Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën chystá model C3 se systémem Stop & Start

Citroën představí v září na pařížském autosalonu nový vůz Citroën C3 "Stop & Start", který bude vybaven systémem, jež umožňuje vypínání motoru, kdykoli není v činnosti. Koncern PSA si od tohoto zařízení slibuje úsporu paliva 6 až 10 %.
Zpět na článek
30. 6. 2004 10:49
neregistrovaný "Ja"
7. 7. 2004 14:04
neregistrovaný "Jerry"
30. 6. 2004 11:48
neregistrovaný "Joe23"
2. 7. 2004 17:47
neregistrovaný "Martin V."
4. 7. 2004 20:06
neregistrovaný "BIZI"
5. 7. 2004 10:53
neregistrovaný "Martin V."
3. 2. 2006 02:54
neregistrovaný "jan"
3. 2. 2006 02:52
neregistrovaný "jan"
neregistrovaný "Ja"
30. 6. 2004 10:49
bez titulku
Podla mna je to blbost za vela penazi, pozrite si spotrebu pri stati napr. na semafore (mne ukazuje 0,5 litra za hod.) Ak sa mi motor vypne a o 10 sekund nastartuje, tak aka je to uspora? A ked stojim niekde minutu, tak si ho vypnem aj sam. Radsej by sa mohli venovat hybridnym pohonom. Pekny den.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Jerry"
7. 7. 2004 14:04
Re: bez titulku
Tak mám obavu, jestli tento systém nebude v konečném důsledku dražší díky jiným nákladům za servis a náhradní díly. Není sice popsán princip, ale časté starty motoru (nedejbože studeného) není to nejlepší pro jeho životnost, opotřebení startéru, vyřízená baterka (hlavně když pojede klimatizce), častější výměna oleje u motorů s proměnlivým servisním intervalem atd.
neregistrovaný "Joe23"
30. 6. 2004 11:48
Dobrý nápad
Myslím, že je to dobrý nápad. 10% paliva je dost. Záleží, kolik bude ona vychytávka stát, ale dneska už elektronika nestojí nic, takže by to nemělo být moc drahé.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Martin V."
2. 7. 2004 17:47
Re: Dobrý nápad
Ono by to bylo mnohem zajímavější, kdyby se to třeba ťuknutím na páčku pod volantem dalo vypnout při dojezdu na neutrál, kdy řidič už vidí, že minimálně 20 sekund nebude motor potřebovat, ale automatika to poznat nemůže, protože nevidí dopravní situaci před sebou.
Mám ale takový pocit, že velice podobnou věc zkoušel VW na Golfech cca před 10 lety. Nevzpomínáte si na to někdo?
neregistrovaný "BIZI"
4. 7. 2004 20:06
Re: Dobrý nápad
Zásadní je ten problém, že nikdy nevíte, jak dlouho bude "červená" - tuhle jsem stál na červenou snad 2 minuty - to jsem už zuřil. Kdyby byl na femaforech povině zaveden displej s odpočítáváním, za jak dlouho bude zelená, tak by podle mě vypínalo motor velké procento lidí... Ale čekat pořád s rukou na klíčcích nemá cenu...
neregistrovaný "Martin V."
5. 7. 2004 10:53
Re: Stačí šlápnout na plyn
U toho systému, co zkoušel kdysi VW se s klíčkama nemanipulovalo, motor se vypínal páčkou pod volantem (tam, kde bývala houkačka) nebo po deseti sekundách automaticky (ovšem bylo možné automatiku vypnout) a pro nastartování stačilo sešlápnout plyn a motor se sám nastartoval. Proto bylo možné vypínat mnohem častěji než s normálním autem.
neregistrovaný "jan"
3. 2. 2006 02:54
Re: golf ecomatic
ja mam golfa ecomatic a mam problem asi se spojkou pac mi prestava radit a nikdo nevi co to je......
nevite o nekom o necem
neregistrovaný "jan"
3. 2. 2006 02:52
Re: golf ecomatic
zdravim, ja toho golfa mam ale ted se mi tam pokazla spojka a tak je to v..... nikdo si stim nevi rady.
nevite o nekom o necem????? jan