Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: VW Golf VII: Jak bude vypadat?

Máme zde další skici příštího Golfu. Co myslíte, bude vypadat takto?
Zpět na článek
13. 6. 2011 09:32
neregistrovaný "Aventador"
13. 6. 2011 10:07
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 6. 2011 19:00
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 6. 2011 07:20
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 6. 2011 11:22
13. 6. 2011 11:25
13. 6. 2011 22:12
neregistrovaný "Laki"
14. 6. 2011 07:00
15. 6. 2011 09:26
Avatar - zdravy rozum
13. 6. 2011 09:19
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
10
13. 6. 2011 09:47
Re: Vypadat? Hlavne bude mene bezpecnej!!!
Hele šetřit se musí, automobilky jsou na tom tuze špatně, takže potřebujou uspořit kde se dá. Nový fabii taky sebrali výztuhu střechy, protože EURO NCAP se dělá jen zepředu a z boku tak na co plýtvat materiálem na střechu, že? A pak tu různý pseudo odborníci, zblblý PR kecama automobilek budou šířit jak jsou starý auta nebezpečný, protože v EURO NCAP neměli 5 hvězd, mají jenom 4 bagy apod.
Avatar - zdravy rozum
13. 6. 2011 10:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Thomas89
13. 6. 2011 10:54
Re: Koukam disky jak z kie optima
Ono jestli použili třeba mikrolegovany oceli (nebo něco podobného na nosniky) tak by se teoreticky mohli dostat na váhu staryho nosníku minus 5 kilo...
Ted jen nastavá otázka, jestli tam něco takového dali.
Avatar - zdravy rozum
13. 6. 2011 16:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Thomas89
13. 6. 2011 17:59
Re: Koukam disky jak z kie optima
takže jestli to je pravda o tom matroši tak to bude starej známej VW za stejnou cenu ne-li větší - cena za pokrok...
Avatar - white label
13. 6. 2011 18:24
Re: Koukam disky jak z kie optima
No pokud to tu napsal zrovna "zdravý rozum", tak je to tutovka! >:D
Avatar - zdravy rozum
13. 6. 2011 22:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - white label
13. 6. 2011 23:06
Re: Koukam disky jak z kie optima
Já si to o tobě nemyslím, já to vím... >:D
Za to tebe by si určitě neplatil nikdo. >:-[]
Avatar - zdravy rozum
14. 6. 2011 11:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - zdravy rozum
13. 6. 2011 22:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Aventador"
13. 6. 2011 09:32
Golf
předek tak trochu jak z ty nový kie optima, světla s optikou podobné Hyundaiům boční profil...pokřivený ve stylu i40...ta první studia vypadala teda o dost lépe...dynamičtěji...tohle nic moc... ;-\
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 6. 2011 10:07
To je predsa jednoduche
Bude vyzerat presne tak, ako sucasny Golf a VW to preda ako tichu evoluciu dizajnu. Jedina otazka je, ci sa "dizajnerom" VW podari prekonat mieru nudy a sterility sucasneho modeloveho portfolia koncernu.
Rozbalit vlákno
6
13. 6. 2011 12:43
Re: To je predsa jednoduche
zaplaťpámbu za tu "nudu"
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
13. 6. 2011 19:00
Re: To je predsa jednoduche
Som rad, ze nezijem v tvojom svet :-)
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 12:58
Re: To je predsa jednoduche
Pokud ten jeho svět dokážeš respektovat je to ok... bohužel spousta lidí tady to neumí...
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 19:33
Re: To je predsa jednoduche
Tomuhle termínu "nuda" při popisování interiéru či exteriéru aut se vždy nasměji. Golf je nuda FoFo nebo francouzi je co? Snad ne zábava? Já nevím jak teda místní diskutéři, ale já se potřebuji v interiéru prostě cítit dobře a ne bavit. Zábavu si užívám jinak.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 6. 2011 07:20
Re: To je predsa jednoduche
Skusim takto:

Postav si vedla seba skatule od Sony Vaio a Apple MacBook Pro.

Jedno aj druhe je plne recyklovatelny karton, jedno aj druhe plni ucel. To prve je obycajna skatula. To druhe je obal na produkt.

Zabava je opakom nudy len pre velmi uzky okruh ludi.
Avatar - white label
15. 6. 2011 10:20
Re: To je predsa jednoduche
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

Jaký zásadní rozdíl je mezi designem probooku a notebookem Vaio?
Pokud je nějaký rozdíl v jejich obalu, pak je to v samotném zpracování.
A pokud chceš srovnávat VW a zbytek meinstreamu po stránce zpracování (neplést se spolehlivostí), pak je to spíš VW jako Apple a zbytek meinstreamu (s různou úrovní zpracování) jako SONY, HP, Lenovo, ale i třeba i Asus, nebo Acer...

P.S. A co je tedy podle tebe, pro většinu opakem nudy, když to není zábava?
13. 6. 2011 10:31
ček(á)al snad někdo něco jinýho?
Na druhou stranu se VW nedivím, přece jen hlavní prodeje netvoří výstřední jedinci ale uniformní stádo.
A to, že VW umí s uniformitou pracovat nejlépe v EU je snad jasné asi každému.
Je zajímavé, jak kola na první fotce opticky posouvají vizuálně k optimě. I když to spíš beru jako pochvalu pro KIU než hanobení golfu.

I když "modrá" studie nepůsobila tak dospěle, líbila se mi víc.
Rozbalit vlákno
0
13. 6. 2011 10:32
Golf na vrcholu průměrnosti
VW má neuveřitelný talent dělat hlavně designově průměrně průměrná auta. A Golf je jejich král. Současný Golf je naprosto otřesný a tento nevypadá o moc jinak. To třeba současný VW Polo je zdařilé auto i přesto, že designově nevybočuje z celé produkce. Ale celek působí dobře.

Nepochybuji o kvalitě auta, jako takového ale ten vzhled hrůzně průměrný :no:
Rozbalit vlákno
12
Avatar - strýček BOB
13. 6. 2011 11:39
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Na designové perverzity jsou fachmani korejci, své touhy po nenudném designu obrať tímto směrem. Kupec Golfa jaksi čeká opět toho svého "nudného" Golfa.
13. 6. 2011 12:43
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Myslím, že v podstatě, jakékoliv auto v daném segmentu vypadá lépe - Astra, Focus, atd.
13. 6. 2011 14:02
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Focus? Ten designovy cirkus ? >:D
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 19:34
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
:yes:
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 12:16
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
:yes:
Avatar - Typhoon
13. 6. 2011 21:32
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Tudle jsem chvíli koukal na Astru a málem jsem nudou usnul.
VW má vášnivý design, viz. tyto debaty. Nudná auta jsou ta, která nikoho nezajímají.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 21:47
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Přesně tak! Viz. můj příspěvek o kousek výš z 19.33.
Avatar - whatever
13. 6. 2011 23:54
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Pre niekoho moze byt vasnivy aj sex s prostitutkou... (Nekritizujem dizajn VW, podla mna je akceptovatelny a funkcny, ale vasnivym by som ho nenazval ani po niekolkych tabletkach lubovolnej farby)
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 12:23
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Někomu ten konzervativni design prostě vyhovuje, zatímco spousta zdejších virtuálních arbitrů elegantie to nemůže zkousnout... zajímavé je, že že na zavedené firmy (GTI, BoB, Áda...) nemám pocit, že by koncernisti měli potřebu nějak extra provokovat... naopak poslední dobou každá druhá diskuse začíná příspěvky typu "to jsem zvědavej, co nám tu koncernisti vyblejou..."
14. 6. 2011 17:09
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Tak oni ale koncernisti taky berou kazdou hloupost jako atak.
Stačí prohlásit, že TDI PD je příšerně nespolehlivý bastl, že HTP je horší než FIRE, že na Golfu VI a Jettě je silně patrná snaha o úsporu nákladů a hned mají plno keců.
Mě když se někdo opírá do Alfiny a Renaultu, taky nejsem moc nadšený, ale to přece není důvod se navzájem urážet...

Mimochodem, u Golfa 1.6 TDI manželce minulý týden odešlo DSG. Dost brzo po 32 000 km...
Škoda, jinak je to skoro dokonalý kompakt.
Avatar - white label
14. 6. 2011 23:50
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
Jak odešlo? Je to na kompletní výměnu, nebo "jen" opravitelná závada?
Avatar - whatever
14. 6. 2011 23:11
Re: Golf na vrcholu průměrnosti
V plnej miere suhlasim. My sme sa to tak ucili, a ja sa s tym aj stotoznujem, ze ak sa co i len jednej osobe nieco paci, musi to byt pekne. A ak sa niekomu inemu paci nieco ine, znamena to len tolko, ze aj ten druhy objekt je pekny.
13. 6. 2011 11:22
VW KiaGolfHyundai
Okrem toho, že to auto je zasa absolútna nuda, tak je tam vidieť veľmi bohatú inšpiráciu u kórejskej konkurencie. Bočné prelisy a linky ako keby z oka vypadli novej i40. Disky, to je jasná Kia a predok tiež tú Kiu trocha evokuje. Ale to je úplne nepodstatné, pretože ako celok pôsobí táto podoba Golfu strašne slabo. Je to zasa nuda, nuda a nič len nuda. Dizajn pre obyčajných ľudí z dediny... Pre "človeka milión".

Za dizajn nič iné len: :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
6
13. 6. 2011 12:46
Re: VW KiaGolfHyundai
Než si začneš vymejšlet pohádky o opisování u novinářské skicy, podívej se prvně, odkud Kia "opsala" právě ta kola na Optimě.
13. 6. 2011 14:03
Re: VW KiaGolfHyundai
Suhlas, tie 18" disky maju nazov Bilbao a su tu o nejaky ten piatok skor ako sa o tom Kii zacalo vobec snivat ;-)
Avatar - Guttalax
14. 6. 2011 09:57
Re: VW KiaGolfHyundai
>:D GolfVII vypadá jako GolfVI .ale s koly od Optimy >:D
Avatar - white label
14. 6. 2011 12:34
Re: VW KiaGolfHyundai
Další "odborník", který netuší, že naopak Kia má design kol ala Golf VI.
[odkaz]
Avatar - Guttalax
14. 6. 2011 14:27
Re: VW KiaGolfHyundai
A už někdo ví jak bude vypadat GolfVIII a IX? >:D
Avatar - white label
13. 6. 2011 16:16
Re: VW KiaGolfHyundai
Pláčeš na špatném hrobě, naopak Korejci logicky kopírují evropský design automobilů, nebo máš snad pocit, že naopak VW jim závidí evropské prodeje a proto chce, aby jeho produkty vypadaly podobně jako ty korejské?
Ty tvé "jasné" disky jsou jen dalším jasným důkazem, tohle je jedna z vůbec prvních presentačních fotek Golfu 6:
[odkaz]
Avatar - kari.laz
13. 6. 2011 11:25
bez názoru
Ať jsem se na to koukal, jak jsem chtěl, tak si pořád nějak nemůžu udělat ucelený názor. Na jednu stranu by jsem si přál, aby se nijak zvlášť golf nezměnil a na druhou stranu by jsem si přál nějakou změnu. Tak nějak nevím, co u mě převládá. Je sice pravda, že mu to pořád sekne a díky jeho jednoduchým tvarům pomalu stárne. na druhou stranu nějaké přiostření by asi nevadilo. Hlavně ne žádná rozteklá kostka másla ala Hyundai.
Takže na nějaké designové hodnocení si počkám, až bude zveřejněna oficiální podoba.
Rozbalit vlákno
1
13. 6. 2011 19:45
Re: bez názoru
Tak to si počkáš, New Small Family už pomaly začne vypadávať z linky (konečne), a finálne verzie sú pre verejnosť ešte veľkou neznámou.
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
13. 6. 2011 11:29
Disky
To je úplně normálně VW, z tohoto Golfu
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - strýček BOB
13. 6. 2011 11:43
Opět Golf...
Stejně jako už předchozích šest generací bude i sedmá opět tím starým dobrým Golfem. Diví se jenom prosťáček. Mílovníci designových kreatur Huyndai se prostě Golfa v perverzním kabátku i40 nedočkají >:-[]
Rozbalit vlákno
13
13. 6. 2011 13:13
Re: Opět Golf...
Jistě, Němci mají zřejmě patent na design-), jakmile vypadá něco jinak, je to špatně-). Jediné, co není z produkce VW nudné (nemluvím o celém portfoliu, jež zahrnuje několik automobilek), jediné co není vyloženě nudné, je Polo. Mně se i40 taky nelíbí, ale i20, i30, ix20 a Ceed (zejména před FL) ano. Golf není ošklivý, je jen k uzoufání nudný. Stačí se podívat na současný Civic, tak se dělá auto, které je designově zdařilé.
13. 6. 2011 14:31
Re: Opět Golf...
Toto je obecne znamy fakt:

Cokoliv se vymyka prumeru je tupym stadem zadupano do zeme... vysoka inteligence na druhe strane dementi, krasni lide na druhe strane zrudy, bohaci na druhe strane bezdomovci... a tak bych mohl donekonecna pokracovat.

Prumer urcuje trend... bohuzel 8-s
Avatar - white label
13. 6. 2011 16:21
Re: Opět Golf...
A jak se pak díváš na místní "inteligenty" (včetně tebe), kteří trpí nezdolnou potřebou "zadupat do země" cokoli "koncernového", svýma "originálně" universálníma hláškama a nudném designu, vysoké poruchovosti i ceně a v neposlední řadě i tupé stádnosti jejich majitelů??? :*) ;-)

P.S. A víš, co je (bohužel) mnohem horší, než to, když průměr určuje trend? Když ho určuje podprůměr... :-O >:-[]
Avatar - Starfighter
13. 6. 2011 16:58
Re: Opět Golf...
:yes: >:-[] >:-[]
13. 6. 2011 21:55
Re: Opět Golf...
Zamette si pred svym vlastnim prahem pane "nestranny" :-!

Ja nic nezadupal... s VW nemam problem, jen nemam rad Skodovku :-)

A nemam rad zdejsi radobyznalce koreskych krapu :-!

Tvoje P.S. neplatí... proste z podstaty bytí.
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 12:29
Re: Opět Golf...
Vsimni ze flame tu vetsinou vyvolavaji lide , co ke koncernu nemaji kladny vztah... nedostatek argumentu nahrazuji drsnou a agresivni retorikou a klisema o nudnem designu etc... oni se snazi nejaky flame vyprovokovat....
Avatar - Guttalax
14. 6. 2011 14:29
Re: Opět Golf...
:yes: >:D :yes: Co třeba Trabant ,ale musí mít ESP.
Avatar - Choochoo
13. 6. 2011 14:51
Re: Opět Golf...
:yes: Civic :yes: >:D
Avatar - strýček BOB
13. 6. 2011 15:12
Re: Opět Golf...
Musím souhlasit, že VW vyrábí k uzoufání nudná auta, například šíro, Passat CC, nebo Tuareg po FL, jsou nenápadné zastaralé krabice, které ničím nezaujmou...bože ;-\ Ceed před faceliftem byla právě taková korejská parodie a pokus vytvořit právě toho nudného golfa.
13. 6. 2011 22:57
Re: Opět Golf...
Na Scirocco jsem věru zapomněl, (tak tedy Scirocco a Polo), nicméně to je trochu málo. Touareg? To myslíte vážně? To už by se dalo říct, že esencí designu je Passat-). Doporučil bych vám podívat se na Alfu 8C, nebo Jaguar XF, to je DESIGN. Ne designová strohost a unylost VW.
Avatar - Atlis
13. 6. 2011 23:21
Re: Opět Golf...
ja sice vw nemusim, ale 8c a xf nie su tak uplne bezne hatche nizsej strednej, co? porovnavas neporovnatelne...
13. 6. 2011 23:41
Re: Opět Golf...
Já nic neporovnával, ale OK, tak postav Golf proti Civicu, Astře, Focusu, (a to beru v úvahu i ta nevzhledně protažená zadní světla u hatche). Všechny alternativy podle mně vypadají lépe, ale je to jen můj názor.
Avatar - Atlis
14. 6. 2011 08:09
Re: Opět Golf...
mas nan bez pochyb plne pravo. :yes:
13. 6. 2011 12:51
Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
neboť rozkazům führerů Volkswagenu, jak má vypadat, se nesmí odporovat.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - kari.laz
13. 6. 2011 12:55
Re: Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
Furt to bude mít 4 kola, volant, okna a dveře. Jak můžou být tak zaslepený a nevymyslet něco jinýho. Třeba knipl, pásy, průzory v plechu a špunt zeshora místo dveří. Pak by se snad zavděčili všem. ;-)
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 12:47
Re: Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
Úplně zbytečně agresivní post, že to máš zapotřebí...
Avatar - white label
14. 6. 2011 12:54
Re: Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
Tady bych spíš jen použil "parafrázi" Bohuša z Dědictví, aneb KHGT:
"Nech ho..., hňupa!" ;-)
Avatar - Krispos
14. 6. 2011 13:08
Re: Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
ale tím se shazuješ na jeho úroveň... lepší je občas nereagovat nebo být slušný...
Avatar - white label
14. 6. 2011 15:11
Re: Bude to furt recyklovaná krabice od bot,
Touhle citací Bohuša, se rozhodně na jeho úroveň neshazuju...
Na to se to totiž dá napsat buď tohle, nebo vůbec nic..., diskutovat s někým vážně na tohle "téma", by v podstatě bylo známé "házení perel sviním"... ;-)
13. 6. 2011 19:16
Opět žádná revoluce ...
... jen evoluce... ;-)
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 19:36
Re: Opět žádná revoluce ...
Auto, na kterém se dělá od roku 2007 bude určitě jen evoluce, káps na to ;-) :yes:
13. 6. 2011 19:43
Re: Opět žádná revoluce ...
V podstatě se to dá očekávat, btw prodávat se ale bude opět velice dobře >:D :yes:
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 21:46
Re: Opět žádná revoluce ...
A těch 5+ let si tam kucí ve VWolsburgu honili šašky? Někdy mě opravdu místní diskutéři nepřestanou překvapovat.
13. 6. 2011 22:50
Re: Opět žádná revoluce ...
Z designového hlediska to skutečně nic převratného není, nicméně kvalitní auto to bude, a to bude prodávat.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
13. 6. 2011 23:16
Re: Opět žádná revoluce ...
A proč by měnili něco, co funguje? Proč Porsche 911 vypadá pořád podobně? Někdo může namítnout, že to už legenda a retro. A co takové BMW X5? Vytvořilo si vlastní designový styl a toho se drží. Ono opravdu není to pravé co nová generace to zgruntu nový design jak nám předvádí korejci a i japonci v některých případech. Už se o tom tady bavil a moc hezky to tehdy napsal GTI. Já nevím jak tobě, ale mě se líbí vůz, který má nějakou historii, styl a designový směr, který se má o co opřít. Auta, které se pokaždé dělají z čistého listu papíru opravdu nejsou to pravé.
Avatar - white label
13. 6. 2011 23:24
Re: Opět žádná revoluce ...
A tohle zdaleka neplatí jen u aut. Někdo na to přijde dřív, někdo později a někdo to prostě nestihne ani za celý svůj život... ;-)
Avatar - Parda71 (BMWfans)
14. 6. 2011 11:37
Re: Opět žádná revoluce ...
Přesně tak :yes:
13. 6. 2011 23:35
Re: Opět žádná revoluce ...
Když už mluvíš o Korejcích a Japoncích, tak třeba Veloster a i40 jsou "střelou vedle", ale i20, ix 20, i30, Ceed a Optima se mi líbí. I když Ceed před FL se mi líbil víc, to ale Octavia taky-). Co se týká japonského designu, tak bych to taky viděl spíš na jednotlivé modely. Kdybych si měl vybrat jestli Golf nebo Civic, tak jasně Civic, a to ne proto, že Golf by byl horší. Prostě nejsem tak konzervativní. Nebo Mazda 2 se Ti nelíbí? I nová Mazda 6 je podle mně moc hezká. Korejci taky podle mně vysloveně ošklivá auta nenabízejí, snad až na i40 (přední maska) a Picanto (kde přední partie vypadá jak radlice na sníh-). I když podotýkám, že ani jedno z aut jsem naživo neviděl. (Mám na mysli i40 a Picanto, ta jsem zatím neviděl).
Avatar - Parda71 (BMWfans)
14. 6. 2011 11:47
Re: Opět žádná revoluce ...
Nejsem si jist, zda-li jsi mě dobře pochopil. Auta, o kterých mluvíš jsou hezká, ale s Golfem a jeho designem, který se vyvíjí desetiletí se rovnat nemohou. Každá generace je jiná, ale v mnoha směrech odkazuje na tu předchozí a model jako takový si zachovává styl jména Golf. To samé můžeš vidět např. u již zmiňované X5, Audi TT nebo i u Octavie. Jsem rád, že jsi zmínil Hondu Civic. Ta má s Golfem společnou dlouhou historii a x generací. Nicméně za celou dobu své produkce Civicu mateřská továrna nevtiskla žádný osobitý styl. Každá generace je jiná a na poslední je úplný úlet. Ovšem netvrdím, že je to špatné auto. Jen ten osobitý styl tam není. Vem si to takhle. Určitě máš přítelkyni/ženu. Kdybys ji ukázal všechny Golfy, tak v nich uvidí i ona podobnost a pak by je i lehce poznala na cestách. Ukaž ji Civicy a pozná možná tak toho posledního. A v tom to je. Automobilové legendy nedělají jen prodeje ;-)
neregistrovaný "Laki"
13. 6. 2011 22:12
......
Prumněr určuje trend???Dle trendu se mnění auto co dva roky.Já mám auto deset let a novinkám dávám na kouř.BMW
Rozbalit vlákno
0
14. 6. 2011 00:15
Nuda - univerzální argument?
Celkem nechápu ten neustálý "argument" o nudě u Golfu (nejen u něj, ale článek je o něm).
Golf, a už jsem to jednou psal, na mě právě působí jako největší originál ve své třídě. Příjde mi, že snad jako jediné auto si drží svou designovou tradici, kterou jen neustále přizpůsobuje době, aby to auto nevypadalo staře, což se jim podle mě výborně daří. Aktuální Golf považuju za velmi pěkné, vyvážené auto a pro mě osobně je to nejhezčí auto mainstreamové nižší střední. To auto má podle mě dynamickou jiskru, která je dnes vyžadována pomalu i u dodávek, ale není nijak přeplácané a nesnaží se o nějakou násilnou sportovnost a zachovává si své tradiční prvky, které mu dávají ten punc konzervativnosti. Já nejsem nijak vzdělaný v designu, neumím to nijak dobře popsat, ale řekl bych to asi tak nějak.

A teď co jsem tím chtěl říct - tady pořád někdo píše o stádnosti a tom, jak chce být individuální a nevím co. Já si sice myslím, že jediněcnost každého člověka se má vyjadřovat spíš myšlením nebo činy než tím, co si člověk oblíká, nebo čím jezdí, ale tak to už je každého věc. Potomm ale hledat mezi mainstreamovými auty mi nepříjde moc rozumné, pokuď se chce člověk za každou cenu lišit svým autem. To musí spÍs hledat nějaké malosériovky. Ale co se mainstreamu v nižsí střední týká, tak Golf mi právě kvůli té návaznosti na tradici a "držení si své lajny" (mimochodem, skvěle to popsal, podle mě, Parda 71 ve 23:16) připadá jako docela dost velký originál ve své třídě, který se svým konkurentům moc nepodobá (což bych třeba neřekl např. o triu Astra, Focus, Bravo).

Podotýkám, že to celé je jen můj pohled na věc, který určitě nikomu nechci vnucovat. Když někomu Golf připadá nudný, já mu to určitě nechci nijak vyvracet. Já jsem jen sepsal, jak to vidím já. Mně osobně se Golf velmi líbí a doufám, že nová generace si nadále zachová tradiční prvky a pokud možno i kompaktní rozměry (což je další věc, kterou na Golfu oceňuju). :yes: Ještě chci podotknout, že nejsem žádný VW fanatik (ani žádné VW nevlastním) a líbí se mi mnoho aut i mnoha jiných značek ;-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - white label
14. 6. 2011 00:18
Re: Nuda - univerzální argument?
:yes:
Avatar - Parda71 (BMWfans)
14. 6. 2011 11:50
Re: Nuda - univerzální argument?
Taky velice dobře napsáno a já se vším naprosto souhlasím :yes: ;-)
16. 6. 2011 14:42
Re: Nuda - univerzální argument?
Souhlas. Snad jen dodam, ze kdyz uz premyslis, co si za svoje tezce vydelany prachy koupis, najednou se ten nudnej golf stava jednim z favoritu. U nas hraje prim oktavka, ale nebyt ji, tak by byly v CR prodeje golfu o dost vys.
Avatar - Parda71 (BMWfans)
16. 6. 2011 22:29
Re: Nuda - univerzální argument?
Dost s tou nudou proboha! Nevím kde se to vzalo nazývat auta nudnými co se týče dojmů z designu!
17. 6. 2011 14:38
Re: Nuda - univerzální argument?
cece, to slovo nudnej bylo mysleno v uvozovkach ;-)
Avatar - white label
17. 6. 2011 09:45
Re: Nuda - univerzální argument?
Přesně tak, vzhledem k tomu, kolik se u nás prodá oktávek jsou prodejní čísla Golfu obdivuhodná i u nás, protože jeho soupeři takovou "stájovou" konkurenci se shodnou technikou nemají. A stejné je to i ve vztahu Fabia/Polo.
14. 6. 2011 07:00
JÁ MYSLEL
Já taky myslel, že nám redakce předhodí nějaké novější relevantní obrázky, ale tohle, pánové jinak nic proti vám, už jste nám cpali v pravidelných intervalech nejméně 2x, z toho poprvé minimálně před rokem (nechce se mi to hledat). Tak hezký den. ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - zdravy rozum
14. 6. 2011 23:14
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - kari.laz
15. 6. 2011 08:24
Re: Ten tvar nie je nudny ale zastaraly
A představ si jak zastaralý je tvar kola. To už používali sumeřané v roce 4000 bc. A přesto ho stále pužívají i tvoji milovaný korejci.
Avatar - Ada je zase tady
15. 6. 2011 00:03
Je to zbytecne extravagantni
Je to zbytecne extravagantni. A zejména by to nemělo mít tak obludná kola. Hyzdí to celý design :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - WalterWhite
15. 6. 2011 09:26
Zrkadlá
Ja som Golf pozitiv ale tieto obrázky ma nijek nevzrušujú - podoba s tým čo príde z fabriky je dosť vzdialená ako to u skíc býva , pre srandu si hodte do gúglu VW Beetle >:D
K fotkám by som mal len jednu jedninú namietku - nech ích Boh chráni dať zrkadlá na dvere
:no:
Rozbalit vlákno
5
Avatar - white label
15. 6. 2011 10:49
Re: Zrkadlá
SPY Photos fotky jsou tradičně o ničem.
Kam bys ty zrcátka dal, když ne na dveře, na přední blatník? :-O >:D
Jasně, že vím jak to myslíš, ale nemyslí si, že zrcátko s "nožičkou" umístěné níž (na neprosklené části dveří) by byla u Golfu VII nutně nějaká tragedie. Jako u všeho, záleží především na konkrétních detailech takového provedení i tohle řešení se dá udělat dobře i špatně. Např u Peugeotu je tohle řešení nevhodně narušeno umístěním bočního blinkru v "nožce" zrcátka, což na (navíc zbytečně velkou) nožku vyloženě upozorňuje:
[odkaz]
U Golfu by tak snad mohlo jít jen o určité narušení tradice na kterou jsou jeho zákazníci dost citliví, ale vzhledem, k faktu, že takové umístění měl Golf I. generace, bych se ani toho příliš nebál.
[odkaz]
Avatar - WalterWhite
15. 6. 2011 11:05
Re: Zrkadlá
Pre mňa je zrkadlo inde ako na A stĺpiku neprekonateľne hnusné riešenie :no:
Chápem že ide o výhľad ale kazí to dojem .
Touareg [odkaz] 8-s
Avatar - white label
15. 6. 2011 11:30
Re: Zrkadlá
Averze vůči takovému řešení je individuální, třeba já k němu tak zcela vyhraněný názor nemám, ale momentálně je tohle řešení docela v kurzu, takže hrozí, že se bohužel občas použije i tzv. za každou cenu.
U fotky z tvého odkazu vidím problém i v tom, že se jedná o bílý vůz, ale noha zrcátka zůstala kontrastně černá, což na ni zase příliš upozorňuje, částečně to zachraňuje spodní, také černá, část samotného zrcátka.
Třeba takhle je to o pozání lepší:
[odkaz]
Avatar - WalterWhite
15. 6. 2011 14:05
Re: Zrkadlá
Bŕŕŕŕ je to hrúza :no:
Maj sa pekne , už som dodiskutoval bŕŕŕ .
Avatar - white label
15. 6. 2011 15:33
Re: Zrkadlá
Tak to už spíš vypadá na alergii na takové uchycení zrcátek... >:-[]
Tady máš něco pro zmírnění reakce:
[odkaz]
>:D