Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Renault Megane CC - Nové kupé-kabrio pro sezónu 2010 (nové foto)

I když jde o modelovou verzi, u které je ziskovost předem velmi obtížně odhadnutelná, dočkáme se i v aktuální generaci Renaultu Megane verze CC.
Zpět na článek
15. 10. 2009 08:02
15. 10. 2009 09:10
15. 10. 2009 17:10
15. 10. 2009 18:53
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 10. 2009 20:53
15. 10. 2009 23:05
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
16. 10. 2009 06:49
7. 11. 2009 12:44
neregistrovaný "misiak"
7. 11. 2009 22:02
8. 11. 2009 00:20
8. 11. 2009 00:23
8. 11. 2009 19:24
8. 11. 2009 12:33
neregistrovaný "dCi"
8. 11. 2009 15:04
9. 11. 2009 08:44
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 10:57
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 11:06
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 17:30
neregistrovaný "VaclavII"
15. 10. 2009 08:02
Ehm...
Ja len dúfam, že mu ponechajú skutočne prednú časť z 3-dverového hatchbacku, a nesprznia to podobne ako Fluence...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Plautus
15. 10. 2009 09:10
Re: Ehm...
tiež v to dúfam, lebo inak mu môžu nechať ten "pršiplášť" nastálo...
Avatar - Ricardo
15. 10. 2009 12:34
Kabrio ve spacáku
No vypadá to, že by mohl být hezčí než předchozí generace, hlavně ve smyslu souladu mohutnosti předku a zadku - v tom se Mégane CC opravdu nepovedl a byl snad nejošklivějším kupé-kabrioletem. A je škoda, že kabria této velikosti se už nedělají s klasickou střechou
Rozbalit vlákno
22
15. 10. 2009 13:00
Re: Kabrio ve spacáku
Ono těch vyvážených je hodně pomálu. Vyloženě pěkný je jen EOS a pak marně tápám kdo další by se mohl přidat.
Avatar - Ricardo
15. 10. 2009 13:12
Re: Kabrio ve spacáku
Svatá pravda! Velmi povedený je ale i 307 CC
Zato Mégane je mistr bez elegance >:D
15. 10. 2009 17:21
Re: Kabrio ve spacáku
307 CC nic pro mě, velká neforemná Ř měkký I a T s háčkem (mrsklo mi to tam hvezdicku >:-[] ) jako u ostatních.
Avatar - Ghostyx
7. 11. 2009 11:53
Re: Kabrio ve spacáku
No v soucasnosti je nejhezci jednoznacne Pazout 308 CC, vidam ho obcas v bile barve a jezdi v nem nejaka navonena fifinka, ale furt se za nim otocim... :yes: Fakt povedeny kousek myslim, ze EOS na nej po designove strance rozhodne nema! ;-)
Avatar - Katikakus
7. 11. 2009 21:34
Re: Kabrio ve spacáku
Vidim to podobne, 308 CC je velice povedena.
8. 11. 2009 00:15
Re: Kabrio ve spacáku
>:D :yes: ;-)
Avatar - Ronault.
7. 11. 2009 14:00
Re: Kabrio ve spacáku
Eos? 8-s Ten předek přendaný z Tourana plný chromu je hezčí než 307 CC? Ta velké zadky CC jsou prostě důsledkem složitého mechanismu střechy a že by ubíraly na eleganci se mi tedy nezdá
Avatar - white label
7. 11. 2009 15:14
Re: Kabrio ve spacáku
Tak EOS sice opravdu není designově zcela dokonalý, ovšem stále je to (svým způsobem) ve své třídě "CC" (i přes své "stáří") "jednooký mezi slepými"... Ten "složitý" mechanismus střechy musí mít pochopitelně taky, přesto naštěstí "netrpí" takovým "hrbem", jaký měl např. předchozí Mégane CC, ale zdaleka nejen on...
Předek logicky podobný s některými VW (nejvíc s Passatem) částečně je, ale to není případ původního Touranu...
[odkaz]
...jeho současný facelift už ano, ale ten se jen (naopak) přizpůsoboval, už délší dobu známým "tvářím", Passatu a EOSu...takže lze logicky velmi těžko říci, že jej má EOS "přendaný z Tourana"...
;-)
Avatar - T613
7. 11. 2009 18:15
Re: Kabrio ve spacáku
chce to méně uvozovek milá Kylie >:D
EOS samozřejmě nemá čumák z Tourana, neboť se nechal inspirovat leklým kaprem. Z CC jej hodnotím nejníže.
Avatar - Ronault.
7. 11. 2009 20:58
Re: Kabrio ve spacáku
Ty jsi hodil ale odkaz na předfaceliftovou verzi, myslel jsem tuhle:
[odkaz]
;-)

Asi jsem ujetý, ale mě se tá pořádná "zadnice" u Meganu a 307 líbí nějak více >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
7. 11. 2009 21:22
Re: Kabrio ve spacáku
Ano, asi jsi ujety >:-[]
Avatar - white label
7. 11. 2009 22:38
Re: Kabrio ve spacáku
Dyť jsem ti psal jasně, že tahle face verze byla až po EOSU, tak jak mohl přebrat předek z něčeho, co mělo (při jeho příchodu) úplně jiný předek?
Číst umíš ne..., nebo máš v sobě zase 5 piv... >:-[]
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 00:05
Re: Kabrio ve spacáku
A jo, no jo... tak tedy ten nepěkný předek z Eosu sedí více Touranu >:-[]

5 piv ne, ale sklenku Cinzana >:-[] >:D
8. 11. 2009 00:19
Re: Kabrio ve spacáku
Ano, a právě ta složitost střechy (u EOS jde snad o 50 částí) umoižnila Volkswagenu (jako jedinému v daném segmentu) udělat auto s vyváženým profilem.
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 00:22
Re: Kabrio ve spacáku
Bohužel zbytek k tomu nějak nedoladili :-|
Avatar - white label
8. 11. 2009 00:42
Re: Kabrio ve spacáku
To bych zase neřekl, v dobových srovnávačkách (nejen těch německých) neměl EOS s "třídní" konkurencí celkově žádné větší potíže a v plusech se pravidelně objevovala zmínka o relativně velmi (na CC) vyváženém designu a absenci toho "hrbu", běžného u konkurence... I kvalita jízdy byla hodnocena velmi nadprůměrně..., nebo víš o nějaké přímé dobové (třídní) konkurenci, která by byla celkově kvalitnější a měla větší šanci jej v přímém srovnání porazit?
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 02:06
Re: Kabrio ve spacáku
O kvalitě jízdy jsem ale nemluvil ;-) Nebyla dle testů přecejen francouzská, ale takové kabrio hnát někde v serpentýnách uměla jen paní četníková ze saint-tropez ;-) Navíc u kabria bych oželel houpavý podvozek, možná i kus drnčícího plastu, však jde o vítr ve vlasech (či plešce, dle libosti a možností >:-[] )
Avatar - white label
8. 11. 2009 10:19
Re: Kabrio ve spacáku
Já jen reagoval na to , že jej údajně (podle tebe) "nějak nedoladili", včetně designu... ;-)
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 12:27
Re: Kabrio ve spacáku
Jenže jsme tady od začátku řešili design ;-)
7. 11. 2009 16:41
Re: Kabrio ve spacáku
Souhlas - kam se podel hadr misto skladaciho kovu ??

Za to patri velky dik Audi, ktere jedine mam dojem dusledne cti hadrovou strechu
Avatar - white label
7. 11. 2009 17:26
Re: Kabrio ve spacáku
Ty chválíš Audi? :-O Komus prodal svůj nick? >:D
7. 11. 2009 18:37
Re: Kabrio ve spacáku
Za ten hard proste musim

Ten pocit nic neprebije - akorat musim rict, ze preferuju cudlik pod centralnim zamykanim pred klickou za prednima sedadlama ;-)
15. 10. 2009 17:10
Palec nahoru
Moc se těším, renaultovská kabria jsou vždy krásné zpestření provozu.

Jsem ale zvědav, jestli zachovají stávající meganovský předek nebo využijí ten z nového fluence, který by jistě vypadal lépe...
Rozbalit vlákno
12
Avatar - white label
7. 11. 2009 17:27
Re: Palec nahoru
To také netuším... ;-)
Avatar - Ronault.
7. 11. 2009 21:04
Re: Palec nahoru
Není jich moc, ale třeba tohle, které tuším hrálo i v Četnících ze Saint Tropez [odkaz]
8. 11. 2009 00:34
Re: Palec nahoru
Tak Caravelle samozrejme ano - da se tedy rict, ze Renaultovska kabria byla pred 50ti lety krasne zpestreni provozu.

I kdyz v pubescentnich snech se mi i ta gumova 19ka libila :-)
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 02:01
Re: Palec nahoru
Jo, kupodivu je kolik lidí ihned po revoluci u nás ta 19ka s pruhem od světla k světlu vzadu zaujala a snilo o ní :-)
Avatar - white label
8. 11. 2009 09:38
Re: Palec nahoru
Rone, tak tady se shodnem na 100%..., je/bylo to opravdu až neuvěřitelně "kupodivu"... ;-)

P.S. Nechceš zkusit basket, nebo volejbal, jako "náhravač" bys byl učitě dost dobrý...
...naopak třeba tenis bych zrovna tobě moc nedoporučoval... >:-[]
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 12:30
Re: Palec nahoru
R19 16V Cabrio už taková guma nebyla a byla plnohodnotným konkurentem Golfu 2/3 ;-) Spíš šlo o tu paralelu, kdy Renault měl po revoluci zde hodně velké jméno a jak ho dokázal během 20 let zkazit. 8-s

P.S.: Jediný sport, co provozuju a to občas je squash, právě se chystám rozdrtit Ricarda >:-[]
Avatar - white label
8. 11. 2009 18:16
Re: Palec nahoru
"Plnohodnotným konkurentem Golfu 2/3"?
Tak tomu snad ani sám nevěříš... ;-) >:-[]
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 18:38
Re: Palec nahoru
Golfu Cabrio zrejme. ;-) A prečo nie?
Avatar - white label
8. 11. 2009 18:51
Re: Palec nahoru
Golfu2 cabrio asi dost těžko... ;-)
Cabrio určitě nemyslel, tak bych Rona zase nepodceňoval...
Avatar - Ronault.
9. 11. 2009 18:52
Re: Palec nahoru
V čem byl ten Golf lepší? Kufr měl menší, byl méně prostorný, motory snad? 1,8 měla 65 kW tam i tam, bezpečnost stejná, pohodlí a jízdní vlastnosti poplatné místu vzniku, design obou velmi dobrý a nadčasový, oba nabízely shodnou výbavu... nejen tak pro legraci se R19 stal několik let po sobě nejprodávanějším dováženým autem v Německu.
8. 11. 2009 19:23
Re: Palec nahoru
No velky jmeno mel protoze sis v Tuzexu moh koupit Nevadu (este ted se mi tu nekde vali ty katalogy) nebo 19ku, ale podle tyhle logiky tu mel super jmeno i Chrysler se 160kou ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 10. 2009 18:53
CC
Ke zmiňovanému provedení přídě - předpokládám, že použijí stylové řešení, známé z verze Coupé. Spolu s jistě přitažlivým pozadím to vidím na nejkrásnější Kupé - kabrio na trhu.

Navrhnout takový automobil, aby byl elegantní a disponoval vyváženými proporcemi, není jednoduché. Designérům stojí v cestě střecha a její mechanismus. Ani opěvovaný Eos není v tomto ohledu bezchybný. Zdánlivě sice působí vyvážené, ale detailnější pohled prozradí prohřešky, například v podobě vysoké zádě, která kontrastuje se zbytkem karosérie. Dále je to příliš velký a čistý prostor nad zadními koly...

... avšak zbylý ponton je v pořádku.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ricardo
15. 10. 2009 20:53
Re: CC
Tak ti nevím, ale vysoká záď, která kontrastuje se seseknutým předkem je hlavně problém méganu...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
15. 10. 2009 23:05
Re: CC
To je pravda. Současný Megane tímto problémem trpí... ten je ale ještě ze staré školy cé - céček.
16. 10. 2009 06:49
Re: CC
Videli ste film Hviezdna brána? Určite áno...ako sa tým panákom skrývali ich zložité "nadstavby" hlavy? Čo tak odkúpiť od nich technológiu? Kabrio s miestom pre štyroch, veľkorysou strechou - a s veľkorysým kufrom, lebo strecha sa scvrkne na veľkosť povedzme golfového vaku... >:D
neregistrovaný "misiak"
7. 11. 2009 12:44
skvele
mimoriadne mu pristane tá hnedá farba :yes:
Auto je celkom vyvážené a má v sebe dostatok elegancie a štipku honosnosti.

Jediné čo sa mi nepáči sú tie "do očí bijúce" ledkové korálky vo svetlách. Pripadá ma to gýčovo 8-s
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Ada je zase tady
7. 11. 2009 21:33
Re: skvele
Cele tohle auto je kycovite rendlikovite. Hneda barva mu ale opravdu slusi. Hned vime, k cemu ho prirovnat >:-[]
Avatar - woody-alien
7. 11. 2009 22:02
Re: skvele
Ty myslíš k Outlanderu ? To se mi nějak nezdá.... ;-\ :-)
8. 11. 2009 00:20
Re: skvele
>:D >:D >:D Tak to je komora. Napřímo :yes: Normálně jsem spadl smíchy ze židle... >:D :yes:
Avatar - Ronault.
8. 11. 2009 00:23
Re: skvele
Tak to jsi na stejné inteligenční úrovni jako tady náš Áda :no:
8. 11. 2009 19:24
Re: skvele
Tak to ti staci skutecne malo ....
neregistrovaný "dCi"
8. 11. 2009 12:33
tak zase nic
Není to ono, stále to není ono. Jak se subjektivně trojková Laguna povedla (byť si to mnoho lidí nemyslí), tak z celé třetí řady Méganů mám pocit nedodělku, nepodarku. Chybí šarm, kouzlo, je to studené a lacině prvoplánové. Tahle cesta se mi nelíbí, protože jak je aktuální Mégane relativně nový, vyzařuje feeling nejstaršího auta segmentu, a to je hodně špatné ;-\
Rozbalit vlákno
31
8. 11. 2009 15:04
Re: tak zase nic
Velmi trefné :yes:
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 18:44
Re: tak zase nic
Podobný pocit mám naopak z nemeckej konkurencie. Konkrétne z Focusu a Golfu, ktorý to trocha zachránil tým rozsiahlejším faceliftom akože novej generácie.
Avatar - white label
8. 11. 2009 19:01
Re: tak zase nic
Právě, že Focus a Golf mají zřejmou tendenci vracet se (i po "vzoru" designové tendence prémie) postupně ke hranám, viz FoII a G6 (Polo ještě víc, podobně jako připravovaný G7) a Megane přijde (podle mě) s touhle zcela novou! skoro "poloparodií" na I. generaci Meganu, který je ovšem na nějakou retrovariaci příliš mladý a velmi necharismatický, zejména proti jeho 2. generaci...
8. 11. 2009 19:26
Re: tak zase nic
BTW ad Polo - jak je novy Golf nazivo povedeny a spravne se vraci i designem k vytecne lidovce, tak Polo je nazivo hooodne spatenka - treba v porovnani s predchozi verzi
Avatar - white label
8. 11. 2009 19:42
Re: tak zase nic
Já si zas o POLU myslím, že to je přesně naopak, a že to staré (po rozpačitém faceliftu) podobnou změnu velmi potřebovalo a "ukazuje" designový směr, kam půjde i G7...G6 je v tomhle spíš jakási racionální "přestupní stanice", mezi G5 a G7...
Nové POLO se líbí obecně mnohem více, než to předchozí, takže v tomto směru budeš nejspíš vyjímka potvrzující pravidlo... ;-)
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 20:18
Re: tak zase nic
Mne sa nové Polo zdá krajšie ako to minulej generácie. Aj tak si však myslím že Polo mk3 bolo najkrajšie.
Avatar - white label
8. 11. 2009 20:22
Re: tak zase nic
Možná proto, že na poměry VW bylo designově docela osobité a přesto také nadčasové...
Avatar - white label
8. 11. 2009 20:59
Re: tak zase nic
Ještě je třeba objektivně dodat, že POLO3 potřebovalo (pouze před faceliftem) k určité designové dokonalosti, dospělosti, ale i jisté dynamičnosti, příplatkový STYLING paket...
Avatar - woody-alien
8. 11. 2009 21:53
Re: tak zase nic
Tak to si nemyslím. Podle mě Polo dále rozvíjí to co Golf VI začal. Zcela správné, nikoli však brutální "zahranění" karosérie. A vzhledu to výrazně pomohlo.
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 19:35
Re: tak zase nic
Renault sa nedrží tradície generačne nadväzovať na jednotlivé modely. Myslím že to nie je zlá cesta. Golf a Focus mi prídu už také okukané, tuctové. Asi je to tým že ich jazdí po meste až priveľa. Megana si jednoducho skôr všimnem.
Avatar - white label
8. 11. 2009 19:51
Re: tak zase nic
Tento známý efekt je obecný, ale při objektivním hodnocení designu by se měl jeho efekt spíš potlačit...
Extrémně škaredé ženy si např. také všimneš určitě spíš, než naprosto průměrné, ale hezčí proto určitě není... ;-)
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 20:12
Re: tak zase nic
Tiež si však všimneš skôr tie pekné ako priemerné.

Ale s Golfom II cabrio si ma hore nachytal >:D
Avatar - white label
8. 11. 2009 20:19
Re: tak zase nic
Platí to obecně i oběma směry a nic moc objektivního to nevypovídá...
Ve Francii je tuctovka Megan, u nás Oktávka, v Německu Golf a v Itálii (momentálně v této třídě)... vlastně taky spíš Golf (než současné Bravo)... ;-) >:-[]
Avatar - pumpkin
8. 11. 2009 20:39
Re: tak zase nic
To je jasné. U nás však Megane nie je tuctovkou, takže mi nepríde tak nudný ako vyššie spomenutá nemecká konkurencia.
Avatar - white label
8. 11. 2009 20:47
Re: tak zase nic
Pak ovšem stejně tak u nás (v ČR) není tuctovka Golf, ale právě třeba ta Oktávka... ;-)
Avatar - woody-alien
8. 11. 2009 22:01
Re: tak zase nic
Tak to rozhodně. Meganů III ani Golfů VI tu ještě nejezdí tolik, abych si jich nevšímal. O OII před nebo po faceliftu už okem nezavadím.

A v případě Golfu obecně udržuje pozornost i celá řada více nebo méně vyvedených úprav. Je to nejspíš nejvíce "tuněné" auto v republice.
Avatar - white label
9. 11. 2009 00:46
Re: tak zase nic
A určitě zdaleka nejen v ČR...
9. 11. 2009 17:04
Re: tak zase nic
Tak alespoň oceň na Meganu jeho proporce. Takový poměr - šířka, výška a délka hned tak nikde nenajdeš.
Avatar - white label
9. 11. 2009 17:58
Re: tak zase nic
Ano, v proporcích problém nevidím, ale ty měl/má v pořádku i MégII...
"Sportovní" proporce nejlépe vynikonou na MeganuIII RS, jehož cena v Německu (26.650,-) vypadá dost lákavě..., naopak určité "naroubování" jeho tváře na Clio RS se příliš nepovedlo a je změnou k horšímu...
Avatar - white label
8. 11. 2009 18:49
Re: tak zase nic
Souhlasím a jen to potvrzuje to, co už jsem tu párkrát psal. Renault místo aby navázal na designově povedenou 2. generaci Méganu, tak raději vlastně nepřímo navázal na mnohem méně povedenou 1. generaci a tu jako by "nafoukl" do větší velikosti a hlavně do designově velmi neperspektivní a extrémní "kulatosti", kterou může směle a dokonce "vítězně konkurovat" i (služebně) mnohem starší současné konkurenci jako je Ma3, Bravo, Leon...
V době, kdy se celá prémie (která je i jakýsi předvoj meinstreamu) postupně jasně vrací "ke hranám" a Golf6 je designově především "hranatější" předchozí 5. generací a očekáváná 7. gen. v tomto trendu půjde ještě dál (viz POLO), jde nový Megana naopak "zpátky"...a táhne při tom sebou "dolů" i designově povedené Clio, kterému facelift s "ksichtem" Meg3 také rozhodně neproslěl...
neregistrovaný "VaclavII"
9. 11. 2009 08:44
Re: tak zase nic
Pane jo, ty jsi asi hodně mladý. Pokud by jsi už něco zažil, tak přijdeš na to, že snad každá automobilka má období, kdy bere "kulatost" a kdy "hranost". Renault jde cestou revoluce (každá generace jiná)- můžeme od tohoto státu, lidí, čekat něco jiného? Nikoliv, pokud známe jeho historii. No a co Němci? Jasná evoluce - můžeme od tohoto státu, lidí, čekat něco jiného? Nikoliv, pokud známe jeho historii. ČR? Odpověz si sám. Renault nikdy nešel s většinou, ona je otázka taky na co, že? Pokud by totiž šel, tak bych od roku 2004 nepoužíval pouze tlačítko k nastartování, ale klíč. Nebo již evoluce dospěla tam, kde začala revoluce v roce 2002?
9. 11. 2009 16:59
Re: tak zase nic
Jsou ještě na světě lidé, kteří si musejí při tankování sundávat víčko nádrže. Minulé století je někde ještě aktuální.
Avatar - white label
9. 11. 2009 18:07
Re: tak zase nic
Pogo, tvou oblibu "bezvíčkové" nádrže a bezklíčového odemykání sice nesdílím, ale chápu, že to pro někoho může být dost podstatné, ale mám ti tu "na oplátku" dětinsky vypisovat, co všechno se dá objednat zase do Golfu6, na rozdíl od Meganu3...? ;-)
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 10:57
Re: tak zase nic
To je pravda, dřív jsem taky "šrouboval" :yes:
Avatar - white label
9. 11. 2009 18:27
Re: tak zase nic
Jistě, já asi budu (proti tobě) hodně mladý, a ty zase (proti mě) hodně ....!
Díky za potřebné omlazení, ale jen "chudáci" se (nejen tady) ohánějí věkem...
Tady je podstatné co má kdo "v palici", ne v občance... :*)
To že jde Renault (designově) cestou revoluce, tak to si tu zase objevil Ameriku, stejně jako s tou fr. revolucí, to jsem fakt ani já nevěděl a v životě o tom neslyšel, tak díky dědo, až umřeš, budu na tvé "postřehy", a "technickou revoluci" (ve formě jednoho tlačítka navíc), s úctou vzpomínat...
;-) >:-[]
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 11:06
Re: tak zase nic
Já jsem neobjevil Ameriku, já jsem ti sdělil, že Amerika byla objevena - ty jsi zřejmě nepostřehl, protože by jsi nemohl napsat tuto větu: "Renault místo aby navázal na designově povedenou 2. generaci Méganu". Další, z mého pohledu, nesmysl "ve formě jednoho tlačítka navíc" - ano tlačítko je sice navíc, ale nahradilo klíče - stejně dnes startují další vozidla, např. BMW. Je to prostě povedená věc, kdy zmáčkneš (pokud diesel, tak malá prodleva) a startuješ. Čekal jsem spíše, že mi "vmeteš do tváře", že ne každá revoluce je přínosem - a s tím bych musel s tebou bezmezně souhlasit. :yes:
Avatar - white label
10. 11. 2009 13:06
Re: tak zase nic
To, že MeganIII (z mého pohledu) svým způsobem navázal spíš na MeI, než MeII rozhodně nepovažuju za úmysl Renaultu, zas tak jej nepodceňuju..., ale dle mě měla prostě trojka raději připomínat dvojku, než jedničku...
Navíc ani u Renaultu není úplná revoluce pravidlem. Např R19 se vyráběl dlouhých 8let a i jeho nástupce MeI se právě jím (designově/siluetou) zřetelně inspiroval...
Zdaleka ne každé auto vybavené startovacím tlačítkem, se běžně zcela obejde bez klíče. Pokud jsi chtěl upozornit na bezklíčový přístup k vozidlu, kde klasický klíč nahrazuje třeba karta, pak si měl mluvit o něm a nejen o startovacím tlačítku, které je pouze jeho nutnou součástí a mnohdy je skutečně především trendovým "tlačítkem navíc" ...
P.S. Že káždá revoluce není zdaleka přínosem snad už psát ani nemusím, Meg III je totiž (dle mě) jen jedním z mnoha důkazů... a VW GOLF vlastně taky, jen ještě podstatně pádnějším...
neregistrovaný "VaclavII"
10. 11. 2009 17:30
Re: tak zase nic
Co se týče siluety, tak nemohl Renault navázat na MeII - vždyť si přeci vzpomeň jaká masáž byla ohledně zadku Me, z toho logicky vyplyne, že nová generace siluetně může připomenout generaci první.

Jinak ve všem souhlas - poprvé (naposled?) :yes:

Edit: Jinak druhá generace se tuším vyráběla od 2003-2009.
Avatar - white label
10. 11. 2009 18:51
Re: tak zase nic
2002-2009 [odkaz]

Navázat mohl i bez "Avantaimkoleosovského" zadku...
Stačilo kdyby z toho "zadku" přebral kolmější ráz zadních dveří a k tomu ten hodně krátký zadní převis, tyto dvě věci totiž dělají z běžného hatchbacku ten opravdu kompaktní...se všemi plusy
Navíc se mohl vyhnout určitému prvnímu dojmu z něj, tedy až jakési "jednoprostorové bubliny"...

P.S. Cos překročil tu první stovku (příspěvků), začíná se to konečně pomalu lepšit... ;-)
9. 11. 2009 08:49
Re: tak zase nic
Souhlas. Nová Laguna (i když čistě osobně, to není můj šálek kávy) mi přijde, jako příjemné "oživení" třídy a nejlepší pocit mám z celkového designu auta, který rozbijí jakousi univerzální třídní mohutnost.
Naopak u Meganu (a nepíši to poprvé) mě mrzí "použítí" aktuálního "univerzálního" prvoplánovitě líbivého a "jednoduchého" designu ve stylu ocucaný bombón. Dle mne je velká škoda, že Renault nenavázal na Megane II a vlastě Vel Satis styl. Jako velmi příjemný jsem vnímal pocit vzdušnosti a lehkosti, kterým tento designový styl působil a to hlavně v konktrastu k tankoidní mohutnosti, kterou působí velká část interiérů.
Avatar - pumpkin
9. 11. 2009 16:41
Re: tak zase nic
Myslím že so štýlom Mégane II/Vel Satis by už v dnešnej dobe Renault nemal úspech, bohužiaľ.