Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ombudsman: Jízdu na červenou MP pokutuje neoprávněně

Podle stanoviska ombudsmana smí městská policie pokutovat jen rychlost, parkování a vjetí do zákazu vjezdu.
Zpět na článek
1. 6. 2011 21:46
8. 6. 2011 13:40
8. 6. 2011 13:54
8. 6. 2011 19:49
8. 6. 2011 14:15
8. 6. 2011 19:51
8. 6. 2011 19:52
Avatar - Ronault.
1. 6. 2011 12:34
Před pár týdny bych řekl, že by měla kontrolovat parkování..
... ale dnes už ne.

Minulý týden u nás v ulici proběhlo blokové čištění ulic, což probíhá tak, že od osmi do devíti odtahovali auta, pak projel ulicí zametač a kropící vůz, což znamenalo, že je hotovo. Na značce zákaz zastavení do 16:00. Já dojel v 10:30, dívám se kolem, pár aut už v ulici stojí, ulice vyčištěná, tak jsem si vbral přesně stejné místo, které jsem ráno opustil a říkám, si, že se snad nenajdou takoví šmejdi, kteří budou pokutovat zbytečnou značku. Za pár minut se dívám z okna a měšťáci už jdou od auta k autu a lepí bločky, dělají fotky... Seběhl jsem dolů, strážník si už opisoval SPZ, nastartoval jsem a odjel.

Do 16h byla ulice zcela prázdná, zbytečně, jen občas prošli strážníci aby nalepili další bločky.

A tohle není buzerace městské policie? :no:

Raději, kdyby byli užiteční a sklidili ony zbytečné značky.

Příště si rovnou vyberou nějakou ulici jen tak a budou pokutovat. :no:
Rozbalit vlákno
3
1. 6. 2011 14:01
Re: Před pár týdny bych řekl, že by měla kontrolovat parková
Zatial to teda isti pravo nevypovedat (v CR).
Avatar - ManInBlack
1. 6. 2011 15:47
Re: Před pár týdny bych řekl, že by měla kontrolovat parková
Přesně jak říkáš - zatím. Jenomže se to začne (právem) využívat hromadně, tak do médií se pustí zpráva, že je třeba řešit PROBLÉM s řidiči, kteří odmítají vypovídat a ten "problém" se vyřeší ke spokojenosti ovcí (rychle jezdí jenom zlí podnikatelé) a nespokojenosti občanů.
Nicco, v SK není právo nevypovídat nebo co?
1. 6. 2011 15:57
Re: Před pár týdny bych řekl, že by měla kontrolovat parková
Pravo nevypovidat mame, lebo je to jedno zo zakladnych prav a slobod cloveka (inak by nam ho vzali >:-[] ), ale nepomoze ti, lebo nemame osobu blizku a vsetky priestupky na vozidle hradi majitel vozidla. Teda ak ti niekto ukradne auto, zrazi s nim niekoho, tak si v peknom srabe, pokial ho nechytili na mieste a ty si to dovtedy nestihol nahlasit (napriklad si v noci spal a nevedel si, ze ti kradnu auto). Ale MPci su spokojni, lebo korunky pribudaju do kasicky.
Avatar - petrumr
1. 6. 2011 21:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - saldy
8. 6. 2011 13:40
Nevim
kde jsem to viděl, myslim v Černý hoře, když se blížil konec zelený, začala blikat, dojíždějící udrali plyn, pohoda, taková blbost a jak praktická. :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ronault.
8. 6. 2011 13:54
Re: Nevim
To mají i v Rakousku. Ano, je to parádní. :yes:
8. 6. 2011 19:49
Re: Nevim
Máme to aj na viacerých križovatkách v Bratislave, a je to super.
8. 6. 2011 14:15
Re: Nevim
dobra vec, ale sama o sobe nic neresi - u nas by to dopadlo tak, ze by se plyn pridaval jeste dal pred semaforem uz pri blikani... ;-\
8. 6. 2011 19:51
Re: Nevim
Však o tom to je...zelená bliká, takže vieš, že končí. Buď na to trochu dupneš, aby si stihol prejsť, kým bude žltá, alebo, ak nemáš pred sebou dosť voľného priestoru, tak uberieš a pohodlne spomalíš bez zbytočne hektického dupania na brzdu.
8. 6. 2011 19:52
NO...
Či má mestská polícia právo pokutovať jazdu na červenú alebno nie, je možno otázne. Ale jazda na červenú je jazda na červenú. A ak mestská polícia nemá právo vyberať pokuty, neznamená to, že to nie je priestupok a na červenú sa jazdiť môže...
Rozbalit vlákno
0