Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Přes 90 % zákazníků v autobazarech nyní žádá vozy s klimatizací

Téměř všichni zájemci o ojetý vůz, kteří v těchto dnech zavítají do autobazaru, požadují vůz s klimatizací.
Zpět na článek
14. 7. 2010 18:20
15. 7. 2010 11:57
15. 7. 2010 14:28
16. 7. 2010 12:37
neregistrovaný "dapaja"
16. 7. 2010 14:44
Avatar - gld
14. 7. 2010 18:20
klíma
a v zime takmer 90% zákazníkov vyžaduje autá s kúrením :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - jozephko
14. 7. 2010 18:41
Nové autá bez klímy
Včera som stretol známeho, ktorý si pred rokom v rámci šrotovného kúpil Kiu Ceed, ale bez klimy. Ja som si myslel, že teraz už také autá nikto nekupuje. Ale nájdu sa aj takí šetrílci. Nejako im nedochádza, že keď budú auto predávať, prerobia kvôli absencii klímy viac ako by ich stála pri novom aute.
Rozbalit vlákno
2
14. 7. 2010 21:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - gld
15. 7. 2010 16:10
Re: Nové autá bez klímy
je to dobrá vec ale nevedieť bez toho žiť?..toľké roky to šlo a zrazu sme mazny..
Avatar - rohYpnol
15. 7. 2010 11:57
zima je na...
nemůžu si pomoct, ale já klimu mít zaplou prostě nemůžu. Dělá mi to příšerně zle. Raději se budu ve voze vařit a smažit ve vlastním potu, než abych měl bolesti v krku či angínu. A není to ani nastavenou teplotou, ani nečistotou klimatizace.
Možná, že v nějakých luxusnějších vozech, kde funguje "difuzně" (myslím, že S-kový medvěd) to nemusí být špatné.
Ti, co odsuzují paušálně vozy bez klimy, jsou podle mě dost mimo. Je opravdu mnoho vozů, které jsou převážně provozovány jako nákupní tašky či náhrada MHD. V takovém režimu zapínat klimu je podle mě opravdu na nic.
Uznávám např. na dálnici - tam je jízda s pootevřenými okny vyloženě nepříjemná.
Daleko víc pomůže již samotný výběr barvy vozu. Bílý/stříbrný vůz se rozpéká mnohem míň. Pokud se přidají UV fólie na skla, pak to pomůže pro krátké jízdy nesrovnatelně lépe než klima.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Barrichello
15. 7. 2010 14:03
Re: zima je na...
To si pomůžeš ještě líp, bílý auto nikdo nehce, bílý auto a bez klimy, to bude prodejní šlágr.
15. 7. 2010 14:39
Re: zima je na...
nahodou po bilejch autech je naopak schanka, alespon v urcitych sferach, u urcitych modelu je jich desne malo a tak treba sehnat bilou A6 s 3.2V6 nebo 4.2V8 quattro, automat v kombiku je jako snazit se vyhrat sportku, za cca rok co je sleduju a hledam jsme v Nemecku nasli dva kousky, a ikdyz jsme volali par hodin po zverejneni inzeratu, tak bohuzel pokazde odpoved ze vuz je jiz zadany :-( no kdo ty Audiny v bile kurna chce? >:D
Avatar - rohYpnol
15. 7. 2010 17:28
Re: zima je na...
Přesně jak píše SamanAR - u některých klientů je bílá naopak velmi žádaná. Obecně je bílá dnes opět v módě, tak nevím, co tu zkoušíš. Jinak ono i stříbrná/zlatá apod. je na tom stále fajn, na rozdíl od černých/modrých/zelených/vínových...
A hlavně - já myslel, že kupuju auto pro sebe a ne aby to byl prodejní šlágr až půjde do bazáru. To by pak všichni asi měli kupovat Fabii v Hátépé a nebo Oktávii f TéDéÍčku, se zimou a samozřejmě na hlínách... Ne, takhle fakt ne.
Avatar - Barrichello
16. 7. 2010 14:09
Re: zima je na...
Akorát je na to vidět všechna špína, tukance a popř. i rez u hodně starých kousků.

Když už , tak slonová kost, to alespon dobře vypadá, ovšem tuto barva v UE zas tak moc značek neabízí, ale v USA to není problém.
15. 7. 2010 21:07
Re: zima je na...
No, mam stribrny lowend auto s klimou, 90% jezdim po meste, a od cervna do zari dekuju panubohu ze jsem si tenkrat koupil auto s klimou. Po cca 2 km zacina chladit, pohoda. V zime taky k nezaplaceni jak rychle vysusi vlhko.
Ale znam par lidi jako Ty, maji problemy jak s primitivni klimatizaci jako mam ja, tak se svyma x-zonovyma digitalnima. Proste smula.
15. 7. 2010 14:28
nechapem...
„V kabině auta bez klimatizace může vnitřní teplota snadno dosáhnout 60 stupňů Celsia, při delší stání na přímém slunci i více..."

Moje auto ma klimu, a tiez sa obcas vyhreje aj nad 60 stupnov, ked ho necham stat na slnku. Zeby som mal vadnu klimu?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "dapaja"
16. 7. 2010 12:37
Re: nechapem...
To jsem se v tom horku upřímně pobavil >:-[]
16. 7. 2010 14:44
Re: nechapem...
..i ty jeden taškáři.... :-)