Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kryštof - celostátní akce Policie ČR

Tento týden začal na českých silnicích snad největší zátah na neukázněné řidiče. Jaké jsou vaše zkušenosti s Kryštofem ? Bude tato akce dlouhodobě účinná ?
Zpět na článek
3. 10. 2003 16:22
neregistrovaný "GTR"
3. 10. 2003 16:45
neregistrovaný "Carlsson"
3. 10. 2003 19:01
neregistrovaný "Yaroukh"
3. 10. 2003 19:09
neregistrovaný "Tod"
3. 10. 2003 22:00
neregistrovaný "Tomas-X"
4. 10. 2003 16:12
neregistrovaný "Yaroukh"
5. 10. 2003 17:45
neregistrovaný "GTR"
6. 10. 2003 16:04
neregistrovaný "Vacmar"
3. 10. 2003 19:29
neregistrovaný "Šumík"
4. 10. 2003 18:35
neregistrovaný "Yaroukh"
6. 10. 2003 18:13
neregistrovaný "Zdeněk"
5. 10. 2003 02:39
neregistrovaný "Mac"
6. 10. 2003 05:42
neregistrovaný "Ricz"
6. 10. 2003 16:02
neregistrovaný "mates"
3. 10. 2003 19:58
neregistrovaný "Bob"
4. 10. 2003 16:19
neregistrovaný "Yaroukh"
6. 10. 2003 22:49
neregistrovaný "denon"
5. 10. 2003 02:54
neregistrovaný "Mac"
6. 10. 2003 16:06
neregistrovaný "mates"
4. 10. 2003 09:30
neregistrovaný "Petr"
4. 10. 2003 16:22
neregistrovaný "Yaroukh"
6. 10. 2003 13:47
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 16:11
neregistrovaný "Vacmar"
4. 10. 2003 11:39
neregistrovaný "Niemand"
4. 10. 2003 18:44
neregistrovaný "carmik"
4. 10. 2003 19:10
neregistrovaný "Šumík"
5. 10. 2003 03:08
neregistrovaný "Mac"
6. 10. 2003 13:55
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 16:09
neregistrovaný "mates"
7. 10. 2003 11:39
neregistrovaný "Komanche"
4. 10. 2003 19:07
neregistrovaný "jag"
5. 10. 2003 03:23
neregistrovaný "Mac"
5. 10. 2003 12:41
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 14:51
neregistrovaný "chaos"
6. 10. 2003 08:23
neregistrovaný "Vlagik"
5. 10. 2003 15:01
neregistrovaný "Bambus"
5. 10. 2003 15:56
neregistrovaný "Ace2"
6. 10. 2003 14:14
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 14:20
neregistrovaný "Ace2"
7. 10. 2003 11:45
neregistrovaný "Komanche"
6. 10. 2003 14:03
neregistrovaný "patrik"
5. 10. 2003 10:09
neregistrovaný "Pavel"
5. 10. 2003 12:50
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 18:14
neregistrovaný "GTR"
5. 10. 2003 18:32
neregistrovaný "Ace2"
6. 10. 2003 21:06
neregistrovaný "Roman"
7. 10. 2003 11:49
neregistrovaný "Komanche"
5. 10. 2003 19:30
neregistrovaný "Pepa"
5. 10. 2003 20:17
neregistrovaný "Karel"
6. 10. 2003 08:33
neregistrovaný "carmik"
6. 10. 2003 08:34
neregistrovaný "carmik"
6. 10. 2003 09:24
neregistrovaný "Ricz"
6. 10. 2003 10:05
neregistrovaný "Karel"
6. 10. 2003 12:02
neregistrovaný "HALELUJA"
6. 10. 2003 12:22
neregistrovaný "samper"
7. 10. 2003 11:52
neregistrovaný "Komanche"
6. 10. 2003 21:36
neregistrovaný "Dave"
7. 10. 2003 11:53
neregistrovaný "Komanche"
8. 10. 2003 16:49
neregistrovaný "Adam"
neregistrovaný "GTR"
3. 10. 2003 16:22
haha...
skuteční piráti který jezděj jako prasata maj černý okna a nový auta nad 2 mega.Proti nim je policie bezmocná.Ikdyby si troufla zastavit podobný týpky tak se z toho přes "známí" vykroutí.
A co se týče pokutování: nejlíp by bylo aby nedávali nesmyslný rzchlostní limity tam kde to není potřeba hlavně 30tky! Když bez problému projedu 60tko tak to o něčem svědčí ne? upřesním: kola nepiští a není to drahý auto s černejma oknama.
Rozbalit vlákno
7
neregistrovaný "Carlsson"
3. 10. 2003 16:45
Re: LOL
seš nějakej znalej čoveče! ale dlouhodobý efekt to mít určitě nebude.ŠKODA!!!
neregistrovaný "Yaroukh"
3. 10. 2003 19:01
Re: LOL
vzdycky me zajimalo, podle ceho usuzujou ridici na nesmyslnost toho ktereho rychlostniho limitu ... jestli si mam delat obrazek podle tebe (resp. tveho "da se to v pohode projet rychlejc, gumy nepistej"), tak to jako nic-moc (ale aspon, zes' byl uprimnej)
neregistrovaný "Tod"
3. 10. 2003 19:09
Re: LOL
Nezapomeň že ta 30 km/h je i třeba pro náklaďáky nebo dodávky.
neregistrovaný "Tomas-X"
3. 10. 2003 22:00
Re: LOL
Jsem z jizni moravy a v Bzenci je celym meste 30km/h i kdyz je to rovny usek, nic se tam nestavy, zadna objizda proste nic. To mi prijde celkem nesmyslne. A od zacatku tehle akce stavaji policajti i u nas v dedine a konecne se tam jezdi normalne. Jindy mi pripada jako bych bydlel u zavodniho okruhu.
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 10. 2003 16:12
Re: LOL
mozna se tam nestava nic proto, ze tam nezanedbatelna cast ridicu rychlost opravdu snizi ...
aneb mozna se predtim stavalo
neregistrovaný "GTR"
5. 10. 2003 17:45
Re: LOL
přesně na to jsou dodatkový tablky-třeba jako na barrandˇáku.pomalejší rychlost ale jen pro nákladˇáky. celkem je rozumný že osobák může jet stejnej úsek rychlejc než nákladˇák, mám pravdu?
neregistrovaný "Vacmar"
6. 10. 2003 16:04
Re: LOL
Jenže, když je tam 30-tka, tak většina pojede 60-70km/h, když tam bude 60-tka, tak většina bude jezdit 90-100km/h.
neregistrovaný "Šumík"
3. 10. 2003 19:29
Trapné...
Proboha policie má hlídkovat průběžně na různých místech. Je trapný, když fízlové viděj, že je vysoká nehodovost, udělaj akci, aby se neřeklo a za pár dní se nato vybodnou a řidiči zas budou jezdit svým stylem. Aby to mělo fakt účinek, tak kontroly musí být permanentní a ne nárazové a ještě to blbci daj do zpráv a novin. Naše policie je akorát všem pro smích, nemají vůbec žádnou autoritu. Ale zase je tu nějaká výhoda,, nemusím se obávat a jezdím v klidu.(nemyslím rychle, ale nemusím čumět furt na tacometr,, zda nepřekrčuji o 0,5 km/h). Zájímavý je, že na dálnici skoro vůbec nehlídaj, je to jediné místo kde jezdím opravdu rychle( ve městě jedu radějs padesátkou, nechci do basy). Mám dojem, že 130 na dálnici je moc pomalá, stejně ji nikdo nedodržuje, můžou klidně vyhlásit neomezenou. Auta tam jezdí tak rychle, že není moc rozdíl, jestli se vybourá ve 130 nebo 160. V Německu to aspoň tak funguje.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 10. 2003 18:35
Re: Trapné...
Trapne? No asi ano, ale trapne je spis, zes' to nepochopil. Akce je ve zpravach a v novinach proto, ze neni jejim cilem vybrat co nejvic pokut (jak tvrdil Petr), ale donutit ridice jezdit opatrneji potazmo snizit nehodovost. Podle me je to docela jasne a je to tak spravne. (Z podobneho duvodu existuji vystrazne cedule upozornujici na mereni rychlosti, vime?)
Ze spousta ridicu, az si overi, ze akce skoncila, bude zase jezdit jako stado cunat, neni vina PCR.
(Ale klidne se policii dal smej. :o)
neregistrovaný "Zdeněk"
6. 10. 2003 18:13
Re: Trapné...
Ona proběhla nějaká akce Kryštov???, a kde??????Bydlím v Mladé Boleslavi a přes město jezděj řidiči průměrně 70 , až 100 , to jsou ty slušnější , ale Ty takzvaný nedotknutelný řidiči prasata i hodně přes sto..Pokud se člověk podívá na statistiku za minulej víkend je to opět jeden z nejčernějších víkendu v tomto roce..A nezáleží jak se ta akce jmenuje , ale na zkorumpovanosti český policie a vlastně celé společnosti , Jsme jen lůza , která si neváží sama sebe , natož druhejch. A pro peníze jsou mnozí schopni udělat cokoliv a zavřít obě oči a zacpat uši. To co se stalo teď o víkendu , kdy napitej řidič zabil tři policisti je možnej důsledek předchozích úplatků , kdy někdo někdy přimhouřil obě oči , protože tento řidič určitě neřdil pod vlivem alkoholu poprvé..
neregistrovaný "Mac"
5. 10. 2003 02:39
Re: Trapné...
Navíc, jestli nečo vyhlásí nebo ne, je uplně fuk. To bys musel být ignorant, aby sis nevšiml, že je jich všude jak much. A novináři taky, tak je jasný, že to dají do zpráv. Stejně je okurková sezóna.
neregistrovaný "Ricz"
6. 10. 2003 05:42
Re: Trapné...
Dokud se policie nezacne sama chovat tak aby mohla jit prikladem [dodrzovani rychlosti, jizda po kolejich, odbocovani do zakazu vjezdu (např. v Praze ze Strakonicke do Nadrazni), jizda jednosmerkou v protismeru, stani na zakazu zastaveni (Praha - Lidicka) - vše bez majáčku], nebudou mit podobne akce efekt. Co kdyby pánové Kolář a Gross vymysleli nějakou akci "Kryštof2" na samotne policisty? Myslim ze by se nestacili divit...
Jo a všimli jste si, že když někde řídí semafory policajt, je tam daleko větší zácpa než když jedou automaticky? Typický příklad - Praha, Palackého náměstí :-)
neregistrovaný "mates"
6. 10. 2003 16:02
Re: Trapné...
Svata pravda. Take jejich chovani k ridicum ma k profesionalite velmi daleko. A to vubec nehovorim o proste lidske slusnosti. Jedno lidove moudro pravi, ze "schody se nezametou odzdola nahoru".
neregistrovaný "Bob"
3. 10. 2003 19:58
morálka
Bezpečnostní akce je dobrá věc, ale pokud bude řidič meditovat nad tím jestli je omezená rychlost v tom daném úseku opodstatnělá, pokud se budou nerespektovat zákazy předjíždění, plné čáry, nebo dokonce i dvojité plné čáry, dokud řidiči budou přejíždět "zebry", zastavovat si kde se jim zamane pak je nějaká bezpečnostní akce jen dočasná, a když pomine bude českej řidič jezdit zas jak "hovado" a normální člověk aby jezdil v obrněným voze. Pokud budou známosti, kdy gauner za volantem silného vozu je beztrestnej, pak pomáhej nám pánbůh.........
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 10. 2003 16:19
Re: morálka
souhlasim; i tady v diskusi je videt, ze pro spoustu ridicu je dopravni znacka omezujici rychlost teprve nametem k debate a k vlastnimu zvazeni ... kdyz je nekde limit 60kmph a vy jedete 75kmph, jak si muzete hurva jeste dovolit rozcilovat se, ze si vas dovolili pokutovat? to mi hlava nebere ... proste je tam limit 60, tak nepojedete vic nez 60 - hotovo dvacet ... zrovna tak nechapu, jak si nekdo muze myslet, ze je jakkoli relevantni jeho vlastni nazor na "objektivni bezpecnost" useku, kde je rychlost omezena ... od toho tu nejste, a pokud vam tam ten limit tak hrozne vadi, urcite existuji legalni cesty, jak ho odstranit/zmenit - ignorovani danych pravidel urcite tou spravnou cestou neni
neregistrovaný "denon"
6. 10. 2003 22:49
Re: morálka
existuje cosi jako objektivita a osobní zkušenost
když se bavím o některých konkrétních úsecích a nikdo mi něřekne,že ta 30 je oprávněná tak to asi tak zcela objektivní není
a když nějáký úředník rozhoduje o tom,že někde bude snížená rychlost tak se řídí tím,že třeba do vzdálenosti 300m (přímou čarou) je škola atd.to,že po cestě/chodníku je ta škola vzdálená 2km už neuvažuje a ani nemůže,když tam nikdy nebyl
a legálně něco takového změnit???já nemám čas ani nervy běhat týdny po úřadech aby mě nakonec stejně poslali na ten první a odtamtud do ...
neregistrovaný "Mac"
5. 10. 2003 02:54
Re: morálka
Nechci to svádět na stát, že jesdíme jako prasata, ale... třeba v civilizované evropě se nestane, že by jsi neměl najížděcí pruh na dálnici (jako u nás, kdy je tam jen přednost ani stopka ne a najednou jsi v průběžném pruhu (Ivančice-Brno, rychlostní komunikace) ani nevíš jak. Nebo nájezd na dálnici ustící přímo do jiného sjezdu na dálnici bez najížděcího pruhu (D2 sjezd Brno jih na D1). Tohle se v Rakousku nebo v Německu nestane. A s tím parkováním taky, to je hrůza. Hlavně, že na jediným slušným parkovišti v centru Brna povolí radnice kolotoče, to je vrchol skorumpovanosti. Pak ať se nediví, že parkujeme kde to jen jde (i nejde)
neregistrovaný "mates"
6. 10. 2003 16:06
Re: morálka
Je potreba se zamyslet ned tim, kdo vsechno je ucastnikem dopravniho provozu. Nelze na jedne strane striktne vyzadovat od ridicu dodrzovani predpisu a na druhe strane ignorovat velmi nebezpecne chovani chodcu, cyklistu a lidi na koleckovych bruslich. Sam jsem byl svedkem toho, kdyz policisti z auta jen zahrozili rukou z okenka na mladika, ktery jel na koleckovych bruslich tak, ze se drzel trolejbusu a nechal se tahnout
neregistrovaný "Petr"
4. 10. 2003 09:30
Akce Kryšot
Jezdím po D-5 denně do práce do Prahy a po cestě potkám minimálně 5 hlídek policajtů, které stavějí řidiče jako o medaile.
A dlouhodobý efekt?? Myslím, že existuje hlavně a pouze krátkodobý: vybrat peníze do děrami zejícího rozpočtu Ministerstva vnitra.
Jenom by mě zajímalo, kde všichni ti policajti jsou, když není zrovna nějaká výjimečná akce??
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Yaroukh"
4. 10. 2003 16:22
Re: Akce Kryšot
no vy jste na to kapnul - urcite stat vytrhnou podobne akce, kdyz mu v rozpoctu chybi pres sto miliard ;o)
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 13:47
Re: Akce Kryšot
nerikal nahodou rozpocet ministerstva vnitra ? tam nepujde o stovky miliard, .. aspon teda myslim jinak muj nazor na akci je, ze je to sice dobry napad, ale nemyslim si, ze to povede k tomu, ze budeme jezdit lip. Nemyslim si, ze se nekdy cesti ridici (vetsina) nauci respektovat znaceni, byt k sobe ohleduplni, poustet na prechodu a tak. Ja sam jezdim vcelku klidne, zbytecne nespecham... ale taky nekdy udelam chybu, strihnu si mysku apodobne. Proste neumime jezdit :) ale je to hodne o povaze. Kdyz pred sebou vidim pomale jedouci vozidlo, ktere brzdi provoz, jede uprostred silnice a pred KAZDOU zatackou radeji slapne na brzdy, tak to ho opravdu radeji co nejdriv predjedu, nez abych se za nim hodinu stresoval. (jo jasne :) nebo muzu zastavit, odpocinout si a po pul hodine pokracovat :) )
neregistrovaný "Vacmar"
6. 10. 2003 16:11
Re: Akce Kryšot
Myslíš, že šlo policii o získání pěnez za pokuty? Akce Kryštof stála přibližně 20 mil.Kč a na pokutách vybrali 2 mil.Kč. Jaký je tedy zisk? Ano, -18 mil.Kč.
neregistrovaný "Niemand"
4. 10. 2003 11:39
akce
Ja si naopak od ostatnich v diskuzi nemyslim, ze by podobne akce nemely svuj smysl a dlouhodobejsi dopad. Je mi vsak trochu lito, ze policie mnohdy (v zajmu zvyseni objasnenosti a tim i vyssich odmen) stoji s radarem na usecich, kde opravdu objektivne nehrozi zadne nebezpeci (rovna ctyrprouda silnice bez chodniku, krizovatek, zastavek autobusu, prechodu a s dobrym povrchem) a pokutuji 70% ridicu, protoze prekrocili rychlost o 15 km (muj pripad, na zminenem useku jsem jel misto 60km/h 75km/h). Technicky stav vozidel prosim, predjizdeni na plnych carach prosim, nezastaveni na stopce, prujezd na cervenou, to vse beru. I radary bych videl rad, ale na mistech, kde je situace skutecne potencialne nebezpecna (chodci, krizovatky,oprava silnice,horsi povrch,neprehlednost,zhorsene pocasi apod.).Akci Krystof neodsuzuji, naopak.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "carmik"
4. 10. 2003 18:44
akce-neakce
Jezdím již pěkně dlouho a jak jsem dříve rád jezdil, v posledních letech mám radost z jízdy stále menší a více se bojím. Nemám strach ze silných aut pokud je řídí zodpovědní a rozumní lidé, mnohem větší obavu mám z "řidičů" tuningovaných starých Golfů, Kadettů apod. Většinou jsou to "budoucí jezdci F1"(z jejich pohledu), ale na silnici se chovat neumí. Předjíždět do zatáčky kam nevidím může s odpuštěním pouze *, kterému volant do ruky vůbec nepatří. To jen jeden z mnoha "frajerských kousků. To co se dnes děje na silnicích však jedna akce nezastaví. Navíc mi připadá spíše alibistická. Stoupnou si na místo, kde se nikdy nic nepřihodilo a přitom o 100m dále je místo kde vidím denně výše zmíněný příklad blbosti. Pokud to místní policisté neví je něco špatně a celá akce je k ničemu. Byl bych rád, kdyby byli policisté vidět na nebezpečných úsecích častěji a hlavně smysluplně trestali bezohledost, ale pohodlnější je asi číhat na řidiče, který je momentálně nepřipoutaný a přejíždí ve městě pár metrů z místa na místo. Je to proti předpisům, ale NIKOHO TÍM NEOHROŽUJE, kromně sebe a to je trochu rozdíl. Přeji všem řidičům, bez ohledu na akci Kryštov šťastné dojetí do cíle.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Šumík"
4. 10. 2003 19:10
Re: akce-neakce
Úplně s Tebou souhlasím. Tito frajeři hrajicí si na mistry jsou nejhorší. Kdyby si tak své choutky ukájeli raději na pronajmuté dráze. Opakuji, akce fízlů je naprosto trapná a do nebe volajicí směšnost.
neregistrovaný "Mac"
5. 10. 2003 03:08
Re: akce-neakce
Souhlasím, že někteří "pobouchanci" v laminátem pohyzděných (většinou už jim nezbyte na přelakování) vysloužilcích jsou prasata na silnici, ale spíš než to jsou čepičkáři. To je horor jak vyšitej. Předjíždět kam není vidět je blbost, ale to, že na rovném úseku s plnou čárou vezmu nějakého slimáka, to fakt někdy jinak nejde. Vždyť většina z nich jsou naprostí cvoci a je bezpečnější být před nimi co nejdřív. Když někdo dodržuje 40 kde je 50 "pro jistotu" a jestě si občas přibrzdí i do kopce, tak to promiň, to nepatří na silnic. Už aby napadl sníh a ti sváteční jezdci a jim podobní ze silnic zmizí a bude bezpečneji.
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 13:55
Re: akce-neakce
tak tohle je hodne podobny prispevek tomu memu, ... lidi co jedou 40 "pro jistotu" jak ste to krasne pojmenoval, .. mne opravdu vadi omnoho vic, nez mlady aspirant na zavodni superlicenci, ktery sice ma krasne ovesene cerveno bile (bile byvaji ty plasty, kdyz to nestihnou uz dolakovat), kteri sice jedou jako "prasata", ale aspon vas predjedou, vy si zanadavate, a je povsem. Kdezto clovek, ktery si pribrzdi i do kopce, protoze si vyhodnoti, ze je jeste porad ve meste a tak prece nemuze prekrocit 50km, tak to vas stresuje dokud ho proste nepredjedete. S tim kopcem to bylo fakt huste. Kazdy, dle meho nazoru, normalni ridit by necekal, ze to zacne rozdjizdet do kopce a najednou musi jit prudce na brzdy, protoze panacek pred nim se rozhodl v ramci "bezpecnosti" pribrzdit.
Nazaver, preju vsem ucastnikum naseho provozu, aby to s nami bylo jen a jen lepsi.
neregistrovaný "mates"
6. 10. 2003 16:09
Re: akce-neakce
Konecne nekdo, kdo automaticky nepovazuje majitele drazsich vozu za gaunery. Diky
neregistrovaný "Komanche"
7. 10. 2003 11:39
Re: akce-neakce
neni to o aute, ale o ridici... a vzdycky bude...
neregistrovaný "jag"
4. 10. 2003 19:07
Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
Teda akce je to pekna akorat ze az skonci tak budem tam kde jsme byly.Neomezena rychlost na dalnici je pekna vec ale myslim ze unas by byt teda nemela.A to ze ji "kazdy" porusuje se mi moc nezda.Hodne lidi hlavne s Feliciema zrovna 200 nejezdi(ani nemohou).Nejvic se mi ale liby ze policajti zastavuji hlavne stare auta kde prakticky vzdy neco najdou. Jo a jeste je nejlepsi to jak sami policajti nedodrzuji predpisi napr.nemaji pasy, v zime casto nesviti,odbocuje mimo obec na nevyznacene krizovatce do leva,u supermarketu nedavaji prednost z prava(ikdyz to vecina lidi),stavaji v zakazu zastaveni(minule staly u Kauflandu kde je aj zluta cara a ja jsem cekal ze jim tam uz nekdo neco rekne ale vecina lidi ma asi strach nebo spis nechce mit problemy) no a plno dalsich.No a kdyz aj policajti porusuji predpisy tak co mi "ostatni"(samozrejme ze vijimka potvrzuje pravidlo).Jo a informace pro "Yaroukha" ze dluh ČR neni 100 miliard ale 450 miliard a do roku 2010 by jsme na opravu vozovek aby byly ve slusnem stavu potrebovali aspon 1 bilion korun.(skoro 2 rozpocty).
Takze jezdete podle predpisu a at si vas ti potentati zastavi,kdyz nic neporusite tak jste v klidu.
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "Mac"
5. 10. 2003 03:23
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
No nevím jak ostatní, ale já každý 2 roky lékarničku neměním, takže oni si ti potentáti vždycky něco najdou i na zánovním voze. Neomezená rychlost být nemůže když máme 2-proudový dálnice (a v nich vyjetý koleje), to by byla smrt. Ale to, že jsou i tací, co si jedou ve svým střepu těch 130 v levým a nezájem, to jako je vrchol tuposti. To, že si myslí, že nikdo jet rychleji stejně nemá, je nesmysl. Ať se naučí slušnosti a vyhlášce. Stejně tak by měl být zákaz předjíždění (kamion-kamion) pokud v daném úseku není alespoň 3-proudová komunikace.
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 12:41
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
Co se týče těch kamionů souhlas, též jsem nad tím uvažoval jako nad dobrým nápadem. Též mě zajímá, proč se chtějí kamioni předjíždět... Všichni musejí jezdit maximálně 90 km/h, tedy předjíždění je zbytečný a v kopcích jsou stoupací pruhy. No ale jestli je někdo přetíženej.... a zdržuje. Tak ať si to s ním truckeři vyřídí někde v rohu parkoviště :) Předjíždění tam kde jsou 2 pruhy a zvláště velmi oblíbené, jedno bliknutí a celá souprava před čumákem auta by byla minulostí.
neregistrovaný "chaos"
5. 10. 2003 14:51
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
Jen detail - náklaďáky smějí max. 80, ne 90
neregistrovaný "Vlagik"
6. 10. 2003 08:23
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
Další malý detail, mají omezovač na 85, takže jezdí co to dá....
neregistrovaný "Bambus"
5. 10. 2003 15:01
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
I kdyz kamionem nejezdim tak bych se rad tech kamionaku trochu zastal. Zejmena co se tech pretizenych tyce protoze pokud vim tak za to v 99% ten ridic nemuze proste mu reknou co a kam ma odvezt a o vic se nestarej... Autem jezdim pomerne casto a taky me nastve kdyz musim brzdit protoze jeden kamion predjizdi druheho o 5kmph rychleji ale na rovince se to jeste da snest co ale nepochopim: jedu po dalnici do kopce v pravem pruhu vedle je jeste stoupaci ze ktereho je zakazano vyjizdet a 20m predemnou se rozhodne jeden liaz predjizdet druhy...
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 15:56
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
já bych se jich prd zastával, nejraději bych jim vybudoval 50 m od dálnice jejich speciální dálnici o jednom pruhu, ať si tam jezdí pěkně za sebou. Kamionů je čím dál tím více a není už dávno překvapení, že se z dálnice stává spíše silnice, protože jeden pruh je jen pro kamiony a v levém jezdí všichni. Do pravého nikdo nevjíždí, neb už by se zpět nedostal. Takže jsem pro "konečné řešení" ježdění jen v nočních hodinách bez weekendů, minimální povolená rychlost, větší ekologické nároky, a mobilní váhy náhodně rozmístěné po celé délce dálnice, zvýšení cen dálničních známek pro zahraniční přepravce (ať si je užijou v Rakousku) a to tak že se jim ani vzdáleně nevyplatí cestovat přes ČR po vlastní ose. No a různé jiné persekuce, kterých mám plnou hlavu a s velkou chutí bych je použil :)
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 14:14
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
k tomuhle bych se taky pridal. Vzdycky jsem si myslel, ze ridic kamionu je profesional. Kdyz sem zacinal s jezdenim, tak to byli prave ridici kamionu, kteri mne pousteli, kdyz sem vyjizdel z mista mimo silnici na hlavni. Kteri blikali, abych mohl predjet, apodobne. Ale posledni dobou jsou to ti, na ktere nadavam nejvic. Zjistuji totiz, ze zastavaji pravidlo, kdyz nemuzu jet ja, tak nikdo. Maji totiz smulu, ze to nikde neotoci a holt vsude zustanou trcet. Stalo se mne, ze sem jel po dalnici a za necele 2km sem sjizdel. Cele se to ale protahlo, protoze na dalnici to vsechno stalo. Videl sem ale, ze v odstavnem pruhu projizdeji auta, ktera za ty 2 km sjizdeli taky, tak sem jel s nima. Dokud sem pred sebou nepotkal kamionaka, ktery byl pres oba pruhy.(svuj i odstavny), tak sem nechapal, a zaradil se. Po par minutach se "umoudril" a vratil se do sveho pruhu. Uz sem byl asi 700m od sjezdu. Tak sem jel opet odstavnym pruhem. A pan profesional na mne zacal hned najizdet. Malem mne natlacil do svodidel. Policajti by to asi pripsali mne, protoze nemam v odstavnem pruhu co pojizdet, ale myslim si, ze tohle "gesto" od pana kamionaka, kdyz nemuzu jet ja, tak nikdo, mne opravdu nezasahlo. Horsi bylo, ze tyden na to, kdyz sem stal v vecne ucpanem pisareckem tunelu v Brne. Tak dva pani kamionaci malem skripli motorkare, protoze prece je nebude predjizdet !!!... nevim, ze bych nekdy chtel srazit nekoho na scooteru, ze stojim na krizovatce a on si to pekne vsechno projizdi.... tohle prece nikam nevede !!!
neregistrovaný "Ace2"
6. 10. 2003 14:20
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
No a ještě si zapoměl na ignoraci ZIPu. Dva kamioni zastaví dopravu tak aby levý pruh nemohl pokračovat až k uzavírce a tam se zařid do zipu, ale pan big zatarasí kamionem pruh a nutí tak řidiče se chaoticky řadit kde to zrovna jde a ne v pohodě na konci v ZIPu. Tohle se stává pravidelně.
neregistrovaný "Komanche"
7. 10. 2003 11:45
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
mezi nami: pokud dojedes 700m k odbocce, budiz. Ale 2km je prasarna! Az tam bude potrebovat rychle projet sanitka, kudy pojede? Pangejtem? Tezko... A ridic s proslou lekarnickou (viz vyse) tezko nekomu zachrani zivot... Ja lekarnicku jeste nepotreboval, ale az ji budu potrebovat, treba me bude mrzet, kdyz bude prosla a nekdo kvuli tomu umre... Nebo proto, ze prasata ucpaly odstavny pruh a ta sanitka se k nehode nedostala vcas...
MYSLETE!!!
neregistrovaný "patrik"
6. 10. 2003 14:03
Re: Krystof,Mig 21, Chinasky,Lucie,je to jedno...
To s tou 130, ze stejne nema nikdo jet co rychlej je sice pravda, .. ale nadruhou stranu, uz sem zazil i to, ze sme jeli 120, 20m pred nama auto, pred nim taky, vedle taky, proste krasne plna dalnice. A manik v mercedesu za nama blikal (snad i ocima a usima), at ho pustime, .. tak v tomhle pripade ridit jen povzdych, .. ach joo, .. kam chces spechat.. Jo, .. tak na okraj, .. prselo. Proste v tomlhle pripade sme ho nepousteli a nemyslime si, ze by to bylo spatne
neregistrovaný "Pavel"
5. 10. 2003 10:09
Jak pro koho
Já byl obětí této akce a zacakal jsem 500 za to, že jsem na začátku obce jel místo 50 km/h 67 km/h a on tam byl radar. Jenže právě v těchto místech mě předjížděl dost velkou rychlostí (možná i 120) tmavě zelenej Mercedes. Na konci vesnice už chytali, mě odchytli a mercedes si uháněl dál podstatně vyšší rychllostí než je 50 km/h. Bylo to hned za hranicema kraje Vysočina v Jihomoravským kraji.Poldové byli Jihlaváci a značka toho meďoura taky-že by v něm jelo nějaký nedotknutelný zvíře z kraje.Jaktože někdo předpisy dodržovat musí a někdo je za asistence policie může porušovat.K čemu pak ti policajti jsou.
Vždyť nejvíc bouráků nezaviní Pandy,Twinga,Saxa nebo Punta, ale takový nabušený Meďoury a BMW v nichž jezdí namachrovanci jak prasata, protože spoléhají na airbagy a deformační zóny.Ale Ti jsou, jak jsem se sám přesvědčil, pro policii nedotknutelní.I kdyby-co je pro něj 500Kč.Já se z toho jako student nevzpamatuju do vánoc.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 12:50
Re: Jak pro koho
Nezáviď. Jel jsem v novém Mercedesu na dálnici 160 na tempomat, naměřená rychlost 159 a byl jsem odloven jako každej jinej, tak nevím co tady zkoušíš. To že pokuta za 14 dní existovat nebude, protože se můj přestupek nějak ztratí je věc už jiná. Nicméně věř mi, že Mercedes ve 200 je bezpečnější než Panda ve 130... BTW když někde vidím nějakou bouračku, tak je v tom většinou nadšenec v autě maximálně střední třídy, který zkoušel to na co auto nemá. Mám zkušenosti, že BMW a MB a podobně jezdí sice z pohledu ostatních rychle, ale narozdíl od nich v drtivě většině jezdit umí a vědí co si můžou dovolit. Ne jako Seat, který mě včera hrdě předjel a v příští zatáčce jsem ho našel ve svodidlech, protože narozdíl ode mě nepochopil, že voda na dálnici může způsobit ztížené ovládání vozidla.
neregistrovaný "GTR"
5. 10. 2003 18:14
Re: Jak pro koho
opět haha! podle zákona ikdybys byl schumacher a řídil Ferrari co zabrzdí na poloviční vzdálenosti než ostatní tatíci ve 120tkách tak nemáš právo určovat si co je pro tebe ok a co ne.na to tu nejsi ,na to je zákon! a ty jezdi taky 30 km/h!!!!!!! jinak zaplatˇ
neregistrovaný "Ace2"
5. 10. 2003 18:32
Re: Jak pro koho
a zákon je kdo, nebo co ? Jezdím rychle a taky si mě občas nějaká hlídka zastaví, zaplatím desátku za porušení zákona a jsem zase svobodný a nevinný, to je snad podle zákona ne ?
neregistrovaný "Roman"
6. 10. 2003 21:06
Re: Jak pro koho
Nezlob se, ale tohle mě teda bere! Jak můžeš vůbec uvažovat tímto způsobem? To už můžeš rovnou napsat, že máš doma v kasičce peníze připravený jen na pokuty a že pravidla, které jsou od toho, aby se dodržovala, jsou v Tvém chápaní jen způsob jakým vybírat "mýtné" za pobyt na silnicích v automobilu.
Donedávna jsem si myslel, že pokud existují určitá pravidla (v čemkoliv) je přirozené se snažit tyto pravidla dodržovat. A pokud se stane, že je nedodržíš, přijde trest. Jenomže ve společnosti je takový nepořádek, že základní principy slušného chování prostě nefungují. Opravdu jsem zvědavý, kam nás chování na silnici přivede.
Myslím, že z nás řidičů se stává pěkná banda sobců. A není se co divit, pokud ve společnosti existují jen samé negativní vzory.
Policisté by se měli nejdřív zaměřit na vlastní řady a potom na ostatní řidiče. Navíc, akce Kryštof má být něco jako business=as=usual a ne týdenní povystrčení růžků z ulity.
neregistrovaný "Komanche"
7. 10. 2003 11:49
Re: Jak pro koho
... predpokladam, ze jsi zastavil a sel se podivat, jestli ridici ci posadce nic neni, vid? Tezko...
neregistrovaný "Pepa"
5. 10. 2003 19:30
Krystof
Samotna akce akorat opruzuje lidi, zvlaste kdyz se na silnici pohybujou casteji. Sam dopravni policajt mi rikal, ze je mu trapny zastavovat pani, ktera mu rekne ze uz je dneska ctvrtej. Pritom cunata (a ti se vyskytuji ve vozech vsech znacek) budou ted tri az ctyri dny jezdit slusneji (kdyz nechtej platit) nebo taky ne (videl sem borce, kterej mel v popelniku rulicku tisicovek udajne na pokuty). Dneska sem jel z Mohelnice a videl sem tam tu rozstrelenou Astru - tomu zadna akce nezabrani, huste prselo a v silnici jsou pekne vyjety koleje - i 90km/h tam bylo hodne...
Snad pomuze bodovy system, jeste bych ho vylepsil o zvyseni povinneho ruceni pro ridice ktery ma nazbirany body.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Karel"
5. 10. 2003 20:17
bezpecnost
Nemohu posoudit, jak je to skutecne s nehodovosti u nas versus nehodovosti v zemich EU, ale soucasna medializace problemu nehodovosti mi pripada prehnana. Vyssi nehodovost bych ocekaval a pricital ji horsimu vozovemu parku, horsi kvalite silnic a mensim zkusenostem ridicu. Jezdeni autem je pro nas mnohem nakladnejsi nez pro obcany rozvinutych zemi EU, proto jezdime v mene a v horsich vozech. Tomu muze odpovidat i vetsi pocet vaznejsich zraneni pri havariich. Zatimco i vazna havarie s novejsimi vozy, konstruhovanymi s ohledem na pasivni bezpecnost, muze skoncit bez vaznych nasledku, se starsimi vozy oslabenymi korozi to musi byt zakonite horsi. Jenze kdyz potrebujeme jezdit a na lepsi auta nemame, jezdime v tom co mame i s vedomim vyssich rizik v pripade havarie. Pasivni bezpecnost automobilu je dnes take dosti sklonovany pojem, ale je to jen a jen o penezich. Cim bohatsi budeme, tim vyssi bezpecnost si muzeme dovolit. Mene uz je vnimana aktivni bezpecnost. Ta je ovsem take o penezich. Media lici v katastrofickych barvach jako jednu z vyznamnych pricin nehod neprimerenou rychlost. S tim nemohu zcela souhlasit. Mel jsem moznost ridit celou radou vozu, pocinaje Skodou 120, Favorit, Forman, Felicia, Fabia, Ladou 1500, Seat Toledo, Peugeot J 5, Mitshubishi L300, Nisan Patrol, Honda CRX. Mozna jsem na neco zapomel. Pri rizeni tohoto rozmaniteho spektra vozu jsem dosel k zaveru, ze bezpecna rychlost se odviji od vozidla. Je podstatny rozdil, jestli mame zastavit z 90 km/h uzitkovy vuz typu J5 ci L-300 nebo sportovni CRX. Zatimco CRX s vahou 1 t, ctyrmi kotouci, sirokymi gumami a tvrdym perovanim, reaguje naprosto bezchybne a stoji na fleku (taky je tomu podrizena cela konstrukce tohoto fantastickeho, ale naprosto nepraktickeho auta), nestabilni tezke dodavky ci S-120 daji ridici dost zabrat. To same plati o prujezdu zatackami. Pozadavky na tato auta jsou naprosto jine a od toho se odviji i jejich jizdni vlastnosti. Bezpecna rychlost zavisi na tom kde (ctyrproudova silnice, uzka ulicka v zastavbe, rozbita klikata cesta lesem) clovek jede, kdy tam jede (den, noc, mlha, dest, snih), dopravni situaci a cim jede. Protoze omezeni rychlosti je vetsinou delano na prilis bezpecnou stranu (a stejne nemuze postihnout vsechno), temer nikdo je nedodrzuje. Pri jejich dodrzovani se neda absolvovat jakakoli cesta delsi nez cca 100 km v rozumnem case. Jsou tedy pouze nastrojem policie k vybirani pokut. S toho, co jsem uvedl vyse se domnivam, ze by omezeni maximalni rychlosti melo byt pouze informativni, ale jeho nedodrzeni by bylo posuzovano jako zavazna pritezujici okolnost v pripade zpusobeni dopravni nehody. Podobne je to i s alkoholem. Toleroval bych nejake mensi mnozstvi (cca jedno pivo (na spouste lidi se to neprojevi, ve svem okoli znam spoustu pripadu lidi, kteri jezdi cely zivot bezpecne i po tom, co si daji po obede pivo a jedou)), ale opet bych ho bral jako velmi vyznamny pritezujici faktor. Nedomnivam se, ze by tahle opatreni vedla ke zvyseni nehodovosti. Ono se tak stejne totiz dnes jezdi. Policejni kontroly v tomto moc nepomohou. Spis naopak. Kazdy ridic prekracujici rychlost totiz jeste sleduje, zda nespatri nekde skryty policejni vuz ci radar, coz zbytecne odvadi jeho pozornost od rizeni. Pokud ho pak spatri, reaguje mnohdy pro ostatni ridece dost necekane.
Akci "Krystof" povazuji za dosti nesmyslnou. Potkal jsem spoustu hlidek. Vetsinou stali na mistech, kde nehody moc nehrozi, zato se tam dobre zastavuji auta. Tam by totiz auta zastavoval jen totalni sebevrah a naopak by jeste neco zpusobil. Takhle tam vetsinou pusobili jen zmatek a obcas nahusteni dopravy. Jediny prinos vydim v zadrzeni tech pachatelu trestne cinnosti. Pokud by policejni akce byly zamereny timto smerem, pak bych je vital.
Co se tyce zlepseni situace s nehodovosti u nas, predpokladam, ze zlepseni muze zpusobit jedine zlepseni ekonomicke situace v zemi, az budou i obycejnym smrtelnikum dostupna kvalitni auta a i svatecni jezdci budou jezdit trochu vice, nauci se pouzivat zpetna zrcatka a sledovat situaci kolem sebe. Vsichni delame v provozu chyby (pokud nekdo ne, je but genius (coz je malo pravdepodobne) nebo nafoukany blb). Proto je potreba s tim pocitat, ucit se z nich a prvne slapat na brzdu a ne mackat klakson.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "carmik"
6. 10. 2003 08:33
Akce ukončena...
Takže mámo ráno, pondělí 6.10.2003 a již včerejší večerní zprávy nám dokumentovali "úspěšnost akce Kryštof". Smutná bilance 20 zmařených životů vč. 3 policistů je skutečným výsměchem všemu rozumnému co se na silnicích pohybuje. To, že si nevážíme životů ostatních lidí, na to jsem si již zvykl, ale že si už nevážíme ani životů svých nejbližších a svého vlastního prostě nedokážu nikdy pochopit. Sakra, vždyť auto je ZBRAŇ a hračka pro chudé duchem. Pokud je toto obrazem naší svobodné a demokratické společnosti tak nás ochraňuj ...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "carmik"
6. 10. 2003 08:34
Re: Akce ukončena...
omlouvám se mělo tam být... a ne hračka pro chudé duchem
neregistrovaný "Ricz"
6. 10. 2003 09:24
Re: Akce ukončena...
jo a taky tam mělo být ... zprávy dokumentovaly" :-)
neregistrovaný "Karel"
6. 10. 2003 10:05
..
Vidim to takhle. Problem je v tom, ze se hraje malo her. Ja si zajezdim nejakou efjednicku nebo neco podobnyho, zpotim cely kreslo a v aute pak jedu jako beranek, protoze jsem se uz ukojil na kompu. Mozna by to u kazdyho nefungovalo, ale u me jo. Mate taky takovou zkusenost?
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "HALELUJA"
6. 10. 2003 12:02
Re: ..
hehe... obcas mam chut zabit rodice... tak si radsi zahraju Counter-strike
neregistrovaný "samper"
6. 10. 2003 12:22
Re: ..
no tak ty jsi to teda rozštíp
neregistrovaný "Komanche"
7. 10. 2003 11:52
Re: ..
jj souhlas :)))
neregistrovaný "Dave"
6. 10. 2003 21:36
Fiasko
tahle akce byla naprosty fiasko.Chytali jen tak aby te mohli vydycky nachytat a kvuli nesmyslum.A k tem vecem ze Bmw je ve 200 bezpecnejsi nez panda ve 130 mi nezbyva nic jinyho nez souhlasit.Taky tyhle auta maji krome airbagu a deformacnich zon jinej technickej stav.opatrujte se,a jezdete rychle jen za sucha,svetla a kdyz nespechate,pri stresu jsou chyby.Caaaaaau!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Komanche"
7. 10. 2003 11:53
Re: Fiasko
ehmm, bezpecnejsi jsou, ale pro posadku, ze... ne pro tu Felicii, kterou vezmou zboku (byla to chyba policie nebo toho "lepsiho" auta?)
neregistrovaný "Adam"
8. 10. 2003 16:49
bezpecnej mercedes
Zdravim,
nevim, jestli uz to tady nekdo nezminil, ale vsimli jste si, jak vypadal ten mecedes toho idiota co zabil ty policajty? Felda uplne na ... zatimco to to ecko (byla to rada E, ze jo?) melo sice rozhadrovanou predni kapotu, ale co se prostoru pro posadku tyce, ten byl naprosto netknutej. Jen doufam, ze to Mercedes nepouzije jako reklamu...
A co se toho ridice tyce, dneska jsem slysel, ze uz ma na konte 34 prestupku a dvakrat mu sebrali ridicak. Takovyhle lidi by meli chodit na par let sedet a v zivote uz by nemeli pravo vylizt na silnici v roli ridice(nanejvejs na trikolce, ale s omezovacem)
Jo a bejt svedkem ty nehody, asi bych se celkem bal. Kdyz jsem slysel, ze spolujezdec z toho ercedesu svedkovi (kluk, 24) vyhrozoval zabitim jestli bude spolupracovat s policii, prijde mi to celkem sila.
Doufam, ze jim to obema (ridici i spolujezdci) poradne osoli, ale ve zdejsim korupcnim prostredi, kdo vi...
Rozbalit vlákno
0