Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Toyota Verso-S – Detailní představení

Toyota Verso-S představuje návrat japonské automobilky do třídy malých MPV.
Zpět na článek
29. 1. 2011 08:47
Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Tak musím říct, že po sterilním designu posledních Toyot je tohle Verso-S docela pěkný kus auta a jeho konkurence se musí mít na pozoru. Venga, IX20, Note a hlavně Roomster budou mí zdatého protivníka, musím Toyotu pochválit, pěkný mini MPV ;-) :yes:
Rozbalit vlákno
16
29. 1. 2011 09:33
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Trochu nepochopiteľná je ponuka jediného motora len v jednom vyhotovení (hoci je výborný). Konkurencia ponúka viac. Zišiel by sa ešte malý diesel. Ten z Aurisu pod kapotu nevlezie? No a nakoniec - neprehnať to s cenou. V tejto triede zákazníci neradi priplácajú.
29. 1. 2011 11:24
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Jen jeden motor je opravdu slabina tohoto vozu, jel jsem s ním v Aurisu a popravdě nic moc, na TSI dost ztrácí. Chtělo by to nějakou přeplňovanou verzi, která by zvedla "krouťák" ;-) Např 1.2TSI 63kW a 160 Nm ve Fábii jezdí parádně :yes: Diesel 1,4 D4D by byl fajn, vzhledem k určení auta 90k a 205 Nm bohatě stačí ;-)
29. 1. 2011 15:56
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Tak atmosféra je atmosféra, porovnávať ju s turbom nie je celkom kóšer. Mezi svojimi je ale tento motorček od Toyoty z tých lepších. Niečo oturbené by ako alternatíva určite prospelo. Ten diesel hádam časom príde.
29. 1. 2011 18:49
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
jj já vím, no ale je to fakt povedená věc a proč tam cpát 1.6L když může být třeba i ta 1.33L s kompresorem/turbem a auto by to dost pomohlo + výhodná sazba na povinné ručení ;-) spousta malých rodin by to hned zvážila, obvzlášť když to vypadá líp jak konkurence a Toyota má pořád zvuk. Bohužel ceny v Čechách jsou malinko vyšší :-(
29. 1. 2011 19:15
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
male turbo zatial nemaju, 1.6 maju. Z hladiska dlhodobej spolahlivosti je ta 1.6 predsa len konstrukcne jednoduchsia a aj pripadny servis bude o chlp lacnejsi. Rozdiel v poisteni nejaky extra zaujimavy nebude (predpokladam). Cena je otazna, snad to vozidlo nepochova v nasich koncinach
29. 1. 2011 19:22
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
jj já vím a máš pravdu jak s tím co mají, tak i s tou jednoduchostí konstrukce :yes: ohledně spolehlivosti těžko říct, já bych se toho turba nebál, průměrná rodina najede něco mezi 10-15tis ročně, tedy žádný extrém a když se tomu dá pravidelný servis, tak to bude v pohodě ;-)
29. 1. 2011 19:28
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
s tym najazdom suhlasim, ale zase ak by som kupoval nove auto, tak vzhladom k svojmu najazdu ho budem pouzivat 7-9 rokov. A faktom je, ze sucasne male benzinove turba su uz konstrukcne zlozite ako naftaky. Nebranim sa tomu, dobre sa s tym jazdi, ale este chvilu pockam kym tomu vychytaju muchy ;-)
29. 1. 2011 19:47
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
no já už bych se taky nebránil malému turbobenzínu, třeba 1,6 THP se mi zdá jako ideál a 1,2 a 1,4 TSI jsou taky fajn (jistě člověk nesmí moc dupat na plyn) >:D
29. 1. 2011 22:58
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
1,2 tsi je prilis nove, chce to nejaku dobu, aby sudruhovia vychytali muchy...inak suhlasim, jazda aj s malym turbom je prijemna
29. 1. 2011 14:20
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
presne ako pises, ale okrem nafty este jeden silnejsi benzin, napr. 1.6 . Potom uz ozaj len dufat, ze to neprepalia s cenou, inak z toho bude len par predanych kusov podobne ako u hondy jazz
29. 1. 2011 15:52
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Presne jak píšeš - skúšal som Jazz predchádzajúcej generácie a musím povedať, že ku zabila skutočne iba cena. Inak ideálne autíčko do mesta s priam neskutočným priestorom vzhľadom na vonkajšie rozmery. A navyše dietetik, spotreba až na neuverenie...
Avatar - Blue Sun
29. 1. 2011 17:11
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
V tomhle Toyotu nechápu. Status prémiové značky v Evropě nemá, ale ceny si drží stále vysoké. Prodeje naproti tomu jsou mizivé napříč třídami. Verso-S by se mi líbilo, vzhledem k tomu, že jsem totální minimalista. Jenže by asi bylo jen do chvíle, než přijde rodina a děti.
30. 1. 2011 16:58
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Závisí aj od nákladov. Neviem, ktoré modely vyrábajú v Japonsku a ktoré v Európe, určite ale Japonci majú s držaním cien na európskej výške dosť problém. Ich cenotvorba nezávisí len od dobrej vôle.
29. 1. 2011 15:24
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
Ceny v Nemecku od 14 950 do 21 500EUR ale to uz je D4D v plnej vybave :-!
29. 1. 2011 15:51
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
No tak u nás by museli začínať niekde na tých 11-12, aby to malo zmysel.
29. 1. 2011 19:16
Re: Konečně Toyota co vypadá k světu ...
presne, inak toyotu zvalcuje konkurencia...