Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Nové MPV Hyundai jako dvojče vozu Kia Venga

Nástupce letitého Matrixe se vydá ve stopách svého sourozence ze stáje Kia Motors.
Zpět na článek
17. 4. 2010 11:23
17. 4. 2010 12:14
17. 4. 2010 14:27
17. 4. 2010 20:45
18. 4. 2010 13:14
17. 4. 2010 18:16
17. 4. 2010 18:26
17. 4. 2010 20:26
17. 4. 2010 20:48
18. 4. 2010 13:13
18. 4. 2010 19:50
18. 4. 2010 22:25
19. 4. 2010 00:06
19. 4. 2010 18:42
neregistrovaný "undrin"
12. 5. 2010 11:02
17. 4. 2010 11:23
Žeby?
Hyundai a Kia v minulosti už vodily špióny za nos tím, že ukazovaly pod plachtou auto Kie a vypustily fámu, že je to Hyundai (Rio II, kolem roku 2005). A tak je otázka, jestli tohle není ten případ. Lidi z World Car Fans jako jednu z úvah říkají, že by to mohl být malý facelift Vengy/verze Vengy pro mimoevropský region. Vizuální podoba celé káry s Vengou je opravdu velká. Hyundai a Kia přitom nejmíň poslední 2 roky usilovně pracují na svém vizuálním odlišení a stabilizaci designových markantů. Že by teď a zrovna v takovém perspektivním subsegmentu šly cestou laciného skoro-rebadgingu se mi zdá divné. Zvlášť po tristní zkušenosti, kterou si Hyundai užil v US s rebadgingem Carnivalu na Entourage.

Je tu ještě další věc: větší MPV od Hyundaie už je prakticky hotové do produkce a jeho vnější prvky jsou udělané jinak - zejména zlom pod okýnkem na zadních dveřích. Vypadá sice bez možnosti bližšího ohledání divně, ale je naprosto "svůj": [odkaz]
Jiné jsou i hrany a prolisy na bocích, včetně hyundaiovského splývavého lemu blatníku (místo kiánského "svalu"). Uvažoval jsem, jestli to dokonce nemůže být právě dvojče Vengy - vedle 4metrového Soulu to "větší" MPV od Hyundaie nevypadá nijak mohutně: [odkaz] Ale interiér je jasně větší a o třídu výš, není to pravděpodobné: [odkaz] (na téhle galerii si všimněte, že redakce smíchala "velký" i "malý" Hyundai MPV dohromady).

WCF myslí, že plachta z kvaziVengy půjde dolů buď na veletrhu v Pekingu nebo koncem roku v Los Angeles. Tady je odkaz: [odkaz]

Můj názor: Možná se pletu, ale toto imho není sourozenec Vengy od Hyundaie, maximálně nějaká mula. Spíš jde o Vengu pro čínský, americký, atp. trh. Hyundai pravděpodobně napřed odhalí své větší MPV se zalomeným zadním okýnkem - protože podle dosavadních informací se má začít vyrábět ještě letos, zatímco menší MPV až napřesrok. Jestli je tu nějaký insider z Nošovic, mohl by nám třeba pomoct infem, jestli se už zaměstnanci neškolí na nový model...?
Rozbalit vlákno
15
17. 4. 2010 12:14
Re: Žeby?
No vidim Patrik ze si si dal viac prace ako redakcia. Udelujem ti + ;-)

Uvidime ako to vlastne bude
Avatar - theolli
17. 4. 2010 20:45
Re: Žeby?
jj,pod to se podepíšu 1+
18. 4. 2010 13:14
Re: Žeby?
Díky pánové :yes:
Re: Žeby?
dal jsis s tim praci ale asi te zklamu Hyundai vazne dela MPV na zaklade Kii, budou se delat na stejne lince v nosovicich a bude se jmenovat Yn ;-)
17. 4. 2010 18:16
Re: Žeby?
To je možné, ale nemusí to znamenať, že to bude Venga s odlišnými svetlami vpredu a vzadu. Snáď teda nie.
17. 4. 2010 18:26
Re: Žeby?
Trochu zklamu já tebe.

YN je kódové označení KIA Venga

Máš ale pravdu že nové MPV se bude od konce tohoto roku vyrábět v Nošovicích a je stejného rodokmenu jako Venga. Kódové označení je JC. Jméno pro trh zatím není známo.
Re: Žeby?
aha chybna informace rikal mi to kamos co dela pro firmu v nosovicich a ta firma montuje a myslim ze i vyrabi dily do motoru apod. pro nosovicky hyundai ;-)
17. 4. 2010 20:26
Re: Žeby?
Auto na fotkách je novy Hyundai s kódovým označením JC. Jinak je to vlastně Venga s jinou přední a zadní částí, jiná palubovka, technicky totožné. První předprodejní kusy budou už tento měsíc na lince, produkce začíná v létě ;-)
17. 4. 2010 20:48
Re: Žeby?
Tak já tě taky zklamu, sice nepatřím mezi zaměstnance, ale v březnu jsem byl ve fabrice a kromě weby na výrobní lince jsem zahlédl holé karoserie, které byly hodně podobné ale měli jinak řešený čumák a zadek. Dle vyjádření průvodce se jedná o nový Hyundai i když to tvrdila i o karoserii wengy minulý rok :-)
18. 4. 2010 13:13
Re: Žeby?
Díky všem, pánové :yes: Předpokládám, že mich77 ví z interních informací, což free potvrzuje, a já jsem spekuloval špatně. Takže jestli je to opravdu tak, dochází ke změně časového plánu, protože první do výroby mělo jít pokud vím původně větší MPV Hyundaie. Tak si počkáme, jak teď to menší (JC) bude vypadat. Pro mě zatím bez nadšení, protože je zachovaný celý obrys karosérie, čekal jsem víc.

Doplněno: Člověk nikdy není dost pečlivý - dal jsem si ještě chvíli práci a našel další odkazy. Na Hyundai Fóru zaměstnanců Nošovic se potvrzují (už v únoru!) informace, že dělali na svařovně první pokusné kousky a že je to prakticky shodné s Vengou [odkaz] . Taky jsem našel rendering z Autoweeku. Kdo z vás to viděl v Nošovicích, může se vyjádřit: [odkaz]
18. 4. 2010 19:50
Re: Žeby?
V tom prípade docela sklamanie. Podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze na "facelift" do farieb Hyundaia. Už i30 a cee´d sú zasadené hodne blízko seba, ale toto už príliš. Divný prístup.
18. 4. 2010 22:25
Re: Žeby?
Nene Patriku, ten rendering je úplně mimo >:D
JC si představ jako karosérie Vengy a předek a zadek je stejný jako ix35. Jinak vypadá krásné, podle mého daleko hezčí než Venga, ale záleží jestli se ti líbí ix35. Mě moc takže :yes:
19. 4. 2010 00:06
Re: Žeby?
Tak to se dám rád překvapit, díky :yes: Mně se ix35 velice zamlouvá, skoro mám cukání ho koupit (aniž by mi vadila nová Sportage). Jestli bude prcek stejně výstřední, tak jim odpustím ten shodný profil s Vengou. A doufám, že taky ještě popracovali na svém interiéru a na svém odladění podvozku atd., aby se to všechno posunulo zase o kousek kupředu.
neregistrovaný "undrin"
19. 4. 2010 18:42
Re: Žeby?
Potvrzuji. Nevím jak na montáži ale co se týká svařovny tak drtivá většina dílů je totožná s Kia Venga.
12. 5. 2010 11:02
opet testuji
Kolega dnes nacapal uplne stejny zaplachtovany prototyp v Liberci.
Rozbalit vlákno
0