Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lexus: Optimalizace IS 250 a IS 220d, nový motor v IS 200d

Řada IS se v Paříži dočká další dílčí modernizace. Předmětem úprav je design i technika.
Zpět na článek
Avatar - iudex
27. 8. 2010 09:17
Inšpirácia Superbom (?)
Nuž súdruhovia z Nipponu si asi vzali príklad z Mladej Boleslavi a povedali si, že keď stačí o pol triedy väčšiemu Superbu 1,6TDI - 77 kW, aj IS-ko sa obíde so slabším 2,2d - 110 kW.
Alebo Nie je základ ako základ. ;-)
Rozbalit vlákno
5
Avatar - WinDiesel
27. 8. 2010 11:49
Re: Inšpirácia Superbom (?)
Přece jen slušný rozdíl 33 kW ! Dobrý základ. A rozdíl 150 Nm. Takže opravdu solidní základ.
Ano, není základ jako základ.
27. 8. 2010 19:53
Re: Inšpirácia Superbom (?)
A o tom jste slyšeli, že lexus je prémie? To vážně čekáte, že mainstreamová automobilka s lowendovou pozicí v rámci svého koncernu bude mít stejný základ jako prémiová značka? Hmm, co k tomu říct. Doufám, že se taky zlobíte na ceed, že nejezdí tak dobře jako BMW 1xx. ... A to už nemluvím o tom, že Škoda kupodivu nabízí i velkou variabilitu, takže si tam klidně strčte 3,6 FSI, který většinu zde prodaných ISek zadupe do země...
27. 8. 2010 22:11
Re: Inšpirácia Superbom (?)
za niekto netuší, čo je dvojzmysel a nechápe jemný decentný humor
28. 8. 2010 06:48
Re: Inšpirácia Superbom (?)
Ne, zde se někdo diví, jak chabý humor někomu stačí ke štěstí... Humor má být vtipný, víme? Aspoň tedy Češi to tak dělaj... :-)
Avatar - WinDiesel
28. 8. 2010 09:49
Re: Inšpirácia Superbom (?)
Ale no tak, veliteli, k čemu ta agresivita po ránu??? Chce to zklidnit hormon, RELAX, příteli.
Avatar - iudex
27. 8. 2010 09:53
K lepším predajom
A teraz vážnejšie... Lexus stále nedostatočne vníma, že v Európe sa nosí variabilita. Výbav, motorov, prevodoviek a možnosť kombinovať k ideálnej predstave zákazníka; osobitne to platí pre prémiu. Preto ponuka IS doteraz je zúfalo nedostatočná: dva benzíny, z toho jeden ultravýkonný derivát, ktorý nemôžeme do bežných motorizácií veľmi počítať a jeden dízel. K tomu nútený výber automatu k benzínom a takmer nulová variabilita výbav spôsobujú, že inak kvalitné ISko neláme žiadne predajné rekordy v EU. Pritom by mohli zostúpiť zo svojho úzkostlivo stráženého miesta prémie a nad-Toyoty a inšpirovať sa európskou prémiou, ktorá sa neostýcha ponúkať v základe už 85 kW. ISko by si žiadalo nižší základ, napr. 2,0 VVTi od sesterskej Toyoty, možno i niečo nad 2,5 liter (medzera medzi 2,5 a 5,0 je veľká). A to, čo už v dízloch spravili - rovnako rozšírenie ponuky smerom dole (dokonca som presvedčený, že by neublížil ani slabší základný dízel ako 2,2 - 110 kW). A samozrejme v základe manuál. Týchto pár modifikácií by podľa môjho názoru nezanedbateľne zvýšilo predaje ISka v Európe, bez akéhokoľvek šrámu na image Lexusu.
Rozbalit vlákno
29
Avatar - Ricardo
27. 8. 2010 10:34
Re: K lepším predajom
Problémem může být podélná zástavba motoru, která třeba vylučuje použití většiny agregátů Toyoty. To samožejmě neomlouvá nepřítomnost 300koňové verze IS 350 v Evropě, která by se dobře vyjímala v konkurenci proti BMW 335i, Infiniti G37 nebo Mercedesu C 350.
Manuální převodovku a silnější diesely podle mě zase tak nutně nepotřebují, ale zaměřit se na větší počet výkonových variant u dieselových čtyřválců by se určitě měli.
Avatar - iudex
27. 8. 2010 11:05
Re: K lepším predajom
Neviem, ale tie dízle 2,2D4-D sú od Toyoty, nie?
A manuál by naopak nebol od veci, nie každý chce klasický automat, naviac s točivým japonským benzínom sa mi tak nejak manuál viac hodí.
Avatar - WinDiesel
27. 8. 2010 11:53
Re: K lepším predajom
Motory 2AD-FHV jsou od Toyoty, ale pro Lexus poměrně značně upravené. A nyní i jinak naladěné.
Avatar - Ricardo
27. 8. 2010 12:41
Re: K lepším predajom
Pro mě je (kvalitní) manuál taky jasná volba, ale bohužel evropská populace zlenivěla a u silnějších motorů jsou dneska manuální převodovky v řádu jednotek procent :'-(
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 10:37
Re: K lepším predajom
Európska variabilita prináša jej výrobcom viaceré nevýhody (logistika, spoľahlivosť, dodacie termíny), japonská cesta (pre Európu a US vo všeobecnosti) je menej pestrá, o to vyššia pravdepodobnosť, že auto, ktoré chceš je na sklade, prípadne na lodi, ktorá práve mieri k brehom Tvojho kontinentu. Matematický rozdiel variácií farieb, motorov a výbav zostáva pri japoncoch priemerne do stovky, EU autá atakujú tisícku(y) kombinácií. Chápem, že sú ľudia, ktorí chcú povedzme trojliter, bixenóny a okná vo švihadle (extrém z doby nedávno minulej), japonec Ti k tomu pribalí všetko v elektrike + strešné okno a automat, samozrejme "zadarmo", v cene. Niekoho poteší, niekoho odradí...

Celkom úprimne, nemyslím si, že keby LEX ponúkol pre IS-ko 3 prevodovky a 8 motorov, že by mal výrazne väčšie predaje. Aj keby si si dokázal vyskladať celkom rovnakého íesa ako si práve dostal u MB, BMW či Audi, tak do LEX showroomu väčšina vôbec ani nevstúpi, mnohé je o tradícii, konzervativizme a susedoch ;-)
Avatar - iudex
27. 8. 2010 11:02
Re: K lepším predajom
Zober si ale fakt, že dnes je základný benzínový Lexus IS s dvaapollitrovým šesťvalcom a automatom. Jednak samotný nanútený automat môže dosť ľudí odradiť a jednak v takej konfigurácii proste IS nemôže cenovo konkurovať 3er, ktorý je v základe tuším s 90 kW. Tá pridaná výbava v cene je vec, ktorú zistíš až pri podrobnom skúmaní a porovnávaní cenníkov, lenže možno práve kvôli tej cene ISka "od 35000 eur" ho do výberu ani nezaradíš. A to by trebárs základný štvorvalec s manuálom mohol zmeniť.
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 11:12
Re: K lepším predajom
Jasné, súhlas, trend downsizingu EU prémiových výrobcov je jasný, ja ho dokonca veľmi kvitujem, lebo cena auta sa do veľkej miery odvíja práve od motora a tým sa stávajú bežným ľuďom dostupnejšie nielen A4, MB-C, BMW3, ale už aj autá o triedu vyššie.

Pánom LEX to buď dochádza veľmi pomaly a 110kW diesel sa im zdá dostatočný kompromis, alebo sa len proste obávajú straty prémiového mena, ktoré ešte ani poriadne nestihli dostať medzi ľudí.
Avatar - WinDiesel
27. 8. 2010 11:56
Re: K lepším predajom
S těmi prodeji souhlasím, museli by výrazně zatraktivnit CELÉ portfolio, prostě Evropan si chce myslet, že si vybírá a konfiguruje svoje auto sám. Japonci se prsí vysokou produktivitou práce jejich fabrik, ale k čemu je to dobré, když se potom auta ve 2, max. 3 specifikacích neprodávají.
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 12:04
Re: K lepším predajom
Potešili ma Tvoje aktuálne info o motoroch MB pod iným článkom, rád vidím ľudí ako Ty na diskusii :yes:
Avatar - WinDiesel
27. 8. 2010 12:42
Re: K lepším predajom
Pokud je zájem, mám čerstvou sjetinu o autech (nové a facelifty) (MB), které budou přicházet na trh mezi lety 2010 a 2013.
Když tak dej vědět - je to docela hukot, třeba crossover odvozený ze třídy B, nebo GLC, nové ML a podobně.... :-)
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 12:49
Re: K lepším predajom
Super, dík, mail Ti posielam na SZ ;-)
Avatar - Dinar
27. 8. 2010 13:42
Re: K lepším predajom
Jasně, naznačme, že lidé v Evropě jsou troubové, co si neumí vybrat, a pro svůj snobismus jim mezi prsty uniká úžasné auto. Můžu souhlasit se spoustou věcí, které píšeš níže o marketingu a možná i o náznacích z tohoto příspěvku o inklinaci evropanů k evropským značkám, což je ovšem z mého pohledu zdravé a rozdhodně se to drží v rámci hranic odpovědi na otázku "proč kupovat možná srovnatelného Japonce, když si můžu vybrat mezi domácí, rozuměj evropskou, produkcí". V tom nic snobského (o susedoch) není.

Hlavní problém IS je v jeho nedostatečnosti. Zabíjí ho ať už zmíněná minimální možnost individualizace, tak mizerná nabídka motorů a převodovek jak z pohledu "šíře" nabídky tak jejich kvalit. Nemluvě o absenci čtyřkolky, zastaralém multimed. rozhraní, podprůměrném prostoru. To auto prostě není dost dobré, aby svými kvalitami nutilo Evropana uvažovat o jeho pořízení namísto evropské premiové konkurence. Chce to novou generaci a v případě, že by Lexus myslel svůj vstup na evropské hřiště vážně pak mnohem víc vstříctnosti ke zvyklostem evropského zákazníka, jak ve výše zmíněném tak např. v dostupnosti servisu. ;-)
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 14:04
Re: K lepším predajom
Dinare, ako obvykle vidíš veci, ktoré z mojej strany nie sú myslené ani len medzi riadkami (troubové) a naopak pridávaš veci, ktoré som nikdy nikde nepovedal (IS-ko som nikdy nepochválil a s Tvojím hodnotením tohoto auta absolútne súhlasím, sám by som si radšej vybral MB-C). Z môjho pohľadu je z produkcie LEX zaujímavý hlavne LS, ktorý prináša komfort a mňa si tým získava. Chápem, že na druhej strane stoja ľudia ako Ty, ktorí na BMW7 preferujú povedzme športovnosť, tešme sa, že trh je taký rozmanitý ;-)

K susedom len vlastná skúsenosť - keď som si kúpil "áziata", tak sa ma známi pýtali, či nemám na slušné auto. Jasné, v tom žiadny snobizmus nie je a tlak okolia, ktoré Ti pri určitom postavení vymedzuje určitý štandard "neexistuje" ;-)
Avatar - Dinar
27. 8. 2010 14:28
Re: K lepším predajom
Tak, jestli sis koupil Lexus a sousedi se tě ptali, jestli nemáš na slušné auto, nezbude než se přestěhovat. Jinými slovy, já na "rozprávky" o tom, že např. Lexus u nás není lidmi chápán jako dostatečně dobrý ve srovnání s německou premií, myslím v otázce image, moc nedám. Zkušenost z mého okolí je jiná, s nedostatkem image u těchto aut nikdo nezápasí, končí to na mnohem prozaičtějších věcech jako je absence šestiválcového dýzlu (akt. nejobvyklejší motorizace vyšší střední a lux. segmentu) a servisu jen v Praze a Brně.
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 14:56
Re: K lepším predajom
Neboli to susedia, skôr lepší známi, ktorí mi určite chceli len dobre :-) a bolo to v čase, keď u nás bolo len pár kúskov zo šedého dovozu, lebo zastúpenie neexistovalo, tak trochu ich aj chápem, strach z neznámeho je sviňa >:D

Absencia niektorých prvkov u jap. oproti D je jasný argument, moja skúsenosť ale hovorí, že "tradícia" je natoľko silná, že aj v prípade keby LEX mal úplne zhodný model ako potenciálny kupec hľadá, tak iba jeden z mnohých do toho showroomu LEXu naozaj vstúpi a autá si v reáli porovná.
Avatar - Dinar
28. 8. 2010 19:14
Re: K lepším predajom
Prostá spekulace. :-) ;-) Protože tento stav tu není, myšleno, že by nabídka lexe mohla konkurovat evropské premii, myslet si může každý, co chce.
Avatar - Ondore
28. 8. 2010 19:54
Re: K lepším predajom
Ale jasné, pretože zem je doska a za Portugalskom končí svet, tak LEX je podľa niektorých nekonkurencieschopný ;-) Sú aj iné trhy ako Európa, v US majú v ponuke tuším 10 modelov...

OK, tak poďme rozobrať to ISko vs. BMW3, vyberiem si niektoré z Tvojich argumentov. Vyššie píšeš o kvalite, multimed. rozhraní a priestore. Rozpíš prosím tú kvalitu, porovnaj priestor zmienených modelov a napíš, koľko dáš na drevo navyše za multimediálne rozhranie v BMW. Na záver si vyber 2 porovnateľné modely, dorovnaj výbavy a skús s čistým svedomím povedať, že LEX s tým čo ponúka nie je hodný tej ceny :-O ;-)
Avatar - white label
28. 8. 2010 20:14
Re: K lepším predajom
Někdo snad napsal: "že LEX s tým čo ponúka nie je hodný tej ceny"...? Myslím, že zrovna o to tu nejde... ;-)
Avatar - Dinar
30. 8. 2010 09:04
Re: K lepším predajom
O.K. vezmem to odspodu a sezhora. Tedy, nejprodávanější "spodní" služebák-verze 320d dýzlové IS překonává v každém porovnatelném ohledu, jízdní vlastnosti, motor+převodovka. Shora, v "top" verzích, kupci, kteří chtějí stř. třídu v premii, tj. nakonfigurují si max., se nejvíce prodává 330xdAT. Na tohle nemá IS odpověď vůbec. Toto jsou podstatné věci, image zde hraje mnohem menší roli, než se snažíš naznačit. O benzinu raději ani nemluvím, IS 250 s AT je dynamické zoufalství, nic dalšího se nenabízí.

Pozn. Aby nedošlo k mýlce, mě současná E90 vůbec neuchvacuje, a považuju ji za nejhorší trojku so far. Stejně tak mě nijako nenadchýňa fakt, že nejžádanějšími verzemi jsou dýzly, prostě to beru jako fakt, a jeden z důvodů, proč v Evropě nabízené IS považuju proti místní premiové konkurenci za nedostatečné. Kvality 3,5 šestiválce, kterými proslulo zejména v Nebrasce a okolí jsou mi šumák.
Avatar - Ondore
31. 8. 2010 22:40
Re: K lepším predajom
BMW je svetova spicka v motoroch a az na par malo vynimiek nemaju konkurenciu, ale to samozrejme vies a asi preto si odpovedal prave tymto porovnanim ;-)
19. 9. 2010 00:13
Re: K lepším predajom
jazdim na IS220d piatym rokom, preto mozes moj prispevok povazovat za zaujaty - kazdopadne, ak pominiem moznosti individualizacie, tak jedinou prednostou 320d pred IS220d je motor.
V ostatnych ohladoch je IS rovnake alebo lepsie, cize celkovo lepsie auto.

samozrejme tak ako si pisal, v ostatnych motorizaciach nema IS sancu - aj ked, je nutne dodat, ze 3er stale trpi tym, ze musis doplatit aspon 2000 euro aby interier nevyzeral ako korejske auto z roku 1995 a ihned po kupe caka noveho majitela investicia do noveho nonRFT obutia + sady na lepenie. Alebo bude zbytocne trpiet. Na premiu zvlastny pristup.
27. 8. 2010 10:42
Re: K lepším predajom
Podle mne se pletes...i kdyby byl Lexus IS vybavove stejny jak Audi ci BMW...tak si to v EU moc lidi nekoupi, neni to proste "Evropska znacka". Ja si myslim, ze je to pro Evropsky trh tak akorat (mozna ten 3.5L by se tu prodavat mohl...), ale oni to maji spocitane, neboj se ;-)
...staci zajit do hospy, tam kazdy uznava jen BMW, nejakej Lex je pro nej....ale treba ja bych do nej sel, kdyby nebyl uvnitr tak "stisneny", takhle je to pro mne moc male auto...
...rozhodne ne ale diesel, ale 2.5 benzin je ok...
Avatar - iudex
27. 8. 2010 10:57
Re: K lepším predajom
No u nás v hospode kluci Lexa uznávajú, tak to asi bude fáro... >:D
Ja som si vedomý, že vnímanie image Lexusu a trebárs BMW bude rozdielne, ale dosť odradí napríklad aj fakt, že základný IS stojí dajme tomu 35000 eur a základná trojka je už od 25000 eur. I to je jeden z faktorov, pre ktorý - ako píše Ondore - potenciálny kupujúci do salónu Lexusu ani nevstúpi. To, že v tej cene Lexusu je komplet výbava a nekompromisný motor, už nezistia. A tomu by mohlo pomôcť rozšírenie motorovej palety smerom nadol.
27. 8. 2010 11:19
Re: K lepším predajom
...a to ja s Tebou nesouhlasim, jednou je Lex "luxusnejsi" znacka, tak by se nemel snizit k BMW a prodavat auto na urovni OII ;-)
...i kdyz uznavam, ze hodne lidi by si to koupilo, ze ma Lexe, ale vevnitr a motorove by to byla Toyota :-(
...staci, kdyz vidim hodne tech machru v olitanych BMW...se zakladni nulovou vybavou...hlavne, ze maji BMW 8-s
Avatar - pelikoš
27. 8. 2010 11:28
Re: K lepším predajom
je ale potřeba vědět proč je to bmw o 10,000€ levnější a když bys ho dovybavil tak ne za 10 ale za 15-20 na stejnou výbavu a pak tam rozdíl vlastně není ;-)
Avatar - Ricardo
27. 8. 2010 12:44
Re: K lepším predajom
No 2,5 V6 je pořád spíš kompromis...
Avatar - Ondore
27. 8. 2010 13:23
Re: K lepším predajom
"Cena od" asi pomáha, aj keď v tejto triede o kúsok menej, ako v mainstreame. V EU je LEX tak trochu v kolotoči "málo predávame = malý budget na reklamu", všeobecne povedomie o značke ako takej je dosť nízke + už spomenuté faktory konzervatívnosti.

Trend kupujúcich uprednostniť domácu značku je silný v každom EU štáte, ktorý má vlastný automobilový priemysel. Premýšľal som, či nehodiť tie čísla do blogu a ukázať koreláciu medzi: "veľkosť populácie - sila ekonomiky - predaje značiek", ale tí čo chcú to chápu, tí ostatní tu po návrate z dovolenky budú tak ako tak onanovať nad 911-kami a Panamerami, ktoré napočítali po západonemeckej ceste >:-[] Čo som ale chcel povedať je, že na mieste marketingového v LEX EU by som sa nebál ísť viac do konfrontácie s D prémiovkami a pýtal si na to príslušný rozpočet, majú čo ponúknuť. Koniec koncov, tých čo sú prémioví je viac ako len nemecká trojka a častejšie pripomínanie ďalších členov v podobe Jaguar, LEX a napokon aj INFI by všetkým len prospelo.
Avatar - pelikoš
27. 8. 2010 11:23
Re: K lepším predajom
tak infiniti taktéž není evropská značka a jednoznačně by to byla moje volba :yes:
Avatar - WinDiesel
27. 8. 2010 11:50
Re: K lepším predajom
Nedostatečnou variabilitou při konfiguraci nového vozu trpí všechny jakonské značky.