Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nehoda na D1: Soud potvrdil Lacinovi pětiletý trest

Řidič, který v březnu 2010 vytlačil na D1 řidičku mimo dálnici, byl v listopadu odsouzen k pětiletému vězení. Odvolací soud mu nyní trest potvrdil.
Zpět na článek
3. 5. 2011 19:16
3. 5. 2011 20:17
3. 5. 2011 20:21
3. 5. 2011 20:50
4. 5. 2011 06:21
5. 5. 2011 16:24
5. 5. 2011 16:27
3. 5. 2011 20:51
3. 5. 2011 22:10
3. 5. 2011 22:17
4. 5. 2011 06:24
4. 5. 2011 07:58
4. 5. 2011 08:13
4. 5. 2011 15:34
4. 5. 2011 08:23
4. 5. 2011 15:29
4. 5. 2011 16:44
4. 5. 2011 19:14
4. 5. 2011 21:05
4. 5. 2011 22:39
5. 5. 2011 07:30
5. 5. 2011 16:31
5. 5. 2011 21:24
8. 5. 2011 13:26
8. 5. 2011 14:18
8. 5. 2011 14:33
8. 5. 2011 19:30
8. 5. 2011 14:01
8. 5. 2011 14:03
8. 5. 2011 14:14
3. 5. 2011 19:49
3. 5. 2011 20:01
3. 5. 2011 20:15
3. 5. 2011 23:48
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
3. 5. 2011 23:37
4. 5. 2011 02:33
4. 5. 2011 10:16
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 15:49
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 10:57
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 13:33
4. 5. 2011 15:36
4. 5. 2011 16:49
4. 5. 2011 16:49
4. 5. 2011 17:44
4. 5. 2011 21:10
Avatar - Ada je zase tady
3. 5. 2011 18:34
A co ten borec
Trpisovsky? Nebo za nim snad stoji mistni stranicka organizace?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - petrumr
3. 5. 2011 19:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Nerez
3. 5. 2011 22:31
Re: A co ten borec
Na Trpišovského jsem po těch rozhovorech co jsem slyšel opravdu alergický. A ještě bude žalovat Policii, že mu v její garaži zrezly brzdy. Naliskat takovýmu blbovi :no: :no: :no:
Avatar - pelikoš
3. 5. 2011 19:16
hmm
exemplárně potrestat,takový řidič nepatří na silnice,ale za katr.bez papírů na doživotí
Rozbalit vlákno
29
3. 5. 2011 20:17
Re: hmm
Doufám, že někdy pocítíš ten mediální hon. Poté rychle změníš názor, ovečko.
Avatar - pelikoš
3. 5. 2011 20:21
Re: hmm
s čím kdo zachází,s tím taky schází...
Avatar - beibej
3. 5. 2011 20:50
Re: hmm
MIRA TDI ty jsi ale KO ko T :no:
4. 5. 2011 06:21
Re: hmm
Mira jezdi f TDicku, Mira je buh... ma pochopeni. Kez by Miru potkal podobny magor, to bych se nasmal >:-[]
5. 5. 2011 16:27
Re: hmm
Magorů jako vy dva potkávám na silnici denně několik stovek. Plná huba brutálních keců, ale jinak levoni jako šavle. Jak typické pro takové dvě ovečky jako vy.
3. 5. 2011 20:51
Re: hmm
Examplární trest je už z principu nespravedlivý.
3. 5. 2011 22:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 22:17
Re: hmm
Ted jde hlavne o to, aby se vsem merilo stejnym metrem... ja bych mu dal (Lacinovi) spise podminku, myslis si ze ztrata ridicaku pro nej bude dost neprijemny trest. Jenze ted je za rizeni bez ridicaku v trestu ze zakona JENOM pokuta a to je ten fail... pokud by znovu byl chycen pri rizeni, mel by si to teda odsedet...
4. 5. 2011 06:24
Re: hmm
Malem zabil - umyslne - dva lidi... 8-s je az s podivem, jak spolecnost ztraci moralni hodnoty... zivot stavi pred hmotne statky... brr.
4. 5. 2011 07:58
Re: hmm
Ale no tak. Ujely mu nervy.
Je to podobne, jako kdyby nekomu dal facku. Tim muze taky zabit (pri blbe shode okolnosti).
Ale mel se k tomu postavit jako clovek, kteremu ujely nervy a ted toho lituje a nesnazit se porad dokola tvrdit tu neuveritelnou blbost o nezvladnuti predjizdeciho manevru. A pak se jeste * do soudce, ze je zaujaty - to on slysel jiste moc rad.
A exemplarni trest je z principu nepripustny.
4. 5. 2011 08:13
Re: hmm
Kto nie je schopny udrzat si nervy na uzde do tej miery, aby svojim pocinanim neohrozil ostatnych a umyselne im neublizil, nepatri za volant. Predstav si, ze by tak reagoval vodic autobusu plneho ludi...
Zobrat mu vodicak za nieco take je samozrejmost. Ale po urcenej dobe by som ho takymto ludom nevracal, iba by dostali moznost znovu si vodicak urobit. A povinne psychotesty. Be vynimky za kazdy umyselny cin. nejde len o Lacinu. Prasata na cesty nepatria.
4. 5. 2011 15:34
Re: hmm
Jasne, uz by se nemel nikdy dostat za volant. Ne za trest, ale jako opatreni k ochrane ostatnich.
4. 5. 2011 08:23
Re: hmm
A je principialně přípustné pokusit se zabít 2 dva lidi? Nech toho...
4. 5. 2011 15:29
Re: hmm
Pajo, ja nevim, jestli sis mne proste vybral za cil - posledni dobou do mne porad rejes. A vetsinou se ti to moc nedari.

On se nepokusil nikoho zabit, proto jsem dal priklad s tou fackou. Mozna, ze ty jsi dokonaly v sebeovladani jako terminator, ale normalni clovek je obcas proste nastvany a vynervovany a v jistych situacich ma zkratka rudo pred ocima. Udela ve zlomku sekundy neco, co nikdy udelat nechtel, ale je to proste tady a ted se s tim musi vsichni (utocnik i obet a i jejich okoli) vyrovnat.

Nebo ty si snad opravdu myslis, ze je chtel zabit?
Avatar - Ronault.
4. 5. 2011 16:44
Re: hmm
A myslíš, že když vezmeš bouchačku ve zlomku sekundy, na někoho ve stresu, kdy má rudo před očima, je normální? Třeba ten, co střílel, jej taky nechtěl zabít, takových případů jsou statisíce. A je jedno, jestli k tomu použil auto nebo 9mm. Obojí nepatří do společnosti.
4. 5. 2011 19:14
Re: hmm
Bouchacku sem neplet. Vlastnictvi zbrane je spojeno s odpovednosti a je to neco uplne jineho, nez vlastnictvi auta.
Tobe nikdy neujely nervy?
Avatar - petrumr
4. 5. 2011 21:05
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
5. 5. 2011 07:30
Re: hmm
Co to, proboha, meles za nesmysly?!

Bavime se tu o chlapovi, kteremu ujely nervy, coz se muze stat kazdemu.

Co tady tahas fetaka s bouchackou?!

Nechces tu jeste nejak pridat treba kosovske mafiany, nebo kavkazske sebevrazedne atentatniky?
Avatar - Ronault.
5. 5. 2011 16:31
Re: hmm
Vím, že ti na to tvá logika nestačí, toho jsme si tady ale všichni všimli dávno, ale když ti prdnou nervy, tak je podle tebe normální někoho vytlačit ze silnice a zastřelit někoho v hádce ne? Jaký je podle tebe v tom jiný rozdíl krom použité zbraně?
5. 5. 2011 21:24
Re: hmm
Zkus se oprostit od toho wolffovskeho napadani, to je snad pod tvoji uroven, ne?

Pro mne neni normalni nekoho vytlacit z cesty za zadnych okolnosti. Jen se snazim zdejsim lyncarum vysvetlit, ze Lacina nechtel nikoho zabit, ale ze mu jen ujely nervy, coz se muze stat komukoliv kdykoliv.
Avatar - Ronault.
8. 5. 2011 13:26
Re: hmm
Ještě jednou, jestli ti ujedou nervy do takové míry, že někoho vytlačíš z cesty, tak asi počítáš s tím, že ho zabiješ, stejně jako když jej zastřelíš. Výsledek je stejný, motivace je stejná, jen zbraň je jiná. Člověk, který neumí počítat sdůsledky svého chování nepatří na silnice, ale do vězení jako tady pan Lacina.

Chápu, když se stane nehoda, když někdo udělá chybu, přehlídne, nic cíleného, ale cíleného, ať v afektu nebo chladnokrevně vytlačit ze silnice s cílem zabít...?
8. 5. 2011 14:18
Re: hmm
To je prave to, proc se te ptam, jestli ti nekdy ujely nervy. V tu chvili proste neuvazujes o dusledcich. Ony ti dojdou, ale to uz je pozde.
Avatar - Ronault.
8. 5. 2011 14:33
Re: hmm
Za volantem mi nikdy do takové míry neujely nervy, že bych někoho vytlačil ze silnice.
To ale přece neznamená, že když mi ujedou nervy, tak jsem nevinný.
8. 5. 2011 19:30
Re: hmm
Vzdyt ja netvrdim, ze je nevinny. Katastrofalne lidsky selhal. Ale jsem si jisty, ze nechtel zabijet ( vrazdit). To je to cele.
Avatar - Krispos
8. 5. 2011 14:01
Re: hmm
Ne, za volantem se ti to stat nesmi, pokud se doma na zahrade nerozjedes proti zdi.... ale v provozu se ti to prave stat NESMI... to,ze ti lidi prezili kotrmelce mezi STROMY, je zazrak... to smrdelo minimalne zabitim ne-li vrazdou
8. 5. 2011 14:14
Re: hmm
Jo to je fakt zazrak. Z toho videa se tomu ani neda verit...
3. 5. 2011 19:47
Súdna fraška ....
Po ulicich jazdí XY-bláznov a súdna moc potrestá za všetkých len toho čo je zrovna poruke ...

A nebolo by lepšie ho upáliť ??!!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - R32
3. 5. 2011 20:00
Re: Súdna fraška ....
Po ruke? No prepáč ale nechýbalo veľa a mohli po ňom ostať mŕtvoly... A na ostatných tiež dôjde ak nezmenia svoj štýl nakoľko sa prijali prísnejšie tresty voči agresívnym vodičom.... Je to prvý prípad a každý jeden by mali zverejňovať na postrašenie ostatných.
3. 5. 2011 20:20
Re: Pred rokom som bol tiež skoro obeť ...
Jeden chalan to chcel silou mocou chcel stihnúť na zelené, ale preletel cez križovatku na svoju červenú a moju zelenú ... keby nie môj postreh, tak pri náraze z boku pri cca 100 km/h (v meste) by som bol jasný ...určite "jasnejší" ako tá postihnutá posádka na diaľnici ...

Potrestať určite zaslúžil a to poriadne, ale keby niekto chcel tomu chlapíkovi dať 5 rokov natvrdo, tak by som ho považoval za takého istého blázna ako toho vodiča ...

Pri tom prípade zanikla podstatná vec - tí čo "brzdia" pramávku v ľavom pruhu tak isto zasluhujú potrestanie a neviem prečo všetci ignorujú ich elementárnu neznalosť dopravných predpisov ...
Avatar - gld
3. 5. 2011 22:45
Re: Pred rokom som bol tiež skoro obeť ...
Tak stane sa všeličo, ale je tu veľký rozdiel- tohto pána obchodného cestujúceho nasnímala kamera a celý národ si mohol pozrieť, čo je to "fleet menežer" v časovej tiesni :-!

A exemplárny trest má svoj význam. Možno nie je úplne "spravodlivý" pre dotyčného, ale koľko životov to potenciálne zachráni, keď jemu podobní piráti a zurvalci (že ich nebude málo) uvidia zač je toho loket.

Keby dostal podmienku a odobratie vodičáku, tak to mohlo nastaviť negatívny kurz. Však to máš dneská za dva pivká "na cestu".
4. 5. 2011 15:59
Re: Pred rokom som bol tiež skoro obeť ...
Rad bych te upozornil, ze ten pan nebyl odsouzen za to, ze je obchodak. Jestli mu jeho praci zavidis, tak se trochu snaz a mozna ti nekdy sef taky koupi Superba. Ale lepsi je pindat, ze?

Exemplarni trest je nepripustny. Osobne ti drzim palce, abyses dostal do situace, kdy te nekdo exemplarne vypichne, abysis uvedomil, co pises za nesmysly.

O zadne podmince nemohlo byt ani reci, nebot dle obvineni byla k dispozici sazba 5 - 12 let nepodminene (pokud si to dobre pamatuju).

A tvoje veta "kolik zivotu to potencialne zachrani..." stoji za kontrolami na letistich, kamerach na kazdem rohu, buzeraci a fizlovani slusnych lidi, nebo treba za novymi lekarnickami kazdeho pul roku.Je to hovadismus nejhrubsiho zrna. :no:
3. 5. 2011 19:49
Názor
Takýto ľudia patria na psychiatri, nie za volant. Zadržanie vodičáku na 7 rokov je smiešne.Po takomto čine by to malo byť na DOŽIVOTIE. Nakoniec, jednalo sa o úmyselný čin urazeného ega na "panskom aute", ktorého si niekto dovolil zdržovať . Takýchto asociálov so psychopatologickým konaním treba eliminovať a nepúšťať na cesty. Prestavte si takéhoto "človeka" v ešte ťažšom a výkonnejšom aute....
Rozbalit vlákno
2
Avatar - R32
3. 5. 2011 20:01
Re: Názor
:yes: auto je zbraň... a kto sa nevie ovládať nemal by mať k autu prístup... 8-s
3. 5. 2011 20:14
Něco "málo o případu" Lacina:
1.) [odkaz]

2.) [odkaz]
Rozbalit vlákno
6
4. 5. 2011 08:26
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
jsi zajímavě emaptický vůči viníkovi nehody a tak málo k obětem? Bral by jsi jejich pozici? Opravdu hloupé...
4. 5. 2011 08:42
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
Tve odkazy jsou snuzka tendencnich vykalu. Obhajovat Lacinu tim, ze Audi za nim nezastavilo je az komicke. Prit se o zakladni slovicka (slovickarit), co vlastne znamenaji je zase na facku.

Lacina svym vyrokem "citim se nevinen" nemluvi ani tak o sve nevine, spis "rad bych, aby se to nikdy nestalo", coz naprosto chapu, protoze je v pruseru az po usi.

O exemplarni trest se v zadnem pripade nejedna, protoze jak uz tady nekdo napsal, dostal spodni hranici trestu za cin, ze ktereho byl usvedcen. Ze dnes dostavaji za horsi trestni ciny s mnohem horsimi nasledky nizsi tresty, to je vec druha.

Pro me osobne to byl umyslny trestny cin a klidne i pokus o zabiti. Je to stejne, jako kdyz na nekoho vystreli pistoli, ale shodou okolnosti (napr. spatny strelec) ho netrefi.

Omluvu pred soudem ocenuji, po 3 letech bych ho propustil.
Avatar - ManInBlack
4. 5. 2011 09:57
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
Další, kdo zná dfense. Zdravím "kolegu" :-)

BroukuJ, ty články jsem četl a několikrát a ty argumenty mají logiku a něco do sebe. Např. to zkrácené video (je rozdíl, když ujedeš 2m za 1s nebo za 2s).

Navíc jde stejně jen o to, aby slepý ovce jako ty bečely "Sláva straně, jak hezky se o nás stará". Jenom zneužívají typický českých vlastností - závisti a ochoty spolknout cokoliv v "zájmu vyššího dobra" (fízlování, omezování, zakazování...).

A ještě taky doufám, že nějaký dobrák psychiatr řekne, že ta nána je z toho řízení tak vyšokovaná, že by do konce života neměla sednout za volant.
5. 5. 2011 16:39
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
Taky zdravím a podepisuji co jsi napsal.
5. 5. 2011 16:35
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
Co to plkáš za bláboly. Ty nechápeš naprosto nic. Doufám, že takové UFO jako ty nevlastní řidičák.
1.) Že udělal prasárnu je věc jedna a za tu měl být trestán.
2.) Auto z cesty nevyhodil on, ale řidička svým manévrem.
3.) Celý případ byl postaven na bezohledném "pirátovi" silnic, aby ovce jako ty mohli s rudolící tváří bečet a místo na svoji neschopnost se soustředit a vyřádit se na někom, koho jim vyšší moc (mediokrati) označí za vyvrhela.
4.) Celá kampaň byla od začátku mediálně zmanipulovaná (viz. články). Jak je možné, že se tímto nikdo nezabývá. Vždyť to je o několik levelů horší, než Lacinův výtok.
Avatar - Ronault.
5. 5. 2011 16:44
Re: Něco "málo o případu" Lacina:
Trochu mi to připomíná ten starý vtip "Pane kapitáne, ten chlap mi spadl na kudlu. No a pak ještě devětkrát"
V téhle diskuzi odsuzuje lacinu hromada daleko schopnějších a úspěšnějších lidí než jsi ty.

Kampaň zmanipulovaná, důkazy měli soudci kompletní, ty články na dfense rozhodně ne, ty mohly být klidně zmanipulovány
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 20:30
Nejvíc mě vyděsila ta věta...
... že se pan Lacina necítí vinen! To je taková drzost, že být přítelem té řidičky, tak mu ještě v soudní síni upravím fasádu. Dobře, předpokládejme, že ten atak nebyl úmyslný, předpokládejme že jim ani nechtěl hodit myšku před čumák. Ale i tak se už v autoškole učilo, že před předjížděné auto se zařazuji v momentě, kdy ho vidím v předním zpětném zrcátku. Takže i pokud by to byla jen hloupá chyba při předjíždění, tak u toho dva lidé skončili s autem v kotrmelcích mezi stromy a je to i na videu. Jak se může pan Lacina necítit vinen, když celou situaci evidentně zavinil?
Rozbalit vlákno
15
Avatar - positivemind
3. 5. 2011 21:39
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Přítel řidičky neupravoval fasádu, spíš dost možná pravdu. Ale stejně jako řidička a stejně jako Lacina.
Každopádně během 3,5s stihnout všechny věci, které řidička vylíčila (přitom tvrdila, že neví, co dělal, protože musela sledovat cestu), to je slušný výkon i na Lacinu i na řidičku Mazdy.

Záznam byl možná upravován, to připišme na bedra médií.

Tenhle případ není o spravedlivém odsouzení, to je příklad odsouzení médii. Stejně jako Trpišovský na D1 - srazil se svým Mercedesem za 3m Kč s jiným Mercedesem za 3m Kč. Dost možná se honili, dost možná ne - a to je problém médií. Okamžitě vyberou jednu oběť (či správného viníka) a válcují ho. Jeho, práci, rodinu, vše.
3. 5. 2011 21:44
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Ale co, pleteme si na sebe vlastní bič. Lidi asi chtějí policejní stát.
Pokud je vinen, spravedlivě a PŘIMĚŘENĚ potrestat a informace médiím omezit. Nechtěl bych teď být v kůži Trpišovského juniora... ;-\
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 22:05
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Kolik je u nás seriózních médií? Všechny "zpravodajské" deníky mají defacto bulvární charakter, takže v jakékoli kauze vykoupou i tvou rodinu a příbuzné. Podtrženo sečteno, média u nás mají obrovskou moc a využívají ji... a takové vynášení informací asi taky nevynáší málo. Novinářská etika je asi stejně častý jev jako čistý politik... proto taky občas koupím Sport nebo Top Gear a jinak čtu věci na internetu... Já nechci policejní stát, ale stát, kde budu mít stejná práva a povinnosti vzhledem k ostatním...
3. 5. 2011 22:26
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Já už kupuju jen Hospodářky a pak odebírám RSS idnesu, kvůli titulkám. Články jsou stejně snůška keců, akorát se vždycky můžu vzteknout.

Média mají obrovskou moc, stačí si jen přečíst to, co nám cpou horem dolem o Libyi a Usámovi. To vážně někdo věří, že ho teď objevili jen tak náhodou a že ho teď náhodou jen tak zastřelili? Nezávislé fotky nebo se to nestalo.

Zmínka o policejním státě nebyla narážka na Tebe, spíš na komentáře lidí, co občas zaslechnu. Něco si přečtou v Blesku a okamžitě je z toho dogma. A takových je tak 90 procent, nám nezbývá, než aspirovat o pozici mezi tou elitou. Nemyslím teď po finanční stránce, ale spíše po té racionální a hodnotové.
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 22:39
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Idnes šel kvalitou hodně dolů... od tý doby co zaměstnali romskýho cenzora tak mažou všechno podle nálady a ty přijdeš o nick ani nevíš jak... já mám rád trochu drsnějí a černej humor (ale pořád jen humor) a už i to tam zmultikulturalizovali, takže teď pracuju na novém nicku...
3. 5. 2011 22:47
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Občas přispívám na OnaDnes, tam je dobrá a stálá parta a cenzoři nechodí. A ženská témata se řeší až jako poslední.
S nějakým diskutováním jsem skončil poté, co mi "Banga" poslal výhrůžný mail, že mi hodlají zablokovat IP. >:D A udělali to, sice jen na týden, ale i tak...
Vyklikávání si nového nicku je vopruz, obzvášť od doby, co zavedli kvótu 60 dukátů denně. 8-s
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 22:53
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
na Ona dnes jsou občas hodně veselé story, takové bravíčko pro dospělé ženy :-) Tohle mi napsal Dvořák z Idnesu:

Vážený pane Vy,

chápu, že můžete mít smíšené pocity. Věřte ale, že naším cílem není to, abychom diskutérům znepříjemňovali život. Cíl je jiný, a to ten, aby diskuse pod články byly skutečně tím, čím mají být – tedy slušně (byť beze všeho ostře) vedenými debatami k tématu článku, které budou zajímavé a přínosné pro všechny – pro diskutéry i čtenáře. K tomu, proč a jak na diskuse dohlížíme, držíme v ruce poněkud jiný klíč, než se řada diskutérů domnívá – jednoduše proto, že si nepřečtou pravidla, která pro diskutování máme. Proto mažeme i příspěvky, které samy o sobě nejsou vulgární nebo urážlivé, ale do debaty k tématu článku jednoduše nepatří. Patří na chat nebo do soukromé debaty. Většina kontroverzí vzniká v poslední době právě kvůli takovým příspěvkům. Na druhou stranu to neznamená, že stojíme o suché diskuse bez jiskry. Nikoli! A jde to, víme to; řada diskusí, kde v podstatě nemusíme zasahovat, taková je. A protože těch, kdo si pravidla nepřečtou a jsou proto rozhořčeni smazáním toho či onoho příspěvku, je hodně, jednoduše není v našich silách na stížnosti na smazání odpovídat. Proto jsme odpovídali jen na ty, které jsem uznali jako oprávněné. Těch bylo zhruba (v kontextu toho, o čem píšu výše) pět procent, pročíst jsme však museli všechny. Proto nyní na stížnosti ohledně smazání neodpovídáme vůbec, což se každý dozví ve svém profilu. V něm také najde i rámcové důvody pro smazání příspěvků. Diskutér, který přistoupí na pravidla diskusí na iDNES.cz, problém mít nebude – jak se ostatně v mnoha diskusích ukazuje. A nejsou to pravidla složitá – slušně, bez urážek a k věci. Myslíte, že chceme příliš? Svůj postoj jsme vysvětlili v redakčním blogu a ten byl také určen k diskusi na toto téma. Na rozdíl od diskuse pod článkem o vyhrožování kolegovi Bangovi smrtí jedním z diskutérů. Ta se zvrhla v zesměšňování kolegy a hrubé ataky vůči němu, proto jsme ji zavřeli.

Děkuji a zdravím Vás
Jan Dvořák
Avatar - positivemind
4. 5. 2011 00:29
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
To je dobrý vtípek :))
Avatar - positivemind
3. 5. 2011 22:39
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
V médiích omluva nefunguje. Pokud dokážeš, že tě to poškodilo, máš právo na omluvný článek na stejné straně jako byla ta zpráva napsána. Bohužel už bez bulvárního titulku - článek si musíš napsat sám a nesmí být útočný na ono médium.

Nejen Trpišovský, ale i Lacinova rodina a příbuzní Otakara T., u kterého je rovněž mnoho otazníků. Média mají informace dříve než policie - fajn čtení je o tom, jak si přijeli pro Otakara T. policisté - byl někde v nějaký hospodě. Jenže hodinu před policií tam byla už bulvární média :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
3. 5. 2011 23:48
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Neviem ci si zazil krizovu situaciu, ale vtedy sa ti cas neskutocne natiahne... udalost, ktora trva 1.5 sekundy, ti potom pripada ovela dlhsia. Je to zname zo psychologie.

Moj kontakt s 220V trval asi sekundu - podla medika, ktory v tom case sedel vedla mna :-) Na opisanie toho, co sa dialo a mojich reakcii treba par riadkov. Precitaj si akekolvek vypovede pilotov F1, pilotov, ci ludi, ktori prezili podobnu krizovu situaciu a vsetci opisuju veci rovnako - za zlomok sekundy mozog vykona obrovske mnozstvo operacii, ktore si ale clovek uvedomuje, a rovnako rychlo kona.

Aj hlupe mlcanie pred tabulov pri skuske pripada obeti dlhsie nez skutocne je.

Takze je uplne realne, ze to, co vodicka opisuje, sa naozaj zmesti do 3.5 sekundy.

A prosim ta, netrep sprostosti, "obet", inymi slovami idiot za volantom, nebola vybrana. Chlapik bol legalne usvedceny a odsudeny za to, ze sa pokusil zabit cloveka.
Avatar - positivemind
4. 5. 2011 00:27
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Chlapík nebyl usvědčený z pokusu o vraždu, ale jen z pokusu o těžké ublížení na zdraví - a v tom je sakra rozdíl. Kdyby je chtěl zabít, mohl to udělat jinak ;)

Přečti si oficiální výpovědi po nehodě a pár dní po ní - jak sám píšeš, člověk tohle vnímá různě. Ale tvrdit jednou to a podruhé ono, to není sranda ;)

Sám jsem několikrát havaroval, padal ze schodů - promítne se mi doslova celý život. Jenže to je ve chvíli, kdy už víš, že je to nevyhnutelné. A to se u té ženy mohlo odehrát jen ve chvíli, kdy vidí, že letí ze silnice - tudíž ne dřív.

Neříkám, že Lacina není hovado - je, tohle se nedělá. Ale exemplární trest na tomhle případu je hnus. 5 let dostal ten imbecil co loni (nebo už předloni?) odpálil ten granát v centru Prahy a zranilo to 17 lidí. Tohle je prostě moc - a odsoudil ho lid na základě zpráv z médií.
3. 5. 2011 22:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Krispos
3. 5. 2011 22:10
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
V rozsudku se píše o nepřímém úmyslu, úmysl tedy nebyl prokázán... víš kolikrát denně si o někom na silnici myslím svý? Ale ještě jsem prostě nikoho ze silnice nevytlačil.... auto prostě je zbraň a tak k tomu přistupuju...
Avatar - Ronault.
4. 5. 2011 00:31
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
:yes:
4. 5. 2011 08:15
Re: Nejvíc mě vyděsila ta věta...
Správne.
A pokiaľ by bol úmysel dokázaný, nedostalby trest na spodnej hranici.
3. 5. 2011 22:26
Vrtěti Lacinou
Přidávám odkaz na své dva oblíbené články, tady to má smysl a třeba si je i někdo přečte. Na idnesu a podobných bulvárních médiích to je jak házet perly sviním >:-[]

[odkaz]
[odkaz]

Na místě jsem nebyl, interní podrobnosti případu neznám, ale nerad někoho okamžitě odsuzuju z jednostranných článků v médiích a snažím se na to mrknout vždy i z jiné perspektivy. Někdo by řekl, že se těch "*" vždycky nutně zastávám, ale to taky není pravda. Lacina podle mě udělal chybu... hodně velkou chybu, která mohla mít těžké následky... ale exemplární trest si nezaslouží.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ronault.
3. 5. 2011 23:39
Re: Vrtěti Lacinou
Exemplátní trest naše zákonodárství nezná, pokud se nepletu. Vždy se dávají v nějakém rozmezí a to dle nebezpečnosti pro společnost, což posoudí soud. Nic méně, nic více. Toto chování musí být jasně společnosti odsouzeno, bez pochyb.
4. 5. 2011 00:22
Re: Exemplární??
Trest je v dané skutkové podstatě na nejspodnější hranici. Čili exemplární opravdu není.
Avatar - Ronault.
3. 5. 2011 23:37
Pravda...
je vždy uprostřed a spravedlnost slepá.

To, co provedl pan Lacina se nedělá, tečka. Nikdo z nás, i ti, co se jej zastávají, by v té Mazdě kutálející se po louce sedět nechtěli.

A všichni chceme dojet ve zdraví a bez újmy domů, to je cíl každé cest.

5 let je dost, ale taky mohl ty dva lidi připravit o více jak 5 let jejich života, pro co? Pro pár vteřin.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - positivemind
4. 5. 2011 00:33
Re: Pravda...
Vrcholní manažeři fungují pod stresem neustále - proto mi přijde hloupost jenom to, aby ho vytočila pomalu jedoucí řidička.

Jak sám píšeš, pravda je někde uprostřed. Ne nadarmo se říká "na každém šprochu pravdy trochu".

Jinak souhlas, tohle se nedělá, ale 5 let je vážně dost. Nemůžeš to brát co být mohlo nebo nemuselo - musíš to brát tak co se stalo, a to "jen" že jim ublížil, a to naštěstí jenom lehce. Ostatní je divadlo médií.
4. 5. 2011 15:16
Re: Pravda...
Vážne ohrozil ich životy. Že sa im nič nestalo, je iba šťastie. A len šťastie má mať rozhodúci vplyv na výšku trestu?

Musíš brať to, čo urobil, teda že sa de facto pokúsil ich zabiť. Že sa to nestalo, nijako nezmenšuje jeho vinu a nebezpečenstvo podobných činov.
Avatar - Ronault.
4. 5. 2011 16:46
Re: Pravda...
Každý je jiný, na každého strs působí jinak, někdo dostane žaludeční vředy, někdo vytlačí jiného ze silnice, někdo zbije dítě... nic podivného, nic omluvitelného.
4. 5. 2011 02:33
Primereny trest
Alespon z meho pohledu. Kdyby se neco podobneho stalo v jinych kulisach, rekneme, ze pachatel by sel po uzke dlouhe lavce pres udoli s rekou a dva lide pred nim ho na par vterin zdrzeli treba tim, ze by se chteli uprostred vyfotit, coz by ho vytocilo k nepricetnosti tak, ze by je z mostu shodil a oni jen nahodou by pad do reky prezili. Asi nikdo by nenavrhl mu jen zakazat chodit po mostech. Ale protoze se to stalo v aute, diva se na vec spousta lidi jinou optikou, kdy sami tak nejak omlouvaji vlastni, ne vzdy uplne koser, chovani na silnici. Navic macho agresivita je pro jistou, mam duvod se domnivat, ze primitivnejsi, cast populace pritazliva.
A cemu vubec nerozumim je, ze ten clovek (pokud vim, pripad moc nesleduju) ma stale svoji praci. Jako spotrebitel si nechci kupovat veci od firmy, ktere nevadi, ze zamestnava takove lidi, navic na vysokych pozicich...
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 10:16
A co "Lacinová" vs. autobus?
Koukněte na tohle - [odkaz] - tady se snažila "Lacinová" také asi neúmyslně vytlačit autobus mimo silnici... a taky jí napaříte 5 let? ;-)

Kdyby se nepodařilo vložit odkaz, tak pak ww*w.stre*am.cz/vi*deo/581*679-zigul-vyd… a umazat ty 4 hvězdičky * v odkaze...
Rozbalit vlákno
4
4. 5. 2011 15:12
Re: A co "Lacinová" vs. autobus?
Ty si mudrlant, vodič Žiguli nemusel autobus v tom momente vidieť, ten jeho pravý mini späťák má mŕtve uhly jak prasa.... Prakticky bol už pred autobusom a neúmyselne mu skrížil dráhu - nesnažil sa ho odstreliť vo vysokej rýchlosti jak to spravil Lacina.
Jak je tomožné, že sa furt snaží nejaký "odborník" Lacinovo počínanie zľahčovať? Niektorí voli nepochopia, kým podobná smola nestretne ich... :-!
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 15:49
Re: A co "Lacinová" vs. autobus?
Přesně na tuhle reakci jsem čekal :-)
To moje je nadsázka - jen jsem chtěl podotknout, že z pohledu kamery nad silnicí by se to mohlo zdát podobné jako to, co provedl mistr Lacina. Vůbec mi nejde o to, Lacinovo počínání na silnici zlehčovat, ale také se mi nelíbí, jakým způsobem to tlačí média do extrému a soudy tomu klidně podlehnou, aby to snad nevyznělo tak, že soudy zlehčují tresty po té, co je obžalovaný mediálně a národem předem zlynčován. To by přece házelo nepěkné světlo na činnost soudů...
V té chvíli mě napadá ještě jedno přirovnání - mojí ženu srazilo před pár lety odbočující auto ve chvíli, kdy přecházela po přechodu na zelenou. Prostě maník kolem 40 přehlédl, že už mu nesvítí zelená šipka vpravo a klidně jí průjezdem na červenou zlomil nohu. Dnes, z pohledu rozsudku soudu nad Lacinou by se to také dalo vysvětlovat tak, že měl v ruce zbraň (auto) a ať si jde odsedět pět let. Ale ono houby - prostě jsme to brali jako chybu, která se stala, naštěstí nikdo nepřišel o život, vyřešilo se to a hotovo. Prostě se řidič nevěnoval řízení a hádat se po soudech o to, že je to pirát a sobec, když chtěl stihnout projet křižovatku ještě na zelenou ale neodhadl to a svým jednáním někomu ublížil? Nebo ho mediálně nechat lynčovat za to, že mi chtěl vědomě přizabít ženu (chtěl stihnout tu zelenou šipku)? Ne, prostě se to vyřešilo tak, jak mělo.

Jenže - media potřebují mít sledovanost a tak si jí prostě vyrobí z toho, co se jim hodí. Takže nebuďme jako ovce a koukejme na svět zdravým rozumem a nenechejme si nakecat nesmysly - a když o něčem rozhodovat, tak bez emocí a vášní. Jenže to by byla nuda a to se některým nelíbí...
Avatar - Krispos
4. 5. 2011 17:47
Re: A co "Lacinová" vs. autobus?
No tak jsi nám řekl, že jsi frajer, co by po kotrmelcích mezi stromy vylezl z auta s úsměvem a řekl bys "nic se neděje..." Holt někteří lidé jsou méně dokonalí
6. 5. 2011 19:14
Re: A co "Lacinová" vs. autobus?
Porovnávaš neporovnateľné. Nepozornosť s agresivitou.
neregistrovaný "Scatman"
4. 5. 2011 10:57
A co "Lacinová" vs. autobus... <b class="smile01"><b>:-)</b>
Sorry za double post - zlobi me prohlizec ;-)
Rozbalit vlákno
0
4. 5. 2011 13:33
Souhlas
Ja k tomu muzu napsat fakt jedine to, ze jsem rad, ze dostal takovej trest jakej dostal...kdyz jsem ho videl jak strhane ted vypada....jo jeste nedavno pan "manager" a dneska???
Rozbalit vlákno
4
Avatar - m.z.
4. 5. 2011 15:36
Re: Souhlas
Trest by měl dostat i *** z Mazdy, podle všeho právě on svým fakáčem, celou záležitost vyprovokoval. Řidička byla ráda, že se drží silnice, zato boreček mu to hned začal vysvětlovat přes okýnko. Měli smůlu, že to začal vysvětlovat psychopatovi...
Ale občas se mi to taky stane, že ženská za volantem udělá botu a manžel na sedadle spolujezdce na troubení ukáže fakáče, zřejmě je jeho kopretina zákonem chráněná 8-s
Avatar - Ronault.
4. 5. 2011 16:49
Re: Souhlas
A tys nikomu prostředníček ještě v autě neukázal?
Já mám pravidlo, že když udělám opravdu chybu, tak se omluvím gestem, zablikám vystrážnými atd., když ale někdo takhle naléhá, tak svůj názor vyjádřím, klidně i kdyby řídila má manželka. Co na tom?

A jestli je psychopat, tak nemá co na silnici dělat.
Avatar - dicky
4. 5. 2011 17:44
Re: Souhlas
dostal malo v civilizovanych zemich by to byl regulerni pokus o vrazdu a nejmin ASPON 10 let...
V mene civilizovanych zemich by byl uz pod drnem vyridili by si to mezi sebou rychle strucne..
Myslim ze si muze gratulovat ze to provedl v cesku..
Otazka jestli by si to jinde dovolil ......
Avatar - petrumr
4. 5. 2011 21:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0