Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Novinky

Zpět na článek

Ford vyrobil v Bridgendu 15 milionů motorů

13 komentářů

Nicco
1.6 EcoBoost :yes😒br /> Tak predsa pride...
Provocateur
S tou 1,6 by měl Ford přijít co nejdřív, protože když nepočítám pětiválec od Volva, tak za benzínové motory co v současnosti nabízí Ford by se měl stydět...
Nicco
Pravda, ale aj diesely nie su ktovieco a keby nie PSA, tak nie su vobec, teda az na 1,8.
Ford ma vlastne iba jeden dobry motor, s ktorym sa moze predvadzat, a to 5 valec od Volva, ale ten je taky dobry, az je zly = je tazky, chlasta a ma vysoku poistku.
K tej 1,6 EcoBoost by sa este hodila 1,4 s turbom a najlepsie este hybrid. Stalo by to sice 700.000, ale spotreba 5L v meste alebo mimo, a pri vykone 99kW, by konecne zatraktivnila ponuku motorov vo Forde.
Deadlift
Ford nema jen Lynx 1.8 ale take Puma I4 2.0, 2.2, 2.4, 2.5, 3.0.
Nicco
No nechal som sa uniest Focusom. Tam mam na vyber z domacej tovarne iba 1.8 rysa a 2.0 je uz zase PSA, tak ako aj 1.6.

VIdim, ale ze sa vyznas. Mozno budes vediet poradit, aky motor je najlepsi do Focusa pre tieto podmienky😒br /> cca 17000km rocne z toho 10.000 v meste, ojetina od roku 2007 do 80.000km, na dialnici pri 130 "rozumna" spotreba.

Moja analyza ukazuje😒br /> i😒br /> 1.4 slaby
1.6 taky pohodovy, ale ked chces viac, tak zere (keby mal 6ku, tak sa da, inak na dialnici to je bolest)
1.6tivct zere viac ako predosly
1.8 dobry, ak by som mal ethanolovy stojan na blizku, inak zere este viac
2.0 dobry pre cloveka, co byva pri dialnici a jazdi 5000rocne, inak v meste zere
2.5 zere

d😒br /> 1.6 ze vraj je slaby a odchadza mu dvojhmotak
1.6 80kW uz uz som nasiel ten pravy motor, ale ma DPF
1.8 dobry, ale liatinovy a pomaly sa zohrieva, teda nevhodny do mesta a na kratke vzdialenosti a sem tam sa vypne pocas jazdy 8-s
2.0 v meste zere a je to motor na dialnicu
Deadlift
Duratec 1.6 Ti-VCT asi neznas, co.
Nicco
Ja ju poznam iba z testu Autoojetiny, kde mala horsie hodnotenie ako obycajna 1.6 a to kvoli tomu, ze sice ma vyssi vykon na papieri, ale v praxi to nepoznat a naviac ma vyssiu spotrebu.
Asi to bude tym, ze to je variabilne casovanie ventilov a to su motory tocive. A cim viac tocis, tym viac palis.
Otazka je ale, ze aky bude ten EcoBoost. Zatial ho videli iba v USA. Nechajme sa prekvapit.
Petrko
V posledním týdnu jsem vezl 1300Km 1.6 Ti-VCT a téměř stejnou trasu klasickou 1.6 a můžu tě ubezpečit že Ti-VCT jede úplně jinak jinak se zbíra do otáček takže fakt poznáš že je to jiný motor a co se týče spotřeby tak je identická jako běžná 1.6 a že to žere když jedeš 1300Km průměrnou!!!! ano průměrnou rychlostí 118 km/h za 8,2 myslím že je to hodně slušné.
Nicco
No ako pisem, nejazdil som s tym motorom, mam klasicu 1.6.
Ak si teda mohol porovnat obidva varianty na tak dlhej trase, tak potom neostava nez suhlasit.

Zaujimalo by ma este aku spotrebu by mala obycajna 1.6 a 1.6tdci/66kW pri priemerke 118km/h.
Petrko
Obyčejná 1.6 měla spotřebu o jednu desetinu vyšší tj. 8,3 litru k tdci ti nic neřeknu nafty nevozím.
Petrko
Asi se moc v motorech nevyznáš jelikož duratec he 2.0 je výborný motor.
Nicco
To urcite je, ale nie pre moje potreby 90% casu alebo 60% km v meste.
[odkaz]