Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mitsubishi Lancer Sportback: Sleva 30 tisíc Kč a motor 1,5 MIVEC (cena od 356.900,- Kč)

Nabídka Mitsubishi Lancer Sportback se rozšiřuje o motor 1,5 MIVEC o výkonu 80 kW, který byl dosud dostupný jen pro sedan. Zároveň do konce roku platí sleva ve výši 30 tisíc Kč. První cena se tím dostala pod 400 tisíc Kč, je 356.900,- Kč.
Zpět na článek
13. 11. 2009 09:14
13. 11. 2009 09:31
13. 11. 2009 14:29
13. 11. 2009 20:32
13. 11. 2009 09:28
13. 11. 2009 12:34
13. 11. 2009 13:48
13. 11. 2009 10:24
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 12:59
neregistrovaný "misiak"
14. 11. 2009 09:44
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 13:01
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 22:27
neregistrovaný "myky"
14. 11. 2009 09:27
neregistrovaný "misiak"
Avatar - bubucci
13. 11. 2009 09:14
Thums up
Krásné auto za ty peníze...
Rozbalit vlákno
3
13. 11. 2009 09:31
Re: Thums up
Akurat to zrychlenie sa mi akosi nepozdava. S tym motorom 1.8/105kW by som cakal pod 10 sekund. Zvlastne, ze tazsi diesel s podobnym vykonom je o ~sekundu rychlejsi...
Avatar - iudex
13. 11. 2009 14:29
Re: Thums up
Este zvlástnejsie je, ze hatch je o 40 kg (!) tazsí ako sedan a ten vplyv na dynamiku a spotrebu sa mi tiez zdá neúmerný.
13. 11. 2009 20:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
13. 11. 2009 09:28
Objem kufru
Krásné je, to jo, akorát nechápu jednu věc - kdo jste viděli Sportback naživo, víte že je to pořádný kus auta. A přitom objem kufru nemá ani 300litrů. Chápu že pro zájemce o Micu tohle asi nebude rozhodující argument, jen mi to příjde trošku divné.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - iudex
13. 11. 2009 12:34
Re: Objem kufru
To je presne prípad nárastu dnesných hatchov pomaly na úroven sedanov, avsak s trestuhodným nevyuzitím priestoru. Myslím, ze Lancer sa moze postavit na celo radu s Mazdou 3 ci Oplom Astra (ten ale nepoznám osobne).
13. 11. 2009 13:48
Re: Objem kufru
Tento Lancer už skutočne vyzerá ako napr. Oktávka, taký velký liftback.
13. 11. 2009 09:54
Nízor bývalého majitele Lancera
Zdravim mistni prispevovatele. Jak zde pisete, tak nemuzu souhlasit s tou cenou. Vysvetlim hned. Donedávna jsem byl vlastníkem Mitsu Lancer sportsedan 1.8 5MT a shrnu zde moje dojmy. Podotykam, ze ceny z kraje roku byly temer shodne s cenami nyni (také jsem byl nalákán cenou a hlavne vzhledem). Toto auto s vybavou INTENSE v cene cca 499k (dle noveho ceniku, mel jsem jej nepatrne levnejsi) Kč jsem vlastnil. Vzhled je super (hlavne predek a z boku, zadni partie uz tak super nevypada, s kridlem je to o trochu lepsi). Vybava se tvari velice slusne, ale... Radio ma jen maly displej (bavim se o verzi intense, instyle), senzory zadní jen pípají, veškeré materiály v interiéru jsou katastrofické, snad i fabie má kvalitnější plasty a potah sedadel atd. Trošku to zachraňuje palubovka, ktera vypadá obstojně, jinak veškerý hejblata (klima a vse na stredovém panelu nic moc). Zkratka a dobře je vše strašně náchylné na poškrábání by´t je třeba plasty prahů od podrážky bot. Přístup do kufru je děs, žádné madlo, malý vstupní otvor, jakýsi úzký měkký dekl hozený na rezervě a to by to mělo být dno kufru (bavim se o sedanu, ktery, ale rekl bych vypada lepe jak sportback). Takze suma sumárum výbava slušná, provedení vozu velmi slabé. A teď ten hlavmní průser tohohle auta... MOTOR, něco tak neskutečně líného a žravého se jen tak nevidí (popis motoru u Chvroletu CRUZE 1.6, viz. recenze */Magazin/Test-Chevrolet-Cruze-16-LS-usp… přesně sedí i na tento lancer). Absplutně mrtvé odspoda a kolem 4 tisíc, kdy by měl být maximální kroutící moment, auto subjektivně netahá, jen tak líně jde do dalších otáček, spotřeba po zajetí běžně kolem 9-10 litrů a hlavně jakmile zapnete automatickou klimu, tak se auto jakoby přidusí a výkon ještě spadne pocitově totálně s prominutím do hoven. Píšu to zde, abych případným zájemcům doporučil opravdu důkladnou testovací jízdu před koupí, aby neudělali chybu jako já. Závěrem heslo... Když už Lancera, tak jedině EVO nebo aspoň RALLIART. Zdar. No offence.
Rozbalit vlákno
16
13. 11. 2009 09:59
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Ještě jsem zapoměl hlavní myšlenku. Za půl miliˇonu se da určitě pořídit lepší auto (myslím samozřejmě nové) než-li lancer a´t už sportback nebo Sportsedan.
Jo a v předchozím mém příspěvku je chyba, kde píšu o výbavě intense vs instyle. Instyle má velký displej s navigací a rádiem, takže tam to je na pohodu, ale zase už stojí 650 000 Kč.
Poslední věc je absence 6ti stupňové převodovky. To je další nedostatek, který tento vůz má a citelně mu chybí. U spousty konkurence už běžná věc. ahoja
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 10:24
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
a ptreco si si nekupil hned skodovku??? Ja ti napisem na Octavie tolko negativ, ze ju momentalne pojdes hodit do priepasti. Nemam skusenosti s Mitsubishi...ale skodovku by som nikdy v zivote nekupil a ani nekupim...je to (podla mojich skusenosti) najhorsia sra*cka, plecka, humus, srot!!!
13. 11. 2009 11:57
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Asi hovoris a Skode 1000MB 8-s
13. 11. 2009 12:25
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Posledné štyri výrazy v tvojom príspevku dokonale vystihujú teba. Octaviu si videl iba na obrázkoch. Stretnúť ťa na ulici, tak by som ťa viezol maximálne v nejakom vreci v kufri...
13. 11. 2009 12:28
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Misaku, kolikrat mas pravdu, ja taky skodovku nezboznuju, ale tohle cos sem napsal je cistej ulet a extrem. Skodovka neni buhvijaka vyhra, ale nenarocnejm uzivatelum casto skvele slouzi, tak to prosim respektuj ty divochu ;-)
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 12:59
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
pisem o mojich skusenostiach! Ok, uzavrieme to tym, ze sme natrafili na zle kusy. OK? Ja som reagoval na jeho rozsiahlu kritiku. Ja mam neskutocne zle skusenosti s Octaviami a tiez ich tu nerozpisujem. Ale mam? Mam zavesit na net oskenovane protokoly o opravach zo servisu? To radsej nie, lebo by som spustil velmi burlivu diskusiu.
To, ze ja osobne do Skody nikdy nepojdem nie je dovod na hadky. Uznavam tvoj nazor, ze pri rodinnom jazdeni je to auto OK, ovsem nam sa vo firme neosvedcili. To je vsetko. Klud chlapi!
A to este stastie, ze nevidim Klaudia (je uz hodne dlho v hate-liste), lebo jeho provokacne prispevky su uplne mimo temu (vsak Blavák, néééé???)
13. 11. 2009 13:54
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
mišiak mišiak, vieč čo je tvoj problém? Si trošku horkokrvný. Vždy začneš zostra, zbytočne použiješ pár ostrých výrazov a flame je na spadnutie. Keď sa ti to rozleží, dokážeš napísať aj celkom zaujímavé veci.

Je to tvoje vec, ber to len ako konštruktívnu kritiku. A Klaudia si kludne vyber z hate-listu, on sa tým potom chvastá a je to na nevydržanie >:-[]
neregistrovaný "misiak"
14. 11. 2009 09:44
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
uz na mna reagovalo mnoho tunajsich pisatelov, ovsem ty si ma zhodnotil presne! Ano...ano, necham sa uniest. Mam dojem, ze fandovia VW a Skody neuznavaju nic ine, len tieto dve znacky. Nechapem to. A fascinuje ma to, ako "slepo" dokazu bojovat za nieco, o com ani nemaju sajnu. Ked GTI napise, ze Passat je najlepsie auto sveta, budu sa tu bit do prs, urazat, hadat sa, ponizovat a keby doslo k osobnej konfrontacii su ochotni zabijat. Naco, preco? Nie, nechcem odpoved! Poznam ju....avsak radsej ju nenapisem, lebo by som spustil vojnu ;-)
Kazda znacka ma cosi do seba a nedovolim si tvrdit, ze ktora je najlepsia. U kazdej znacky sa najde model, ktory ma niecim oslovi. Priklad.....pozriem na Mazdu2 a to auto ma oslovi - exterierom a interierom. Pozriem na Fabiu a to auto ma nicim neoslovi. Takze mne je jedno, ze Fabia sa predava ako rozky a mazda len sporadicky. Predaj nie je smerodatny!
A Klaudia si nevyberiem, lebo jeho provokacie su uz ostrejsie ako moje prispevky.

;-)
Avatar - radhro
13. 11. 2009 12:51
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
tak podívej Lojzíčku nevím kolik máš zkušeností s vozy Škoda , ale dle Tvých příspěvků asi tak možná pouze s těmi co stojí u vás před bytovkou na parkovišti.
Já bych to vzal od začátku dle modelu a počtu najetých km
1. Škoda 100 MB - najeto cca 20.000km - poruchy - upadával stěrač (předchozí majitel tam narouboval stěrač z Avie) , špatné startování , koroze
2. Škoda Felicia 1.6 GLX - najeto 90.000 - poruchy- odešel motůrek centálu v zadních pravých dveří, koroze zadních pátých dveří (jak jinak :-) )
3. Škoda Fabia I. 1,4 16V - najeto 80.000km - poruchy nic
4. Škoda Octavia II 1,9 TDI -najeto 10.000km -poruchy nic
5.Škoda Otavia II 2.0 TDI 103kW - najeto 50.000km (od tachometrových 60.000km do 110.000km) - poruchy - nic
6. Skoda Octavia SCOUT 2.0 TDI - najeto 45.000 (od tachometrových 25.000) - poruchy - nic (pouze do mne zaparkovala jedna paní na remaforech zezadu ;-)
7. Škoda Octavia II po FL 1.6 MPI - zatím najeto 30.000km - poruchy zatím nic

tak si to srovnej v hlavě a až budeš mít nějaké reálné zkušenosti tak piš tyto bludy
neregistrovaný "misiak"
13. 11. 2009 13:01
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
prajem ti este hodne stastnych a bezporuchovych kilometrov so Skodou.
Nechces mi ovsem nanutit Skodu, ze nie?

Dakujem!

ono je velky rozdiel v tunajsich diskuteroch, ktori jazdia na sluzobnych Skodovkach a realitou. Inac si neviem vysvetlit klesajuci predaj Skody na Slovensku. Zo 48% (1998) az po 16% (2008)
Avatar - radhro
13. 11. 2009 13:11
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
jaký máte prodej na Slovensku je mi docela fuk , píšu jen své a pouze své zkušenosti s vozy Škoda. Netvrdím , že bych radši neseděl v Astonu , ale jak se zde už párkrát objevilo "jen do výše svého konta chlapče ;-) "
13. 11. 2009 13:15
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Za ceny Skodovek, podivame-li se nejakej ten rok zpatky, si mohl mit i lepsi auta. Pokud bys teda mel zajem hledat a nepatris do kategorie extremne vernych zakazniku. Skodovka u nas rozhodne nebyla levny auto ;-)
13. 11. 2009 13:55
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
to je pravda, ale Aston byl i v té době ještě o kapánek dražší, i když čo bolo bolo, terazky je krize... >:-[]
13. 11. 2009 13:13
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Hele kdyz ti tady lidi takhle vypisujou, tak jim ty zaznamy ze servisu klidne nasol :-! Normalne upload nekam na free hosting a linky sem ;-)
13. 11. 2009 13:59
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
takových protokolů najdeš spousta pro všechny značky.

Nejlepší zdroj reálných informací jsou klubové weby, tam si najdeš nejčastější závady, na co si dát pozor, jak to řešit, kde to řešit.

možná teda pro Jaguar ne, jak skrachovali tak určitě raději skartovali archiv >:-[]
Avatar - iudex
13. 11. 2009 12:38
Re: Nízor bývalého majitele Lancera
Ocenujem kazdý otvorený názor majitela, nielen ospevovanie v stýle, ved ked som si to uz kúpil... Thumbs up. :yes:
13. 11. 2009 10:01
Nostalgie v pohybu
No tedy já jsem za sebe tu divnou směsici současného a staromilského designu přijal a Mitsu pod tlakem doby směřuje k realistickým cenám. Co se mi nedaří skousnout, je nadměrná délka (skoro 4,60) kontra podprůměrný kufr (288 s podlahovým deklem nahoře!). A podivné motory - i bez sportovních ambicí mlsně šilhám směrem třeba k Toyotě, Hyundaii nebo VW a spol. Je tu nějaký vlastník, který by sem dal svoje postřehy a zkušenosti?
Rozbalit vlákno
2
13. 11. 2009 12:30
Re: Nostalgie v pohybu
Neumis cist? Nad tebou je clanek jak prase ;-)
13. 11. 2009 15:48
Re: Nostalgie v pohybu
Klid, číst umím od 5 let ;-) Příspěvek jsem dával hned ráno, uložil se koukám o nějakou tu hodinu později. S příspěvkem od MUFNA jsem spokojen, odpovídá po mnoha stránkách mým obhlídkám a (bohužel) potvrzuje moje podezření, že ty motory opravdu stojí za bačkoru.
13. 11. 2009 11:10
Názor na Lancera
4 Mysiak: Prosimtě já jsem pouze napsal moje dojmy u nového Lancera (psal jsem reálné zkušenosti a i jsem se ztotožńoval s názory druhých co to auto měli) a srovnávám je s dojmy teď u nové octávky a třeba i s hondou civic, kterou má moje známá (byť je to 2.2 diesel, ale vše kromě motoru posoudit můžu, je to cca stejna cenová kategorie jako Lancer). A na rovinu je jak Octavka, tak Honda mě příjdou ve všech ohledech jako lepší kauf, nehledě na určitě i jiný auta s týhle cenový kategorie, který na tom budou taky líp (bohužel s jinýma zkušenost nemám). Tak se hoď do klidu a respektuj názor někoho jinýho. To, že haníš škodovky a asi máš i důvody pro mě není objektivní konfrontace, protože znám spoustu lidí, kterým škodovky slouží bez problému a já s ní třeba budu plně spokojenej taky a bude mi sloužit na pohodu (třeba taky ne, pak budu samozřejmě koupě litovat)). Koupě auta je vždycky loterie, kdyš má člověk smůlu, tak narazí na kus ,kterej je neustále posranej a nepomůže si. Každá automobilka je na tom v dnešní době nějak tak skoro podobně, ty rozdíly už nejsou tak markantní jako před třeba 15 ti či 10ti lety. Zdar
Rozbalit vlákno
9
13. 11. 2009 12:26
Re: Názor na Lancera
škoda námahy, je to miestny pako ;-)
13. 11. 2009 12:28
Re: Názor na Lancera
Pako neni, jen je trochu extremni ;-)
Avatar - iudex
13. 11. 2009 12:36
Re: Názor na Lancera
Tak kompromis: je to extrémny pako. ;-)
13. 11. 2009 14:04
Re: Názor na Lancera
keď to berieme logicky, nevytvoril si kompromis, ale práve zosilnil povodny adjektívum

keď to berieme odborne :yes: :yes: :yes: >:-[]
Avatar - iudex
13. 11. 2009 14:24
Re: Názor na Lancera
Na ja nie som klasický filológ a niektoré cudzie termity mi trochu unikajú, preto ten lapsus linguae. >:-[]
13. 11. 2009 14:53
Re: Názor na Lancera
tak to pardón, nechcel som posobiť ako nejaký suterén, ale všimol som si tvojich častých latinských vsuviek, tak som sa neoprávnene domnieval, že si ten, oné, inteligent, nie si ten dottore čo ho furt spomínajú? >:-[]
Avatar - iudex
13. 11. 2009 16:49
Re: Názor na Lancera
Ja som jednoduchý chlapec z dediny, okná do dvora, najlepsie sa cítim v teplákoch... ;-)
13. 11. 2009 16:00
Re: Názor na Lancera
Díky za názor majitele, to jsem potřeboval :yes: Škoda, že se pak debata zvrtla úplně OT. Uvažoval jsem kdysi o sedanu, ale přesně ty chudé materiály a lajdácký dojem mě odradily. Teď navíc tenhle liftback cestou ještě ztratil kufr. Chtěl jsem si ověřit, jestli nejsem moc předem zaujatý. Zdar :-)
neregistrovaný "myky"
13. 11. 2009 22:27
Motor 1,5 80 kW - skusenosti
Jazdím na sedane 1,5 MIVEC v základnej výbave Inform od mája 2008. Článok je o rozšírení ponuky motorov Sportbacku aj o tento motor, tak k nemu niečo napíšem.
- veľmi príjemne som prekvapený spotrebou, ktorú naozaj nie je problém dostať na úroveň 6,4 l/100 km, ako píšu v techničáku. Pri 130ke motor točí 3750 otáčok, okolo 4000 ma najvyšší krútiaci moment, ale už aj dosť hučí. Odhlučnenie by mohlo byt fakt lepšie. Subjektívne hlučnosť od tohto bodu klesá s rastúcou rýchlosťou, pritom spotreba nijako dramaticky nerastie, je okolo 7 litrov, čo je na cestu po diaľnici slušný výkon. Pri plnej nádrži je dojazd okolo 850 km pri spotrebe okolo 6,7 litra. Praktická ilustrácia: cesta z Bruselu po diaľniciach cez Nemecko a Rakúsko do SR – Brusel plná nádrž – tankovanie v Nemecku po 835 km (Bayerishe Wald) svieti žlté „hladové oko“ J
- Zapnutie klimatizácie je dosť na úbytku výkonu motora, predtým som klimatizáciu v aute nemal, takže je to pre mňa nová skúsenosť.
- Motor je podľa mňa dostatočné živý, viacerým sa zdal dokonca živší ako 1,8. Sprevodovanie je tak akurát, niekedy by sa ta 6ka hodila.
Ak máte možnosť, skúste si 1,5-ku, šetrí sa na benzíne i na nadobúdacej cene.
Auto ma najazdený 25 tisíc km bez akejkoľvek poruchy (klop, klop na čelo). K exteriéru ani interiéru sa vyjadrovať nebudem, je to vec osobného vkusu. K materiálom v interiéri ani ku spracovaniu nemám väčšie výhrady, ale uvádzam, že predtým som jazdil na Škode Favorit a Fabii I...
Vlani ešte nebol Sportback k dispozícii, ale vzhľadom na konštantnú prítomnosť detských sedačiek v aute som sa rozhodol, že výhody sklápacích sedadiel asi aj tak veľmi využívať nebudem, preto som zvolil sedan.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "misiak"
14. 11. 2009 09:27
Re: Motor 1,5 80 kW - skusenosti
gratulujem! Prajem hodne, hodne stastnych a bezporuchovych kilometrov :yes: