Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Silniční zákon: Poslanci mění senátní novelu

Stanislav Huml společně s dalšími poslanci navrhuje zásadní změny senátního návrhu novelizace zákona o silničním provozu.
Zpět na článek
15. 12. 2010 14:56
neregistrovaný "Hooonza"
15. 12. 2010 12:05
15. 12. 2010 15:33
15. 12. 2010 15:42
15. 12. 2010 16:56
15. 12. 2010 21:46
15. 12. 2010 17:28
15. 12. 2010 22:38
15. 12. 2010 11:14
To zase bude v álejích.....
však to znáte, jak je to dál ne? Takže nám laskavě nevezmou body za "alkohol" do 0,3 promile - a bude to jenom pokutička - občan tak bude vlastně rád, že jen zaplatí a nikdo mu nesebere body... Takže ono nám nejde o skutkovou podstatu, ale o prachy..... Stejné je to s tím měřením rychlosti - měštští buzerboys, kteří místo, aby působili preventivně, tak plnili obecní a soukromou kasu(to jsou ty firmy, co laskavě poskytují radary obcím), jsou už v napjatém očekávání, aby mohli zase vyrazit na "piráty silnic", kteří si to u cedule či na čtyřproudovce pofrčí o pět kiláků v hodině víc....To mi silně připomíná scénku, kdy jsem na úseku mimo obec - v místě stavby - o víkendu, kdy tam nikdo nestavěl - svištěl 76km v hodině po dvoukilometrové rovince, místo abych dodržoval 70km rychlost dannou značkou. V lese u silnice pod maskovací plachtou se krčil Pécháček s radarem a už si nás o kus dále pár, poslušně seřazeni na parkovišti, čekalo na body a pokutu. No a když zrovna plnil pan Pécháček tu preventivně dopravní funkci u mne a kasíroval mne o peníze, tak po silnici, přes dvojitou plnou čáru, svištěl černý bavorák v protisměru přes pár kamionů a zcela evidentě přes 120km v hodině... Tak jsem se policisty dotázal, zda by nebylo vhodné za tímto přestupcem, který zcela evidentně soutěžil o ztrátu papírů, vyrazit a stíhat ho. Ono přeci jen přes horizont a dvojitou plnou - žádná sranda....
Dostalo se mi odpovědi, že na tohoto řidiče jistě také jednou dojde a řešili jsme dál mých 6km v přímém směru......
Takže asi tak...............
Rozbalit vlákno
5
15. 12. 2010 14:34
Re: To zase bude v álejích.....
Jed priste podle prepisu a odchytove misto projed s usmevem ;-)
neregistrovaný "Hooonza"
15. 12. 2010 14:56
Re: To zase bude v álejích.....
No a proč jsi svištěl 76 kmh, když tam bylo povoleno pouze 70?
Avatar - ManInBlack
15. 12. 2010 15:30
Re: To zase bude v álejích.....
Nechápu, proč by měla bejt 70 na takový rovince platná o víkendu, když se tam stejně, podle ozawasanových (hergot, to je nick) slov, nestaví. To by vyřešila jednoduchá dodatková tabulka. Jenomže je to past na běžné, "chudé" řidiče, kteří jedou o 5-6 víc. Já se přiznávám, že na rovince, kterou dobře znám, na který je krásný povrch, tak jezdím 110-120, když to dopravní situace dovolí (čti nikdo přede mnou není nebo je daleko). Je to porušení zákona, ale nikoho tím neohrožuju, prakticky ani sebe. Kdyby tam dali 70, tak mi seberou snad i očkovací průkaz. Tohle je akorát zbytečná buzerace. Kupte si auto z německé trojky a máte vystaráno.
15. 12. 2010 15:40
Re: To zase bude v álejích.....
no to je jednoduché jako facka - když máš rovinku dlouhou jako runway přes kterou vidíš, zda tam něco jede nebo ne, včetně těch napojovacích míst ze stavby, kde nikdo o víkendu nehne ani míchačkou - tak zkrátka fakt jako šnek nejedu - i když uznávám, že šesk kiláků mimo obec na rovince přes sedmdesátku je na popravu.....
15. 12. 2010 16:52
Re: To zase bude v álejích.....
vzal bych ti řidičák, občanku, pas i rodný list. 50 let natvrdo, samotka, jednou týdně mučení. :-!

je zajímavé, že téměř všechny dopravně-bezpečnostní akce probíhají na rovných úsecích, často i širokých jak 4 pruhy, kde je viditelnost pár kilometrů...
A přitom by stačilo vyjet na D1 a za hodinu odchytí X lepičů kufrových, kteří na rozdíl od překročení rychlosti o 6km/h nebezpeční skutečně jsou....
15. 12. 2010 12:05
..
No jo Huml zas perlí.. zavés povinné zimní gumy od listopadu do března,když v březnu bude 15C to je unikát!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - ManInBlack
15. 12. 2010 15:33
Re: ..
Kdybych měl mluvit upřímně o Humlovi, admin mi dá ban. Ukázal se jako dokonalý mocichtivý pablb. Zakázat, přikázat, utáhnout šroub. V žádném případě nedávat lidem více práv a svobody!

Co třeba bodový systém který už kolik let nefunguje? Proč ten nezruší? Drtivá většina řidičů, kteří jsou vybodovaní, tak to mají za 4x špatně zaparkovaný auto a podobný blbosti.

Co musím udělat, abych mohl emigrovat do Švýcarska?
Avatar - Emel
15. 12. 2010 15:42
Re: ..
To Švýcarsko si moc nemaluj... za těch tvých 120 na rovince bys tam mohl dostat tak zákaz řízení na půl roku a pokutu v hodnotě měsíčního platu.

Bodový systém není zase tak špatná myšlenka... dopadá nejvíc na profi řidiče, ale to se asi nedá nic dělat. Problém je, že Policii na silnicích není vidět, takže většina přišla na to, že si může celkem beztrestně dělat co chce..
15. 12. 2010 16:56
Re: ..
hlavně ti údajní piráti, které měl bodový systém dostat z oběhu, mají zabavení papíru celkem u p...e

sebelepší zákon nezajistí, aby lidi jezdili slušně. Je to o výchově, tradicích, vyspělosti společnosti. Takže místo vymýšlení nových a nových represí, které zjevně jen plní státní rozpočet, by mohli vymyslet i něco motivujícího.
Avatar - prettorian
15. 12. 2010 21:46
Re: ..
za spatne parkovani body nejsou
Avatar - Merkur
15. 12. 2010 17:28
Humlování
Huml je zdegenerovanej komunismem,kdy bič a represe byli koření na všechno a z toho tenhle pseudo odborník na dopravu vychází.Ani bych se nedivil,kdyby měl doma vystavenou bustu Stalina 8-s :no:
Rozbalit vlákno
0
15. 12. 2010 18:59
Holandský happyend
Tak jestli je pravda - a věřím tomu, že je - to, co tvrdí kluk,který tam žije - tak je to jasné jako facka.....
Skutečně to tam prý takto funguje - třešnička na dortu - kdo má prachy může jezdit jako prase a jen si zacáluje. A zase jede jako prase - a zase zacáluje, a zase jede jako prase - a zase zacáluje - a je happy jak hrošík v Kindervajcu.....
Takže tento systém je skutečně jen "inkasní" a ti, kteří jsou finančně "ve vatě", tak můžou jezdit, jak prasata a jsou v klídku - fakt super návrh pane Humle - takový rovný - a skutečně věřím, že to donutí prasata se nad sebou zamyslet......
Rozbalit vlákno
4
15. 12. 2010 20:24
Re: Holandský happyend
Stryc co zije v polsku byl na rybach, zajel pro pivo do mistniho hostince a zpet. Dostal 2 roky zakaz rizeni a pokutu 10 000Kc. Tomu se rika postih...
15. 12. 2010 20:41
Re: Holandský happyend
co provedl?
15. 12. 2010 21:57
Re: Holandský happyend
Potkal polaka.
15. 12. 2010 22:22
Re: Holandský happyend
Nafoukal az prilis mnoho ...
15. 12. 2010 22:38
Dopravní expert
Docela by mě zajímalo, jak se člověk stane "dopravním expertem". To se někde vyučuje, nebo je na to speciální katedra na vysoké škole?
Nebo jak se k tomuhle jobu Mr.Huml dostal? Přemýšlím, že bych na to dal kluka, je to očividně nádherné zaměstnání! >:-[]

Tak pan Huml nás opět poctil a přizval nás k okamžiku, kdy znovu otěhotněl skvělými myšlenkami.
Drtivá většina jeho výplodů je snůška pitomostí a ani teď nezklamal...zakázat, přikázat, nepovolit - a to vše, občane, pro tvé dobro! Jen pan Huml ví, co je správné, a pokud si toho někdo neváží, nevidí si na špičku nosu! Hlavně žádnou svobodu a vlastní uvažování - to, občane, není nic pro tebe, já jsem přeci "dopravní expert"!
Tolik k panu H(V)umlovi.

Další návrhy jsou taky perly.
Ale než mi někdo začne vkládat do úst něco, co jsem neřekl, tak pro pořádek: v žádným případě neuznávám ožralý řidiče za volantem.

Ale už nyní existuje interní předpis PČR, který jasně stanoví NEŘEŠIT hladinu alkoholu u řidiče do 0,24.
Jejich velice nepřesný přístroj Draeger není schopen tuto hodnotu odlišit od fyziologické hladiny alkoholu v lidském dechu.
A hle - máme tu najednou řešení! Máš do 0,3? Neboj, řidiči, my to nikde neřekneme, jen zaplatíš pokutu (a ne malou), a můžeš fičet dál. Žes nic nepil? Nevadí! Tu pokutu zaplatíš!

Chce se mi zvracet...proč u nás většina věcí nemůže fungovat normálně?

Proč je Novej Zéland tak daleko, kruci... :-(
Rozbalit vlákno
0