Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Thalia: Zpět na cenové dno (154.900,-Kč)

Renault se začátkem prázdnin plošně snížil ceny sedanu Thalia o 5.000,- Kč. Ten je nyní nejlevnějším osobním vozem na českém trhu.
Zpět na článek
5. 7. 2011 10:25
5. 7. 2011 22:27
6. 7. 2011 20:25
6. 7. 2011 23:38
5. 7. 2011 10:25
Tachometr ???
Může mi někdo vysvětlit proč má dvanáctistovka se 75 polozdechlými koni a maximálkou sotva 170 km/h tachometr do 260 ? Jde o ilustrativní obrázek z jiného modelu ? Proč je pod tímto článkem ?
Rozbalit vlákno
11
5. 7. 2011 10:32
Re: Tachometr ???
Ono je to asi jedno ... hlavně, že už to není taková ta ***níklio zrůdička ....
Avatar - KANKUNEN
5. 7. 2011 10:38
Re: Tachometr ???
Při zamyšlení tohle auto uplně stačí na přejíždení z bodu A do bodu B. Takové auta jsou nejleší obranou proti čínským "zatím" křupkám.
5. 7. 2011 10:52
Re: Tachometr ???
O smyslu takového auta vůbec nepochybuji i když já po něm netoužím, mě opravdu zajímá jak je to s tím tachometrem.
5. 7. 2011 11:10
Re: Tachometr ???
Tak, že to jsou budíky ještě z generace okolo prvního Megoše. Tam není co vymýšlet a v dědovi se aspoň probudí mládí. :-)
[odkaz]
5. 7. 2011 13:31
Re: Tachometr ???
no to je jasný........kdyby Tě na laně táhla třeba Panamera ;-)
5. 7. 2011 13:45
Re: Tachometr ???
:yes: Jak jsem starej, tak jsem blbej. Teď už to taky chápu. :-) :-) :-)
5. 7. 2011 14:04
Re: Tachometr ???
neni jedinej duvod proc by takovej dil delali pro kazdou motorizaci unikatni, kdyz je mnohem levnejsi ho zdilet nejen v ramci modelu ale i v ramci vice modelu
5. 7. 2011 14:37
Re: Tachometr ???
... a i v rámci automobilek, pokud možno všech. Pěkná blbost. Pak to dopadne, že stejný tachometr má šestsettřináctka, autobus, traktor, motorka a míchačka na beton. To už tady jednou bylo.
5. 7. 2011 15:26
Re: Tachometr ???
nic zvlastniho, kuprikladu stara A6 97-04 mela spousty interierovich dilu spolecnych s Bentley Arnage a jen jinej dekor dreva (rozdil v cene aut 6-10mega), podvozky jsou sdilene, motory zdilene, prevodovky zdilene a dneska us vpodstate i kastle zdilene a jen se udelal par uprav zmeni loga a voala je tu novej model jine znacky
Avatar - Ada je zase tady
5. 7. 2011 22:08
Re: Tachometr ???
Česky se píše "sdílet".
Nicméně u majitele rendlíka hrubé pravopisné chyby nepřekvapí.
6. 7. 2011 09:20
Re: Tachometr ???
ty mas rendlika? pac ja rendlika nevlastnim, psane je name momentalne jen Audi A6
Avatar - GM.rja
5. 7. 2011 10:58
Jde o to, kdo to vyrobil
Sranda je, že kdyby se náhodou nějakým omylem podařilo takto levně a ve stejné kvalitě vyrobit podobné auto folxfágnu (museli by si v reichu odpustit "páteční" prémie), tak by rázem ze všech těchto nedostatků byly přednosti.
A druhý postřeh - vůbec se ve dvou nejlevnějších výbavách nezmiňuje autorádio, jako bysme u nás byli zvyklí mít ho v základu u všech aut (viz. Fabia, že?). Vždyť není nic víc vzrušujícího, než koupit základní model za 230 litrů, ze kterého čouhají dráty přímo z palubní desky :-(((
Zkrátka řekl bych, za danou cenu SUPER !!!
Ale aby to nebylo tak jednostranné - samozřejmě je vynikající, že si můžu u Fabie vybrat z takového množství barev, jen škoda že si je nekoupím všechny zaráz, abych to mohl obdivovat ...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - CHerokee
5. 7. 2011 11:19
Re: Jde o to, kdo to vyrobil
Opravdu za slušné prachy. Rodinné vozítko na město. Blíží se jim cenově jen Twingo a Panda, což podle mě nejsou konkurenti...malá autíčka, v případě Fiatu hrozně ošklivá. Za mě jednoznačně :yes:
5. 7. 2011 20:06
Re: Jde o to, kdo to vyrobil
Ono tam je pár konkurentů, ale... Fiat Linea je cca o 80 tisíc dražší, Chevy Aveo sedan je dražší a konstrukčně někde kolem doby kamenný, Hyundai Accent je taky dražší a stejně jako Chevy i on pochází ještě z dob, kdy to korejci neuměli. Snad posledním konkurentem je Logan, kterej je o něco dražší, o dost starší a image má o kategorii níž...
Takže u mně Thalie taky jednoznačně :yes:
6. 7. 2011 20:24
Re: Jde o to, kdo to vyrobil
Odkiaľ vieš, že Aveo je z "doby kamennej"? Zaujíma ma to pre jeho katastrofálny crash-test, ktorý by jeho technická zastaranosť mohla vysvetľovať.
A poopravil by som ťa, Logan nie je starší ako Thalia. Thalia II je v podstate Thalia I, iba s trošku vylepšeným interiérom a iným exteriérom. Je to naozaj iba facelift, pri ktorom vymenili dizajn. Veď napríklad vývoj(už si nie som istý, či aj s prípravou pre výrobu) stál iba 100 000 000 €. Pritom vývoj Clia II stál vyše 960 miliónov EUR a ešte aj to bolo 40% dielov použitých z Meganu. A Logan tiež vychádza z Clia II.
8. 7. 2011 07:53
Re: Jde o to, kdo to vyrobil
Konstrukčně jsem myslel u Avea především podvozek, a ten je skutečně hodně špatný - pochází ještě z dob Daewoo a jeho jízdní vlastnosti jsou v mnoha testech označovány až jako nebezpečné... Vyjma podvozku (který ale kvalitu auta táhne ke dnu) si myslím, že je Aveo celkem povedené... Jinak se omlouvám za svou chybu u Thalie, nějak jsem si neuvědomil, že jezdí na stejném podvozku - moje chyba... Ale jinak v dnešní době se dá pojmenovat novou generací téměř cokoliv (viz VW Passat VII)...
Avatar - Ada je zase tady
5. 7. 2011 22:13
Re: Jde o to, kdo to vyrobil
Záleží na tom, jak to kdo bude chtít používat. Pokud s tím najede ročně 6 tisíc km, je tvá stížnost na vyšší cenu srovnatelné Fabie oprávněná. Pokud se to auto začne používat každý den a ujede za rok průměrně 20 tisíc km a více, je samozřejmě lepší variantou koupě vozidla z líhně koncernu VW.
Avatar - Guttalax
5. 7. 2011 12:49
Rána šikmáčům
To je další rána šikmookým sedmičkám >:D >:D >:D >:D Má línií Linee
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
5. 7. 2011 13:31
Bezkonkurenční limuzína
Za danou cenu nelze chtít víc :yes:
Výbava Expression má bohatší výbavu než Octavia Tour, základ je vhodný snad jen pro ty, co přecházejí ze Šáde nebo Žigulů...
I když mám k vozu jako takovému spostu výhrad, tak jediné k zamyšlení je, jestli jít do Thalie nebo Logana. Já bych zřejmě volil Logana, přesto by měla mít Tahlia výhodu v podobě pozinku.

Pro všechny ty, co Thaliemi či Logany pohrdají, tak nezbývá než poukázat na to, jak by tu bylo krásně, kdyby všichni majitelé prohnilých Fazolů a starších vozů přesedlali právě na Thalii/Logany...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - petrumr
5. 7. 2011 23:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
6. 7. 2011 21:34
Re: Bezkonkurenční limuzína
to je ako sadnut si do tvojej fabky vedla seba. Ani v jednom ani v druhom nebude miesta nazvys. holt, z ....vna bic neupleties.
5. 7. 2011 22:27
Můj názor
:-| Nojo,ale je taky nejošklivější.
Rozbalit vlákno
6
6. 7. 2011 18:17
Re: Můj názor
Nojo, ale který auto je z malých sedanů hezký? Fiat Linea - +80 tisíc, Honda City - +130 tisíc, designově jde ještě tak Chevrolet Aveo, ale jeho technika pochází z minulýho tisíciletí... Pak z těch hezčích zbývají jenom nový Hyundai i25 a Chevrolet Aveo, a tam už to je hodně věc vkusu.... Zkrátka u sedanu za 150 tisíc se oceňujou jiný věci, než design...
Avatar - Nerez
6. 7. 2011 20:25
Re: Můj názor
Náhodou, v bílé barvě a na pěkných kolech vypadá Thalia k světu :yes:
Avatar - white label
6. 7. 2011 20:33
Re: Můj názor
Podle mě vypadá Thalia II slušně, jen vedle Thalie I. >:-[]
Avatar - Nerez
6. 7. 2011 23:38
Re: Můj názor
No a vedle Hondy City snad taky ne? >:-[]
Avatar - white label
7. 7. 2011 00:09
Re: Můj názor
Bohužel, ani to ne... ;-)
Avatar - www.skodaoctavia.cz
20. 7. 2011 09:06
Re: Můj názor
Za ty prachy bych design neřešil. Tu jde o praktičnost.