Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nekupujte zajíce v pytli

V USA pořádají zajímavé srovnávací spotřebitelské testy, nazvané „brown-bag test“. V něm vloni porazil Hyundai Sonata Toyotu Camry.
Zpět na článek
14. 3. 2002 10:34
neregistrovaný "Kelvin"
14. 3. 2002 22:19
neregistrovaný "Jirka"
15. 3. 2002 06:51
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
15. 3. 2002 12:36
neregistrovaný "Martin"
15. 3. 2002 19:56
neregistrovaný "THERES"
15. 3. 2002 13:33
neregistrovaný "Roman"
7. 1. 2007 19:30
neregistrovaný "Houbajs BRNO"
neregistrovaný "Kelvin"
14. 3. 2002 10:34
Obrázky
Obrázky automobilu Hyundai Sonata máte správně, ale místo Toyoty Camry tam máte Toyotu Corollu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Jirka"
14. 3. 2002 22:19
Srovnání
Jak jste správně poznamenali, tak požadavky na vozy jsou v USA a Evropě rozlišné. Myslím, že poměrně značně. Navím se vozy na americkém trhu prodávají s jiným nastavením, např. brzd, jiné pneu a často i tlumiče.
Dále je třeba sledovat i kvalitu zpracování a musím se taky dívat, jak rychle klesá cena daného vozu. Zatímco za Hyundai za 3 roky dostany almužnu, protože se draduje, že jejich výdrž není dlouhá, tak s Camry můžu bez problémů jezdit 10 let a cena nepadá tak rychle.
Taky je třeba počítat s dostupností servisu a vícenáklady.
Navíc je třeba se dívat na bezpečnost!!!
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Tomas (AUTO.CZ)"
15. 3. 2002 06:51
Re: Srovnání
Ano je pravda, že mnoho lidí bezpečnost vozů vůbec nezajímá a to není dobré. Tím však nechci říci, že Sonata má špatnou bezpečnost, protože výsledek jejího crashtestu neznám. Co však vím - Toyota Camry dostala v EuroNCAP 4 hvězdičky což je velmi dobré.Seznam crashtestů na AUTO.CZ je zde: [odkaz]
neregistrovaný "Martin"
15. 3. 2002 12:36
Re: Srovnání
Já kdybych si měl vybrat mezi těmito auty, tak o nějaké Sonatě neuvažuju ani zlomek vteřiny. Zato Toyota, ta je fakt dost good!!! Jenom kdyby měli větší paletu motorů a hlavně nějaký pořádný diesel!!! Ale stejně, Japonec je Japonec a o Toyotě to platí dvojnásob. A 4 hvězdičky v crash testu jsou taky dost dobrý!!!
neregistrovaný "THERES"
15. 3. 2002 19:56
Re: Srovnání
Ale hyundaie se lepsi, uz to nejsou ty krapy jak byvaly. Jeste to ale neni ono. Na evropanuv vkus jim chybi airbagy, ESP a poradny diesel. Podivejte se na prodeje v Evrope. Nicmene jak uz sem napsal, lepsi se...
neregistrovaný "Roman"
15. 3. 2002 13:33
Zkusenost
Asi jako jeden z mala prispevatelu do diskuse Sonatu mam.
Uz nekolik mesicu v ni jezdim a jednoznacne souhlasim s vysledkem testu. Pred tim jsem mel Hyundai Lantra a najezdil jsem s ni pres 300 tis. km naprosto v pohode. Ridil jsem i Toyotu a par jinych aut a myslim, ze Hyundai je dobra volba. Zejmena pomer cena/vykon je u nej neobycejne priznivy. Takovy komfort za takovou cenu jen tak nejaka znacka nenabizi. Sonata ma navic velmi povedeny design. Nechci delat reklamu Hyundai, ale kdo ma rad pohodli velkych aut "americkeho typu", dobrou vybavu a pekny design - to cele za velmi priznivou cenu, neudela chybu kdyz skoci do Sonaty.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Houbajs BRNO"
7. 1. 2007 19:30
zkušenosti
Od Toyoty jsem měl Celicu mazel >:-[] ale sonatu které jsem nyní vlastníkem nemám co vytknout. Jezdil jsem sabem 9-5, což považuji za snad největší osobní vůz ale pohodlí a jízdní vlastnosti které pokytuje sonata je u mne zatim bez konkurence. Toyota je na tom dobře v tabulkách ale tím já nežiju :-!
Rozbalit vlákno
0