Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Audi Q3: První jízdní dojmy

Novinka, která dostala výhradně dvoulitrové turbomotory, míří především do měst, má být nejsportovnějšíí ve třídě a příbuznost s levnějšími sourozenci z VW Group si nepřipouští.
Zpět na článek
20. 7. 2011 08:29
20. 7. 2011 09:02
20. 7. 2011 09:31
20. 7. 2011 09:41
neregistrovaný "feejay"
20. 7. 2011 10:13
20. 7. 2011 19:43
20. 7. 2011 11:34
20. 7. 2011 13:17
20. 7. 2011 17:04
20. 7. 2011 19:44
20. 7. 2011 11:55
neregistrovaný "Hooonza"
20. 7. 2011 12:25
20. 7. 2011 12:58
20. 7. 2011 13:02
20. 7. 2011 13:57
20. 7. 2011 17:04
20. 7. 2011 18:31
20. 7. 2011 18:37
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2011 07:54
podla mna mohla byt 4kolka
kludne aj s motorom 2.0TDI s tym ze by bola aj dvojkolka aj stvorkolka a kto si priplati ten bude mat stvorkolku.

Zda sa mi to nelogicke mat dva benziny so stvorkolkou a najpredavanejsi diesel ponukat len s dvojkolkou pricom ten silnejsi diesel je az zbytocne silny a drahy a mnohym uz nebude ani treba taky extrem. No nic , kto chce rozumnu stvrokolku z tohto koncernu zvoli yeti alebo tiguan, audina ma nizky podvozok a najvydarenejsi diesel je len dvojkolka cize imidzovo by taketo audi asi vela rozruchu nenarobilo, to uz skor yetiho ten je stejne krajsi a namakanejsi v terene.

yeti :yes:
Rozbalit vlákno
2
20. 7. 2011 09:17
Re: podla mna mohla byt 4kolka
Čtyřkolku ve městě stejně nevyužiješ. Dnes už většina automobilek u těhle aut nabízí základní motorizaci jen s pohonem předních kol. Image je pochybná věc - nápis Quattro u čtyřkolek Q3 je stejně jen marketingový trik.
21. 7. 2011 01:27
Re: podla mna mohla byt 4kolka
Ano, Yetiho v benzínu. :-) :yes:
Avatar - Choochoo
20. 7. 2011 08:29
Design
No nevim, ac nemam rad koncernovy nic nerikajici design, tak byly casy pred 10 lety kdy treba A8 bylo kus peknyho auta a otocil jsem se za nim jako snad za jedinym Audi. Tohle je takovy nemastny neslany jak byvavalo A80,A100. Design vypada jako kdyz uz to po silnicich lita 5 a vice let. pro me snad zatim nejvetsi ulet, nasledovan A1. Takze za me :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 4hill
20. 7. 2011 09:02
Re: Design
Nemám nic proti Audi a některé jejich vozy považuju za krásné .Tohle bych se ale nebál označit za ohavnost.. :no:
20. 7. 2011 09:31
Re: Design
Souhlas :yes:

Mně se třeba líbilo blahé paměti Audi V8:
[odkaz]

Ale dnešní Audi už mi přijdou všechna stejná, okoukaná a úprostě tvarově nudná a nezajímavá, byť vcelku elegantní a vyvážená. BMW, Mercedes (většinou) a zejména Jaguar a Cadillac mi tvarově vyhovují mnohem víc.
neregistrovaný "feejay"
20. 7. 2011 09:41
nuda
naskok vdaka nude... exterier klasicke nudne audi a neviem, ako to bude vyzerat na zivo, ale palubna doska mi pripada ako nejaky hyundai z pociatku tohto storocia...
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2011 10:13
Oproti ix 35
je to opravdu bída a celkem hnus.Asi je na čase vyměnit hlavního desingera. :-!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - miromen
20. 7. 2011 11:20
Re: Oproti ix 35
Tak tahle Audina sice moc krasi nepobrala ale oproti zrudne ix35 je to ještě krasavice.
20. 7. 2011 19:43
Re: Oproti ix 35
Tak s tim naprosto souhlasim!
20. 7. 2011 11:27
Vyvážený design?
Design je vždy otázkou vkusu jednotlivce... za sebe říkám, že to nemá s vyvážeností nic společného... a asi ani ne s designem... jak tu kdosi naznačoval... chtělo by to zaměstnat designéra... aspoň na letní brigádu... prosíííím....
Rozbalit vlákno
0
20. 7. 2011 11:34
Audi Q3
Bude mať toto auto úspech? Ktovie... Pre moji oči, vydarený dizajn s výnimkou zadných partií, ktoré mi prostě nesadli, nepáči sa mi ten zadok, príde mi disproporčný - no jednoducho nepekný. Ale ako celok - zas tak zlé to nie je. ;-)
Rozbalit vlákno
5
20. 7. 2011 13:17
Re: Audi Q3
Bohužel bude - jako auto pro manželku. Obávám se, že toho bude plná Praha.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2011 16:32
Re: Audi Q3
OMYL - VŠECHNY holky chtějí (bílý) Evoque ;-)
20. 7. 2011 17:04
Re: Audi Q3
Panenkoskákavá :-) Ovšem jedna moje kolegyně má na jízdu po Praze landcruisera, jedna hummera. Takže já už se nedivím ničemu...
20. 7. 2011 19:44
Re: Audi Q3
Presne, Kylie. Kolegyne v praci hned jak jsem ji rekl, ze konzultantkou pri navrhu byla Victorie Beckham, zacala jeden chtit!
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2011 23:16
Re: Audi Q3
Přiznávám že mě se TAKÉ líbí ;-)
PS: 2.2 HDi který používá (byť v modifikaci Ford) je MOC povedený a zatím na mne Evoque působí opravdu DOBŘE (líbí se mi VZHLEDově, motory má dost slušné - Audi Q3 by mohla závidět a výborné má i tlumiče) - MOHLO by to být nejen atraktivní ale i POVEDENÉ auto :yes: :-)
PPS: TAKOVÉ auto (Range Rover Evoque) bych neváhala nazvat (doopravdy) "prémiovým" ;-)
20. 7. 2011 11:40
Čekal bych to lepší
Dvoulitr v naftě by měl bejt i ve verzi 4krát4 a věřím, že postupem času bude. Design není úplně nuda, ale nic extra. V interieru mně to příjde dost prťavý, ale zas to má bejt do města, tak je to malý celkově. Trochu v rozporu s tím městem jsou ty benzínový dvoulitry, to bude žrát neskutečně. Za sebe :no: Jednoznačně bych volil X1 od BMW.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Hooonza"
20. 7. 2011 11:55
Re: Čekal bych to lepší
Trochu v rozporu s tím městem je celý to auto ;-) Už dneska nemůžeš ve městě pro samý auta prakticky nikde zaparkovat, poslední dobou celkem už ani nelze ve městě autem nikam dojet...
20. 7. 2011 11:57
V AUDI IM TO NEMYSLI...
Ked si zakaznik kupuje vozidlo s naftovym motorom je jasne, ze nebude jazdit len po meste...
takze za tu kombinaciu 2,0 TDI 4x2 :no:
Dizajn auta je neatraktivny a tato fotka hovori za vsetko (to uz ten Tiguan vyzera lepsie) [odkaz]

A co je to to Audi multimedia??? v akom roku ziju, ze aplikuju citacky na SD karty??? asi nevedia, ze existuje USB a v dnesnej dobe asi to NAJ...pripojka na iPod...

Audi :no:
Rozbalit vlákno
6
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2011 12:14
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
absolutny suhlas, nie som anti audista ale tato audina je skutocne nudna a mne osobne nesympaticka

zober si ze ponukaju vsetky modely s turbom tak preco neponukaju ak je to SUV rovno vsetky modely aj s 4x4 pohonom? To ak chcem stvorkolku s dieslom musim siahat po 130KW oblude v 4,4 metrom dlhom aute? Somarina, benziny takisto premotorovane, ked uz tak dam slabsi beznin ako zaklad s dvojkolkou a nie najpredavanejsi a najziadanejsi diesel dam v dvojkolke. Absolutny audi nezmysel ktorym len odlakaju zakaznikov.

A podalsie ak to ma byt auto do mesta a okresne cesty nestaci 103 KW na pohon 4x4, to treba do mesta 200koni aby tam supli stvorkolku? Pokial viem tiguan ma 1.4 90 KW verziu 4x4 a ziadny problem, uplne idealna volba, sice benzin ale vykonovo slbasie ako dvojkola 103 kW audina.

Dizajn je uz subjektivna vec ale mne sa tiez moc nepaci a to audi uz od nova posobi nudne a je jedno ci je biele modre alebo nedaj boze strieborne.

Take yeti 2.0TDI 103 kW je ovela lespia volba ako tato nudna audina ktora potrebuje extra vykony aby si sa dozil stvorkolky, aj benziny z uuplne zbytocne silne. 1.4 90kW z tiguana by ak ozaklad v stvorkolke uplne stacilo. Neviem co si audi chce dokazovat ale silnymi motormi a ochudobnenim pohonu 4x4 v slabsich aj to uz dost silnych motoroch si teda u mna sympatie neziska.

tu je jasna volba tiguan alebo yeti obe v stvorkolke a aj ked uz starsie vyzeraju stejne lepsie a maju aj vacsi podvozok, do mesta mi netreba auto za melon so 130KW stvorkolkou a ked chcem vyjst mimo mesto tak so 17cm podvozkom ma znici dvojkolkova fabia scout.
20. 7. 2011 14:56
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
Hošane, přípojku si můžeš nechat doobjednat. Do jakého koliv Audi. ;-)
20. 7. 2011 19:59
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
doobjednat??? si robis srandu! sak usb maju auta za 7tis €... a v audi si ju musis doobjednat? traparnaudi...
20. 7. 2011 21:40
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
Vítej v prémiovém světě. ;-)
Avatar - ryman
20. 7. 2011 15:52
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
v tvém případě zřejmě nepomůžou už ani mokrý hadry...
:no:
20. 7. 2011 17:02
Re: V AUDI IM TO NEMYSLI...
Moc paru o audi a jej doplnkoch nemas. USB ci Ipod pripojku mas cez audi music interface. SDcka je len prijemny nadstandard.
Avatar - Guttalax
20. 7. 2011 12:25
Audi je autí
;-) Audi je mezi motoristy pojem . Je v něm krása,velmi dobré jízdní vlastnosti ,pohodlí .Cena je sice vyšší ,ale pro nenáročné jsou tu auta mnohem levnější a někdy i se sedmiletou zárukou >:D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2011 12:55
Re: Audi je autí
lutujem tych narocnych co za tu cenu ziskaju jeden a poltonovu premotorovanu bezpohlavnu nudu ;-) som rad ze medzni nich nepatrim a ani nikdy nebudem. Luxus mam rad ale viem si ho aj inak predstavit ako vrazeny a vyhodeny do auta ktore je vlastne k nicomu.
20. 7. 2011 14:58
Re: Audi je autí
>:D
Ano, takoví jako ty, jezdí zásadně v patnáct let staré ojetině pidiauta za patnáct tisíc...

Neboj, todlencto Q3 se tě týkat v žádném případě nebude.
Avatar - Hammunasakra
20. 7. 2011 23:35
Re: Audi je autí
Milý Guttalax(i) k vašemu prvnímu řádku: "... no když myslíte ..." :-)
Avatar - preboha
20. 7. 2011 12:58
cina
no neviem neviem, vyzera to ako keby cinania nepodarene skopirovali q5ku a dali to na nejaky maly podvozok 8-s
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
20. 7. 2011 13:02
Re: cina
tak to si pis, moja felda na elektronoch je vacsi terenak a ma vyssi podvozok ako toto SUV ;-) a na poli alebo v blate by audi nemalo sancu, je to dobre tak pre slecinku ako darcek od otecka k narodkam alebo promociam, nic viac, auto uplne o nicom nevhodne na akykolvek ucel, ani do terenu ani na machrovanie ani na okrsky ani do mesta, nikde.
20. 7. 2011 13:57
Re: cina
fundovany nazor od cloveka, ktory to auto ani nevidel nazivo 8-s Nemam rad SUV, ale nie som vopred zaujaty...
20. 7. 2011 17:04
Re: cina
ako ironia paradne >:D :yes:
20. 7. 2011 18:31
NÁSKOK DÍKY VIZI
Člověk to pamalu ani nastačí sledovat, AUDI v posledních letech předvádí dokonalou modelovou smršť. Tohle ale neni nic překvapivého, píši to však proto, abychom si především uvědomili, kdo posouvá svět aut dále. A nyní nemám na mysli všelijaká ta hybridária a zásuvkové orgie, jde mi o to, abychom si uvědomili, že je to právě AUDI, který soustavně pracuje na rozšiřování svého modelového spektra, že je to AUDI, které významnou měrou spoluurčuje dějiny silnic po celé Evropě. Aktuálně právě zcela novým modelem kompaktního segmentu prémiových esuvéček.

A právě u toho modelu bychom mážná měli na sobě trochu názorově zapracovat, názorově pro budoucnost. Působí totiž už značně diskusně vyčpěle ta soustavná pohana aut, která byť na karoserii jaksi SUV, jedou na jedné poháněné nápravě. Zde je tedy na místě si napsat, že pohon 4x4 je pohonem možným, nikoliv prioritně potřebným.

Tedy pokus se přijmout závěr, že stejně jako "trapně" působí jezdec v Q3 na poháněné jedné nápravě působiš stejně "směšně" ty na svém subkompaktním draku, který snad nemá poháněnou nápravu ani jednu... Směješ se snad sám sobě?

Například u Volva můžeš mít na předku i XC60 a (podrž se) i XC70. Je to snad špatně? Není. Obě variace jsou stejně životné. A právě toto je potřeba pochopit. Q3 není žádný off speciál, je to jen trochu vyšší átrojka. Pohodlný, špičkový vůz na moderní karoserii. Chceš dvoukolku? Máš ji mít. Chceš čtyřkolku? Máš ji mít. A to je vše.

Závěrem krátká úvaha nad designem. Jak je to možné, že AUDI vypouští model za modelem a každý jeho produkt dopadá tak, že to bere dech - čistá genetická kotva, současně originalita každého modelu, styl, klasa na první i třeba jen letmý pohled. Věc je myslím pochopitelná - AUDI se prostě v designovém prémiovém nebi dokonale našlo, má svou nezaměnitelnou, stylovou a pro chlapa, pro jezdce co za to umí rád vzít, přitažlivou tvář.

Dnešní R8, A8, A7, A6, A5, A4, (stále) A3, jejich modelové deriváty, dále TT, Q5 a aktuální Q3, to jsou silniční klenoty jistě pro každého kdo si je může dovolit, ale samozřejmě i pro toho, kdo si je dovolit třeba zatím nemůže, ale o auta se i tak zajímá upřímně...

Na závěr skládám AUDI speciální hold za tyto modely:
R8, A6, A5 sportback, A5, A4 Allroad, Q5, Q3, TT. Doslovné silniční klenoty.

BRAVOOOO :yes:
Rozbalit vlákno
9
20. 7. 2011 20:16
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
blablabla...
komu chces natlacit taku "obhajobu" preco neponukaju naftu s 4x4...

mimochodom, ako sa vyjadris k tomuto? [odkaz]

napis nam nieco >:D

este stale si hrdy na vw a jeho produkty??? toto vozidlo povazujem za absolutnu hambu v aut. priemysle 21. storocia...
20. 7. 2011 21:42
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
Bla bla bla.

Ty bys chtěl mít všechno hned ze startu? Je zcela bežné, že automobilka přidává možnosti konfigurace časem. Koukni se ke svejm milovanejm korejcům, ti nemaj ani půlku možností této prémiovky ani v celým životním cyklu modelu. ;-)

Jo a koukni se, co za hrabačky jezdí v Číně, ten VW, sic je pro evropana ošklivý, tak v číně působí, světe div se, docela luxusně.
20. 7. 2011 23:26
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
Nejaký ten deň som v Číne strávil, konkrétne v Pekingu. Světe div se, 90-tim percentám tunajších diskutérov by sánka padla ak by takú Čínu reálne mali možnosť navštíviť a zistili by, že ona to tak celkom už nie je tá stará zaostalá komunistická krajina, ale stáva sa z nej jedna z najvyspelejších ekonomík sveta. A ono sa to tam už prejavuje aj na cestách. Napríklad o kvalite ciest, ktoré tam za posledné roky vybudovali sa nám môže len snívať. A vozový park už dávno netvoria nejaké plechovky (alebo hrabačky, či čo si to napísal), ale jazdí tam bežne toľko luxusných áut, že ty si ich pokope nevidel ani na obrázku. Podľa toho čo píšeš si typický nešťastník, ktorý si honí ego virtuálnou identitou na internete. O realite nemáš ani páru...
Avatar - ryman
21. 7. 2011 00:03
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
nicméně ty taky ne.. a to jsi tam i byl jak píšeš.. já jsem v číně nebyl, ale znám pár lidí, kteří tam pracovali a taky cestovali (ne jen letadlem mezi největšími městy).. to co jsi napsal je pravda, ale jen jedna strana mince.. z velkých čínských měst by kdejakému evropanovi skutečně spadla brada, nicméně ta samá brada by mu spadla při pohledu na venkov, pracovní podmínky v mnoha odvětvích a zacházení s životním prostředím mimo oči turistů a objektivy jejich fotoaparátů.. čína je země obrovských rozdílů, které jí v budoucnu přinesou ještě spoustu problémů a není vůbec na místě ji tady vydávat za kdoví jak rozvinutou zemi nebo vzor, i když v mnoha oblastech dosahuje neuvěřitelných výsledků, které se zdají být hodné obdivu..
21. 7. 2011 00:29
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
Lenže to o tom venkovu môžeš napísať prakticky o väčšine vyspelých krajín na tomto svete, bohužiaľ. Tie rozdiely aj keď síce nie až tak markantné sú napríklad aj u nás. Ale sú. Porovnávať mestá a vidiek/venkov sú dve strany mince všade na svete...
Avatar - ryman
21. 7. 2011 01:36
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
řekl bych, že regionální, strukturální a socioekonomické rozdíly "západu" a "východu" jsou stále naprosto neporovnatelné a nedají se odbýt jen tím, že dvě mince jsou všude na světě.. můžeme být rádi za to, kde žijeme.. v tomto ohledu musím dát za pravdu kolegovi výše, že pro průměrného číňana bude horní VW opravdu jako zjevení (nemluvě o takové oktávce či superbu), takže bych se téhle nabídce rozhodně nevysmíval..
21. 7. 2011 02:01
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
Ale taká je realita... U nás vyrobí obyčajný robotník na strednom Slovensku cca 300 - 500 €. Na západnom Slovensku alebo v Bratislave vyrobí cca 750 - 1000 €. A to je len maličké Slovensko. Takže ono to nie je odbitie, že 2 strany mince sú všade na svete. S výnimkou snáď pár štátov (ako možno niektoré vyspelé štáty EÚ alebo USA) to je totiž realita na celom svete.

S jedinou vetou súhlasím a to: "můžeme být rádi za to, kde žijeme.." - mám naozaj veľa precestované a Slováci a Česi si môžu gratulovať že žijú, kde žijú...
21. 7. 2011 11:09
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
Tušil jsem, že tu někdo vytáhne nějaké velké město a bude se tu kasat, jak je to tam super. Bohužel, ta pravá Čína začíná za cedulí těchto měst. ;-)

PS: Já extrémy neberu, nemají totiž reálnou vypovídací hodnotu, hodí se tak leda pro flame. ;-)
Avatar - 4hill
20. 7. 2011 22:31
Re: NÁSKOK DÍKY VIZI
No ona ta XC60 pohon všech kol má i v naftě.A srovnávat je co do vzhledu?To snad ne.Na pár kousků od Audi nedám dopustit ale tohle je neštěstí.. :-O
20. 7. 2011 18:37
Nepaci
Taktiez sa mi velmi nepaci, ani na zivo (Brno autosalon), ale musim povedat, ze interier to malo vyborny, ten ma pohltil.

V Brne som skusal vsetky "SUV" z tejto kategorie, nakolko je to potencionalna trieda pre dalsie auto domov - asi by som siahol po Tiguane ;-) facelift mu prospel
Rozbalit vlákno
0