Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Hyundai Sonata – Sedan s liniemi kupé

Hyundai po uvedení šesté generace Sonaty na domácím a severoamerickém trhu představuje tento model i v provedení pro Rusko a přibližuje jej k evropským trhům.
Zpět na článek
2. 9. 2010 16:07
2. 9. 2010 16:58
2. 9. 2010 11:51
Nošovice? Divil bych se převelice
Redakce opakuje tvrzení, že se i40 vulgo nová evropská Sonata bude dělat v Nošovicích. Na tohle téma se tady už diskutovalo 27. srpna u verze Sonaty pro Rusko a insideři shodně tvrdí, že to není pravda, jelikož na to nemá nošovická linka kapacitu. Tzv. Main Buck na svařovně dokáže dělat v libovolném pořadí 4 modely, takže po příchodu dvojčete Vengy - které se já myslím bude přecejen jmenovat ic25 - bude tato kapacita naplněná. Sonata = i40 by už byla pátý model, prostě jeden navíc. Jestli má redakce nějaké informace přímo od pramene, o kterých nevíme, ať je dá do placu. Díky předem. ;-)
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Stephen
2. 9. 2010 12:40
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Jak jsem uvedl již pod zmíněným článkem z 27.8.2010: Dle informací přímo z HMMC je tato informace naprostá blbost :-) . Veškeré i40 by měly pocházet přímo z Koreje.
2. 9. 2010 14:32
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Díky za potvrzení :yes:
Avatar - Stephen
2. 9. 2010 15:04
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Tiskové HMMC se vyjádřilo v tom smyslu, že i kdyby tuto informaci uváděly např. Wall Steet Journal a Financial Times dohromady stejně by to byl pořád nesmysl >:D .
Autor článku bohužel komentáře pod svými dílky evidentně nečte, a tak ze sebe i nadále dělá totálního hlupáka. Smutné...
2. 9. 2010 17:25
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
>:D :yes:
Avatar - Stephen
2. 9. 2010 15:38
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
A ještě jedna drobnost. Dvojče Vengy se bude jmenovat ix20.
A vycházejíce z této logiky se sedmimístné MPV velikosti Zafiry bude jmenovat ix30.
A pokud se dočkáme nástupce Trajetu, pak by se jmenoval ix40.
Sice se mi alfanumerické značení nelíbí, ale určitou logičnost, a tudíž přehlednost pro zákazníky mu upřít nelze.
2. 9. 2010 17:23
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Hm, mně se tomu pořád nechce věřit. Myslel jsem, že kód "ix" zůstane vyhrazený pro SUV, případně crossovery (= X-over), prostě modely mírně do terénu s možností 4WD/2WD. Pokud Hyundai tohle značení použije taky pro MPV a jim podobné klony, moc logiky v tom nevidím. To už bych spíš skousl to "ic" (= city) nebo třeba if (= family) Čert nám byl tyhle alfanumera dlužný. ;-\
2. 9. 2010 18:53
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Dvojče Vengy je opravdu ix20. Sonata z Nošovic je zatím blbost, ale u Korejců človék nikdy neví >:D Teď se jedná o přesunu výroby ix35 ze Žiliny k nám od 1.ledna a naopak přesun Vengy na Slovensko. Důvody nevím, ale ix35 jde se ceedem na dračku a Žilina má každý den přesčasy, tak možná proto. No uvidíme co ty hlavy vymyslí.
2. 9. 2010 23:03
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
:-)
Avatar - Stephen
3. 9. 2010 09:37
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Tak rozkódování je následující: samostatné písmeno "i" je určeno pro běžné hatchbacky a sedany, číslo označuje velikost vozidla (10=mini auto, 20=malé auto, 30=nižší střední třída atd.). Pokud bude tento model v provedení kombi dostane doplňkové označení "cw" (i30cw).
Označení doplněné na "ix" označuje MPV, SUV, crossovery atp., přičemž kombinace ix20 označuje malé MPV, ix30 středně veliké MPV atd.
Jestliže se použije na konci čísla "5", pak je to auto standardně s pohonem 4x4 (což nevylučuje, že se dá pořídit i jako auto s pohonem jedné nápravy, ale to jen jako "očesaná" verze). Takže ix35 je SUV velikosti auta nižší střední třídy, ix45 bude SUV velikosti střední třídy atd.
Zní to složitě, ale je to dost jednoduchý systém. Nic to ovšem nemění na tom, že alfanumerické značení je neosobní a hnusné!
Avatar - saldy
2. 9. 2010 17:34
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Mohli by vyšoupnout ty 2 vengy pak by to šlo, zdá se, že se opět pro EU s i40 moc nepočítá, každopádně na prodejnách v ČR jistě bude :yes:
Avatar - Stephen
3. 9. 2010 09:40
Re: Nošovice? Divil bych se převelice
Já si myslím, že se s i40 počítá hodně. Jinak by prostě pustili do prodeje SONATU YF a nevymýšleli by, kromě tvrdšího podvozku a jiných materiálů palubky, jiný design karoserie.
Avatar - janodespota
2. 9. 2010 16:07
hruza
Skoda ze nova Sonata vyzera jak pokriveny a steceny kus cokolady. Ta doterajsia bola pekne elegantne auto, jej nastupca vyzera jak patvar co sa snazi byt cool , sportovy a luxusny zaroven, ale vysledok je uplne na hovienko... :no: :no:
Rozbalit vlákno
1
Avatar - escorpion
2. 9. 2010 16:58
Re: hruza
Mne sa naopak veľmi páči. Sedan je nepraktický, skôr kombi (CW). Pekné krivky, aj interiér je fajn. i40 :yes: