Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Mercedes-Benz R - Hrany téměř bez kamufláže

Revoluční koncepce luxusního Grand Sport Toureru nefunguje tak, jak si tvůrci představovali. Aby se odbyt alespoň držel na stávajících číslech ještě nějakou dobu, bude potřeba výraznější inovace vzhledu.
Zpět na článek
14. 10. 2009 20:08
Re: Mercedes R
Též jsem o něm uvažoval,jako rodinné pro manželku. Můžeš se prosím podělit o zkušenosti a dojmy? Spotřeba, nedostatky atd.
Díky moc.
PS: nakonec to vyhrála Mazda CX9 a jsem spokojený, ale po eRku se vždy ohlédnu :-)
Lekes
Avatar - T613
14. 10. 2009 13:57
Re: R-ko
jak jde o MPV, tak Klaudius nezná bratra! >:D
14. 10. 2009 13:04
Re: Zaslúzený osud
Prečo ho chceš nasilu zaraďovať do nejakej triedy? Je to proste luxusná jachta na cesty. Má vlastnú filozofiu, vlastnú tvár a trojcípu hviezdu na kapote. ;-)
14. 10. 2009 11:09
Re: R-ko
nesmieš to brať tak vážně ;-)
Avatar - iudex
14. 10. 2009 09:39
Re: Zaslúzený osud
No pre mna osobne je to také bezpohlavné monstrum (chce to byt vsetkým - trochu SUV, trochu MPV, trochu luxusné kombi) a v skutocnosti nie je poriadne nicím.
neregistrovaný "JarinoRS"
13. 10. 2009 23:30
Pohrebák
nepripadá niekomu to auto ako luxusný pohrebák? :*)
neregistrovaný "jirkaN27"
13. 10. 2009 22:05
Mercedes R
Zdravím, tohle auto mám a jsem maximálně spokojený. Je to moje asi 12 auto. Mám jej od února let.roku. Nyní jsem s ním najel asi 40tis.km a nemůžu si na nic ztěžovat. Nic lepšího a atraktivnějšího jsem neřídil. Každý kdo tohle auto uvidí zblízka jen tiše kouká. Naštěstí nás není moc, tak auto není okoukaneé a je vždy středem pozornosti. Myslím, že je to nej model Mercedesu. Velké množství prostoru,kvalitní provedení atd. Mophu jen doporučit: Jestli budu někdy za něco měnit, tak jen za Facelift.
13. 10. 2009 20:11
Re: Zaslúzený osud
Ešte mi skús tvrdiť, že R-ko nemá vlastný charakter...
13. 10. 2009 20:09
Re: R-ko
Ale trt, aj dva orechy...
Béčko je od eRka skoro o polovicu menšie...a do dvoch ton mu ešte "trošku" chýba...
13. 10. 2009 17:34
Re: Zaslúzený osud
Ale veď Lišku, majstra elegancie, si možeš popri R-ku kúpiť ako druhé auto do rodiny, na víkendové blbnutie >:-[]
neregistrovaný "Honzamotors"
13. 10. 2009 16:36
No nevím
Tak nevím. Myslím, že mu to nepomůže.
Avatar - iudex
13. 10. 2009 15:53
Re: Zaslúzený osud
A mne sa naopak nikdy nepácili autá, ktoré sú zmesou vsetkého, v dosledku coho nemajú nijaký charakter. Je to trochu ako ked v grafickom programe chceli vytvorit tvár dokonalej zeny: zadali fotky niekolko krásnych zien a vznikol výsledok, ktorý sa akosi nikomu nepácil, bol totiz taký bez osobitostí a vlastného výrazu.
13. 10. 2009 15:41
Re: Zaslúzený osud
asi sa v testoch dostatočně nezdoraznila "športovosť" auta, takže aj v bazaroch si potom ludia radšej vyberú nejaký iný superšport, napr. Grand Scénica alebo Tourana >:-[]

Mne sa R-ko vždy páčilo. Presne zodpovedá mojím požiadavkám na rodinné auto - velké, pohodlné, bezpečné. Prdím na športový podvozok, kdo už chce s 2dvojtonovou dodávkou naloženou manželkou, detmi, psom, hračkami, kočíkmi a pod. pretekat na okreskách? Problém sú skutočně jedine tie náklady - ceny jazdeniek sú sice fajnové, ale prevádzku a prípadné opravy by som asi fakt neutiahol.
13. 10. 2009 15:30
Re: R-ko
veď to už urobili - dali dole 200kíl a predávajú to ako B-Classe :-!
Avatar - iudex
13. 10. 2009 13:16
Re: konecne
Vypadat takto od zaciatku, mozno by sa namiesto 7700 ks tento rok predalo 8000 ks. ;-)
Avatar - iudex
13. 10. 2009 13:15
Zaslúzený osud
Predajné císla R-ka sú smutné, no zaslúzené. "Revolucných" konceptov vytvárajúcich "novú triedu" tu uz bolo habadej (námatkovo Avantime) a vacsina skoncila v predajných císlach na úrovni exotických sportiakov. Ak sa k tomu pridá podivný obtlstlý dizajn, obrovská hmotnost i spotreba a sebavedomá cena, necudo, ze alabamský závod zíva prázdnotou (7700 ks pri 50tisícovej moznej produkcii je tragédia).
Mozno Navtech a nemeckí dochodci to vidia inak, ako vsak ukazujú císla, je ich este menej ako dúfal Mercedes a i skalní fanúsikovia M-B presedlali radsej na ML ci GL.
13. 10. 2009 13:03
Re: konecne
To je pravda, konečně se tváří sympaticky. Ale ta prodejní čísla bude jen těžko dohánět, je to přece jen čtyři roky starý model. Vypadat takhle už od začátku...
13. 10. 2009 12:38
Re: R-ko
Chcelo by to riadnu odtučňovaciu kúru. Snáď nasledujúca generácia pôjde aspoň o 200 kilo dole...
neregistrovaný "sturlo"
13. 10. 2009 11:22
konecne
po dlhsiej dobe facelift kt autu skutocne pomohol a nie uskodil, tie otrasne predne svetla konecne zmizli :yes:
snad to trocho pomoze predajnym cislam
Avatar - marek.g
13. 10. 2009 10:21
Re: R-ko
nevím Navtech psal,že to žere jen malé Fiaty...o důchodcích ani zmínka >:-[]
13. 10. 2009 09:42
R-ko
Toto auto je imho idealne pre SK/CZ cestny system :-) .
Je to pohodlne dostatok priestoru vsade, relativne spolahlive, vynikajuca variabilita, 'neopozerany' vzhlad (ci uz je to + alebo - je na kazdeho vkuse).
Bohuzial, pri vahe 2,25 tony (2,29 dlhsia verzia) to zere aj male deti, mamicky s kociarmi a dochodcov pri ceste (znameho R500 nejak nie a nie sa dostat pod 17l/100 :-) Pritom MLko ma 'iba' 2tony.
Na druhu stranu ceny 2nd hand R-klasse sa pohybuju vyrazne nizsie ako MLiek a Ecok, co nejaky ten liter v spotrebe navyse vynahradi.
13. 10. 2009 06:23
Parádny kočiar
Parádny kočiar, má len chybičku - na kúpu ani prevádzku nestačí súčasný bežný plat. :-|