Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Nové ceny Volkswagenů: Polo od 268.000,-Kč

9 komentářů

Bitva se přiostřuje, lidi moc nekupujou a kupovat nebudou, národ je na huntě. Věrím, že se dočkáme nové Octavie i Golfa ( a nejen jich ) o 20% levněji. Teď platí, kdo si počká, nemůže prodělat.
moc by mě zajímalo čím můžeš zdůvodnit svůj předpoklad poklesu ceny o 20% (!!!) ....
nevím jakou ziskovou marži má Škodovka na nové Oktávce ale slevnit základní model z 425 na 340 ... to by mohli fabriku rovnou zavřít.
Možná se dočkáme slevy 10 nebo i 20 tisíc (ale spíš za stejnou cenu výbavu zdarma) a ještě sotva na základním modelu, víc bych nečekal.
Např. Sharan, který se už neprodává nijak oslnivě dobře, horizont svého životního cyklu má za sebou - no a o kolik ho slevnili? Úplně směšně ve srovnání s jeho cenou. Kdyby si mohli dovolit slevnit 20%, neslevňovali by 2-3% (trendline business).
Výraznější slevu by si mohly dovolit automobilky u kterých se platí tzv "za značku" a které díky prestiži mají vyšší ziskové marže, např. BMW, MB, Audi. U drahých a luxusních modelů by výraznější sleva přijít mohla. U nové Oktávky bych to neočekával.
Ale bylo by fajn kdyby to bylo naopak .... 😄
Audi má několik slev😒br /> allroad quattro - cca 100000 Kč
a6 avant - cca 130000 Kč
a4/a4 avant - taky paket zdarma
a u VW se neplatí za značku? tak proč sou ty šmejdy tak drahý?
tak si porovnej cenu golfu a A3 ve stejné výbavě a se stejným motorem - pochopíš kolik se platí "za značku" (a to nemluvím o BMW 1 nebo MB A classe které jsou oproti srovnatelné Audi ještě dražší)
to mas pravdu. ale oproti cenam beznych znacek je VW dost drahy.
ale taky docela kvalitní - nelze srovnávat kvalitu VW s levnějšími značkami jako Fiat, Citroen, Hyundai atd
podle mě i Opel, Renault, nebo třeba Peugeot nedosahují kvality VW
ps. VW nevlastním ani mu moc nefandím - fandím BMW
míníš-li kvalitou šířku spár, tak možná jo, ale v poruchovosti je na tom už dávno dost špatně.
cenová politika se stává fenoménem tohoto roku kdo neslevnuje jako by nebyl z toho vyplývá že si zákazník může dovolit více a ta k je vlastně jediným kdo na tom opravdu vyděá