Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: SsangYong Korando: Zpět v Evropě (technická data a nové foto)

Po loňském bankrotu se korejský SsangYong vrací na evropské trhy. První vlaštovkou bude model Korando, který svými parametry míří mezi nejžádanější SUV a crossovery na trhu.
Zpět na článek
neregistrovaný "KentCZ"
5. 3. 2011 13:35
Re: Ssangyong - nikdy
no béďo, tvoje negativní reakce na značku jsou skoro všude, osobně provozuji po 10 letech užívání Mussa a po 2 letech i Kyrona a rozhodně to taková tragédie není, ba naopak a současné ceny náhradních dílů přímo od Emila Free jsou víc než příznivé a žádná druhovýroba, auto je slušné a spotřeba ještě lepší krom výfuku a olejů žádný velký servisní zásah, Musso má najeto 130tis, Kyron 70tis, pro úplnost dodávám, že služební mám Jeep Cherokee a jezdil jsem s kde čím
Avatar - pumpkin
8. 11. 2010 21:13
Dve Korandá - dva začiatky
Ako sa už vyššie písalo, aj ja dizajn nového Koranda hodnotím kladne no zároveň autu chýba vlastná identita.
Taliansky kabát ale hlavne prijateľná cena musia zohrať dôležitú úlohu pri znovu začlenení SsangYongu do európskej "automobilovej spoločnosti". Doba sa totiž zmenila a predajné úspechy Mussa a Koranda sú dávno preč.
Avatar - gld
8. 11. 2010 15:26
Re: Pevnost Evropa
Napadá ma jeden dôvod- nedostatočný "cveng" značky ssangoyng...franto čo si kúpil? áále ssangyonga >:D
Avatar - gld
8. 11. 2010 15:25
Re: pěkný
Tak nebuď krutý keď nechceš..lamborghini robil traktory a mal pri nich ostať? Pfúú

ale k veci- ako už bolo spomenuté, najväčšou devízou nového (ale aj tých starých) ssangoyngu je motor pôvodom z mercedesu, dobré terénne vlastnosti a priaznivá cena

Kto chce mať servis a predajňu v každom okresnom meste, nech kupuje yeti s koberčekmi grátis

btw- interiér mi niečím pripomína ceed pred fl
8. 11. 2010 10:53
Ssangyong - nikdy
po zkušenostech s Kyronem a s emilem freyem bych ssangyong nechtěl ani zadarmo. když se něco pokazilo tak to trvalo 14 dní než dojel náhradní díl z koreje. k tomu vysmátej generální dovozce, kterého vaše problémy po prodeji auta nezajímají, on má na opravu 30 dní a náhradní auto ti rád zapůjčí, když si to zaplatíš.
auto, který 11 dní funguje a 12 den stojí v servise už nechci (to jsou průměrné hodnoty za dva roky provozu )
Avatar - WinDiesel
4. 11. 2010 21:28
Re: Pevnost Evropa
Aby ses nedivil. SUVéčka této velikosti jsou v Evropě velmi populární, a pokud to jde dobře oběma dalším Korejcům, proč by to nešlo Ssangyongu, který má navíc motory od Mercedesu...
Avatar - WinDiesel
4. 11. 2010 21:25
Re: Velmi pekne
Yeti ani Kuga nemají motory od Mercedesu... Tento motor je opět licence Mercedesu, vychází z OM646 ale má zvýšený výko a umí Euro 5. :yes:
Avatar - PicoBello
4. 11. 2010 20:54
Re: Velmi pekne
dnes som ju videl nazivo, vyzera vyborne a aj zadok z ktoreho som mal obavy. fakt skvele auto. ked vezmeme do uvahy dlhsi razvor a z neho plynuci priestor, dobre motory, vynikajucu hmotnost a prijemny dizajn, nemoze to byt neuspech. fandime, pezotu, fandime ;)
4. 11. 2010 18:18
Re: Od mantinela k mantinelu
Keby tam nebolo to obdobie úletov, aj by sa dalo súhlasiť. najprv "normálne" vozy, potom uletené, teraz zase tie "normálne"...a ak to nevyjde, tak sa o 15 rokov vrátia k tým uleteným? 8-s
Avatar - jazva
4. 11. 2010 15:14
Re: Velmi pekne
o chvíľu budú fotky "naživo". Žiaden photoshop... Niekde ich sem potom zavesím. A už sa teším na miestneho borca ako zase nebude môcť pochopiť ako som sa na takom aute mohol voziť, keď ho ešte ani v predajni nemajú... >:D
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2010 14:37
Re: Velmi pekne
no jo ved jasne nie je to offroad ale mne sa paci , nie kazdy nepotrebuje imidzovku aby si vysiel do pola zasexovat ;) >:-[]
Avatar - T613
4. 11. 2010 13:45
Re: Od mantinela k mantinelu
odznova je silné slovo. Chairman, Musso, Family a takřka i Korando byly normální vozy bez úletů. Takže je to de facto návrat ke kořenům.
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 12:48
Re: Velmi pekne
S týmto Korandom toho človek v teréne tiež moc nezažije a interiér áut čistím dôkladnejšie cca každý štvrťrok ;-)
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2010 12:33
Re: Velmi pekne
No hej ale s peugeotom 407 nejazdis do terenu a interier necistis kazde 3 mesiace. Momentalne bude ale 508 kralovna strednej triedy na nu sa uz hrozne tesim to ti je dolova orgazmus >:D o 407me sa uz nebavme to je minulost.
4. 11. 2010 12:19
Pevnost Evropa
SSangyong mi připomíná neúnavného dobyvatele, který se snaží zdolat hradby protivníkova hradu. Je to až dojemně frustrující, jak neustále zkouší různé způsoby a rádoby inovativní přístupy(v rámci značky). Mně se líbí každý, kdo se po prvním neúspěchu nevzdá a jde si za svým - ale v případě této značky a těchto aut - doufám, že podlehne aniž by se jen na hradbách zachytil..........
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 12:17
Re: Od mantinela k mantinelu
Vravím, Európania sú konzervy a "škatulkovači" >:-[]
;-)
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 12:15
Re: Velmi pekne
Osobne by som práve za tých 1000eur (dokonca ani o väčší rozdiel oproti konkurencii) nešiel do rizika horšej servisnej siete. Systém pohonu je plne porovnateľný so Sportage (pripájanie zadnej nápravy a jej uzamknutie v "teréne" do rýchlosti 40km/h), nájazdové uhly sú takmer na desatinu stupňa rovnaké (predný iba o 0,1° v prospech SsY, zadný úplne totožný), v previsoch budú milimetrové rozdiely...jednoducho pre mňa to auto na náš trh neprinesie žiadnu pridanú hodnotu, ktorá by stála za povšimnutie.
P.S. Peugeot 407 sa Ti nezdá "prečudlíkovaný"? :-)
4. 11. 2010 11:58
SsangYong-Buick
Když jsem to auto uviděl tak nějak automaticky mi v hlavě naskočil Buick Enclave, to ovšem není nic proti ničemu. Můj názor je ten že se Giugiarovi podařilo navrhnout nekonfliktní a lehce elegantní design před kterým nikdo nesedne na zadek ale také rozhodně nikoho neuráží žádnými výstřednostmi a jak bych tak řekl nikde z toho designu nic nevyčnívá. Myslí že v teto kategorii vozidel zapadne (pokud bude úměrná cena a kvalita) přesně tam kam má a rozhodně bych předpokládal větší prodejní úspěchy než u jeho starších velmi kontroverzních sourozenců. :yes:
4. 11. 2010 11:47
Re: Od mantinela k mantinelu
To nepopieram, ale nie som zástancov tak radikálnych zmien vpodstate zo dňa na deň. Začínaju takmer odznova a v tom je tiež dosť veľké riziko.
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2010 11:41
Re: Velmi pekne
zalezi aj od ceny aku zvolia, ak by napr stal s tymto nadupanym motorom a stvorkolke o 1000E menej ako sportage 2.0crdi4WD tak by to mozno stalo za zvazenie. K tomu pripojitelny pohon beriem ako vyhodu a do terenu je vhodne aj kvoli kratsim previsom a jednoduchemu interieru ktory sa lepsie cisti a netrcia z neho same cudliky ktore zavadzaju a odputavaju pozornost.

Samozrejem zazrak to nebude ale zase nevyzera to tak hrozne, mne sa vcelku nove korando velmi paci a prave sportage alebo duster budu konkurenti. Yeti alebo Kuga su inde ale mne ako vravim sa paci a stacilo by.
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 11:17
Re: Velmi pekne
Viem, "pežoťák" tiež...nemyslel som to samozrejme v zlom, len som to vzťahoval na to, že sa nečudujem, že sa Ti niečo takéto môže páčiť ;-)
Osobne neviem, čo by ma malo motivovať ku kúpe automobilu, ktorý má plne porovnateľné parametre (rozmery, hmotnosť, nájazdové uhly, pohon AWD) s Kia Sportage. Síce výkonnejší dvojlitrový turbodiesel o 29 kW a o 8 mm väčšiu svetlú výšku, za to horšie servisné zázemie, dizajn exteriéru nič moc a interiéru úplne o ničom...snáď jedine cena, no vzhľadom na "dostupnosť" servisu sa to oplatiť v konečnom dôsledku nemusí. No a pre "exotov" na cestách zrejme ďalší možný objekt záujmu. I keď v tomto prípade tá "exotickosť" nebude už podporovaná ani tvarmi karosérie (ako tomu bolo v prípade Ssangyong-ov doteraz), ako práve tým výskytom na cestách v našich končinách...
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 11:15
Re: pěkný
Vzhľadom k čomu? SsangYong sa chcel hrať na akúsi extravagantnú "teréňáckú prémiu", k čomu mu mali pomáhať pohonné jednotky od M-B. Žiaľ, ani teraz to nejaký vešiačik na vešiak s oblekom nezachráni. Mám pocit, že sa snažia vyťažiť niečo z nastolených tvarov juhokórejskými kolegami - konkurentmi, no nielen exteriér, ale i interiér, za tými, ktorými sa snažili inšpirovať, zjavne zaostáva. V roku 1982 vyvinuli smetiarske vozy, a nechcem byť krutý, ale u nich mali zrejme i zostať...
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2010 11:11
Re: Velmi pekne
ano som kia -hyundaiofil , dik za kompliment ;-) a este peugeotak :-)

ssangyong ma takisto zacina dostavat :-!
Avatar - Plautus
4. 11. 2010 11:03
Re: Velmi pekne
Topper toporíš nad tým palec, ale mne to príde ako Venga/ix20 prifúknutá steroidmi ;-\ Vlastne Ty si KIA/Hyundai superextrapozitív, tak to chápem ;-)
Avatar - T613
4. 11. 2010 10:12
Re: Od mantinela k mantinelu
ta část klientely, která bude zklamaná stejně Ssangyong nedokázala uživit.
Avatar - 3_diamanty
4. 11. 2010 09:31
Velmi pekne
Hodnotim :yes:

Konecne normalne vyzerajuce sikovne, kompaktne a silne auticko v podani ssangyongu :yes:

Normalne sa uz tesim ked bude aj na stranke viac info o nom a test.
4. 11. 2010 09:19
Od mantinela k mantinelu
Po neortodoxných, vyzývavých až uletených tvaroch prichádza totálne jednoduchý, nekonfliktný, nikoho neurážajúci, ale zároveň ničím neoslňujúci dizajn. Niečo podobné, ako keď Renault prišiel s modelom Latitude. Z extrému do extrému. Dúfajme, že zapracovali o.i. najmä na kvalite a spoľahlivosti. S týmto kabátom budú autá Ssangyong skôr predajné, hoci časť klientely bude iste sklamaná. Ale povesti (snáď) minulej musí zodpovedať aj cena, Ssangyong by sa mal držať pri zemi.