Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mazda 5: Nový rodinný model podrobně

Mazda představila aktualizovanou podobu minivanu řady 5 již na jaře v Ženevě. Nyní se chystá na evropské trhy.
Zpět na článek
24. 10. 2010 22:50
neregistrovaný "KARAKORUM"
19. 10. 2010 20:29
20. 10. 2010 07:35
20. 10. 2010 08:20
20. 10. 2010 08:28
20. 10. 2010 08:44
20. 10. 2010 08:47
20. 10. 2010 09:05
20. 10. 2010 10:04
24. 10. 2010 22:47
neregistrovaný "KARAKORUM"
20. 10. 2010 08:55
neregistrovaný "Seaside"
20. 10. 2010 09:26
20. 10. 2010 09:37
24. 10. 2010 22:44
neregistrovaný "KARAKORUM"
Avatar - Plautus
19. 10. 2010 11:30
(Z)Mrzda na piatu
Mohol to byť i naďalej konkurencieschopný minivan. Veď predať v tejto triede pod japonskou značkou v Európe za 5 rokov 175tis. kusov nie je vôbec zlý výsledok. Skôr naopak, je to pre výrobcu až zaväzujúce ponúknuť trhu niečo lepšie. Žiaľ, mám pocit, že výrobcu to zviazalo až na toľko, že na trh prináša po dizajnovej stránke paskvil, ktorý tu v ďalších rokoch veľa slávy nezožne. Dizajnovému harakiri nemôže pomôcť ani to najdômyselnejšie karakuri. V tej zoom-zoom vlne po bokoch je veľa skrytej symboliky, je to skutočný ťah mečom cez "brucho", a zadné partie 5-ku definitívne zrážajú na kolená. Akokoľvek sa dokážem povzniesť nad vyrehotaným ksichtom, ktorý by vlastne mohol symbolizovať radosť viacčlennej rodiny z tohto inak slušné parametre poskytujúceho minivanu, tak bočné a hlavne zadné partie si vyžadujú sedem statočných, ktorí sa povznesú i nad ne a nasadnú...
Rozbalit vlákno
8
19. 10. 2010 12:07
Re: (Z)Mrzda na piatu
Ďalší van z kategórie "4+3". Posuvné dvere sú fajn, ani spredu a zboku to nevyzerá zle, hlavne prelisy na bokoch sú, povedal by som, zaujímavé. zadné partie boli sympatickejšie predtým, nejak sa mi tá móda ležatých svetiel nevie dostať pod kožu. Toto vyzerá jak starý mercedes alebo Ssangyong...
Absencia nafty, hoci dočasná, to je v tejto triede výrazné faux-pas.
Avatar - Dinar
19. 10. 2010 13:17
Re: (Z)Mrzda na piatu
Souhlas, je až s podivem, co mazda dokáže. Kombinace vkusného, protože jednoduchého a, rádobykreativní invencí designera, nezatíženého vnitřku, kde dojem kazí jen starodávný display a pár levných přepínačů, spojená s neuvěřitelně nevkusným designem exterieru. Vypadá to, jako by na tom autě pracovaly dvě party, nebo jedna před a po aplikaci nějakého halucinogenu. :no:
Avatar - KANKUNEN
19. 10. 2010 13:32
Re: (Z)Mrzda na piatu
Mi zase nevadí ani tolik zadek a ty prolisy jak ten přední výtlem. To někdo žral načipované drogy.
19. 10. 2010 13:38
Re: (Z)Mrzda na piatu
Tak to si trafil. Ta tlama je fakt hrozna, aj na pomery Mazdy... >:D
19. 10. 2010 15:24
Re: (Z)Mrzda na piatu
Zdá sa, že prišla nová generácia dizajnérov, a tí všetko berú príliš horúcou hlavou. Všetci chú plné priehrštie výrazu, športovosti, príslušnosti k značke a neviem čoho všetkého, a na to hlavné sa akosi zabúda - na eleganciu a automobilovú krásu, človeka musí lákať dotknúť sa auta a sadnúť si doňho. Technika proste nestačí, to je len časť auta.
Avatar - Plautus
19. 10. 2010 15:50
Re: (Z)Mrzda na piatu
Dizajnéri sú jedna vec, ale vôbec nechápem tých, ktorí na realizáciu týchto všemožne zlátaných paberkov z dizajnových prvkov značky súhlasne privolia. Navyše keď technika je v súčasnosti na hranici technickej akceptovateľnosti. Netvrdím, že tá technika je zlá, ale za konkurenciou začala pokrivkávať (motory, aut. prevodovka) a automobilka musí doháňať i v tejto oblasti. O to viac by som čakal, že prídu s dizajnom, ktorý sa bude snažiť strhnúť pozornosť a argumentačne prispieť ku kúpe... Toto možno vzbudí pozornosť, ale zároveň odpudí a dá zabudnúť na to, že na trhu je možné rátať i s minivanom od Mazdy. ;-\
19. 10. 2010 19:05
Re: (Z)Mrzda na piatu
Možno podľa tvorcov vyzerá ich posledné dielo práve tak... ;-)
Avatar - skejpa
20. 10. 2010 09:42
Re: (Z)Mrzda na piatu
:yes: presne. ac nerad, musim souhlasit. tohle si muze koupit jen opravdu velmi velky japonsky nadsenec.
19. 10. 2010 14:47
tak to vypadá....
..... že na auto.cz tento týden probíhá soutěž o co nejošklivější MPV.... Jako sorry, ale ta tlama a ten prolis, to je.... :*)
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Glaukos
19. 10. 2010 15:09
Re: tak to vypadá....
A vyhráva Ford nebo Mazda?
Avatar - Plautus
19. 10. 2010 15:54
Re: tak to vypadá....
Tak medzi Grand C-Maxom a 5-kou je to takmer vyrovnaný duel. Pritom krátky C-Max nie je na tom až tak zle. Ford skôr predviedol, ako sa mu nepodarilo navrúbľovať zadnú časť na krátku verziu...
Avatar - Glaukos
19. 10. 2010 16:23
Re: tak to vypadá....
Rozmýšlel jsem se opravdu velmi dlouho, ale za nej. ošklivku vyhlašujem Grand C-Max, Mazda má aspoň něco do sebe, ale Grand je splácanina nejvyšího stupně
19. 10. 2010 15:26
Re: tak to vypadá....
Ani Scenic proti minulej generácii zrovna neskrásnel, ale hlavne v Grand verzii má švih - a najmä jasne definovaný štýl. Citroen medzigeneračne vyslovene skrásnel, zato Ford predviedol opak a som rozpačitý aj z tejto Mazdy. ja neviem, to až tak stárnem, alebo...?
Avatar - Plautus
19. 10. 2010 16:02
Re: tak to vypadá....
Scenic je oproti tuná zmieňovaným fešák. Jedinou výhodou týchto obludiek sú zadné posuvné dvere. Grand Scenicu by tiež neuškodili.
20. 10. 2010 08:43
Re: tak to vypadá....
Také dvere proste rodinnému autu patria, ja mám síce skôr "rodinný užikáč", ale zrovna posuvné dvere patria po výmene Scenica za kangoo k jeho najväčším plusom.
neregistrovaný "KARAKORUM"
24. 10. 2010 22:50
Re: tak to vypadá....
Kazdemu sa paci nieco ine. Mne sa Scenic nepaci.
19. 10. 2010 20:29
Ups
Ako tak pozerám, tak do Mazdy draftovali dizajnera zo SsangYongu. >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - PicoBello
20. 10. 2010 07:35
hmm?
mam mazdu rad, velmi, ale tento dizajn je jednym slovom otras. zadok je velmi skaredy a otvorena papula mazde nesvedci. na trojke sa este da akceptovat, ale toto nie.
Rozbalit vlákno
7
20. 10. 2010 08:20
Re: hmm?
co sa tyka dizajnu, v mazde to ide od desiatich k piatim. Vsetky hlavne modely dako do*urvili. 3/5/6 boli podla mna pred faceliftom krajsie. Mali tam sice tie japonske crty, ale stale mali pekny konzervativny dizajn. Hentie razstepy co teraz mazda implantuje do celnych masiek vyzeraju naozaj hrozne...
Avatar - PicoBello
20. 10. 2010 08:28
Re: hmm?
ako fanusikovi mazdy sa mi to pise zle, ale musim suhlasit. z novych modelov este sestka si mozno udrzala uroven ..
20. 10. 2010 08:44
Re: hmm?
Len aby pri nejakom facelifte nesprznili aj ju. Cit pre krásu a eleganciu sa z automobilového dizajnu nejak vytráca...
Avatar - PicoBello
20. 10. 2010 08:47
Re: hmm?
to je dane tym, ze vsetky automobilky sa potrebuju strasne odlisit, najst si svoj rozpoznavaci znak, kazdy dizajn musi mat pecat automobilky. a kedze "vsetky" zakladne crty a linie sa uz niekde objavili, vymyslaju sa taketo chobotiny.

v tomto ohlade je dizajn VW naozaj "najnormalnejsi".

kdeze su casy krasnej 406-ky :-(
20. 10. 2010 09:05
Re: hmm?
VW je zas opačný extrém - všetkého veľa škodí, ako prebytok výrazu a markantné tvary, tak aj prílišný kozervatizmus. Aj VW je v istom smere rovnaký ako všetci iní - tú istú tvár skrutkuje na všetky svoje autá, bez ohľadu na triedu a určenie.
Avatar - PicoBello
20. 10. 2010 10:04
Re: hmm?
do istej miery ano. sam nie som velky fanda VW, ale v poslednej dobe pustaju na trh podla mna dizajnovo vyvazene auta (G6, Polo, Touareg, Tiguan, Phaeton - s vynimkou Passata). je to konzervativne, to ano, ale je to vkusne - na rozdiel od niektorych cirkusantov.

s tou tvarou je to trend vecsiny vyrobcov, mne to nevadi.
neregistrovaný "KARAKORUM"
24. 10. 2010 22:47
Re: hmm?
Hmm, suchy nemecky design, panel je rovnaky ako v nakladku a vsetko mi vo VW odchadzalo tak cca 2 mesiace po zaruke (a ze to nebolo jedno auto)...
neregistrovaný "Seaside"
20. 10. 2010 08:55
New 5
Nemozem si pomoct, ale v prvom momente som si povedal fuj. Minuly tyzden som ju videl nazivo a trosku som zmenil pohlad. Zozadu sa chce podobat na Mazdu 6, aj ked proporcne je to celkom nemozne, nakolko je vyssia. Posed bol prijemny, rovnako aj materialy pouzite v interieri. Vlna na dverach je sympaticka, ale co na to povedia klampiari?? Vyklepkat taku vlnku bude umenie. Predna maska je niekym zatracovana, niekomu sa paci. Mazda tam asi schvalne dala ten prelis lakovany v inej farbe, aby to neposobilo az tak rusivo. Pockam si na ostatne farby, ta belasa nie je moc podarena.
Rozbalit vlákno
2
20. 10. 2010 09:26
Re: New 5
Ty si expert, prečo by Mazdu mali trápiť nejakí klampiari? >:D
20. 10. 2010 09:37
Re: New 5
ale prosim ta! sa to vyklepka dorovna, a *ebne sa na to trochu tmelu... :-)
Avatar - Poustnik
20. 10. 2010 10:18
Bohužel musím dát za pravdu téměř všem diskutujícím,
taky mi nějak naskakuje husí kůže. Nemůžu si pomoct, ale moje "stará" pětka je hezčí. Prostě je elegantnější, vyváženější. Možná změním názor, až ji uvidím naživo, ale přestože se v duchu přesvědčuju, že by se mi měla líbit, nějak pořád vrtím hlavou. Zepředu se může auto usmívat, jo.....ale spíš se tlemí. :'-( No a vzadu..... vodorovné svítilny měly asi pětku opticky snížit, ale tohle se povedlo třeba u Mitsubishi Colt, ale když u pětky zůstaly původní tlusté sloupky, tak to nějak ztrácí praktičnost a vyváženost. Zatím mi mazdice slouží skvěle, tak se třeba radši dočkám další generace.... >:D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "KARAKORUM"
24. 10. 2010 22:44
Re: Bohužel musím dát za pravdu téměř všem diskutujícím,
Moj prvy dojem, ked som ju videl prvykrat bol tiez rozpacity. Potom som si ju stiahol na desktop a musim povedat, ze cim dalej tym viac sa mi paci.
Design je vec velmi individualna, pre mna je rozhodujuca funkcnost a spolahlivost. Od 2001 jazdim len Mazdy a dovod je prozaicky - spolahlivost.
Pri novej 5-ke za zarazil mini display na navigaciu, odkladaci priestor medzi prednymi sedadlami je jednoznacke krokom spat. Preco sa neda zavriet? Verim, ze v tejto generacii skonci jediny opakujuci sa problem s tlmicmi, ktory mala uz Premacy...
Aj ja zatial zostanem pri starej (2005) a pockam si hlavne na nove motory, ktore pridu buduci rok.