Zafira: světová premiéra v Ženevě

Větší, variabilnější a do detailu propracovanější je druhá generace Opelu Zafira. Světovou premiéru naplánoval Opel do Ženevy, první fotografie a informace jsou známy již nyní...
Zpět na článek
11. 2. 2005 11:07
neregistrovaný "Miki"
11. 2. 2005 11:16
neregistrovaný "ciello"
11. 2. 2005 11:54
neregistrovaný "Marko"
11. 2. 2005 13:56
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 14:37
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 08:39
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:18
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 09:30
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:56
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:06
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:15
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:27
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:42
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:51
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:56
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 11:10
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 11:15
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 11:59
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 12:07
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 12:19
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 12:44
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 17:26
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 18:28
neregistrovaný "Marko"
14. 2. 2005 10:41
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 11:41
neregistrovaný "Marko"
14. 2. 2005 15:22
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 12:18
neregistrovaný "SeaHawk"
11. 2. 2005 12:43
neregistrovaný "Jáchym"
11. 2. 2005 12:58
neregistrovaný "Wik"
11. 2. 2005 14:08
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 14:15
neregistrovaný "Wik"
12. 2. 2005 08:44
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:20
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 12:20
neregistrovaný "Leon"
11. 2. 2005 13:28
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:29
neregistrovaný "primus1701"
12. 2. 2005 09:33
neregistrovaný "kika"
13. 2. 2005 23:09
neregistrovaný "Jano"
14. 2. 2005 10:43
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 12:58
neregistrovaný "GTI"
14. 2. 2005 15:25
neregistrovaný "kika"
neregistrovaný "Miki"
11. 2. 2005 11:07
bez titulku
Vypadá sice lépe než předchůdce, ale působí na mě jaksi nervózně :-/
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ciello"
11. 2. 2005 11:16
no nevím..
připadá mi na první pohled jako Peugeot 307... Jestli to bude trefa do černého jak se píše....?!!? nějak vážně nevím... moc se mi nelíbí...
Rozbalit vlákno
24
neregistrovaný "Marko"
11. 2. 2005 11:54
Re: no nevím..
Ani mne sa nepaci...oproti stavajucemu modelu to je nejake bacharate, hlavne v liniach nad pontonom karoserie. Ta strecha je nejak prilis vysoka.
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 13:56
Re: no nevím..
To musis vidiet live. bude to super a nehovorim o novych motoroch. na paradu.
neregistrovaný "Marko"
11. 2. 2005 14:37
Re: no nevím..
Kika, nazivo to bude rovnako bachrate ako na fotke Ver mi. A ktvojej reakcii nizsie: ja mam nahodou Renaulta a plastov su tam dva druhy. Zeby boli zrovna nekvalitne sa povedat neda...
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 08:39
Re: no nevím..
tak kazdemu sa paci nieco ine,teraz uz sice vyzera Zafira z vnutra trochu zastarale ale ked ju vnutry spravia tak ako novu Astru tak to bude super. Bude moderna a decentna,nic v nej nebude zastarale. A megane ma 3 druhy plastov a nieje priestranny,vo svojej triede je interier najmensi,golf ma vyborne dielenske spracovanie ale z vonku nic moc. mne sa na Zafire pacia vyborne jazdne vlastnosti,drzi na ceste pricom renaulty napr. akoby plavaly v zatackach. Nenci su tvrdsi... ale kazdy sme zvyknuty na to svoje. nepovedala som ze su nekvalitne,len sa mi nepaci ta kombinacia. ked je auto nove tak je dobre kazde jedno, az potom neskorsie sa ukazu pripadne poruchy a opravy a najlepsie tie ceny v servisoch.
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 09:18
Re: no nevím..
Megane nepoznam, u mna jest Laguna. Naviac u megane ani nebolo cielom postavit priestranne auto. Zadanie bolo, aby sa definoval najma dizajnom.A Renaulty neplavu iba v zatackach, ale vsade (co mi vadi, bol som predtym zvyknuty na Mitsu Lancer a ten bol presny ako britva, takze z Laguny som doteraz trosku sklamany). Lenze makky podvozok je typickou charakteristikou fr. aut. Co sa tyka kombinacie plastov, to ja moc nevnimam - muselo by ist o nieco strasne (napr. zely dural) aby som si toho vsimol. Pre mna je plast plastom a moc to neriesim, takze nedokazem povedat ci pekny abo nie. A co sa zafiry tyka, viem ze ani v nemeckych casakoch nebola chvalena za spolahlivost a kvalitu spracovania (dokonca niektori majitelia pisali pomerne strasidelne historky). Cim ale netvrdim, ze tato druha gen. nebude OK - pravdepodobne ano, pretoze po tom co spustili novy zavod po uvedeni Vectry evidentne stupla aj kvalita.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:30
Re: no nevím..
Ahoj, mozno to je deformacia ked som predajca vozidiel a mala som moznost porovnania,stara Zafira nebola spatna a aj bola dost oblubena ale dost tam robil sarapatu ten 2,0 dti ked papal viac oleja ako mal. preto si myslim aj podla fotiek a popisanych parametrov ze to bude o niecom inom... nechame sa prekvapit a urcite sa pojdem na nej odviezt. Vsimol si si ze ten facelift novej Vectry a teraz novej Zafiry je odvodeny od novej Astry? ale je to fajn,mne sa to paci... tesim sa ne tie nove motory... vyzeraju slubne... kamarat ma tiez Lagunu a stale ju ma na oprave... tak neviem,uz ani on nieje spokojny.
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 09:56
Re: no nevím..
...ja mam Lagunu tiez stale v oprave, o to pokoj . Fakt je ze to je horsie ako zigulak. (Akurat ze zigulak nestal 1.mil.) Astra je prave auto, ktore by ma k dealerovy Opla dotiahlo - a asi aj, lebo ten stary Lancer nam uz po 8 rokoch odchadza. Chudak, dost doplatil na to ze v case ked som s nim jazdil Tomi Makkinen vyhraval s lancermi Evo vsetko co sa dalo . Takze teraz je na short-liste aj nova Astra... Co sa tyka faceliftnutej Vectry (ak myslis tu co sa objavila ako preview vo forme Saturnu Aura), tak to celkom ide, aj ked ja som tu uz vela krat napisal, ze facelifty v zasade nemam rad. Ale jej to prospelo, lebo stavajuca Vectra je fakt hnusna. A na tejto novej Zafire zas tie super krivky Astry dost "zoslabli". Cakal som doslednejsi prenos dymanickych prvkov dizajnu Astri na zafiru. Prave preto som sklamany tou vysokou strechou, ale nepochybujem, ze to svoje vyhody ma a cielovu skupinu to asi zaujme.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:06
Re: no nevím..
Ahoj moj, Astru novu mame doma preto som asi zatazena trosku na Opel ale ked ona je vyborna,skutocne sa s nou vyborne jazdi... sedi ako prilepena... preto sa tesim aj z novej Zafiry pretoze sa mi paci ako z vonku tak aj z vnutra,podoba sa na Astru new,je to priestrane auto a kupovet to budu prevazne firmy na odpocet DPH a viacclenne rodiny. pozy vam ta na skusobnu jazdu... do dilerstva samozrejme. odkial si? vazne skus sa ne nej odviezt... a uvidis sam. chces teraz kupovat auticko?
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:15
Re: no nevím..
Ahoj moja . Ja Ti verim, ze je dobra a hlavne sa mi paci, a zviest sa urcite pridem ... do dilerstva samozrejme. Do nejakeho v BA. Teraz hned nie, lebo este dva mesiace mi chybaju do konca lizingu na lagunu a potom par mesiacov oddych, takze niekedy koncom leta / na jesen...
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:27
Re: no nevím..
a v TT? , a zaujima ta diesel alebo benzin? mozem ti poradit a poslat nejake technicke udaje. kludne pytaj sa. nehovorim ze som expert ale nieco o tom viem...
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:42
Re: no nevím..
z TT mam Lagunu . Dalo by sa dohodnuuut. Nie ste vy nahodou niekde na Nitrianskej ceste, oproti TT-caru? To by som Ta mohol niekedy v nasledujucich tyzdnoch navstivit. . Inak dik za info, ale vzhladom k mojej minulosti (automobilovej) mam dnes k dispozicii vsetko co si umaniem, a to aj o domacich japonskych a US autach. Co prosim neber, ako vychvalovanie, len ako vysvetlenie - takze o Astre mam toho doma tiez dost. Ale dik este raz.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 10:51
Re: no nevím..
Opel je vedla tt-caru, je hned oproti Mercedesu. A diesel alebo benzin? Co sa ti viac paci?
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 10:56
Re: no nevím..
Radsej benzin, ja "ropakov" moc nemusim. Nemam sic na to nijaky rozumny dovod, ale benzin je benzin.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 11:10
Re: no nevím..
A nejaky trhac asfaltu alebo na pohodovu jazdu? my mame konkretne diesel 74kW a sme spokojni,vyborna spotreba... ale jazdime aj dlhsie trasy. dokonca podla novych kriterii diesel by mali kupovat ludia ktory robia dlhsie trasy... lebo ani jeden si neprizna ze spatne soferuje a skracuje zivotnost motora,studenymi startami a pod...
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 11:15
Re: no nevím..
Trhac asfaltu mi netreba, na to budem mat dufam ako sluzobne za chvilu nieco co je na to urcene. Ta astra by bola skor pre mesto.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 11:59
Re: no nevím..
asi nejaka 1,4i 16V,spotreba tak 7 litrov po meste... vsak uvidis sam,najlepsie je najprv vyskusat a mozno si povies ze opel nikdy viac alebo naopak. , v tt je aj 1,4i predvadzacka...
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 12:07
Re: no nevím..
ja som prave nad 1.4 rozmyslal. Ja s tym jazdit asi moc nebudem, a segre to bude stacit, lancera co po mne zdedila ma s 1.3, a vacsi motor ani nevyuzije, takze sa urcite zastavim. Aj tak musim do TTcaru, lebo mi auto nebere kod od radia a u nas v BA mi tvrdia, ze predajca mi musel vymenit pred predajom radio - tak sa chystam na trestnu vypravu
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 12:19
Re: no nevím..
aj ja chcem mat takeho brata... to sa mi inak moc nezda ze by ti bymenili radio bez toho ze by ti o tom nepovedali. dalsia moznost je ze sa im nechce zistovat,tak to robia aj niektory kolegovia z BA co k nam posielaju ludi a pritom staci zdvihnut telefon... telefon do tt-caru: 033/5913323, 5913344(mal by to zdvihnut T. Krivda,predajca)... skus zavolat ako to je,zbytocne sa prehanat tiez nieje bohvieco.
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 12:44
Re: no nevím..
Teraz casto jazdim do Piestan takze to mam cestou. Neviem ako to je, ale pri kupe auta mi nedali v TT-car kod, musel som si o tyzden sam zavolat (a moc ochotne mi ho nedavali). Pred par mesiacmi do mna v BA nabural Tvoj krajan a pri tom mi odisla (buhvi preco)elektronika. Po restarte si to pytalo kod (a u nas v BA mi dali ten isty ako v TT), ale nebere mi to. Takze tvrdia ze radio muselo byt vymenene (aj ked ja netusim preco by to niekto robil). A bojim sa ze v TT mi zas povedia ze to vymenili ti v BA (to tiez neviem preco by niekto robil). Abo tam bude ina chyba - este to moze suvisiet s tym, ze po roku sa mi zblbol palubny comp (resp. funkcia dojazdu). Takze radost...
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 17:26
Re: no nevím..
tak to je pekne zlozite,mozem sa ti na to opitat,ten predajca je kamarat, lebo je velmi zvlastne,ze nikto nevie zrazu kod a keby si mal nove radio tak urcite by si o tom vedel, dali by ti ho zacvakat. kamarat ma takisto uz len potiaze s Lagunou ale vozitko je to krasne. A preco ta vycitka "Tvoj" krajan? uz rok byvam mimo tt.
neregistrovaný "Marko"
12. 2. 2005 18:28
Re: no nevím..
eee...to nebola vycitka, to len ze mal znacku TT. Ohladom toho radia to je tak, ze niekto tu v BA tvrdi, ze bolo vymenene za rovnake (kt. ale ma iny kod - co sa mi nezda). Bud tam je nejaka ina chyba, alebo ten kod uz bol blby od dovozcu. Este skusim brnknut tam, tiez tam mam znamych, takze sa uvidi. Inak myslim, ze to pojde vybavit resetnutim kodu v radii a hotovo.
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 10:41
Re: no nevím..
asi to bude tak,nove radio by si platil. uvidis ze je to len nejaky omyl. a chyba bude v celkom inej poruche. drzim palce,nech sa ti da auticko dokopy.
neregistrovaný "Marko"
14. 2. 2005 11:41
Re: no nevím..
Dik, vsak ja sa u vas zastavim, potom pokecame...
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 15:22
Re: no nevím..
ok, do konca tyzdna idem na dovolenku,mam tazku skusku. kludne sa ozvy,na predaji som jedina zena, mozme vyratat nejake ponuky a pod...
neregistrovaný "SeaHawk"
11. 2. 2005 12:18
jde to ...
No, zase o tolik větší oproti minulé generaci to není. Ale je pravda, že zejména přední část vypadá "neohrabaně". Zajímavé je i řešení přepážek zadních svítilen, které se mi taky moc nelíbí. To auto mi připomíná Novou Astru Combi povataženou nahoru, zejména pak zadní partie. Jinak si ale myslím, že pokud si zachová hodnoty minulé generace, bude to stát za to. Po menším faceliftu
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jáchym"
11. 2. 2005 12:43
Lepší ale pořád nic moc
Měl jsem možnost několikrát se Zafirou svézt a musím říct, že především design interiéru je přímo katastrofální. Nový je mnohem lepší. Pořád se ale nemůže vůz srovnávat s některou konkurencí. Ten zadek mi přijde takový moc naroubovaný a interiér opelu je u všech modelů skoro stejný. Chtělo by to nějaké nové nápady. V podstatě jsem Zafiru na fotkách viděl poprvé, ale podle nových modelů Opel jsem si už v hlavě udělal obrázek, jak by mohla vypadat a v podstatě tak vypadá. Prostě nic nového.
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "Wik"
11. 2. 2005 12:58
Re: Lepší ale pořád nic moc
Zdá se mi,že další generace u některých automobilek vypadají jako facelifty.Zafira,golf,octavia.
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 14:08
Re: Lepší ale pořád nic moc
Nieco ti prezradim, Nemci si zakladaju na kvalite. i ked nieje nadcasova ale ked si ju vybavis je ako cumel. videl si plasty u renaulta,3 bdruhy a este k tomu skarede.... tomu ja hovorim nevkus. A tato nova bude lepsia a ten interier takisto bude o inom a este aj nove radia a nove vykonne motory. bude krasna, neviem sa dockat.
neregistrovaný "Wik"
11. 2. 2005 14:15
Re: Lepší ale pořád nic moc
Opel a kvalita?
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 08:44
Re: Lepší ale pořád nic moc
tak to by si sa cudoval. niekedy ked budes mat cas tak len tak vybehni do niektoreho dilerstva na skusobnu jazdu,mozno ta prekvapi a v ramci kampane dostanes aj hrncek s rodinkou Uzasnych.
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:20
Re: Lepší ale pořád nic moc
ahoj,pozri sa na interier,to bude asi vybava Cosmo alebo OPC po starom. paci sa mi to prepracovanie,vies ake su tie plasty vyborne na dotyk? to je krasa,mat taku doma tak...
neregistrovaný "Leon"
12. 2. 2005 12:20
Re: Lepší ale pořád nic moc
Opel pred pár rokmi skutočne patril medzi výrobcov, ktorí mali problémy s kvalitou (také boli aj vyjadrenia v nemeckých motoristických časopisoch). Dnes si to však nemôžu dovoliť, a myslím, že sa im to celkom darí. V kvalite sa podstatne zlepšili. Takže dnes by som už u Opla na nekvalitu naozaj nenarážal.
neregistrovaný "kika"
11. 2. 2005 13:28
ja krasna!
dami a pani je uzasna!!! a tie nove motory od Alfy, no jednoducho parada. Krajsia ako trapny Scennic.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "primus1701"
12. 2. 2005 09:29
bez titulku
ja som kupil zafiru mynuli rok (2004) a som nadmieru spokojny .a tejto novej je celkom pekny interier aj ked si myslim ze bude posobit moc robustne cim optycky zmensi vnutornu plochu.ten kufor.....nieco strasne!!! starsie zafira ho ma ovela krajssi.potesi zabudovanie prednych ostrekovacov v blatniku a tiez som si vsimol aj parkpilota (cidla)na prednom narazniku co je dobre.dobre su nove dieselove motori z technologiov cdti. tie starsie dti mali problemy z olejom (papkali dost oleja...skoro kazdy druhy motor) celkovy dizajn vozu je ako decko asty a vectry.. co sa mne osobne moc nepaci...je taky moc sportovy a zafira je vprvom rade roddine mpv.
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "kika"
12. 2. 2005 09:33
Re: bez titulku
zdravim, som rada ze si spokojny... je to vyborne vozitko... a aky mas motor? ta nova bude takisto dobra ale uz aj bude inak vyzerat a tie motory? to sa celkom tesim.
neregistrovaný "Jano"
13. 2. 2005 23:09
Re: bez titulku
Mne sa to auticko, celkom paci. Neviete ako sa to bude pohybovat cenovo oproti starej zafire? Kedy sa zacne predavat?
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 10:43
Re: bez titulku
nejak od septebra ked sa bude menit modelovy rok. cenu nedaju vyššiu,stratili by zakaznikov,Zafira vo svojej triede vychadza cenovo velmi dobre.
neregistrovaný "GTI"
14. 2. 2005 12:58
PRO ANTOUŠKY?
Mám obavu, že Opel tohle myslí vážně. A ještě horší je, že se to bude prodávat. Auto, co vypadá jak vystrašená ovečka. Pro koho to je? Kdo v tom jezdí? Co je to za lidi? To jsou ti, co si na pláži z kufru vybalej kempingovej stolek a koušou do okoralejch chlebíčků? Je tady někdo, kdo obhájí tenhle segment?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "kika"
14. 2. 2005 15:25
Re: PRO ANTOUŠKY?
presne tak,na plaz,kempingovy stolcek....parada. to vozidlo je pre rodinky a firmy na odpocet DPH. predavet sa bude,ma dobru cenu.