Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Ford Mondeo s novými motory EcoBoost

Volkswagen má motor 1,4 TSI, Opel prodává verze 1,6 Turbo, ale Ford zatím zůstává u svých osvědčených atmosférických motorů s klasickými objemy 1,6 l, 1,8 l a 2,0 l. To se v roce 2010 změní.
Zpět na článek
8. 11. 2009 18:14
neregistrovaný "Novakj24"
8. 11. 2009 22:17
neregistrovaný "yaroukh"
8. 11. 2009 20:07
neregistrovaný "Novakj24"
8. 11. 2009 22:44
neregistrovaný "yaroukh"
10. 11. 2009 06:49
neregistrovaný "Novakj24"
9. 11. 2009 22:18
neregistrovaný "adalbert"
10. 11. 2009 06:33
neregistrovaný "Novakj24"
8. 11. 2009 14:25
Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu stře
"Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu středové konzole zatím není známo." Doufejme ze ne, nebylo by ferove vzit Passatu nebo Insignii jedinou vec, ve ktere je lepsi, lepsi ve vrzani te konzole, az to Adama budi v hrobe, jestli teda davno nevyskocil, aby stihl spolecne manifestovat se zamestnanci. >:D >:D ;-)
Rozbalit vlákno
12
neregistrovaný "Novakj24"
8. 11. 2009 18:14
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
Ted jsem nepochopil, jestli to vrze u Passatu nebo u Mondea, zda je to u Mondea jedina konstrukcne spatne udelana vec nebo jako jedina dobre udelana, ta stredova konzole
8. 11. 2009 19:17
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
Pujc si nekde "zajetou" Insignii od Adama, nebo stary volkswagenovsky supermainstream, tedy Passata 2005- a pochopis hned. Mondeo maximalne provokuje "hodne hlinikem" nebo "barevnym drevem", ale zase nevrze jako stara kralikarna po par km. >:D
8. 11. 2009 20:06
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
No jo, jenže případný vrzání se dá řešit se servisem, ale s designově nepovedenou palubovkou už neuděláš nic ;-) (Mondeo se mi líbí, ale jinak palubku pokládám za nejhorší v mainstreamové střední třídě - můj názor) .
Ale je jasný, že tě případný problémy jiných automobilek těší, to každého fanatika :-)
neregistrovaný "yaroukh"
8. 11. 2009 22:17
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
Jsem Ford-fan a přijde mi, že zatím Ford v interiérech opravdu pokulhává. O tom dřevě nemá ani smysl mluvit, ale ony i ty plasty v Galaxy a S-Maxu jsou fakt divný. (Evokuje to ve mně vzpomínky na tu hroznou módu "stříbrnejch" hifi-věží.) To černý jsem bohužel nepotkal.
Amíci by Fordu v Evropě mohli půjčit někoho přes interiéry (u Flexu i Taurusu se fakt vytáhli), a Evropa Amíkům někoho na design do Lincolnů (kdo spáchal zadní lampy na MKZ, by měl bejt politej kolomazí a vyválenej v peří)...
8. 11. 2009 22:31
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
Nejvíce z Fordů mi vadí asi v tom Mondeu. Ostatní taky nejsou kdovíjaký, ale ten z Mondea bych asi nepřekousnul i když třeba to auto má dalších x předností. Ale samozřejmě je to subjektivní. Může sem přijít spousta dalších lidí, kteří jsou z něho nadšení. Ale krom toho mám Ford rád a nic proti němu nemám. Na každým autě se najdě něco.
neregistrovaný "ke"
9. 11. 2009 07:17
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
S palubni deskou souhlas, v titaniu S ji mam sice v cerne s nejakou imitaci karbonu, ale prijde mi to jako nejaky narychlo slatany mix fordovskych ovladacu a prvku. Neco kulate hned vedle ctverec....... Fuj. Odraz vydechu topeni v zrcatkach, prednim skle. Kazdodenni realita.
Convers+ totalne nevyuzita "obrazovka", to kdyz vam sviti celou dobu kdyz se v menu nepohybujete, symbol vysilace radia a obrazek pudorysu auta s rozsvicenymi svetli.... Audio slabota, kdo trochu slysi jiz tam ma jine, alespon standartni repro.
Tak snad na tom FL trochu maknou, kazde auto ma neco, ale tohle je myslim zbytecne, relativni malickosti, ktere kazi dobry dojem z podvozku a 2,2 Tdci.....
neregistrovaný "Novakj24"
8. 11. 2009 20:07
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
O Insignii jsem to slysel, ale jel jsem v nekolika poslednich passatech (a ne novych) a v pohode. Jen jsem se lekl, ze bude prave to Mondeo vrzat :-)
Jinak ta konzole u Mondea ja v pohode, u Trendu je to sice lakovany plast, ale od Titania je to uz nerez a to je v poho. Spis to audio - radio Sony nic moc, zejmna displej pro zobrazeni MP3 tagu je maly, zvukove take nic moc (zvukove je dobre napr. nove Subaru legacy) a priplatek za dotykovou navigaci je sileny.
Jo a ty odkladaci prihratky (pred spolujezdcem a vlevo pod volantem) se u Mondea take nepovedly.
Avatar - Atlis
8. 11. 2009 21:50
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
na palubku sa vykaslat, s nou sa da zit, ale som zvedavy, ci vyriesia aerodynamicky hluk v tom aute konecne... jazda pri vyssich rychlostiach je neznesitelna v tejto aj minulej generacii...
8. 11. 2009 22:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "yaroukh"
8. 11. 2009 22:44
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
Jsi strašně zlej člověk, ale tohle bylo * dobrý! >:D >:D Částečně asi proto, že jsem si to "přivázanej na zahrádce" nejdřív představil prostě jako dvorek u baráku. >:D

Atlisi, nic ve zlým! :-)
Avatar - Atlis
9. 11. 2009 10:00
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
cosworth, budes sa divit ale v oboch generaciach Mondea som par tisic km najazdil :-) a tak isto som najazdil par tisic aj vo svojom Avensise, ktory je neporovnatelne tichsi. Dokonca sluzobny Passat je tichsi ako Mondeo. Znesitelna je Honda Accord.
neregistrovaný "Novakj24"
10. 11. 2009 06:49
Re: Jestli se bude něco měnit na často kritizovaném designu
No také je nutné si uvědomit, že Mondeo oproti Passatu i Avensis koupíš neporovnatelně levněji a neporovnatelně později ti ho ukradnou :-)

K té ceně - na Avensis mi nabídli zdarma metalízu, u VW 10% na skladovky z roku 2008 (letos brzo na jaře) a u Forda jsem zachrápnul 35% slevu na jaře, nicméně dostal 32% slevu teď na podzim. Tím se dostávám na cenu srovnatelně vzbaveného focuse se stejnou motorizací v akci. To pak člověk překousne pár nedostatků, když se podívá, co za své peníze dostane.
9. 11. 2009 09:44
...a kdy to uvedou na trh?
me zajima kdy to bude na trhu..jestli az v pristim lete...tak je zbytecne tady porad dokola s tim otravovat... porad stejna fotka ...
jinak interier mondea se me libi...tedy tvarove...co do materialu...tak titanium X vypada dobre....jen pravda, kdyz delaji totalne novy model, tak proc pouzivaji stejne tlacitka jako v predesle generaci...ne ze by to byl nejaky echt prohresek...ale mohli si to odpustit. A to stejne ten stribrny/lakovany plast co je na madle od dveri...proc neni stejny jako oblozeni palubky? chjo.. a jak uz se tady zminovalo..krasny velky displey, ale aby porad clovek prepinal mezi aktualni a prumernou spotrebou..proc nejde navolit vice udaju vedle sebe?...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "adalbert"
9. 11. 2009 22:18
Čekal bych, že brzy
Právě jsem si pořídil služební S-Max 2,2 TDCi, takže při mé smůle nový, výkonnější diesel vyleze brzo ...
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Novakj24"
10. 11. 2009 06:33
Re: Čekal bych, že brzy
No minimálně přijde nový 2.0 TDCI, výkon 160 namísto 140 koní, spotřeba 5,5-5,6 namísto 5,9 a Euro 5 namísto Euro 4. Něco podobného lze očekávat i u ostatních motorizací (přechod na Euro 5). Stejně tak lze v příštím roce očekávat i facelift S-maxu.

Ale abych tě uklidnil, nový model se má podle vývojářů kupovat až po roce, co je ve výrobě, facelift po půl roce. Stejně tak nový motor by měl dostat od zákazníků půl roku. To jsou doby na vychytání konstrukčních nedostatků. I když u faceliftu to není tak podstatné jako u nového modelu, u toho faceliftu to dnes bývají problémy špatného naprogramování jednotek a to se řeší řádově do několika týdnů od uvedení na trh.