Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota chce do roku 2011 zdvojnásobit výrobu hybridních vozů

V příštích několika letech plánuje firma přijít na trh s deseti novými modely hybridních vozů a rozšířit počet továren, kde se modely budou montovat.
Zpět na článek
18. 1. 2010 17:59
neregistrovaný "misiak"
18. 1. 2010 19:36
neregistrovaný "misiak"
18. 1. 2010 19:46
19. 1. 2010 10:32
neregistrovaný "misiak"
18. 1. 2010 17:59
Svetova 1
Hybrid neprinasa v sucasnosti nejake zavratne vyhody, ovsem je to velmi dolezity krok na ceste k novym technologiam. Bez tychto krocikov by technologie nenapredovali a Toyota sa snazi posunut automobilizmus do dalsej etapy a tou su - alternativne pohony buducnosti.
Prajem aj nadalej uspechy!
BRAVO TOYOTA! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
3
18. 1. 2010 19:31
Re: Svetova 1
Jsem fanda toyoty ikdyz sedlam nemce. Presto mne moc tesi, ze diky Honde a Toyote doslo k nejakemu posunu i u Evropskych vyrobcu.

Pravda, treba BMW dela spickove diesely a porad se brani hybridu a rozhodne kvuli skvele spotrebe je ani nepotrebuje v Evrope.

Cloveku je jasne, ze tato technologie nespasi nikoho, ale clovek doufa, ze mozna nejaka chytra hlava za 10-20 let prijde s necim jeste lepsim.
neregistrovaný "misiak"
18. 1. 2010 19:36
Re: Svetova 1
:yes: ano, nie je to buducnost, je to len akysi prechodovy krok do buducnosti (alebo aspon naznak).
18. 1. 2010 19:46
Re: Svetova 1
presne tak, je to iba medzistupen k niecomu lepsiemu. Zavratne vyhody z pohladu europana neprinesie, pretoze kazdy pozera na nizku spotrebu a preto pozerame po diesloch. Pred niekolkymi dnami som zazil prave "mikrosuboj" tychto dvoch svetov v podzemnej garazi jednej administrativnej budovy v BA. Vystupujem z auta, taham veci z kufra a nasleduje okolo mna prejazd fabie tdi (podla toho agrarneho zvuku zrejme trojvalec), za nou mondeo (tiez turbo kachle) a o par sekund roloval prius. Od priusa bolo pocut iba odvalovanie pneu zatial co z fabie sa mi zjezili vsetky chlpy a mondeo sa tiez zvonka nedalo nazvat ako tiche. Tento rozdiel si clovek uvedomi az ked ma moznost porovnat takymto sposob tieto vozidla, resp. technologie. Ak by sa cast dieslov vymenila za hybrid asi by boli nase krizovatky, resp. mesta o kusok tichsie....

PS: tymto prispevkom som nechcel "degradovat" fabiu ani mondeo, je to iba opis konkretnej situacie
19. 1. 2010 10:32
Hybridi
Největší nevíhodou hybridů je podle mě to že sebou taháte vlastně dvě pohonné jednotky. Spalovací+ elektromotor s poněkud těžkýma bateriemi= vyšší váha(rovnající se dieslům)= vyšší spotřeba. A když sečtete výkony obou jednotek tak zatím nedosahují takových hodnot jako ropáci (přitom spotřeba je zhruba stejná). Asi tak no.
Rozbalit vlákno
0