Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Dacia Duster: Nové fotografie

Ještě než vám příští týden řekneme, jak nové rumunské SUV jezdí, je tady nová sada fotografií.
Zpět na článek
13. 4. 2010 00:27
13. 4. 2010 09:52
neregistrovaný "VaclavII"
13. 4. 2010 07:03
13. 4. 2010 08:44
13. 4. 2010 09:50
13. 4. 2010 18:11
neregistrovaný "Hooonza"
13. 4. 2010 20:59
neregistrovaný "keldian"
16. 4. 2010 00:15
neregistrovaný "Hlíďa"
19. 4. 2010 15:42
neregistrovaný "ArturDent"
13. 4. 2010 00:27
Dolly Duster
Škoda, že sem nedáte nějakou fotku v tom holobytu na plechu, aby si Ricardo nemyslel, že se s tim dá jet na Hradčany po starých Zámeckých schodech. I když v tom holobytu se za ty prachy dá skočit i do Jeleního příkopu z Daliborky. :-O
Rozbalit vlákno
15
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 01:03
Re: Dolly Duster
A ty si už viděl, že by Mergl dával fotky holoverzí? :-O Tohle jsou ofígo fotky a na tech nebývaj základní verze a pochybuju, že by zastoupení na testy dalo taky holátko. Takže fotky asi nebudou, to soudím já. Na Dusteru je super, že zvenčí nenpůsobí lacině, a má větší sv. výšku. Pro lidi na venkově, co třeba maj starou hundrdfynfku a něco našetřeno pod polštářem a chtěj si ještě na starý kolena trochu pojezdit je to přece krásný auto. Už tak jim nabídne víc, než kdy byli zvyklí, plus aktuální bezpečnostní standard.

Jinak Duster by byl dobrým kandidátem pro ten dlouhodobej test, když nám teda zastřelili císařpána a pětku nám nepůjčí.
13. 4. 2010 08:21
Re: Dolly Duster
Zase ta soucitná charakteristika... "pro dědečka, co si chce užít terénu a bolí ho koleno", pod polštářem, ve spořitelně atd.
neregistrovaný "VaclavII"
13. 4. 2010 09:52
Re: Dolly Duster
Dacia jako snad vůbec jedinná značka vystavila na autosaloně DUSTER v základu - to si nedovolil ještě nikdo.

Bratři ze Slovenska tady kdysi dali odkaz - kdy se moderátor tomu smál, ale potom uznal cenu, design, přidanou hodnotu.
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 13:14
Re: Dolly Duster
Ale ne jenom pro něj, tak třeba někdo jinej, kdo prostě nemá prachy a spíš potřebuje, než chce, něco s vyšší světlou výškou.. To je snad jasný, že kdo má volný dvě mega, bude vybírat jinde. Chtěl jsem tě upozornit na to, že ta holá výbava má své opodstatnění - levné auto, to že to nebude pěkný na fotkách, to je jiná věc, ale nedělá to žádná automobilka, aby na fotkách pro media prezentovala auto na plecháčích s desítkami záslepek v interiéru pro coby, kdyby.
Avatar - T613
13. 4. 2010 07:03
Re: Dolly Duster
myslíš tohle? Furt to vypadá líp jak X6, ale to vypadá i Ssangyong :-! >:-[]
[odkaz]
[odkaz]
a trocha rozměrů včetně interiéru
[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
13. 4. 2010 07:59
Re: Dolly Duster
Duster je krasne auto, uz sa tesim kedy ho budem stretavat na cestach :yes:

Dacia Duster je jednoducho trefa ;-)
13. 4. 2010 08:18
Re: Dolly Duster
Prosimtě, zrovna ty se svým prokamčatským vkusem budeš něco povídat.
Avatar - T613
13. 4. 2010 08:44
Re: Dolly Duster
[odkaz]
a jeden speciálně pro tebe: [odkaz] ;-)
13. 4. 2010 09:34
Re: Dolly Duster
Tož ten tě setřel jak hadr na podlahu. :-)
Avatar - T613
13. 4. 2010 09:50
Re: Dolly Duster
když myslíš ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 13:16
Re: Dolly Duster
Ten Dog Rod je super. >:D
Avatar - Ricardo
13. 4. 2010 09:10
Re: Dolly Duster
Přesně to jsem myslel - podle mě vypadá i tato verze ok. Není to o designové parádě, jako třeba X6 v M paketu :-) Je to o tom, že se tímhle autem se může lítat po poli a po lese a přitom se s ním jistě dá i rozumně jezdit po silnicích (ne jako s offroadovým žebřiňákem)
Avatar - Ricardo
13. 4. 2010 09:06
Re: Dolly Duster
Já vím jak to vypadá a nemám s tím problém. Je to účelové a praktické auto, ne na parádu (na to má Renault třeba limuzínu Fluence >:D )
Avatar - Ronault.
13. 4. 2010 15:09
Re: Dolly Duster
Ten holobyt byl vystavený v Ženevě, hned vedle vrcholné výbavy. Ale to bys musel pátrat po netu.

Nevím, proč se ti dělají opruzeniny z Dusteru. Ano, není to auto, které přichází s převratnou technikou, designem a ani vlastně nezakládá svou vlastní třídu. Proč nad ním tedy odborná i laická veřejnost tak jásá? Odpověď hledej sám ve svých obhajobách jiných aut... a to, že jde hlavně o prodejnost. Proto se tady jásá, že Duster je auto pro určitou skupinu klientů, kteří dodnes něco podobného postrádali.
13. 4. 2010 12:54
Vítejte na venkově
ať již to je či není jenom zdání - Duster působí dojmem ideálního "venkovského" auta. Venkovského ne v tom smyslu, který si představují "metříci" v nableštěných mastodontech, ale v tom, který denně poletuje za prací - ne tou intelektuálně velmi náročnou, končící někde Na Lávce nebo v Sasazu - ale fyzickou, končící v hospodě na pár....(bez řízení následně, že ;-)).
I v tom holobytě s nelakovanými plasty - už někomu došlo, že nelakovaný plast je při oděru mnohem praktičtější, než lakovaný?
Je to zkrátka auto, které budou někteří hanět jako "socku", ale lidé v něm stejně budou jezdit a bude jim pomáhat.
Od Dacie sakra dobrý krok - včetně základní ceny. Jsem fakt zvědav na čísla prodejů......
Rozbalit vlákno
16
13. 4. 2010 14:32
Re: Vítejte na venkově
Podle těch nekonečnejch roztomiloučkejch ód, jak je to auto príma, pro koho přesně je a jak perfektně jezdí v terénu i na silnici, to bude hák-trhák >:D
13. 4. 2010 14:47
Re: Vítejte na venkově
tak já chápu, že pro imperialisty z Wólstrýtu to není auto nic moc. Nekonečno si představuju taky jinak a roztomiloučičičiči(stačí?)čký ódy taky. Zkrátka nasaď černý brejle a ber to jako výraz spokojenosti nad tím, že je tady zase nějaký levný auto 4x4. Zkoušel jsem si projít příspěvky, ale ať jsem hledal, jak jsem hledal - zmínky o tom, jak to pefektně jezdí v terénu a na silnici jsem nenašel - který forum sjíždíš, že to tam je? A souhlasím, že když se to nerozpadne hned po výjezdu ze salůnu, tak to trhák být může ;-)
Avatar - Ronault.
13. 4. 2010 15:03
Re: Vítejte na venkově
Téda Navtechu, tobě ten Duster nějak leží v žaludku. Že tebe ta krize tak odrovnává, že budeš mít už jen na něj, tak se s tím takhle smiřuješ >:-[] >:D
Avatar - Dinar
13. 4. 2010 15:05
Re: Vítejte na venkově
Lidi jsou nenároční, toho naleštěnce z promo fotek naživo nikdy neuvidíš, ale klidně se s tebou vsadím, že plecháčovou edici ti vedle XC90ky u hospody u vás ve vsi už brzo nějakej soused hrdě postaví, a pak si spolu dáte pívo v tichém souznení, ty džípem on džípem, jakej rozdíl, všichni jsou spokojení. ;-)
13. 4. 2010 15:10
Re: Vítejte na venkově
O tom ty ódy jsou, mě je to jasný. To nalhávání si... Ty máš Cayenne, já Buster, oba 4X4, takže máme to samý a pokud se ti to nelíbí, tak ty si blbá blondýnka, co neumí parkovat a já jsem ten, co pozná užitnou hodnotu vs. cena.
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 15:22
Re: Vítejte na venkově
No to souznění tam taky nevidím, ale nikdo tu, v téhle diskuzi, nevyřknul, že by se měl Duster cenově a kvalitami srovnávat s Cayenne, nebo něčím jiným. Ten problém s tím, že to je levný auto a že si najde svoje zákazníky, máš akorát ty. Ódy jsou tu akorát na design, který se v souvislosti s cenou, povedl.
13. 4. 2010 15:30
Re: Vítejte na venkově
Netvrdím, že tady. Směšný je, že pokud je tady Porsche, nebo BMW, tak to stojí za ho.no, jezdí v tom jen blondýnky, namyšlený hošani parkujou v zákazu, ale Dacia, to je nádhera. Už to chápeš?
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 15:38
Re: Vítejte na venkově
Já to netvrdil a zde se to zatím neobjevilo. Ačkoli, něco na tom je, úskalí je v tom, že lidé často a rádi paušalizují.
13. 4. 2010 15:33
Re: Vítejte na venkově
on jenom haraší ;-) . Zkrátka nesnáší nalhávání si a dělání z nouze ctnost. Když mu někdo řekne, že zkrátka tohle auto je jeho top a nebude mu tvrdit, že si mohl koupit mergla G, ale šel do Dusteru, tak je v pohodě.......Na tom druhým si ale pořádně smlsne....Nebo Nave?
Avatar - Pekelná Micinka
13. 4. 2010 15:40
Re: Vítejte na venkově
To ano, ale je nemotorné to sem tahat, když nechci aby se to k právě tomu zvrhlo. ;-)
13. 4. 2010 15:30
Re: Vítejte na venkově
:-) :yes: tak u nás v obci je takový podobný složení - od xtrailu, přes patroly, rangery, santaFe, jeepa až po subaru ;-) Jinak každej rozdíl se stírá tak po pátým pivu a po několika rundách maj stejně všichni quattro - to když lezem domů po čtyřech.....
13. 4. 2010 16:41
Re: Vítejte na venkově
Tak to musí být nějaká nóbl hospoda, a taky nějaká echt nóbl dědina. Tipnul bych si na nějaký Šmoulov.
Avatar - T613
13. 4. 2010 16:56
Re: Vítejte na venkově
že ty budeš Petra Novotného syn ..
13. 4. 2010 18:05
Re: Vítejte na venkově
>:D >:D tak to dám k lepšímu chlape v pátek "na schůzi" :yes: :yes:
Prosím nepleť si Ranger od Forda s Range Roverem - ten u nás nejezdí - jinak ten šmoulov je Lipová u Chebu.....
Avatar - Ricardo
13. 4. 2010 17:38
Re: Vítejte na venkově
Ano, bude
13. 4. 2010 21:07
Re: Vítejte na venkově
Ano, taky mám dojem, že na náš trh míří auto pro prostý lid venkovský.
A jsem za to velmi rád, bude mi mnohem milejší, když budu potkávat své venkovské sousedy v novým Dusteru, než, jako dosud, ve starých fáčkách, golfech z r. 1984 a warťasech.

Myslím, že pokud to auto nebude trpět poruchami, trefila se Dáčka do veliké díry na trhu a patří jí za to :yes:

Přeju Dusteru úspěch
(ale né zas takovej, aby válcovala Grand Vitaru >:-[] )
neregistrovaný "Hooonza"
13. 4. 2010 18:11
První Dacia s pohonem všech kol
A co ten starší pickup (Dacia 1307)? Ten se přece dělal jako 4x4...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - petrumr
13. 4. 2010 18:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 4. 2010 19:32
Re: První Dacia s pohonem všech kol
určitě se to dělalo- a vydržel neskutečně - na to jak vypadal lehounce třeba proti nissanu.... Asi myslí první 4x4 pod novými křídly koncernu z Francie....
[odkaz]
13. 4. 2010 20:44
Duster 4x4 v terénu
Tady je odkaz na jeden terénní test Dusteru 4x4, který provedl jeden německý autoklub.
Komentář myslím netřeba.
[odkaz]
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "keldian"
13. 4. 2010 20:59
Re: Duster 4x4 v terénu
Další testy.

[odkaz]
13. 4. 2010 21:27
Re: Duster 4x4 v terénu
Celkem dobrý, ale je to spíše porovnání základních technických parametrů, které o samotné kvalitě moc neřeknou. Navíc konkurenti jsou vybráni i z velmi odlišných (hlavně cenově) tříd. Z uvedené šestice bych asi volil v tomto pořadí: 1)Qashqai, 2) Hyundai I35, 3) Duster, 4) SX4/Sedici 5) Yeti.
Je to ovšem pouze teorie bez ohledu na peníze, pokud bych musel zohlednit cenu, pořadím by to značně zamíchalo.

Jen pro ujasnění proč Yetiho až nakonec, prostě mi přijde nejméně praktický a nejméně univerzální. Vzhledem k nájezdovým úhlům a malé světlé výšce se do terénu prostě nehodí. Podobné je to i s SX4. A pouze na silniční ježdění bych auto této kategorie nekupoval.
Avatar - masO
14. 4. 2010 15:01
Re: Duster 4x4 v terénu
:yes: krása
Konečně SUV, který za něco stojí, levný, jednoduchý a vypadá to, že by mohlo i něco vydržet a ne navoněný parády na nízkoprofilovejch gumách, pro který je největší offroad zasněženej kopec když zrovna zaspí silničáři.. Dacia :yes: ;-)
14. 4. 2010 15:49
Re: Duster 4x4 v terénu
>:D :yes: :yes:
neregistrovaný "Hlíďa"
16. 4. 2010 00:15
Výbava - tempomat - dodělat?
Některé prvky výbavy potřeba nejsou, ale něco je zase užitečný.
Slyšel někdo či má rovnou zkušenost s dodatečným domontováním tempomatu?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ArturDent"
19. 4. 2010 15:42
Duster s automatikou
Na [odkaz] jsem našel zmínku o Dusteru s automatickou převodovkou a LPG.
Rozbalit vlákno
0