Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Benzina testuje přejmenování na Orlen, zkouší se i pumpy Star

Budeme za pár let tankovat ne u Benziny, ale u Orlenu nebo u Staru?
Zpět na článek
8. 4. 2011 14:57
neregistrovaný "Hooonza"
8. 4. 2011 13:46
neregistrovaný "Dafe"
8. 4. 2011 16:20
8. 4. 2011 19:16
9. 4. 2011 11:21
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
8. 4. 2011 11:13
Nedobře děláte
IMHO hodně špatné rozhodnutí. Benzina si v novodobé historii vydobyla hodně slušné jméno. Orlen (o Star ani nemluvě) českému řidiči moc neříká, v případě Orlenu se mohou vybavovat spíš negativní obrazy spojené s ropným velkokoncernem. Navíc i barvy a grafika Benziny má šmrnc... K Benzině to táhne i spoustu konzervativních řidičů a máme pocit, že je tak nějak "naše" (i když to není pravda), vztah k pumpám Orlen nebo Star (strašný název, připomíná mi nějakou bulvární tiskovinu) se bude muset od počátku znovu budovat...
Rozbalit vlákno
12
8. 4. 2011 11:19
Re: Nedobře děláte
Český patent. Vše co má zvučné a zavedené jméno se mění na "lepší"

V poslední době mě dostala velmi inteligentní změna "Seznam, najdu tam co hledám" 8-s
Avatar - Arnie J
8. 4. 2011 11:48
Re: Nedobře děláte
To byla zřejmě reakce na lidový fórek

"Seznam, najdu tam co neznám. Google, najdu tam co hledám."

:-)
Avatar - King
8. 4. 2011 11:33
Re: Nedobře děláte
Orlen :no: 8-s
8. 4. 2011 11:46
Re: Nedobře děláte
Přesně tak, těžko, pokud mám na výběr navštívím poláky (orlen), kteří zde mají špatnou pověst i sami o sobě.
Avatar - Blue Sun
8. 4. 2011 12:28
Re: Nedobře děláte
Barevně se Orlen a Benzina prakticky neliší. U Velké Dobré stojí na R6 po jedné straně upravená a po druhé původní, není to poznat.
Jenže vysoké ceny tím nezlepší.
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
8. 4. 2011 12:36
Re: Nedobře děláte
Ta modrá, doplňující národní trikolóru tam chybí. Ne že bych byl bůhvíjaký vlastenec, ale inovovaný design pump benzina, kde slovanskou červeno-bílou decentně doplňuje ta naše modrá se mi hodně líbí...
Avatar - King
8. 4. 2011 13:39
Re: Nedobře děláte
Myslíš "ta naše" - slovenská? ;-)
neregistrovaný "Hooonza"
8. 4. 2011 14:57
Re: Nedobře děláte
Spíš má na mysli tu francouzskou.
Avatar - kaa
9. 4. 2011 17:24
Re: Nedobře děláte
[odkaz]
Avatar - kaa
9. 4. 2011 17:05
Re: Nedobře děláte
Stoprocentní souhlas!!!
8. 4. 2011 12:21
Chtějí nás odradit?
Většinou jezdím tankovat k Benzině. Jestli je ale fakt přejmenují na nějaké polské orly nebo hvězdičky, rozhodně se na ně vykašlu a budu jezdit jinam. Nevím vůbec, proč něco na tolik konzervativní Čechy zkoušejí. Kdyby to byla nějaká světoznámá značka jako Shell, tak to ještě skousnu. Naopak je pro našince lepší pocit, když tankují u známé společnosti s českým, téměř legendárním jménem. Navíc znám dost lidí, co si pod slovem Poláci tak nějak automaticky vybaví nějakou šmelinu....
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
8. 4. 2011 12:44
Re: Chtějí nás odradit?
Z mého okolí zase znám dost lidí, kteří mají se jménem Benzina spojené vysoké ceny za příliš obyčejné zboží. U nás je suverénně nejdražší a vždycky navíc zdražuje první. Takže z toho pohledu by mohla klidně změnit název.
Avatar - www.skodaoctavia.cz
8. 4. 2011 13:33
Chyba
Jednoznačná chyba, Benzina beru jako takovou relativní záruku kvality.
Když je stejná nebo podobná cena raději volím benzinu než nějakou neznámou. Pokud změní jméno na Star nebo Orlen tak bude ona neznámá a ta u které čepovat nebudu. :no:

Kdo chce kam pomozme mu tam.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Dafe"
8. 4. 2011 13:46
benzina
No mě to je jedno jak se bude Benzina jmenovat , jezdím tankovat do Polska k Orlenu a rozdíl 4,50 na litru je dost. tam je Verva 98 jenom u nás je Verva 100 ale jinak to je úplně stejnej benzín
Rozbalit vlákno
0
Avatar - ManInBlack
8. 4. 2011 13:51
Další názor
Mně je to jedno, já tankuju u Shellu :-!
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Schapp
8. 4. 2011 13:53
Marketingova... 'strategie'?
Nechapu kdo prisel s napadem zvysit prijmy Benziny jejim prejmenovanim... Pokud ma nejaka historicka znacka image ktera neni zrovna nejlepsi, tak zlepseni prodejnich vysledku skrz zmenu jmena je asi tak kvalitni rozhodnuti jako zakryt si oci kdyz nechci aby me ten druhy videl - a za to by si vedeni Benziny zaslouzilo facku.

Vezmeme Skodu - se svoji mizernou image v Evrope Volkswagen nikdy neuvazoval o zmene jejiho jmena jakmile automobilku koupil. Ke slovu prisla spousta prace na kvalite a kreativniho mysleni na to, aby v soucasnosti Skoda konecne po 15+ letech mohla byt hrda na to, co dela a aby delala produkty ktere lidi maji v oblibe... Stejne to bylo s tradicnimi znackami jako Jaguar anebo i Rolls-Royce ktere po prevzeti kolikrat radikalne zmenili dosavadni pristup a zacali stavet na tech podstatnych pilirich z jejich tradic, ktere po spravnem nastaveni pro soucasny svet proste tahnou... RR je super priklad, Jaguar taky - jejich nove super XJ byla spousta prace po nekolika generacich predchoziho XJ, ktere nestalo za moc.

Dokazete si predstavit BMW prijit do RR, posadit se, a prohlasit - nejak ty soucasne modely netahnou, mozna je na case zmenit znacku na Orlen a situace se zlepsi >:D Mam dojem, ze po par fackach se management Benziny muze zase vratit k rysovacimu prknu, najmout par kreativnich lidi o generaci mladsich a nechat je za pristich par let totalne prebudovat image firmy na kvalitniho, tradicniho (= duveryhodneho), a pusobiveho hrace na trhu... a urcite zvysit usili ne v oblasti 'premiovych paliv', ale dobijecich stanic ktere rychlodobiji auto za 30 minut kdyz jeho majitel vevnitr ji svuj obed. Mam dojem, ze tady na necem jsme. Orlen nebude fungovat.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - ManInBlack
8. 4. 2011 15:48
Re: Marketingova... 'strategie'?
:yes:
8. 4. 2011 16:20
U VORLA
Umí si tu někdo představit, že by se zjara Coca cola přejmenovala na CORLEN? Já končím, já přestávám rozumět tomuto světu, světu amatérů bez hranic, světu, v němž kérka na hýždích vydá za víc než co stojí kohinor...

P.S. Instatní svět a instantní nebe,
šest bez dvou je pět, tys zaprodal však sebe.
Rozbalit vlákno
0
8. 4. 2011 16:40
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
3
9. 4. 2011 21:08
Re: strašná jména
S euroshopperem souhlasím, s Albert Quality ne, ty výrobky kupuju rád, protože jsou podle mě opravdu kvalitní, dělají to dobré firmy a místo obvyklého loga tam prdnou albert, třeba ty čokolády mořské plody jsou výborné a dělají je ve švýcarsku... :-)
9. 4. 2011 21:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
9. 4. 2011 21:21
Re: strašná jména
Každopádně jsem z Nového Města nad Metují a u Staru netankuju, jezdím si do Dobrušky pro Vervu...
Avatar - positivemind
8. 4. 2011 17:42
Benzina brand
Jak si vlastně Benzina vydobyla takové jméno na trhu? To kvůli tomu, že byla "naše"?

Já osobně jako poměrně mladý řidič Benzinu beru jako love-brand. Sice maj naftu nahouno a auto mi po ní kucká, ale to nic na brandu nemění. Když vidím Benzinu, připomene mi to domov a, když to mírně přeženu, zahřeje u srdce.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Wen Věčněžasnoucí
8. 4. 2011 17:58
Re: Benzina brand
Je to přesně naopak. Benzina je v našich končinách hi-end a to nejen cenově. Prémiová paliva jsou opravdu kvalitní (viz ten slavný test MDF, kde Verva Diesel s přehledem vyhrál a Shell V-Powen Diesel skončil s nelichotivým hodnocením), sám občas vezmu Vervu 100 a i když nemám vysokootáčkový motor, autíčko si opravdu pochutnává. Neprémiová paliva dostávají benzinky z jednoho skladu a jde jen o to, jak si která pohlídá, aby se kvalita něčím nepokazila.

Mám Benzinu rád hlavně z toho důvodu, že jsou i na místech, kde mají tvrdou konkurenci z řad noname benzinek a tam se pak dá natankovat za velmi výhodnou cenu. Navíc má Benzina (stejně jako OMV) odstupňovanou cenu prémiových paliv po koruně, ne jako Shell, u kterýho je rozdíl ceny mezi standardním N95 a V-Power Racing třeba 4Kč.
Avatar - positivemind
8. 4. 2011 21:57
Re: Benzina brand
Dovolím si nesouhlasit - test byl prováděn před 3 nebo 4 lety, od té doby se mohlo hodně změnit.
Opravdu mám tu zkušenost, že motor běží lépe po naftě od Robin Oil - a to i když to srovnám s Vervou.
Avatar - pelikoš
8. 4. 2011 19:16
škoda
značka,která se stala synonymem,by se neměla měnit...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
9. 4. 2011 11:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ada je zase tady
8. 4. 2011 23:06
Orlen? A proč ne?
Když budou mít kubicky decimetr nafty za 4,79 PLN, klidně se s tím názvem smířím. :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ronault.
9. 4. 2011 12:57
Re: Orlen? A proč ne?
Přesně. Když bude benzín, nafta a LPG stát na Orlenu v CZ stejně jako na Orlenu v PL, tak to oželím :yes:
9. 4. 2011 21:18
Re: Orlen? A proč ne?
To, že máme drahý paliva je jen naprosto amatérskou neschopností našich vůdců, kteří si prostě myslí, že když zvednou daně, automaticky na daních víc vyberou. To je ale hrubý omyl.
Snažit se o zrušení značky Benzina, která ma slovo benzin přímo v názvu, navíc v ČR, kde je Benzina doma, to mohl vymyslet jen nějaký jedinec na houbičkách nebo cracku. Nějaký, jak já říkám "instantní manager" s titulem MBA (mladej blbej agresivní), kterej musí jezdit v 5-ti metrové limuzíně protože do menšího auta se mu nevejde jeho ohromné ego.
Avatar - Ronault.
9. 4. 2011 22:06
Re: Orlen? A proč ne?
Možná by to chtělo se trochu uvolnit a nehledat za vším MBA. Jak já, tak i dokonce Áda, si uvědomujeme "vo co go", takže zbytečně amortizuješ klávesnici.