Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autem do Chorvatska 2012: Speciální příloha Auto.cz

Na Jadran míří ročně bezmála desetina obyvatel České republiky. V této příloze je vše podstatné, co byste mohli na vaší cestě autem potřebovat.
Zpět na článek
31. 5. 2012 21:32
1. 6. 2012 19:21
2. 6. 2012 10:08
1. 6. 2012 22:27
2. 6. 2012 20:29
1. 6. 2012 22:29
2. 6. 2012 10:15
2. 6. 2012 14:24
2. 6. 2012 15:03
7. 6. 2012 13:16
8. 6. 2012 21:21
2. 6. 2012 20:02
2. 6. 2012 22:57
2. 6. 2012 23:31
16. 6. 2012 11:43
16. 6. 2012 14:04
30. 6. 2012 20:01
29. 6. 2012 11:55
31. 5. 2012 21:32
Blbosti
Obsah tohoto serveru se napadne zacina podobat Auto tipu. Ten odebiram jiz peknou radku let.A asi ho odebirat prestanu. Proc cist to same 2x ?
Trochu nechapu smysl techto clanku. Radit jak se dostat do Chorvatska a venovat tomuto zbytecnemu clanku tolik prostoru je proste blbost. Pokud nekdo tyto rady cte a jeste se jimi ridi,nemel by se ani vydavat na cestu. Mam snad vlastni rozum a vim snad kudy jet.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - petrumr
1. 6. 2012 19:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
2. 6. 2012 10:08
Re: Varianta IV
Nevím, jestli úplně každý hledá tu nejlevnější, nejrychlejší nebo nejkratší cestu, jen aby ušetřil pár desítek minut a pár stovek korun.
Pro milovníky cestování, tedy ty, pro které je i cesta cíl vřele doporučuji cestovat do střední a jižní Dalmácie přes Bosnu a Hercegovinu. Cesta je sice pomalejší, zato nabízí v různých variantách nádherné kaňony či horské prémie v úžasné přírodě a s krásnými výhledy.Hlavní silnice v Bosně a Hecegovině jsou vesměs nové a kvalitní, při kterých je v osídlenějších částech až přespříliš benzínových pump, autoservisů, motorestů,penzionů atd. Lze tedy cestou bez problémů přenocovat ve slušném standartu, dobře se najíst a vše za ceny téměř poloviční než v Chorvatsku. O bezpečnost ( krom zbytků minových polí daleko od hlavních tras) nemusíte mít obavu. Lidé jsou ať v muslimskochorvatské části, tak i srbské vesměs přátelští a během několika cest jsem nezaznamenal jediný problém.
K bosenským hranicím se lze nejlépe dostat přes Budapest a dále novou luxusní a de facto zcela prázdnou dálnicí M6 do Mohácse u chorvatských hranic, dále přes Osijek do Sarajeva ( cesty přes Doboj nebo Tuzlu jsou srovnatelné) , dále Mostar, Metkovič a pobřeží.
Lze alternovat cestu přes Zagreb, nebo Balaton a Daruvar ( s početnou českou menšinou a "češko pivem"), dále na Banja Luku, kaňonem Vrbasu přes historické Jajce, dále buď na Livno nebo Jablanicu a Mostar. Velmi krásná cesta vede rovněž do Dubrovniku přes Sarajevo nebo Zvornik a Goražde a dále Foču a Trebinje přes " Sutjesku". Z Foči lze alternovat cestu i do Černé hory kaňonem Pivy ( zde je ale z popsaných tras jediný úsek s velmi špatným povrchem vozovky v délce cca 30 km). Do Černé hory lze alternovat trasu Budapest - Beograd ( dálnice) a dále přes Užice, překrásný Zlatibor, dále kaňonem Morači do Podgorice a k pobřeží. ( na této trase je však značný provoz, na rozdíl od bosenských tras). Jediné co nedoporučuji - užít k návratu ke konci víkendu dálniční přechod Horgoš na dálnici Beograd- Budapest, zde se pravidelně tvoří kolony kvůli maďarským celníkům na vstupu do " Unie". V opačném směru není problém.
Zdravím a přeji krásné cestovatelské zážitky.
Avatar - petrumr
2. 6. 2012 20:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 6. 2012 22:27
Blbosti
Tak priteli, je mi 34 let. (to lze zjistit z meho profilu) Takze s rodici nejezdim (nevim, kde jsi na te hlouposi byl) a kdyz jedu nekam s rodici tak je zvu. To znamena ,ze je beru na vilet ci vikend a platim to ja. A nechat si radit na ktere benzince mam zastavit, ze se tam treba zadarmo vymocim je teda otres.
To jsi opravdu netrefil >:-[]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
2. 6. 2012 20:29
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 6. 2012 22:29
Blbosti
A pokud bych mel na dovolene resit ty 2 tis. co pises tak na ni asi nemam a nepojedu tam.
Rozbalit vlákno
0
2. 6. 2012 10:15
Varianta IV.
Dobry tip , je videt, ze to tam poznas.
Me na tomto clanku sni tak nedtve to ,ze treba nekomu radit jak se dostat chorvatska, ale duplicita s Auto tipem. A zech clanku pribyva.
Rozbalit vlákno
0
2. 6. 2012 14:24
NA CESTĚ
Dobrý seriál. A dobře je, že se tu objevuje opakovaně, a v rozšířené formě. Nejsou totiž jen chorvatští veteráni, jsou i mladí zobáci, co si to mimo máminu sukni vyzkouší poprvé třeba právě letos. Tak bacha, aby ses strefil vždy do toho správného tunelu...
Rozbalit vlákno
3
7. 6. 2012 13:16
Re: NA CESTĚ
Smula co že už nejsi mladý :-!
8. 6. 2012 21:21
Re: NA CESTĚ
Větší hloupost jsem tu letos nečetl >:D
2. 6. 2012 20:02
Na ceste
No ja tam nejezdim. Byl jsem tam asi 2x pred 15lety. Byla to moje prvni dalkova cesta s novym ridicakem. A zadnou pomoc jsem nepotreboval. Je to o pristupu a zodpovednosti k ceste. Fajn jsou typy na vylet,nebo nejake zajimave mista, ale popis jak jet a kudy na dovolenou mi pripada ,jako by byli ridici nesvepravni.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Mrakoplas
2. 6. 2012 23:11
Re: Na ceste
Se na silnici kolem sebe rozhlédni. Já mám pocit, že těch nesvéprávných jezdí mraky. :-)

Pokud to nepotřebuješ, tak to nečti. Nechápu proč se čílíš. Kdybych měl takhle vyskakovat nad každým, dle mého názoru zbytečným článkem na internetu...
2. 6. 2012 22:57
Blbosti
Pisi z Mt. a ten nepodporuje primou reakci . Ja vubec do Chorvatska nejezdim.
Me se tam docela libi, ale manzelce ne. Chce tam jezdit az budeme ,,stari“ :-!
Rozbalit vlákno
0
2. 6. 2012 23:31
Na ceste
Ale vam unika hlavni smysl. Ja jsem primarne reagoval na duplicitu clanku s casopisem Autotip. Dnes zaplatim 4o kc za casopis a pozitri si ctu ten stejny blabol na Auto .cz. Tot vse. Jak pises cist to nemusim a ani jsem to necetl. :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - BruceWayne
3. 6. 2012 08:03
Re: Na ceste
Jo jo, to je pravda. AutoTip nekupuju už douho pro jeho neobjektivitu a právě proto, že co tam stojí si přečtu na netu. :no: Tak a dnes není kvalitní časopis v CZ a mnoho deníků a časáků vlastní prátelé z Unie >:D A tak to je se vším např. vodárny >:D Do Černé hory jsem jel asi 3x a vždy s přespáním: Mostar a Vodice. V Kotoru trajektem a pak už to je kousek. Někdo chce ušetřit za trajekt a tak si objede zátoku :-) To je ovšem jen ztráta času. :-!
Re: Na ceste
Pro Vaši informaci, jde o přílohu "Autem do Chorvatska", která vznikla společnými silami a je v časopisech Svět Motorů i Auto Tip vložena zdarma.
16. 6. 2012 11:43
Dekuji, ne
Kdy uz lidi pochopi, ze Chorvatsko neni ani nejlepsi, ani nejlevnejsi a ani nejblizsi destinace? K Cechum se v poslednich letech zacali chovat hodne nedustojne (naposledy jsem tam byl pred sesti lety a stacilo), sluzby maji drahy a pod urovni a hlavne - trmacet se autem 8 hodin (nebo nedejboze autobusem 12 hodin) a skoncit na preplneny plazi u Jadranu? Tak to ani omylem. Ale to ceskej clovek nepochopi. Koupit Oktavku nebo Fabii na leasing a jet do Chorvatska. Ceskej sen.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Sysoj Psojič
18. 6. 2012 00:51
Re: Dekuji, ne
Chorvatsko má své kouzlo. Pokud zvolíš správnou destinaci a povoz, je úžasné.
Já jezdím sem [odkaz]
Když jedeš 10h v benzínové X6, tak se taky moc netrápíš, i když pokud by existoval letecký spoj Brno - Dubrovník, tak neváhám ;)
Dole je super počasí i krajina, ve správném místě také málo lidí a skoro žádní Češi, takže bez chyb.
16. 6. 2012 14:04
Dekuji ne
Uplne jsi mi to vzal z ust. Kdyz jsem tam byl naposled reklamoval jsem ubytovani a pani domaci jak byla rozcilena mi rekla,ze jsme chudaci(cesi),kteri si tam ani nekoupi jidlo,nezajdou na veceri atd.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Sysoj Psojič
18. 6. 2012 00:54
Re: Dekuji ne
Taky že jste, raději jezdi na Slovensko, tam nebudeš snad za chudáka :-)
30. 6. 2012 20:01
Re: Dekuji ne
No kdyz jsem tam byl naposled bylo mi asi 2o Nyni jsem o 14 let dal.. A za chudaka se nepovazuji. Hotely na jaky jsi dal kontakt navstevuji take jen to tady nevyvolavam do fora 8-s
29. 6. 2012 11:55
Furt to samé
Každý rok se půl národa zblázní a jedem do chorvatska. >:D ... No a já se vklidu sbalím a pojedem s partiou do bulharska VAZem 2101 ( přes rumuské karpaty. Nádherná krajina, nezapomenutelné pohledy na místní obyvatelstvo jež v ranních hodinách cestují na oslovi do práce a podobně :-) ... No a nakonec levné bulharsko, teplé moře a fajn lidi. ;-)
Rozbalit vlákno
0