Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Stlačený vzduch v Německu nyní za 1 euro

Že je vzduch zadarmo, neplatí vždy. Nyní se zkouší v Německu, zda jsou motoristé ochotni platit za dohuštění pneumatik.
Zpět na článek
28. 7. 2011 08:40
28. 7. 2011 08:46
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 10:09
28. 7. 2011 10:28
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 13:52
neregistrovaný "Hooonza"
28. 7. 2011 14:21
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
28. 7. 2011 14:32
neregistrovaný "Hooonza"
28. 7. 2011 17:15
28. 7. 2011 19:07
28. 7. 2011 10:15
28. 7. 2011 15:18
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 10:59
28. 7. 2011 16:58
28. 7. 2011 19:10
28. 7. 2011 16:54
28. 7. 2011 16:57
29. 7. 2011 10:17
28. 7. 2011 08:40
Hmmmm...
... za jedno čepování nechám na benzínce při dnešních cenách skoro 2000 Kč a oni po mě budou chtít ještě platit za h.a.j.z.l nebo huštění??? Mají to v plánu zavést i v hospodách??? Tento svět spěje k záhubě... 8-s
Rozbalit vlákno
11
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 08:46
Re: Hmmmm...
RyanAir také zvažuje ( možná už má ) placené WC na palubě letadel, tak proč ne 1 euro za dohuštění pneu ? Je to služba jako každá jiná ...
28. 7. 2011 10:09
Re: Hmmmm...
Ja problem s placenim nemam, ale pokud mam platit to jedno Euro za 3-4 minut prace si zkontrolovat ci popripade dohustit jednu z pneumatik, se mi zde trosku moc.
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 10:28
Re: Hmmmm...
Můžeš věčně poškozené stojany dotovat ze své výplaty, budeme ti vděční :-)
neregistrovaný "Hooonza"
28. 7. 2011 13:52
Re: Hmmmm...
Mám nožní pumpu. Je sice trochu postarší, ještě západoněmecké výroby, ale stále funguje perfektně ;-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
28. 7. 2011 14:21
Re: Hmmmm...
jo jo, nozna puma Michelin, jeden barel, tlakomer, bezne dohustenie cca 8-10 zosliapnuti na pneu. Stala v prepocte asi 15 eur, mam ju uz 8 rokov.

Co sa Sanifairu tyka, 70 centov mi nevadi.

1. toalety su vzdy perfektne ciste
2. kupon sa da pouzit v restauracii, da sa pouzit niekolko naraz a platia tusim rok.

Mimochodom, ked si od vas niekde v "tuzemsku" vypytaju poplatok za WC, vypytajte si pokladnicny blok. Registracne pokladne su povinne, platite za sluzbu. Nemam v umysle dotovat danove uniky prevadzkovatela.
neregistrovaný "Hooonza"
28. 7. 2011 14:32
Re: Hmmmm...
jj, rozhodně lepčí 70 centů za čistý záchody, než zasraný haj.zly zadarmo :-)

Nejlepčí to bylo v Athénách na autobusovém nádraží. V 5:45 měl odjíždět autobus, tak jsem si ještě chtěl dojít na WC. WC bylo zadarmo, tureckého typu. Otevřel jsem dveře a jelikož jsem měl pouze otevřené sandály, tak jsem si řekl, že ty tři hodiny v autobuse to ještě vydržím. Na tohle bych totiž potřeboval aspoň takové ty rybářské gumové kalhoty, co jsou až po ramena...
Avatar - pario
28. 7. 2011 17:15
Re: Hmmmm...
Do bodky súhlasím s tými WC. S dohusťovaním pneumatík nemám problém, lebo si ich kontrolujem a dohusťujem doma pred každou dlhšou cestou. K autu som dostal aj kompresor, tak niesom odkázaný len na pumpy :-)
28. 7. 2011 19:07
Re: Hmmmm...
No to vieš, Nemci sú dnes už asi takí chudáci, ž si to nemôžu dovoliť....
Vraj začínajú voziť toaleték v aute a na odpočívadlách chodia za kríčky... >:D
Avatar - gld
28. 7. 2011 10:15
Re: Hmmmm...
Spoplatnenie kompresorov mi príde ako chybný krok. Len nedávno sa tu premieľal článok o tom, ako polovica európy chodí na podhustených pneumatikách a teraz bím, ešte si plať za fukár ;-\ To už bude na zle nahustených pneumatikách chodiť európa celá..

Ako píše kolega hore, na čerpačkách nechá človek často slušný balík, spoplatnené záchody či kompresor môžu byť tou poslednou kvapkou. Človek len čaká, kedy priviažu kýblik zo stierkou na okno o retiazku a budú za to pýtať euro :no:
28. 7. 2011 10:39
Re: Hmmmm...
Jenže RyanAir na oplátku poskytuje levné létání. Je tam kde se platí za každou jinou službu levnější ta základní? Tedy cena pohonných hmot? Řekl bych že ne.
neregistrovaný "RayBan"
28. 7. 2011 15:18
Re: Hmmmm...
Benzínka ti nabízí litr PHM za 10-13 Kč/l, to je slušná cena ( zbytek jsou daně ).
Zůstane jí tak 4-6 Kč/l a ještě chceš, aby plně dotovala venkovní službu ?

Co třeba namasírovat záda hadicí :-) ?
Avatar - euro89
28. 7. 2011 10:57
Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Osobně preferuji dusík. :yes:
Rozbalit vlákno
13
28. 7. 2011 11:44
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Dusík je z hlediska každodenního provozu luxus. Doplním ho jen ve vybraných servisech, a ještě za draho, a benefity jsou marginální.
28. 7. 2011 13:37
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Mně stačí 78% podíl dusíku v zemské atmosféře, těch zbylých 22% mi nestojí za problémy se sháněním dusíku pro dohuštění. :-!
28. 7. 2011 19:25
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
>:D :yes: Taky to těm troubům v pneuservisu říkám. Vždycky na mě hleděj s otevřenou hubou a nic nechápou.
Avatar - euro89
28. 7. 2011 17:15
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Nevím, čemu řikáš luxus ty, ale pro mě 120,-Kč jednou za rok zase takový luxus neni. >:D >:D Narozdíl od vzduchu mi dusík neuchází, naplnění jednoho kola mě vyjde na 30,-Kč a i kdybych potřeboval dusík dofouknout, tak to mám poté zdarma stejně, jako vzduch. Možná bys měl změnit pneuservis. ;-)
28. 7. 2011 19:29
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Jo, jenže to platí jen když jezdíš doma kolem komína, a svůj pneuservis máš někde za rohem.
Když naměřím že má pneu menší tlak, tak ji prostě dofouknu kde jsem, u benzínky nebo kompresorem z autozapalovače nebo obyč pumpičkou, a neřeším jízdu do pneuservisu, jeho otvírací dobu, objednávání nebo čekání ve frontě, a ještě abych jim za to platil. Nedejbože když mám defekt někde v zahraničí.
Je to luxus z hlediska starostí, a omezení že si kdykoli kdekoli nemohu sám pomoci.
Avatar - gld
28. 7. 2011 12:32
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
A lepšie sa ti zaspáva s pocitom, že máš v gumách dusík? >:D Pretože tam niekde reálne výhody hustenia dusíkom končia..
28. 7. 2011 13:32
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
hmm tak neviem ja prvú sezónu nemám dusík v pneumatikách a už som bol 3x dofukovať. Predtým s dusíkom som bol 2x lebo sa mi nezdalo že to môže držať a nikdy nebolo treba dofúkať.
Avatar - gld
28. 7. 2011 15:35
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Skontroluj si či máš v poriadku ventily a treba dávať bacha na prestarnuté pneumatiky.
28. 7. 2011 20:26
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
hm, naozaj tam nemas dusik? A cim si to teda nafukal? Heliom?
Avatar - euro89
28. 7. 2011 17:20
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Pokud jezdíš jak osobní řidič slečny Daisy, tak věřím, že výhody dusíku moc nepoznáš... >:-[] Ale pro ostatní řidiče má tu výhodu, že narozdíl od vzduchu nemění vlastnosti (resp. nafouknutí) pneumatiky mezi tím, jestli je guma zahřátá nebo ne. Další výhodou je, že není pak kolo potřeba průběžně kontrolovat a dofukovat.
28. 7. 2011 19:34
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Jak nemusíš kontrolovat? Vždycky musíš kontrolovat - je to jen pár měsíců co se mi kus železa zapíchnul do pneu, zůstal tam zaražený a kolem něj utíkal pomalu vzduch. Za dva dny bylo v pneu cca 1,5 baru, ale vypadala skoro pořád dobře, člověk musel hodně porovnávat aby to poznal.
28. 7. 2011 20:40
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
vrat vysvedceni ZS
Avatar - gld
28. 7. 2011 20:45
Re: Teď už na vzduchu bude jezdit opravdu jen blbec
Veď vravím, že sa ti lepšie zaspáva. To za tých 120 korún stojí, že? >:D
28. 7. 2011 10:59
svonstvo
nič ine ako vychcane svinstvo....predražený benzín/diesel, neochotný personal a ešte platit za VZDUCH? Tak to by som ich pekne vycvičil...šak len nech to unas skusia spravit...tak tie kompresory už nikdy neuvidia >:-[] :no:
Rozbalit vlákno
2
28. 7. 2011 16:58
Re: svonstvo
tak na benzina/diesel nejezdi, jsou levnejsi varianty
28. 7. 2011 19:10
Re: svonstvo
Kašli na to, nejaký osol sa nájde vždy.
28. 7. 2011 11:04
Už je to tady, platí se za vzduch
>:D >:-[]
Rozbalit vlákno
2
28. 7. 2011 13:40
Re: Už je to tady, platí se za vzduch
vždyť je to jako s vysavačem, tam taky platíš za vzduch - a dokonce platíš za to, že ti z auta něco ubude... :-) U huštění pneumatik ti aspoň vzduch přibude. >:D
Ale teď vážně - placení za kompresor se mi taky nelíbí. Dokonce ani za ten vysavač, zejména proto, že cena je vůči nastavenému časovému intervalu většinou příliš vysoká.
28. 7. 2011 20:34
Re: Už je to tady, platí se za vzduch
Presne koli tomu som si kupil maly rucny vysavac. Napajanie cez zasuvku zapalovaca, a vycistim si auto poriadne. Nemusim sa ponahlat aby mi automat prave "nesekol" s vysavacom, ked som v polovici (a ze su tie vysavace vacsinou nastavene prave tak, ze na jednu mincu clovek cele auto nepovysava!).

Podobne aj pneumatiky: tusim za 12€ som si v autoklube kupil malicky kompresor tiez na zasuvku zapalovaca, dofukam kola kde potrebujem. Ked uz davam za nadrz 70-80€, nebudem platit este aj za vysavac a stlaceny vzduch...
28. 7. 2011 16:54
nechces platit
nechces platit? kup si karu s automatickym hustenim >:-[]

za tech cca 14 let co brazdim evropske silnice jsem vyuzil "vzduch" do pneu jen asi 2x v zacatcich, vzdyt v CR na benzinkach to udajne nejen casto nefunguje, ale pokud ano tak s meridlem co ukazuje podle nalady (cti nahodna hodnota)

kola menim 2x do roka kdys me je v pneuservisu vynemi a zaroven skontroluji vyvazeni a tlak, a pak je to jen na senzorech (zatim se me v provozu neozvali) takze tak nejak nemam duvod zkoumat na benzince neco jako vzduch, a typuju ze u novejsich aut to nemaj ridici taky potrebu skoumat a spinit se nekde u benzinky s necim jako kompresor
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
28. 7. 2011 16:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ham.
28. 7. 2011 17:03
Vcelku logický krok
je to služba jako každá jiná a komu se to nelíbí tak si koupí kompresor i vysavač do své garáže a ušetří. Kdo jezdí málo tak jedno euro jednou za čas ho nezabije a lepší funkční kompresor za euro než rozdrbaný bazmek zadarmo.
Rozbalit vlákno
1
28. 7. 2011 18:24
Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
Mám ruční pumpu, na benzince, za těch 30 let co jezdím, jsem ještě nikdy pneu nedofoukával, dofouknutí cca 10 šťouchů, nejsem líný a každý pohyb je dobrý. Zrovna tak se snažím parkovat neplaceně, nehodlám nikoho živit za nic, není to o tom, že bych na to neměl, ale z principu. Času mám dost, těch pár metrů co musím zaparkovat dál mě nezabije, rád chodím, je to zdravé. Běžný servis, např. třeba výměnu oleje si dělám doma, mám montážní jámu tak se mi to dělá skvěle, za 20, s čuměním za 30 minut to mám hotový, a taky vím co si tam naleju. Na servisu mi nejvíc vadí, že se musím objednat, ráno přistavit auto, pak se odtamdud nějak dostat, v poledne se slušně dotázat jestli už to ti šmudlové mají hotový, pak se tam nějak zase dopravit, za což (viz těch cca půl hodiny práce) si ty šmejdi řeknou o několik stovek. No a jednou za několik let, když vzpomenu a zrovna pojedu okolo, ten kanystr vyjetýho oleje odvezu do sběrnýho dvora.
Zaměstnával jsem prodavačku, měla to cca 1 km domů, ty 3 zastávky ale musela jezdit busem, chvíli na něj čekala, bydlela v 7.patře, barák plný důchodců, takže výtah furt obsazený, nebo stál, tak nadávala, ale radši si 2x týdně zaplatila cvičení.
Jak jsem již napsal, není to zcela o pěnezích, i když každá ušetřená koruna potěší, ale taky o principu, A těch pár minut lidi stejně někde prozevlujou.
Rozbalit vlákno
5
28. 7. 2011 19:29
Re: Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
Saaaakra ty jsi starý kolenovrt. Kampa se na tebe hrabe starý Burhan. >:D
28. 7. 2011 19:38
Re: Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
Ale prdlajs. Normálně jsem línej jak kravskej vocas. Jen dělám to nejnutnější a snažím se uvažovat/zvažovat. Němci pro to mají výraz Preis-Leistungsverhältnis. Řekni mi jeden rozumný argument proti tomu. >:D
28. 7. 2011 20:02
Re: Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
Žádný protiargument nemám.Uvažuji stejně. Pneu si měním sám v rámci akce ,, kutěním ke zdraví a úsporám" sám. Nemám díru, tak mi olej mění za mé asistence kamarád Tonda. A navíc mě to baví - člověk manuální prací krásně odbourá stres a tak nějak se stává lepším >:D
30. 7. 2011 00:27
Re: Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
:-) :yes:
28. 7. 2011 19:36
Re: Všechnu placenou zlodějinu ať si strčí někam
+1 :yes:
Avatar - Guttalax
29. 7. 2011 10:17
compresor
;-) V autě mám na rezervě malý 12V kompersorek a neotravuji na pumpách. Stejně mají rozdupané koncovky jak si tam morgoši dofukují čornuté bycikle >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
0