Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Golf R: Čtyřikrát jinak, ale zatím jen na ukázku

VW se pochlubil v Ženevě čtyřmi novými verzemi ostrého Golfu R. Zatím o nich hovoří jako o studiích.
Zpět na článek
5. 3. 2011 13:44
5. 3. 2011 17:42
6. 3. 2011 03:50
5. 3. 2011 15:58
5. 3. 2011 16:27
5. 3. 2011 17:25
5. 3. 2011 20:12
Avatar - Pekelná Micinka
5. 3. 2011 11:36
Golfer
Tak co white label, už spoříš? :-)
Rozbalit vlákno
7
5. 3. 2011 12:24
Re: Golfer
Po představení Focuse 3. generace spoří na jeho RS verzi >:-[]

Jinak modrá Golfu R sekne nejvíc, ostatně jako většině rychlých HH nebo sedanů. Jen ty kola nic moc, ale to je to nejmenší...
Avatar - Krispos
5. 3. 2011 13:44
Re: Golfer
Proti FoFo III je Golf cuore sportivo kráska, mořská víla mezi utopenejma pneumatikama... kam se hrabe Fofo, to se nedá srovnávat...
Avatar - white label
5. 3. 2011 16:44
Re: Golfer
>:D
Na tu určitě nešetřím, o tu se spíš trochu "bojím"... :-O ;-)
Avatar - white label
5. 3. 2011 16:42
Re: Golfer
>:-[]
Na Golf VI R nespořím, ale pokud by přišel Golf v příští, sedmé generaci s technikou současné RS3 (ať už jako Golf R, nebo Golf RR) pak by to (pro mě) mohlo být téma velmi aktuální.
U současného Golfu R bych rozšíření výběru barev rozhodně uvítal, naživo je např. velmi povedený odstín té temně šedé metalízy "carbon steel grey" (doposud byla v nabídce, v rámci celého VW, výhradně pro Golf GTI/GTD), protože zatím byl výběr barev u GolfuR hodně omezený. S dosavadní nabídky by u mě přicházela v úvahu pouze výraznější modrá (přitom zrovna modrou moc nemusím), která eRko patřičně oživuje. Myslím, že to VW s tou nenápadností vrcholné verze Golfu malinko přehnal, pomineme-li nápadný detail výfuku a přední LEDky, je eRko odlišeno od běžných verzí Golfu méně, než současný Golf GTI. Je to sice pořád mnohem přijatelnější, než kdyby na eRko aplikovali tunerský look Focusu II RS, ale odlišit ho mohli o trochu! víc.
Minochodem Golf R je držitel česrstvé ceny časopisu TopGear, jako nej HH roku a i tam připomínali, že jeho většímu tržnímu úspěchu brání nejen jeho relativně vyšší cena, ale i vzpomínaná, až lehce "přehnaná" nenápadnost a velmi malé odlišení od běžných verzí Golfu.

Jinak se trochu divím zrovna tomu výstavně-propagačnímu spojení bílé barvy a pěti dveří.
Pětidveřový Golf (a hb obecně) vypadá jako hh (R/GTI) o značný kus měně sportovně, než "rodinější" pětidvířko, a ta vícedveřovost je nejnápadnější právě u hodně světlých laků, naopak u tmavých laků se tmavé spáry mezi karosářskými díly mnohem lépe opticky vytrácejí...
Avatar - Leg
5. 3. 2011 17:42
Re: Golfer
Tie škrupinové zadné sedačky v tmavomodrom kúsku :yes:

Obávam sa, že na GolfR s päťvalcom už nie je marketingový priestor - asi by sa nenašiel dostatočne veľký okruh kupcov, čo by to zaplatili :-(

Tá carbon steel sivá je fakt dosť nefotogenická, na fotkách Golfu moc nesedí, ale keď som ju videl prvýkrát naživo na GTI, hneď som zmenil názor. Rko som videl iba dvojdverové biele a nenápadné mi teda rozhodne nepripadalo. Je ale pravda, že biela farba dosť zvýraznila nasávacie otvory a iné detaily a v iných farbách by asi až tak výrazne nepôsobilo.

Tá propagácia päťdverákov má už dlhšiu tradíciu (v podstate aj na prezentačných fotkách aj na novinárskych prezentáciách sa šiesta generácia vrátane GTI/GTD/R prezentuje hlavne ako 5dv) a podľa mňa je spôsobená očakávaním oslabenia záujmu o 3dv. model spôsobený príchodom Scirroca. To je k dispozícii za podobnú cenu s o niečo menšou praktickosťou a výrazne nápadnejším dizajnom a teda dosť potenciálnych kupcov trojdveráku išlo/pôjde práve doňho. A je pravda, že 5dv verziu mohli spraviť nejakú tmavú a bielu mohli nechať 3dv...
Avatar - white label
5. 3. 2011 19:02
Re: Golfer
Teď na to prostor není určitě, a jeslti, tak rozhodně až u příští generace.

Máš pravdu, jednak chtějí nechat prostor pro sportovnější image rocca a pak taky nepřímo upozornit případné zájemce o hh, že mohou mít i praktičtější pětidveřovou karoserii, což třeba u Focusu RS nelze. Při první větší presentaci G6 GTI bylo jen jedno (ze čtyř) třídveřové
[odkaz]
(barevní složení: 2 červené, 1 bílé, 1 carbon stel grey)
Ale jinak v tištěném prospektu ke Golfu GTI stále "vládne" tradičnější" třídveř:
[odkaz]
6. 3. 2011 03:50
Re: Golfer
Pro toho kdo má vatu na tohle auto jistě nebude problém změna laku pomoci folie ;) A osobně bych to viděl jako největší šanci jak na sebe "upozornit" trochu vykouknout z davu. Jinak ty vícepaprskové kola jako kdyby někdo od VW otočil na stánku Alpina >:D
5. 3. 2011 11:57
I když nejsem fanda....
...Golfu a speciálně poslední verze, tak tohle můžu, moc pěkně vymazlené autíčko - barvy nádherné, pohon 4X4, kola luxusní, interér spičkový. 5dvéřová verze je mnohem vyváženější. Palec nahoru :yes:
Rozbalit vlákno
0
5. 3. 2011 15:58
bílá
Bílá barva mu sekne.I ty černobílé sedáky vypadají skvěle :yes:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - miromen
5. 3. 2011 16:27
Re: bílá
Tak tak bila je nej a to i na běžnem Golfu. Zajimavě vypada i ta šeda kterou bych rad viděl v realu. Naopak ač se mi modra barva všeobecně libi tak na te R verzy nic moc.
Avatar - white label
5. 3. 2011 17:03
Re: bílá
Pokud myslíš tu tmavě šedou (carbon steel grey), tak ta je v reálu prefektní, taková pěknější, hlubší, zajímavější a praktičtější "černá". Ale na fotkách obvykle nemá takovou jiskru (viz tahle galerie) jako v reálu, navíc má většinou při focení tendenci jít trochu do modré, což jí moc neprospívá..., třeba tady jen lehce:
[odkaz]
tady už víc:
[odkaz]
, ale v reálu tam žádný, ani sebemenší nádech do modra (naštěstí) není... a v reálu je spíš malinko tmavší s výraznějším ocelově stříbrným "metalizováním" ...
Avatar - miromen
5. 3. 2011 17:25
Re: bílá
Tak přesně mam na mysli Space Grey tedy tu světle šedou ktera tušim pochazi z nabidky specialnich laku. Tu tmavě šedou jsem už v realu viděl sice na běžnem Golfu ale abych pravdu řekl tak se mi moc nezamlouva. Jako barva neni špatna ale na Golfech mi vic sedi světlejši barvy na kterych jsou určite partie a detaily vyraznějši a to hlavně předni maska. Je ale možne že ostřejšim verzim GTI/GTD popř.R tmavě šeda sekne. To ale zatim nemužu posoudit protože jak už jsem psal viděl jsem ji pouze na běžnem Golfu.
Avatar - white label
5. 3. 2011 18:37
Re: bílá
Na běžné verze Golfu se právě ta "carbon steel grey" metalíza vůbec nenabízí (viz má rekace z 16:42), to sis zřejmě spletl buď se světlejší United grey metalízou
[odkaz]
, nebo o něco modřejší tmavě šedou perletí "Blue-Graphit"
[odkaz]
;-)
Avatar - miromen
5. 3. 2011 20:12
Re: bílá
Hm je to tak spletl jsem si to s United grey metalízou. Tak snad se mi někdy poštěsti spatřit Golfa v carbon steel grey a snad i Space Grey.
Avatar - white label
5. 3. 2011 20:20
Re: bílá
Tak až pojedeš kolem, dej vědět, jeden kousek ti můžu (v té barvě) ukázat naživo.... ;-)