Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Saleen se nedrží zkrátka. Nový Mustang naladil na 800 koní a nechce za něj moc

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Za pořádné stádo koní a jedinečný styling si americký úpravce nežádá ani kdovíjak přehnané peníze.

K oslavám 60. výročí Fordu Mustang se nyní přidává taky známý americký úpravce Saleen. Společnost pokračuje na trajektorii zvyšování výkonu nejnovější sedmé generace Mustangu (S650), aby v rámci oslav představila očekávanou vrcholnou verzi. Novinka s označením 302 Black Label tak doplňuje slabší varianty Yellow Label (745 k/548 kW) a White Label (510 k/375 kW).

Video se připravuje ...

Původní pětilitrový V8 Coyote osadil úpravce kompresorem z vlastní dílny, čímž pozvedl výkon na rovných 800 koní (588 kW) a točivý moment k hodnotě 660 Nm. Součástí rozsáhlého balíku úprav je i nový mezichladič, přepracované vstřikování, sání nebo výfukový systém s centrálními koncovkami. Standardem je šestistupňová manuální převodovka a samosvorný diferenciál, přičemž desetistupňový automat zůstává volitelnou možností.

Lepší chlazení přeplňovaného motoru a optimalizovanou aerodynamiku zajišťuje vcelku decentní bodykit s novou, méně agresivní maskou chladiče, karbonovým splitterem, upravenou kapotou s výdechy a taky pevným křídlem a difuzorem na zádi. K porci výkonu navíc je samozřejmostí i upravený podvozek Racecraft, od Saleenu posílená brzdová soustava a lehká 20palcová hliníková kola.

V interiéru se Saleen pustil do vlastního čalounění volantu a sportovních sedaček, v případě manuální převodovky nasadil zkrácenou řadičku, ale obecně ponechal Mustangu jeho veškerou komfortní výbavu. Mezi příplatky výchozího modelu tak najdete i prémiový audiosystém Bang & Olufsen.

Variantu 302 Black Label si nakonec Saleen nadělil i k oslavě vlastního 40. výročí existence. Cenovka startuje od 108.990 dolarů, tedy v přepočtu asi 2,5 milionu korun. Novinka bude nabízena i ve formě kabrioletu.

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Doporučujeme

6. 5. 2024 07:31
Pěkný
Je to určitě krasavec a za poměrně přijatelné peníze :yes: :yes: