Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Opel Zafira - Na cestě k full-size MPV

Když vyrostla Meriva, musí alespoň o půl čísla vyrůst i třetí generace Zafiry.
Zpět na článek
14. 10. 2010 11:29
14. 10. 2010 14:56
14. 10. 2010 19:00
15. 10. 2010 08:14
14. 10. 2010 22:03
neregistrovaný "Peter, France"
14. 10. 2010 11:29
Rýsuje se to
Takže, moje spekulace pod testem Merivy se začínají naplňovat. Meriva narostla, aby pokryla nejen segment malých MPV, ale ukrojila něco i ze středních MPV (Scénic, Picasso), a Zafira vyroste, aby brala jen horní část středních MPV (Grand Scénic/Picasso, 5008), případně možná částečně z velkých MPV (Espace).

Aspoň že ten Golf je pořád stejný, člověk by byl jinak ztracený v tom chaosu >:-[]
Rozbalit vlákno
5
14. 10. 2010 14:21
Re: Rýsuje se to
Ibaže chyba chybovitá - tak akoAstra, aj Meriva narástla iba zvonka, zvnútraneponúka naviac voči konkurencii nič. Tu je pár postrehov zo statickej obhliadky - pouverejnení testu som bol na ňu už silne zvedavý:

Postreh 1:
Človeče, v tomto máš pravdu. Volant (aj s prístrojovou doskou) je silne vyosený smerom dovnútra auta. Odhadom tak 3 centimetre. Vodič sedí natlačený na dverách prakticky šikmo, o priamom posede nemôže byť reč, cítiť to rukami na volante, aj nohami na pedáloch.

Postreh 2:
Výhľad. Dozadu ujde, na úrovni doby, Meriva nemá zvlášť malé okná ako mnoho dnešných áut. Dopredu je to slabšie, spodná hrana okna je vysoko, vodič ani netuší, pokiaľ siaha predok auta a stĺpiky nie sú z najtenších. Kupodivu predné okienko pred dverami vo výhľade nejak nevadilo.

Postreh 3:
Volant aj ovládače na stredovom paneli sú z Astry. Je to silne pretlačítkované, pritom ovládanie ventilácie a klímy je strčené dolu pred šaltpákou, ktorá silne prekáža.

Postreh 4:
Ak si kúpiš auto bez rádia, dostaneš peknú habaďúru - všetko tam je, všetky ovládače aj tlačidlá - len chýbajú črevá, mačkáš jak blbec a nič nehrá. (Vraj tam už mali aj takú reklamáciu). Rádio si musíš doplatiť, prípadne kupovať vyššiu výbavu. Výrobca tým prakticky zabránil montáži akéhokoľvek iného rádia okrem fabrického. Špinavosť.

Postreh 5:
Okrem šikmého sedenia vpredu sú nešťastne vyriešené aj výplne dverí. Madlo-lakťová opierka je príliš vysoko, hlavne ak má niekto rád nižší posed, lakeť si veľmi neoprie.

Postreh 6:
Odkladacie priestory. Vo dverách fajn, dokonca sa nájde priestor aj na zadných dverách. V strede medzi sedadlami hlboká "špára" tvorená dvomi efektnými hliníkovými profilmi. Vzhľadom na tmavé farby v interiéri tam bolo zle vidno a celý priestor je hlboko - treba sa zohýbať prakticky až k podlahe auta.
Aux vstup a zásuvku treba nahmatať. Hore na spomínaných hliníkových lištách
jazdí niečo ako odkladacia polička z plastu - plytká a v blbej výške, vodič a spolujazdec všetko čo tam bude spoľahlivo lakťom pozhadzujú. Užitočný box kombinovaný s lakťovou opierkou je za mastný príplatok - iný je totiž celý stredový "tunel". Skrinka pred spolujazdcom je dosť malá, formát A4 tam nevlezie.

Postreh 6:
Sedenie vzadu - ako odkukané z Roomstera. Vysoké, tvrdé, natlačené na dverách. Hlavou som chytal masívny lem nad bočným oknom. Na B stĺpiku je madlo, ktoré je za jazdy prakticky na nič, zase nad dverami je namiesto madla len háčik na šaty. Sedenie v strede len pre nepriateľa. Úzke, zámky pásov tlačia, nohy treba mať rozkročené ponad podivný tunel na podlahe. Sedaldá sú posuvné, ale aj v najzadnejšej polohe je pozdĺžny priestor vzadu iba priemerný.

Postreh 7:
Dvere. Dastupovanie dozadu je zvláštne, asi si naň treba zvyknúť. Dvere majú dosť silný obmedzovač - ak otvoríš dvere slabo, treba viac sily, potom sa ťažko kontroluje, kedy sa dvere zastavia - či to stihneš prv, ako spravíš šrám na susednom aute. Navyše nevidíš, kam ich otváraš, idú dozadu - vonku nie je lokaj, ani livrejovaný šofér, ktorý by to spravil za teba. Chce to chlapa.
Na pohodlné nastupovanie ich treba otvoriť doširoka, pri usádzaní deti do sedačiek bez výnimky - na otvorenie potrebujú bez pár cm toľko miesta, ako predné dvere.

Postreh 8:
Kufor postačí, asi porovnateľný s konkurenciou, dá sa zväčšiť posunutím sedadiel, ovšem tam suž potom málokto sadne. A samozrejme "výdobytok doby" - v sérii len sada na opravu defektu, dojazdová rezerva za príplatok.
priam hrôzostrašne pôsobí zblízka masívny strešný nosič - pritom plastové kryty v uzloch sú na pohľad krehké, že by ich jeden rozbil aj päsťou.

Postreh 9:
Zaujímavý dizajnový prvok, totiž zalomená línia okna na zadných dverách trpí jedným nepekným neduhom - pri daždi presne tým miestom po dverách steká z okna a strechy voda, a teda aj nečistoty. V sychravom počasí (alebo aj po ňom, ak majiteľ auto hneď neumyje) auto vyzerá, ako keby tade niekto z okna grcal...

Sumár - to auto je od začiatku do konca celé zle! nekomentujem techniku, neskúšal som, ale riešenia interiéru a exteriéru z môjho pohľadu tak na 4-.
Žiaľ. :-!

A mám obavu, aby podobne nedopadla aj Astra. Zvonka o triedu väčšia ako zvnútra. Už pomerne dlhý čumák napovedá, že to v interiéri možno nebude až taká sláva. Uvidíme.
14. 10. 2010 14:56
Re: Rýsuje se to
ci pana, to ti mohli uverejniť v rubrike "První dojmy" :yes:

prínosné sú hlavne postrehy na detaily, ktoré si všinme asi skutočne len človek používajúci s rodinou podobný typ auta v každodennej premávke so všetkými radostťami a starosťami s tým spojenými :yes:

plne s tebou súhlasím - exteriéry sice narástli do medzitriendych rozmerov, bohužial interiéry s tým asi zjavne nebudú korešpondovať. Takže, ak si ochotný ku kompromisom, OK, možno nejaké ojro ušetríš, inak ti nezostane nič iné len sladká Franséé :-!

Postreh č.4 - to je HARD-CORE!!! Neviem, či mám plakať alebo sa smiať...
Avatar - Andromeda
14. 10. 2010 15:31
Re: Rýsuje se to
Vzal jsi to chlape pěkně od podlahy ;-) ,komplexní postřeh,za mne :yes: .
15. 10. 2010 09:14
Re: Rýsuje se to
Prvý bod je reakcia na mikeshov postreh, že je volant voči sedadlu vyosený to bolo prvé, na čo som pozeral. Tie postrehy boli pôvodne v diskusii k testu Merivy, ale pretože tam u nikto nechodil debatovať, presunul som ho sem.
14. 10. 2010 20:04
Re: Rýsuje se to
:yes: Já zkoušel asi před týdnem Astru (jen v showroomu, žádná jízda).

Krátce: Já se svými 190cm si za sebe sednu jen s nohama do praku, v OII mám vzadu celkově lepší pocit z prostornosti. Kufr - s bídou průměr. Astra se mi moc líbí, totálně nevyužitá celková délka auta v interieru však chtě nechtě zanechává hořký pocit. Tady jsou soudruzi z wolfsburgu přeci jen dál...
Avatar - gld
14. 10. 2010 19:00
dizajnová
Páči sa mi tá fotomontáž na prvej fotke. "Ampérioidný" predok tomu celkom dobre sedí :yes:
Rozbalit vlákno
1
15. 10. 2010 08:14
Re: dizajnová
Súhlas. Iba pri pohľade zboku mi ten čumák pripadá byť na MPV nepatrične dlhý.Uvidí sa až v reáli, fotky častu klamú, nie ešte také maľovánky... ;-)
neregistrovaný "Peter, France"
14. 10. 2010 22:03
Podla vsetkeho 1,8 atmosfericky benzin konci,
co je skoda, su to spolahlive agregaty s prijatelnou spotrebou...
Rozbalit vlákno
2
15. 10. 2010 08:56
Re: Podla vsetkeho 1,8 atmosfericky benzin konci,
Podle mě byl nejlepší motor pro Zafiru 2,0 DTI. To byl perfektní pružnej naprosto spolehlivej motor. Prostě konstruktérská perla ;-)
15. 10. 2010 09:16
Re: Podla vsetkeho 1,8 atmosfericky benzin konci,
kamarád ho měl v Astře Caravan a nemohl si ho vynachválit. Kupoval to jako ojetinu s docela slušnou porcí km z Reichu a pak dlouho užíval bezproblémově :yes:

soused ale naopak nedávno prodal Merivu s 1.8, měl najeto jen něco málo přes 100tis. a motor strácel olej a nevěděli na to přijít proč ;-\

prostě musíš mít i štěstí na kus :-! :-)