Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Český trh v červenci 2010: Trh ve třídě malých SUV letos roste o 45 %, vede Yeti

V červenci 2010 se Dacia Duster dostala už do Top 10 kompaktních vozů do terénu. Ve velkých duo BMW rozdělil opět úspěšný Volkswagen Touareg.
Zpět na článek
7. 9. 2010 12:01
7. 9. 2010 12:40
7. 9. 2010 13:08
7. 9. 2010 13:43
7. 9. 2010 13:20
7. 9. 2010 13:30
7. 9. 2010 14:22
7. 9. 2010 15:07
7. 9. 2010 15:12
7. 9. 2010 15:17
7. 9. 2010 15:28
7. 9. 2010 15:40
7. 9. 2010 14:55
7. 9. 2010 15:15
7. 9. 2010 14:42
7. 9. 2010 14:41
Avatar - kari.laz
7. 9. 2010 11:52
Shuanghuan CEO
Shuanghuan CEO 5 Kusů. Všem pěti v tomto měsíci a všem šesti celkově přeji upřímnou soustrast >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - kari.laz
7. 9. 2010 12:01
celkově
Jinak mě překvapil výsledek ix35, která se dostala v tomto měsíci na druhé místo. První místo je u nás samozřejmě neohorožené (ikdyž Superb taky musel kapitulovat před Passatem). Mě konkrétně přijde designově dos děsná a čím více ix35 vidím, tím mi připadá hnusnější. Ale tisíc lidí tisíc chutí. Takže určitě gratulace Hyundai.
Ve větších SUV nusím gratulovat Tuaregu za druhé místo a narušení nadvlády BMW, které se i přes nějaký čas na trhu stále dobře prodává.
Zato Audi Q7 se sice zuby nehty drží, ale myslím, že by potřebovalo nový model. Prvotní Bum z obrovsky působícího SUV, které na silnici vypadá neohroženě, už opadl. Mě konkrétně se líbí právě to, jak mohutně vypadá. Ale myslím, že by nová generace s nějakým svěžejším designem a nějakým odtučněním pomohla. Takže pokud by vytvořili kompromis mezi stávajícím dravým a mohutným designem plus ubrali nějaké kilo a lehce jí zešíhlili, mohla by slušně tabulkou zahýbat.
Podobně jako Tuareg. Tomu obměna hodně pomohla. Ikdyž stará generace působící Drsným dosjmem měla hodně do sebe a stále se mi hodně líbí.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 12:40
Re: celkově
K ix35, solidní auto, nízká cena, podobný koncept jako s I30, ale s příchodem sice tankoidní, ale přeci jen evropštější sportage hyundai postupně uvadne.
Touareg si svou pozici zaslouží, navíc se teď teprve pořádně rozbíhají prodeje, takže je možné, že se na bmw dvojku do konce roku ještě dotáhne. I když zrovna včera jsem k zářiovým číslům ikspětky také přispěl. :-) ;-)
Avatar - kari.laz
7. 9. 2010 13:08
Re: celkově
Ona ta cena ix35 zase tak nízká taky není. Kia se mi nelíbí o moc víc. prostě jim dali design, který je spíš divný. Ale kupce si to asi našlo. Starší modely se mi líbili mnohem víc, než ty nové kreatury.
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 13:43
Re: celkově
Mě se nelíbí ani jedno. Staré dvojče tuscon/sportage je objí hrůza, ix35 je klasický asijskoamerický unisex design, vlnovky, lístečky, nová sportage je sice dost humerózní, ale pořád má aspoň trochu styl. ;-)
Avatar - iudex
7. 9. 2010 13:20
Re: celkově
Tak to gratulujem! :-)
Inak nemal si už X5? Alebo to bola minulá gen?
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 13:30
Re: celkově
Ne, minulou generaci porazil při výběru touareg, stará X5 byla uvnitř malá + malý kufr, a dostatek místa byl hlavní důvod, proč manželka skončila se svými kupátky a "postoupila" k SUV. Teď X5ka vyhrála, protože je čerstvě po fl, tj. naprosto dotažené auto, a touareg, přestože je výborný, se dělá jen pár měsíců. Ctít zlaté pravidlo o nebrání aut prvního roku výroby se mi vždy vyplatilo, taky proto se nikde ode mně nedočteš pláče ve stylu, "koupil jsem si XY a sr.lo se tam všechno..., značku XY nikdy víc." Je to jistě i otázka štěstí, ale zatím to musím zaklepat. Doufám, že to ta ikspětka slyší. :-) ;-)
Avatar - positivemind
7. 9. 2010 14:20
Re: celkově
Gratuluju, jaký motor?
Avatar - iudex
7. 9. 2010 14:22
Re: celkově
Trojliter dízel, na 99,9% ;-)
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 15:07
Re: celkově
35i, myslím, že můj postoj k dýzlovému bručení je dost známý ;-)
7. 9. 2010 15:12
Re: celkově
Ty seš můj člověk ;-) . Nachytal jsem se jen jednou a fakt to za ty dva tři litry PHM nestojí 8-s
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 15:17
Re: celkově
Sám jsem měl 528i a dvakrát 530i, manželka dvakrát 320ci, mě do bmw nafta nesmí, i když je to tahle SUVžitková krabice. :-) ;-)
7. 9. 2010 15:28
Re: celkově
Však až to nynější dojezdím a neskončím v konkurzu (hrozný období teď) asi se kouknu na 535i. Ale nahlodal si mě s tou 528, protože se na to dívám obdobně. Akorát nevím, kde se k němu dostat, protože takřka všude v ČR maj pouze 530d nebo jak se to označuje. Takže to budu muset zkusit abroad. PS: Ségra se stěhuje z Karlsruhe do Mnichova, poslední týden v září se tam pojedu podívat na Fest, tak doufám, že v mecce BMW tu 2,8 atmosféru někde vyloudím. Ty už si s tím jel?
Avatar - iudex
7. 9. 2010 15:40
Re: celkově
Respect, myslel som, že dízel do SUV už akceptuješ a benzín si nechávaš na sedan. :yes:
7. 9. 2010 14:55
Re: celkově
I já se připojuji s gratulací ke koupi, ať slouží (a hlavně i k tomu, nač je stavěná) ! Přece jen si ale neodpustím otázečku: Aniž bych si dovolil podceňovat technické schopnosti tvé drahé polovičky, nezdá se jí ineriér a obsluha všech těch funkcí a vymožeností trochu komplikovaná ? Mně když to kamarád předváděl (já osobně nemám vyzkoušeno, byl jsem jen pasažér a pozorovatel), to přišlo dost přetechnizované a neumím si představit (svojí) ženskou, (ačkoliv řídí slušně již 30 let), jak by se s tím vším popasovala. I když vy už jste možná jiná generace odkojená displeji, tak vám to tak možná nepřijde...? Mimochodem, máš v tom už nahranou češtinu? - on ji tam neměl, ale slíbili mu jí doplnit. :yes:
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 15:15
Re: celkově
S tou komplikovaností obsluhy je to jen záležitost prvního pohledu. Jistěže musíš v autě strávit nějakou dobu s manuálem, abys ponastavoval dle své libosti věci typu osvětlení toho nebo onoho, jasu přístrojů, časů welcome blikání, zamykání/odemykání, předvolby oblíbených položek, spárování telefonů a další spousty podobných pitomostí, jenže to děláš jednou a hotovo. Navíc, poslední generace idrivu je opravdu intuitivní, problém může být jen s jazykem, pokud člověk německy nebo anglicky neumí, bmw češtinu pořád ignoruje a nevím o tom, že by se to mělo změnit. Dá se to nechat přehrát u spec. firmy, ale můžou tam být v případě nějakého problému pak dohady se servisem, ale jak říkám, není to tak hrozné, spíš otázka zvyku, mě odkojeného prvními idrivy to nepřekvapí a manželka s tím problém taky nemá ač měl touareg řádově méně věcí k nastavování.
7. 9. 2010 14:42
Re: celkově
Tak pod toto zlaté pravidlo se podepíšu a ještě doplním, že dvakrát měř a jednou řež, hlavně u motorů, protože tohle rozhodnutí v nebližších 3 či 4 letech nezvrátíš. Prostě to nejde... ;-\
Avatar - kari.laz
7. 9. 2010 14:41
Re: celkově
Mě teda moc stylová nepřipadá, ikdyž mám radši hranatější tvary. Určitě by byla u mě v žebříčku před ix35, ale stejně na mě nepůsobí žádným dobrým dojmem. Vypadá jak pandur. Snaží se působit jak obrňák.
7. 9. 2010 15:21
YE TI zima děvenko
Ano dědečku, ano Mrazíčku. Naši si ho koupili na stará kolena (vyměnili za civica ufo - fakt sranda jakou generaci ufodesign oslovoval) takže sem jim h párkrát ze zvědavosti prohnal a u mě dobrý. Něco málo přes 600, s výbavou o které se ti nesní, na SUV "dobré" jízdní vlastnosti, trochu tvrdší, poskakuje, ale alespoň se nenaklání. Akorát výhrady k předním sedačkám - na mě krátký sedák, ale co je podle mě hrůza, jsou sedačky v zadu a to co se do toho vejde - či spíš nevejde. Ale pro ně dva je to tak akorát.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Dinar
7. 9. 2010 15:27
Re: YE TI zima děvenko
Souhlas, jak s tím, jakou generaci oslovuje "ufo design" civica i s yetim. Nedávno jsem vybíral auto důchodcům, yeti byl ve výběru, ale bohužel nenabízel variantu relat. silného benzinu s automatem, takže se obětovalo 4x4 a byla z toho altea 1,8tsi dsg. Ale yeti pro dva aktivní důchodce, lyžaře, cyklisty nebo rodinu s malými dětmi je ideál, za ty peníze. ;-)
7. 9. 2010 15:35
Re: YE TI zima děvenko
Oni maj nějaký diesel, tuším 2,0 103kw. Potřebovali 4x4, protože se přestěhovali na hory. Původně chtěli CRV - nevím co na těch hondách vidí ;-) , ale nakonec skončili u tohoto. Prodejce jim tvrdil, že prý ten systém 4x4 ve škodě je lepší než u hondy. A důchodci jsou to aktivní ažaž, někdy se divím, co dokážou vymyslet >:D
7. 9. 2010 15:38
JAK MÁM REAGOVAT?
Když kliknu na kolegův příspěvek na to modré pole "reagovat", obrazovka je prázdná a já nemám prostor kam to napsat. Je v tom nějaká finta?
Rozbalit vlákno
7
7. 9. 2010 15:39
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
Když klikneš na "reagovat", dole pod diskuzí máš okénko "Reakce na příspěvek"
7. 9. 2010 16:02
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
Už jsem na to káp´. Když sem jdu přes nějaký ten microsoft, nemohu reagovat, neb se mi na obrazovce nic nezobrazí, jakmile využiji Mozillu (je to správně?) reagovat mohu. Akorát nyní potřebuji zjistit, proč to s tím microsoftem nefunguje.
Avatar - saldy
7. 9. 2010 16:16
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
Mám to samý, při exploreru nevidim "reagovat"
7. 9. 2010 16:27
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
To je ono, nevím jak to v tom exploreru odstranit.
7. 9. 2010 19:45
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
tlačítko reagovat nevidíš zřejmě proto že nejsi pod daným prohlížečem přihlášený.

Problém s nezobrazovaním kompletního obsahu okna je dán prohlížečem, leč kde konkrétně vězí problém netuším... Firefox OK, IExplorer8 OK, Maxthon na jádře exploreru -nic.... ;-\
Avatar - iudex
7. 9. 2010 15:42
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
čo to, čo to, žeby drobný obláčik na Tebou apriórne vychválenom novom auto.cz nebi? >:-[]
7. 9. 2010 18:23
Re: JAK MÁM REAGOVAT?
Megane ma asi mousky >:D
8. 9. 2010 08:29
Ake prekvapenie.....
Som len rad ze skoda nerobi aj velke SUV lebo by to zase bolo auto roka v cechach bez ohladu na kvality konkurenice ;-)
Rozbalit vlákno
0