Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Shell uvádí na český trh nové palivo V-Power Diesel se syntetickou složkou GTL

Společnost Shell uvádí na český trh nově vyvinuté palivo V-Power Diesel se syntetickou složkou GTL.
Zpět na článek
7. 11. 2009 17:40
Re: Vyhrali sme ...
No já tedy na Slovensko tankovat nepojedu, ale spoustu Slováků v čechách by mohlo >:D >:D Pokaždé, když jsem tam jel za příbuznými tak se chovali jako zloději. Proto na Slovensko s plnou nádrží a tankovat opět až za hranicemi a jedno za jakými.Krajina pěkná, není to lidmi??
neregistrovaný "Khaki"
11. 10. 2009 16:01
Re: Vyhrali sme ...
Mozna by ses mel zamyslet, proc Shell na vysi cetanoveho cisla sve kampane nestavi .... vis, na jak vysoke cislo jezdi treba prave Audiny v Le Mans? Ani nahodou nedosahuji benzinacke hausnumero 60. a z nasich rafinerek naftu s cetanovym cislem 60 stejne malokdy vyrobi, v litvinove prakticky nikdy!!!
10. 10. 2009 21:29
Re: Vyhrali sme ...
Pane, děláte dobře, byla to od Shellu zlodějna a židovina, takhle nás okrádat a jidne do té nafty ty přísady z Malajska dávali ( viz jedno číslo časopisu Auto Diesel). Nás jen, jako vždy okrádali!
Avatar - Rysguf.
10. 10. 2009 17:32
Re: Priatelia zo Slovenska...
okej, bude to tak ze sa vam vysmieval za to ze AZ TERAZ MATE VPD, pricom ste ho uz mali. Tak teda sorry, ja som to zobral trocha technicky...

:-)
10. 10. 2009 15:48
Re: Vyhrali sme ...
Zkus napsat do Mercedesu co dávají v současnosti za diesely do svých modelů... poslední model MB C-Klasse CDI 220:-)
neregistrovaný "kubiii"
10. 10. 2009 11:34
Re: Priatelia zo Slovenska...
Že se k tomu ještě vracím...

Přečti si ještě jednou příspěvek taty74.., ze kterýho jednoznačně vyplývá, že nevěděl, že se v ČR prodává VPD (troufám si tvrdit, že ON nějaký příměsi neřešil)!

Ale co je důležitější, je jak a proč to napsal, to je ubohost! Jako kdybych šel na slovenský fórum o autech a smál se, že nemají třeba paliva Verva...

Copak probíhá nějaká soutěž??? Že bych se přihlásil 8-s
9. 10. 2009 22:14
Re: Priatelia zo Slovenska...
se odpoved prilepila ke spatnemu vlaknu, zrejme jsem se ukliknul....
Avatar - Rysguf.
9. 10. 2009 21:32
Re: Priatelia zo Slovenska...
po tom vysvetleni hore napises ze som mindracik :-) no comment, to necham na ostatnych...
9. 10. 2009 16:18
Re: Priatelia zo Slovenska...
Ty jsi holt jeden zivouci mindracek...je mi te lito...
9. 10. 2009 15:19
Re: Priatelia zo Slovenska...
Úplný súhlas. Niekedy sa hanbím za mojich spoluobčanov a je ich viac akoby jeden chcel... Bohužiaľ nájdu sa podobní ľudia aj na českej strane, ale túto skupinu ľudí trpiacu komplexom menejcennosti musíme prebiť ignoráciou.

:yes:

BTW: Rysguf. (RS Kaa) by som k výlevu neprirovnal. Skôr technicky vysvetlil pojem VPD tak ako sa používa a prezentuje všade v EÚ.
9. 10. 2009 15:17
Re: Co mu pisete ze si to neprecital ked ma pravdu?!
Jezis ty jsi Bota pana Slota? Co se tu rozcilujes....krom toho zase placas nesmysli, z vas musej mit ostatni slovaci radost, kdyz se tu ohanite a nejste schopny si precist text poradne.....jeeeeee
Avatar - Rysguf.
9. 10. 2009 09:48
Re: Priatelia zo Slovenska...
"Ostudu" robia tvoji spoluobcania, ked sa vysmievaju a pritom nemaju pravdu, resp. nevedia ze nemaju pravdu. Netvrdim ze klamu.

Ty by si sa neozval keby si vedel ako to je a ludia by pisali inak? Neopravil by si ich? ANO OPRAVIL, preto nechapem tvoj prispevok...

A JE JEDNO CI IDE O SR ALEBO CR, aj keby islo o Braziliu, vsetci by pisali A a pritom by to bolo B, tak sa ozvem! Chces mi vycitat ze som otvoril usta? Neviem kto tu ma problem...

Amen si nechaj, dufam ze si to rozdame na MS v JAR :-)
neregistrovaný "kubiii"
9. 10. 2009 00:50
Priatelia zo Slovenska...
... tedy alespoň ti, kteří mají potřebu si honit svoje národní tričko na fórech o autu, fotbalu, hokeji, euru apod.

Vím, žě většina Slováků je normálních (sám jich pár znám, tak si to snad mohu dovolit tvrdit), ale prosím vás... co vede těch pár, aby zaplevelovali diskuzi na Auto.cz - která má narozdíl od většiny netových fór celkem úroveň - výlevy á la tata7474 nebo Rysguf. (RS Kaa)????????

Máte jako nějaký lepší pocit??? Máte potřebu to Čechům v něčem natřít??? PROČ??? Mindrák? Malý auto?? Malý co???

Nedělejte svým spoluobčanům ostudu, mám pocit, že oba naše národy by měly spíš táhnout za jeden provaz, než co jinýho...

Amen!
Avatar - Rysguf.
8. 10. 2009 20:56
Re: Co mu pisete ze si to neprecital ked ma pravdu?!
Tak za prve: VPD ma mat aj na zaklade svojho mena zlozku GTL standartne. To ze vas v CR kvazi oklamali a predavali VPD bez nej, pricom vsade okolo to bolo s nou, je smutne. Cize ked pise o VPD, tak automaticky aj o GTL, vy mate normalne VPD az teraz.

Za druhe: neriesim co riesil test, na konci testu bolo poukazane prave na zlyhania u shellu, ze podobna nafta napr. v Nemecku ma okrem ineho zlozenia - navyse aj GTL. A to je podstata, ze nech bola ta nafta dobra ci zla, nemala to, co by mala mat - GTL.

:-)
neregistrovaný "greg888"
8. 10. 2009 20:50
Re: Vyhrali sme ...
Spoločnosť Shell je priekopníkom vo využití technológie syntetických palív GTL (plyn prevedený syntetickou cestou na kvapalinu) v prvotriednych naftových palivách. Unikátna prímes GTL sa primiešava do paliva Shell V-Power Diesel v niektorých krajinách, medzi ktoré patrí aj Slovensko.
8. 10. 2009 18:55
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Aha diky, tak to som nevedel ze Anglani to maju takto flexibilne. Ferrari nerobi prave strany? Akoze uz parkrat som v UK bol, ale nikdy som si nevsimol tie vynimky.
8. 10. 2009 17:39
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Copak copak? Máš trošku větší těžítko v garáži?
A co veteránský čísla? Ty to nezachrání?
8. 10. 2009 16:11
Re: Vyhrali sme ...
>:D z tebe musej mit slovensti vlastenci radost >:-[] . Vis ze jsi napsal totalni kravinu :-! ?
Avatar - eLzyx
8. 10. 2009 15:22
Re: Vyhrali sme ...
poslední návštěva Makro pumpy(Černý most) mě "stála" 2000Kč - naobjednal jsem svíčky, filtry a než se to v autě vyměnilo, tak jsem ten špatný benzín vyjezdil a problém odezněl.
Avatar - Ricardo
8. 10. 2009 14:23
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Nevím jak Audi a nevím jak v UK, ale konkrétně na Kypru můžeš normálně u prodejce objednat do výroby nové BMW s volantem vlevo.
Avatar - Ricardo
8. 10. 2009 14:20
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Tak Shell je anglická (anglicko-holandská) firma že... Navíc v UK auto s volantem nalevo (přirozeně) přihlásit lze, příkladů jsou destíky a stovky, ať už se jedná o ameriky, Lancie (ty se tam jednu dobu jinak než s volantem vlevo vůbec neprodávaly - přes oficiálního distributora), spousta Ferrari atd. atd. To jen u nás je v tom takový bordel, že auto po všech stránkách v perfektním stavu ale s volantem napravo je "nezpůsobilé pro silniční provoz" :no:
neregistrovaný "atvcid"
8. 10. 2009 14:20
Re: Test nafty
Naprosto stejna zkusenost. ;-)
Avatar - QuinGaller
8. 10. 2009 14:16
Re: Test nafty
No,tomu že test nezasponzoruje Shell se ani nedivím >:D

Já jsem osobně tankoval 2 roky Shell VP diesel, motor ve vysokých otáčkách celkem řval, ale říkal sem si, je to přece VP kua, lepší to být nemůže. Když jsem uviděl tento test, jel sem pro Vervu a nestačil se divit. Auto citelně líp jede a ve vysokých otáčkách je neporovnatelně tišší.
neregistrovaný "atvcid"
8. 10. 2009 14:06
Re: Test nafty
To by asi zajimalo hodne lidi. Asi to stoji moc penez. Otazkou je, proc ale ten test nezasponzoruji Shell a spol. Pokud jsou ty paliva tak uzasna, nemeli by se bar jiz s kuzi na trh. Verim tomu, ze si stejne interni testy konkurence delaji.
Avatar - QuinGaller
8. 10. 2009 13:57
Re: Test nafty
O ničem nevím, ale rád bych viděl jak dopadne nová verva60 aji novej VP diesel.
neregistrovaný "atvcid"
8. 10. 2009 13:35
Re: Co mu pisete ze si to neprecital ked ma pravdu?!
V tom zminovanem testu se nebylo shodne s obycejnou naftou Extra Diesel pouze cetanove cislo ale vesmes uplne vse (pokud opominu statistickou chybu). Jedine co vybocovalo a bylo lepsi,tak penivost.

Na cistici slozky se Shell take odvolaval, ze to do testu nebylo zahrnuto,ale asi by tedy meli to palivo prejmenovat na Cleaning Diesel and neplest kupujicimu hlavu zavadejicim V-Power a obrazky zavodnich aut. Ale je to asi stejne smecko jako Skoda Octavia RS, ale to uz je jina kapitola.
8. 10. 2009 13:32
Re: Test nafty
Je to rok starý, nebylo by něco aktuálního?
neregistrovaný "kubiii"
8. 10. 2009 13:20
Re: Co mu pisete ze si to neprecital ked ma pravdu?!
Tak za prvé: tata nic o GTL nepsal - pouze o VPD!!!

Za druhé: Shell ČR měl v testu problém s cetanovým číslem, resp. cetanové číslo splňovalo normy, ale bylo na úrovni nafty o 3Kč levnější... Čistící složky a podobný záležitosti test neřešil...

Výše řečené neznamená, že by si Shell nedělal z Čechů p.del, ale nechápu tyto nazi příspěvky??? Nějakej mindrák určitých jedinců nebo co??? 8-s
8. 10. 2009 12:59
Re: Vyhrali sme ...
asi jak OMV na Slovensku...?
8. 10. 2009 12:34
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Tak Anglie je trošku benevolentnější - auto přihlásíš.
Ale i tak tam nový Audi od prodejce s volantem na špatný straně nekoupíš. Leda nějaký individuální dovoz. Ne ofiko.

PS: Mimoto tu řešíme papír. Zbytečně. Todle je normální verze kontinentální Evropy.
8. 10. 2009 12:28
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
No volant to sice ma na lavej strane, ale podla mna na poslednom obrazku je anglicka SPZ:
news.auto.cz/?…… />
Teda neviem ake zakony maju v GB, ale u nas na opacne riadenie SPZku neziskas.
8. 10. 2009 12:11
Re: Anglicke Audi v Nemeckej garazi
To není žádný anglický audi. Volant má tam kde být má. Tedy vlevo. :-!

PS: Ty si opravdu myslíš, že když Shell s Audi peče v Le Mans, tak by jim jedno Audi na testování nedali jen tak? ;-)
Avatar - Rysguf.
8. 10. 2009 11:45
Co mu pisete ze si to neprecital ked ma pravdu?!
tata4747 napisal ze tankuje VPD s GTL uz davno a ma pravdu. Na Slovensku, rovnako ako v Nemecku ci Rakusku sa GTL pridava do VPD uz dlhsiu dobu, zial v CR tuto zlozku v rovnakomennom palive vynechali, az doteraz.
Ved tu aj bol kedysi test dieselovych paliv a shell dopadol tusim aj najhorsie a tam prave vtedy bolo spomenute, ze pri VPD bolo toho pricinou prave absencia GTL, ktore uz v okolitych krajinach toto palivo obsahuje. Neviem preco je/bolo tomu tak ale zial...

No cakam co zas napisete...
8. 10. 2009 11:33
Anglicke Audi v Nemeckej garazi
Vidim, ze aj v D maju podobny problem ako v Ceskoslovensku so Skodovkou a to, ze Audi sa oplati doviest z GB kvoli nizsej cene.
8. 10. 2009 11:28
Re: Vyhrali sme ...
No a aky mas motor, ze ti ide na ten Makro topny olej? Tipujem, ze stary atmosfericky diesel.
8. 10. 2009 11:26
Re: Vyhrali sme ...
Mníšek po Brdy... tam to snad čepujou ještě do konví, ne? ;-)
8. 10. 2009 11:05
Re: Vyhrali sme ...
Tak já nejsem ČOI:-) takže mlčet nemusím, konkrétně jsem měl problémy s Benzinou v Mníšku pod Brdy, je tam jen jedna... a ta druhá tu si bohužel nepamatuju:( Já stejně nejčastěji ale tankuju u Makra, koruna sleva na litr je fajn, nikdy nebyl sebemenší problém s jejich palivem a auto mě dovezlo vždycky kam jsem potřeboval. Akorát člověk musí platit hotově, karty neberou...
neregistrovaný "kubiii"
8. 10. 2009 11:03
Re: Vyhrali sme ...
kauza COI = strašnej burdel

při výběru benzínky trochu pomůže účast v programu Pečeť kvality - dobrovolné testování kvality, více na dobrapumpa.cz/…ah/pecet-kvality
neregistrovaný "atvcid"
8. 10. 2009 10:57
Re: Vyhrali sme ...
Jedna vec je znacka a dalsi vec je konkretni benzinka.Osobne tankuji pouze na overenem miste a nespoleham se pouze na logo.

U Benziny je mozna problem, ze je jich vice a ja v podstate tankuji pouze u Benzina Plus, ktere jsou vsechny nove, moderni s neprosakujicimi nadrzemi na palivo v zemi.

Skoda jenom, ze nase slavna Ceska Obchodni Inspekce odmita zverejnovat testy kvality benzinu a nafty,ktere u benzinek za nase dane pravidelne dela. To by clovek mel aspon hrubou predstavu,ktera z benzinek sidi a ktera ne.
8. 10. 2009 10:50
Re: Vyhrali sme ...
Já mám naopak s Shellem vcelku dobré zkušenosti... Auto mi ujede vždy o něco více než když tankuju třeba u Makra, kde mám korunu slevu na litr. Naopak s Benzinou mam zkušenosti jen ty nejhorší... Už nám třikrát jejich nafta poslala auta do servisů na vypumpování nádrže. Suzuki Grand Vitara na jejich naftu ujela asi 200km a pak prostě error. V servisu nám vypumpovali nádrž, vyčistili všechny trysky atd... a ukázali v pet lahvi rozdíl mezi kvalitní naftou a tou kterou nám vypumpovali... Tak tmavou a zkalaenou naftu jsem nikdy neviděl. Od té doby k Benzině nejezdím... Podobné zkušenosti jsem měl s novým Céčkovým MB, kde se mi stalo něco podobného, ale naštěstí jsem netankoval uplně plnou, z obav aby to neskončilo jako u Suzuki... Natankoval jsem pouze k dojetí na další benzinku... Auto jelo celou cestu pouze 3 válce, chovalo se divně, divné zvuky od motoru... prostě děs. Nakonec jsem dojel k OMV kde jsem ihned dotankoval zbytek to jejich naftou a nakonec jsem dojel domů... Po těchto zkušenostech u Benziny už nikdy nezastavím, navíc nechápu že jim tam někdo staví, protože ceny tam mají opravdu přemrštěné... Toť má zkušenost
8. 10. 2009 10:47
Re: Vyhrali sme ...
Jak pise "atvcid". Uplne bez problemu firma Shell oblbovala v Cesku lidi pohadkou o lepsim palivu, ktery ani lepsi nebylo. Nekolik testu to prokazalo a mluvci Shellu ani neprotestovali. Taky jsem u nich loni casto tankoval, ted ani nahodou.
neregistrovaný "kubiii"
8. 10. 2009 10:38
Re: Vyhrali sme ...
že je šel v ČR vyčůranej jak mračna nerozporuju, taky dávám přednost jiným firmám...
neregistrovaný "atvcid"
8. 10. 2009 10:29
Re: Vyhrali sme ...
No ja tomu rozumim velice dobre, jsem jsem Shellu na to drive take naletel a jak blbec jsem VPD tankoval skoro rok, nez vysel clanek na IDNESu [odkaz] kde VPD totalne propadnul. Nasledne jsem se o to zacal zajimat vice,a zjistil jsem,ze se do ceske VPD nafty zadne GLT ani nic co zvysuje cetanove cislo nedava (narozdil od Nemecke nebo treba Slovenske). VPD se vsude na propagacnich materialech prezentuje se zavodnimi vozy Audi R10, ovsem pokud si clovek pozorne precte webove stranky nebo materialy primo od Shellu,tak zde neni nidke ani zminka o zvyseni cetanoveho cisla pripadne zvyseni vykonu.Takze totalni podvod na zakazniky, za ktery si nechavaji priplacet 2 Kc na 1l.

Od te doby u Shellu ze zasady netankuji a beru pouze Benzina Verva Diesel, ktery je perfektni. Ted navic zvysili cetanove cislo na 60 a je to uplna bomba ([odkaz] Logickou reakci Shellu je, protoze mu asi rapidne ubyli zakaznici, ze GLT zacal do nafty pridavat. Ovsem vzhledem k tomu,ze nikde neprezentuji kolik tam toho je a jake je vlastne cetanove cislo, tak mam obavu ze pridaji kapku do litru a prohlasi to za palivo s GLT.

Nekde jsem cetl,ze stopove mnozsti zlata je v podstate v kazdem materialu ci sloucenine na zemi, tudiz priste muze Shell prezentovat,ze ma VPD s GLT a zlatem.
neregistrovaný "werew"
8. 10. 2009 10:09
Re: Vyhrali sme ...
Přesně tak, VPD už tankuju několik let. Jde o to, že teď do toho budou navíc dávat to GTL.
neregistrovaný "kubiii"
8. 10. 2009 10:07
Re: Vyhrali sme ...
Tos nějak nepochopil, VPD je v nabídce sHellu už spoustu let, jen teď do toho budou dávat nějakou novou složku (viz článek), takže nechápu tvůj příspěvek, možná by to chtělo nejdřív přečíst článek, zamyslet se a potom teprve psát (pokud je co) :no:
8. 10. 2009 09:36
Re: Vyhrali sme ...
Neplést si prosím nacionalismus s vlastenectvím...
neregistrovaný "tata7474"
8. 10. 2009 09:09
Vyhrali sme ...
Mam taky zvlastny pocit zadostucinenia, ked si pomyslim, ze u nas na Slovensku mame nieco omnoho skor, ako nasi byvali bratia ... VPD tankujem uz vyse 2 rokov ... :-!
A vopred dakujem za nalepku "nacionalistu" ...