Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Sportage: Nové motory 1,6 GDI a 1,7 CRDi jdou do prodeje

Právě v těchto dnech míří k prvním zákazníkům Kia Sportage se dvěma novými motory 1,6 GDI (99 kW) a turbodieselem 1,7 CRDi (85 kW).
Zpět na článek
21. 10. 2010 10:13
21. 10. 2010 22:30
22. 10. 2010 08:55
neregistrovaný "ydur"
25. 10. 2010 08:40
neregistrovaný "ydur"
9. 11. 2010 18:00
neregistrovaný "luky249"
21. 10. 2010 17:24
Avatar - 3_diamanty
21. 10. 2010 10:13
Vydarene auto
:yes:
Rozbalit vlákno
8
21. 10. 2010 21:49
Re: Vydarene auto
:yes: ... 1.6 GDi ... musim to zhodnotit, ze ano. ja som zatial velmi spokojny, pruzny motor, tichy, slusna spotreba. ako zastanca benzinovych motorov som spokojny. urcite lepsie ako dvojliter. uvidime, co to urobi na dialnici ... 8-s
Avatar - saldy
21. 10. 2010 22:30
Re: Vydarene auto
no dívám se do tedy českýho ceníku kia a rozdíl mezi 1.6 a 2.0 je mamutích 70t , u ix35 je rozdíl jen 40t.
těch 70t mi nedává smysl přičemž kia nabízí starší provedení CVVT a hyu už dává nový "téměř GDI" D-CVVT VIS má tedy navíc variabilní časování sacích ale i výfukových ventilů+ variabilní sání...
dvoulitr je zatím jasně nadřazen menšímu gdi ale z toho co jsem napsal my dává smysl kupovat dvoulitr s hyundai než v kie.
22. 10. 2010 16:06
Re: Vydarene auto
ono to s tymi cennikmi je celoeuropsky hodne divoke. podla mna sa aj obyvatelom z CR oplati skor kupit auto za hotove u nas, a potom zaplatit v CR DPH v zmysle zakona, a usetrite si par tisicok. u nas vychadzaju asi najlacnejsie, samozrejme HYU je v CR lacnejsi ako KIA, je to tym, ze sa to tam vyraba, u nas je to zhruba rovnake.
neregistrovaný "ydur"
22. 10. 2010 08:55
Re: Vydarene auto
Ahoj Rasto,
uvazujem s manzelkou o kupe ix35 s tymto benzinovym motorom 1.6 GDI... nenasiel som na nete zatial ziadny poriadny test, tak by som ta chcel poprosit, ci by si nemohol uviest nejake tvoje dalsie postrehy - ako to taha do kopca, pri plnom nalozeni, a ako to dopadlo s tou dialnicou ... Dakujem....
22. 10. 2010 16:01
Re: Vydarene auto
no na dialnicu sa chystam az buduci vikend, caka ma streka Hodonin - Kladno, tak uvidime, ked opomeniem tu kvalitu "akoze" dialnice, o ostatnom sa presvedcime. nejake kopce su tam tiez, plna zataz to sice nebude, ale tak z vacsej polovice ano. zatial mi ukazuje priemernu spotrebu okolo 7,7 lt, ale je to este surove, a beham prakticky len po meste. do pristrojovky je zapracovany palubny pocitac, ktory ukazuje, kedy radit, aby bola spotreba najmensia, poviem to tak, dost ma to otravuje, a aj tak takym stylom neradim, to je kvazi najidealnejsie. musim povedat, ze ked na 5-tom stupni ides takych 50 kmh, tak absolutne nie je problem bez podradenia ist s rychlostou hore, na prazdnom aute. do kopca na ceste z Novak do Trencina, to vcelku islo, ale mal som pred sebou zakazdym nejakeho brzdica. ja si myslim, ze je to podareny motor, a navyse auto nie je tazke, poradi si s nim hravo. mam ho v strednom stupni vybavy, co nenarocnemu uzivatelovi postacuje, take detaily, ako dazdovy senzor, hmlovky, a nejake ine vecicky sa daju ingnorovat, skoda je tej automatickej dvojzonovej klimy, ktora je az v tretom stupni vybavy. mal som ju v starom aute, ale nakolko som ju skoro nepouzival, tak mi je aj tak nanic. tahunom trhu bude urcite 1.7 diesel, ale ako odporca dieslov, som rad tomuto tu. navyse cakacia doba je "slusnych" 4-5 mesiacov, ale nejaku tu KIU by som snad vedel posurit, keby mal niekto zaujem, pracujem pre jedneho autorizovaneho predajcu.
neregistrovaný "ydur"
25. 10. 2010 08:40
Re: Vydarene auto
Vdaka za informacie. Ja budem kupovat ix35, citil som sa v nej lepsie nez v Kia-i, aj ked obe su podarene auta. Tak ked budes mat nejake dalsie postrehy ohladom motora (niekde som cital, ze nad 3500 otacok zacina byt hlucnejsi) tak prosim daj vediet.
neregistrovaný "luky249"
9. 11. 2010 18:00
Re: Vydarene auto
rasto napis ako to ide na dialnici.pripadne spotreba a hlucnost.dik :yes:
8. 11. 2010 21:27
Re: Vydarene auto
vcelku to aj ide ... na bezne vozenie uplne postacuje, v kopcoch ma slabiny, a ziada si riadne sliapnut na plyn, ale inak plne postacuje.
Avatar - saldy
21. 10. 2010 17:24
řada
Gamma slyším tedy vůbec poprvé, GDI je jistě evoluční článek v řadě ThetaII. Jestli to bude vydařené auto jak se píše přede mnou se ještě uvidí ale našlápnuto má dobře to jo.
Rozbalit vlákno
0