Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ekonomika

Zpět na článek

České automobilky prodaly nejvíc osobních aut v historii

12 komentářů

Tu sa da len pogratulovat a popriat hodne uspechu. Silne automobilky v krajine su poistka pre ozdravenie ekonomiky.
:yes:
Avatar - Ham.
Ham.
Ono to lze vidět i zcela opačně, velká část průmyslu orientovaná/závislá na výrobě aut = při každé krizi nebo poklesu poptávky problém v celé ekonomice. Já se spíše přikláním k tomuto hodnocení protože je celkem evidentní, že v US a EU je přebytek výrobních kapacit a jediná šance je vrhnout se do Číny nebo Indie, pokud ne, bude autoprůmysl zmítán krizí za krizí a nejvíce závislé ekonomiky spolu s ním. A ta krize bude v budoucnu o to hlubší o kolik víc státních peněz hloupí politici (v US i v EU) nasypali do automobilek aby udrželi nad vodou neživotaschopné výrobce kteří měli již dávno zmizet z trhu a nastolit tolik potřebnou rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou.
pogo26
V ČR je soukromý autoprůmysl a pak podnikatelé orientovní na přesun peněz ze stát. rozpočtu a evropských fondů. Jestli si myslíš, že ten druhý pilíř české ekonomiky je lepší, tak dál pokračuj ve svých myšlenkových pochodech. Ještě jedna poznámka - tydy nešlo o krizi vyvolanou poklesem poptávky. Masivní propouštění by pak jen vyvolalo ve společnosti ještě větší pokles poptávky po čemkoliv. Udržet zaměstnanost v ekonomice bylo nejlevnější řešení.
Avatar - Falco
Falco
Žádná levice = žádné evropské fondy a státní dotace. Chápeš to, rudochu?
Avatar - Falco
Falco
:yes:
Avatar - petrumr
petrumr
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
ER
Národní hrdost ani vlastenectví se nedá vynutit, jedině získat a přiznejme si, že k tomu měl náš národ jen málo příležitostí.
Kdo neskáče není čech, kdo nepije není moravák, kdo nefárá není slezan.
Avatar - Special-line
Special-line
Svatá pravda.
ZocelenyDrapalik
To je jednoduche. Kdyz "cesky" vyrobce nebude v CR prodavat sva auta za jednu z nejvyssich cen v Evrope, pujde to samo. U nas je opacny problem, ze "vlastenectvi" je zneuzivano k oskubani ceskych zakazniku.
Tyrrell
Český automobilky? Lepší nazvat český montovny pod křídly zahraničních majitelů. 😉
Gilgit
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
megacruiser
Tak to je omyl. Český kapitál je ve velkých investicích trvale znevýhodněn. Pokud přijde zahraniční investor, dostane zadarmo zasíťovaný pozemek a daňové prázdniny. To se jim to potom vyrábí zadarmo a až daňové výhody pominou a haly se začnou rozpadat, hurá o kousek dál na východ. K tomu mají jako bonus levnou a plně kvalifikovanou pracovní sílu. Občan ČR žádné výhody nezíská i kdyby měl sebelepší investiční projekt. Je to paradoxní že jsme ve vlastní zemi diskriminováni, ale je to tak.