Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST BMW 1 M Coupé - Hodně rychle, hodně bokem

BMW 1 M Coupé je dlouho očekávaný malý ďábel, který přibližuje výrobky divize M o něco širší klientele. Jak se povedl?
Zpět na článek
12. 7. 2011 12:49
12. 7. 2011 15:41
neregistrovaný "superhrdina"
12. 7. 2011 17:11
neregistrovaný "callmePete"
12. 7. 2011 17:21
12. 7. 2011 17:31
neregistrovaný "callmePete"
13. 7. 2011 07:36
27. 9. 2011 09:09
29. 9. 2011 10:00
27. 9. 2011 09:39
Avatar - fOE
12. 7. 2011 12:49
Slusne vozitko
1M coupe me docela potesila :-!

1) pohon spravne napravy + dostatek vykonu (podle nekterych testu jde az 330k na zadni kola(!) coz by znamenalo ze BMW motor dost podhodnocuje a ve skutecnosti muze mit vic jak 370k (jedina vada na krase je turbolag ktery tam oproti atmosfere proste vzdy bude, na druhou stranu ma ale clovek auto uzivatelsky pouzitelne vyrazne lepe nez tocivou atmosferu) :yes:
2) diky podvozku je to pravoverne ///M :yes:
3) hmotnost je jedine kde si nejsem 100% jist, ale pod 1,5t za ty penize na trhu stejne nic jine neni takze asi taky :yes:
4) na okruhu bude rychlejsi nez Audi RS3
5) auto se casto srovnava s Caymanem R coz je pro BMW docela pocta, uz jen kvuli rozdilu v cene a taky proto ze s Caymanem v jistych oblastech drzi krok a nekde je i lepsi (na okruhu bych stale vsadil na Cayman)

Docela me potesi i moznost konfigurace tohoto vozu, kde vlastne vsechno potrebne je (a to u BMW neni zvykem) uz v zakladu a ani dovybavenim se clovek nedostane nad 1,5 mega. Uz se vtom jen projet, doufam ze budu mit prilezitost >:-[]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
12. 7. 2011 13:25
Re: Slusne vozitko
Zde jsou v tabulce pro srovnání hmotnosti těch nejrychlejších sportovních kupé. 1 M na tom není vůbec špatně, třeba takové Ferrari 458 Italia se "suchou" 1380 kg, totiž ve skutenčosti váží 1498 kg.
12. 7. 2011 14:16
Re: Slusne vozitko
Tabulku nevidím a rád bych viděl :-) (Možná jsem jen slepej a pak se omlouvám) Jinak děkuji za výborný test! ;-)
Avatar - Lukáš Vaverka (Auto.cz)
12. 7. 2011 15:13
Re: Slusne vozitko
Máte pravdu, v rychlosti jsem zapomněl na odkaz :-)
Zde je: [odkaz]
neregistrovaný "superhrdina"
12. 7. 2011 15:41
Název nesouhlasí
Zdravím redakci,
proč je v názvu hodně rychle a hodně bokem, ale na fotkách přitom nevidím jediný drift, jízdu smykem, tak jak o tom mluvíte, že to jde snadno?
Karel
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 12Eagle
12. 7. 2011 19:51
Re: Název nesouhlasí
Tak sa mi snáď podarí pridať odkaz
[odkaz]
;-)
neregistrovaný "callmePete"
12. 7. 2011 17:11
BMW 1M
Clarkson natocil zaujimavy test a jeho, autami rozmaznaneho zurnalistu, auto bavilo:
[odkaz]

Vzhladovo trochu rozpacite auto co je samozrejme velmi subjektivne,ale osobne jedine v ciernej, ktoru avsak neponukaju, ale v bielej by sa dalo. Zadna cast je skvela, vytiahnute blatniky, prikrcene k asfaltu s tymi 4 koncovkami, no parada ! Spredu a zboku :no: Ako so zenami, aj tie sa niektore, daju iba zo zadu.

Osobne, by som isiel do v8 v M3 kvoli atmosfere a lepsej odozve na plyn. Za tych 45k co pytaju za 1M by sa 2-3 rocna nasla.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - boost.
12. 7. 2011 17:21
Re: BMW 1M
1 M se nabízí barvách Alpine White, Valencia Orange a Sapphire Black. Tudíž černá se také nabízí.
neregistrovaný "callmePete"
12. 7. 2011 17:31
Re: BMW 1M
:yes:
13. 7. 2011 00:47
Tak kdo si to koupi
Ahoj,

jako byvaly zakaznik divize M jsem uz mel tu cestcs timhle prckem. A porad si nemuzu udelat jasny nazor. Jasne, bude se to prodavat, Mko za neco malo pres mega, super. Ale stejne mi pada na mysl Cayman komplex. Zde tedy ne k 911, ale k m3. M3 e92 jsem dva roky mel. Musim rict, ze na beznou jizdu je 1m s turby peijemnejsi. Preci jen nechat se vezt na vlne kroutaku skoro od volnobehu je uzivatelksy prijemnejsi nez honit koniky ve vyskach. Ale... Podle me trpi 1m nedostatkem charakteru. Na bezne jezdeni neni moc pohodlna a poddajna, trosku vic hlucna a mozna pro nekoho-zvlast v oranzove- moc napadna. A na sportovni jizdu je zase m3 mnohem lepsi a to ve vsem. Interier u 1m nebudu zminovat, to je hruza a krize. Za me ji chybi X faktor a je spis pripominkou toho, ze majitel usetril a nekoupil to nejspravnejsi mko. Je to jen muj skromny nazor, ale v mych ocich je tento prcek hned po X5/X6 M dalsim pokusem vytriskat co nejvic penez na znacku M. Zvlast kdyz je tohle auto vlastne delane ze zbytku. Tahle filozofie se mi nelibi
Rozbalit vlákno
3
13. 7. 2011 08:40
Re: Tak kdo si to koupi
Díky. Velmi zajímavé postřehy :yes:
Avatar - white label
13. 7. 2011 11:51
Re: Tak kdo si to koupi
S 1M jsem zatím nejel, ale to co píšeš, má logiku...
Vizuální "sportovnost" i "hodnotnost" této současné eMkové palubky je fakt špatný vtip...
8. 11. 2011 13:45
Re: Tak kdo si to koupi
Chtěl bych reagovat na téma "moc vyměklá, M3 na sportovní jízdu lepší". Ač to přiznávám nerad, je tento kompromis třeba. Pro mě znamená jízda se sportovním autem okresky, kruháče, nájezdy na dálnici a starty na semaforech - prostě bežná místa kde si můžu auto užít. Díky tomu krouťáku a tedy pružnému zrychlení je vše kromě okruhu podle mě zábavnější s turbem. Na okruh se dostanu max 3x do roka a myslím, že bych tu prodlevu překousnul. S M3 mi stačí rychlost na vytočenou dvojku.... :-)
Ale máš recht, že Cayman komplex tam pořád je. Ale přesto je 1M moje Nr. 1!
13. 7. 2011 07:36
AT
No že do toho necpou automat ani za příplatek se divím. Přeci jen to asi považují za sportovní auto a uvědomují si, že automat by jízdní projev auta dost kazil.
Rozbalit vlákno
3
27. 9. 2011 09:09
Re: AT
To je blbost, to má jinej důvod....asi technickej, možná o to nebyl zájem atd,.
29. 9. 2011 10:00
Re: AT
Asi to je blbost. Pochybuju, že by v BMW někdo takhle uvažoval.
Avatar - Machýrek
27. 9. 2011 09:39
Re: AT
Marketingove to BMW tlaci jako puristickou zalezitost pro "modre, kteri vedi".. je to jen hra, ktera ma ospravedlnit setreni viditelne zejmena v interieru a moznostech konfigurace, jako napr. nemoznost volby automatu. Kombinace prodejnich vysledku (klesajicich v case v zavislosti miry uspokojeni "modrych") a tlaku konkurence zrejme casem zpusobi v tomto smeru urcite zmeny. Myslim, ze v tomto pripade bude platit, ze kdo si pocka, docka se ;-)
Jinak nazivo vypada lepe nez na fotkach a ac bilou barvu moc nemusim, 1M slusi.