Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Lupo vs. Fox vs. Up! – Souboj odlišností

Jsou pojeni segmentem a značkou, vyznávají však zcela odlišné tvarové směry. Řeč je o třech nejmenších modelech značky Volkswagen.
Zpět na článek
27. 8. 2011 10:02
27. 8. 2011 10:16
27. 8. 2011 12:12
27. 8. 2011 13:06
27. 8. 2011 11:04
27. 8. 2011 18:57
neregistrovaný "jurris"
27. 8. 2011 20:24
27. 8. 2011 20:38
27. 8. 2011 22:15
28. 8. 2011 12:30
28. 8. 2011 14:39
27. 8. 2011 10:02
Anketa
Na Foxe, mistra elegance, jsem se odvážil kliknout jako první, abych udělal radost GTImu. Bohužel víc naklikat to nejde. Přidá se někdo? >:D
Rozbalit vlákno
5
27. 8. 2011 10:16
Re: Anketa
Dobře tě GTI zpracoval. ;-)
Já dal samozřejmě Up!
27. 8. 2011 10:54
Re: Anketa
Taky bych normálně dal Up!. Není to špatný, i když trochu krabicoidní. Víc se mi líbí interér, než ten čumák. Ale těším se na škodovku, kdyby se s tím designem vypořádali jako na těch retuších, mohlo by to být super, lepší než VW.
Avatar - Ada je zase tady
27. 8. 2011 10:48
Re: Anketa
Není možné porovnávat kompletní modely, ale jen jednotlivá designová řešení. Pokud bych si měl vybrat, tak skelet Foxe, předek Foxe, interiér a záď Lupa. Na nové "Upo" nezbylo nic, možná nějaký moderní diesel, který se pro "Upo" snad někde vyvíjí.
27. 8. 2011 12:12
Re: Anketa
Přidal jsem ti jeden Fox klik >:D
27. 8. 2011 13:06
Re: Anketa
zklamu tě, můj hlas patří Up!u ;-)
27. 8. 2011 11:04
MISTR E-LEGANCE
Svět aut se nejen točí, svět aut, jak je vidět, jde stále dopředu. Tedy alespoň u těch nejlepších...

Nehodlám konfrontovat horní rodinku, avšak v širším pohledu si napišme to nejdůležitější - každý ze tří horních modelů představuje, resp. ve své době představoval vždy to designově nejpovedenější, co trh s miniauty nabízel.

Přichází UP, přichází originální, stylový, absolutně dotažený věrozvěst naší (mini)budoucnosti. Jeho status je a v následujících letech samozřejmě bude umocňován tím, co do společnosti vnáší. Tak především vnáší novou garážovou dimenzi. Už si nebudeš muset na silnici ve voze kategorie mini připadat buďto jako garážový bezdomovoec, či hledač stylu z velkého světa. Nikoliv, tenhle minidrzek, to je přesně to, co (mini)garáže Evropy potřebují - jakéhosi microgolfa, tedy auto, které nad konkurenci ční estetickou nadstavbou, v celku moderním řešením, s potencí stát se za dva roky opravdovým Mistrem e-legance, a v neposlední řadě samozřejmě praktickým, přirozeným, neokázalým, každodenním městským silničním kámošem.

Chceš v této třídě povrchní retrocingrlátka? Pak nejsi týpek pro tohle auto. Pokud však očekáváš maximum toho, co ti minitřída má ve druhém desetiletí třetího tisíciletí v Evropě nabídnout, pak půjdeš samozřejmě pro UP, či pro jeho rodné bratry.

Tedy základní přínos UPu spatřujme v tom, že ve zcela nové, originální dimenzi přináší na naše silnice alternativu regulerního, nepodskočeného malého městského vozu. V komplexním smyslu registrujme, že půjde plošně v Evropě o doslovnou silniční sterilizaci. Vždyť ze tří evropských směrů se na naše silnice povalí jeden (mini)skvostík za druhým. A pak... nezapomínejme, že nástup UPu a jeho derivátů není samoúčelným doplněním portfolia jednotlivých automobilek. Naopak, právě koncern VW promluvil do blízké i vzdálenější budoucnosti. Pokud tedy dosud považovali produktoví mistři od VW tento segment za zcela okrajovou silniční záležitost, pak pod ekonomickým, politickým tlakem současnosti nám trojjedinou rodinkou miniaut Voilkswagen vysílá signál o tom, jak to ve městech v krátké době "musí být".

Filosofie vzniku UPu je samozřejmě také veskrze odlišná od poměrně početné konkurence - UP je ten, který není "do rodiného počtu", UP (naštěstí) není ani předznačenou cingrlátkovou broží těch, co nemají na diamanty zasazené v platině... totiž právě UP je ten, který definuje dobu, definuje současnost, definuje budoucnost. A právě ta budoucnost je to, co z UPu dělá ikonu již bezmála dnes. Ta elektrická potence, a jak víme, především tohle je "parketa" těchto miniautíček pro nadcházející roky.

A design? Jsem doslova nadšený, auto je absolutně vyvážené, harmonické, pohled mírně do úsměvna, to vše zakončeno exklusivní, elegantní zádí. Posaz na kolech, celkový pocitový charakter vozu, to vše je (tradičně) na třídní supermainstreamové výši, na takové výši, že se až při pohledu na konkurenci dostavuje jistý pocit neuvěření - jak to, že to takhle elegantně, čiště a sympaticky neumí všichni? Odpověď je jednoduchá - je to tím, že ostatní to prostě takhle elegantně, čistě a sympaticky... neumí.

Zbývá nám kabina. Cos čekal, panameru? Kabina je jako celý vůz - žádné kýče, pohledově klasická čistá, praktická a jistě uživatelsky přívětivá garážová práce. Dohadovat se zatím můžeme jen o ergonomii, ale zrovna s tímhle u VW nemá problém snad nikdo, vždyť příkladné poměry, panující doslova v každém modelu od Volkswagenu dávají velmi realistickou naději, že ani UP v tomhle nebude strádat.

Speciálně pro nás pak má příjezd nového miniauta od Koncernu příchuť dokonalého garážového aperitivu. Ano, i naše Škoda se bude významnou měrou podílet na postupné defiatizaci evropských silnic v tomto segmentu.

Otázka na závěr, co pořídit v této třídě a obdobné karosářské konfiguraci? Správně - Up!, Volkswagen Up!

P.S. Ten vykřičník tam tak nějak až evropsky osudově sedí, co?

BRAVWO :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
13
27. 8. 2011 11:07
Re: MISTR E-LEGANCE
Po ránu a takováhle dizertačka! To se cení! >:D
27. 8. 2011 12:19
Re: MISTR E-LEGANCE
Ty, GTI, keď tak náhodou nebudem mať chuť do písania seminárnych prác alebo diplomovky, môžem sa na teba obrátiť? ;-)
Avatar - pumpkin
27. 8. 2011 12:49
Re: MISTR E-LEGANCE
prestal som čítať po druhom odstavci, spravil som veľkú chybu?
27. 8. 2011 13:04
Re: MISTR E-LEGANCE
Ne, pak tam bylo jen něco o konci FIATu, dítěti svého věku, světovládě a eurodrzcích junior.
Ostatně, něco podobného si budeš moci přečíst ještě tak 583x pod testy, novinkami a jízdními dojmy.

UP! vypadá slušně, ale na zavedené hráče v komplexu ztrácí.
27. 8. 2011 13:08
Re: MISTR E-LEGANCE
Jsem na tom podobně, po první tučné větě jsem přestal číst ;-)
27. 8. 2011 18:01
Re: MISTR E-LEGANCE
Dosť veľkú, až po druhý odstavec.
27. 8. 2011 13:09
Re: MISTR E-LEGANCE
Ajeje, někdo objevil HTML tagy v diskusi... :-)
27. 8. 2011 14:10
Re: MISTR E-LEGANCE
To si pisal aj o foxe a ako dopadol? :-)
Stal sa neuspesnym modelom...
27. 8. 2011 19:29
Re: MISTR E-LEGANCE
Máš dojem, že by tady o něm Marko vyprodukoval článek?

Mimochodem, kdybys neměl v halvě slámu a pečlivě si četl, tak bys věděl, že se o něm Marko zmiňoval jako o neúspěšném v Evropě, ale o velmi úspěšném v Brazílii.
Ať chceš nebo ne, Fox je úspěšný model.
27. 8. 2011 14:37
Re: MISTR E-LEGANCE
Po přečtení téhle věty: "Kabina je jako celý vůz - žádné kýče, pohledově klasická čistá, praktická a jistě uživatelsky přívětivá garážová práce." jsem si teprve uvědomil jak to je. Tohle auto někdo zbouchal v garáži a VW se ujalo výroby. Pak tedy tvůrcům kteří tento vůz navrhli a prototyp smontovali v garáži, palec na horu. A také koncernu VW za to že si těchto nadaných lidi povšimnul. :yes: ;-)
Avatar - Katikakus
27. 8. 2011 21:43
Re: MISTR E-LEGANCE
Budes muset pridat. Bude to chtit nejmin 5-6 prispevku s podobnou delkou. Znas to - cim vic slov potrebujes...
Avatar - Ada je zase tady
28. 8. 2011 00:04
Re: MISTR E-LEGANCE
To zni jako deratizace. :yes: >:-[]
28. 8. 2011 16:01
Re: MISTR E-LEGANCE
žádná "defiatizace" nehrozí, zrovna Upu se malé italské auta rozhodně bát nemusí.

Kolik tipuješ roční prodeje téhle řady (Up + Škoda + Seat) na rok 2011? ;-)
Avatar - pumpkin
27. 8. 2011 13:03
Priemerný dizajn
Ani jeden dizajn nie je zlý (možno okrem Foxa) ale je to proste taký priemer. VW má pritom naviac. Predstavte si že by v 1975 išlo do výroby toto: [odkaz] , alebo v 1992 by odvážnemu Twingu mohol konkurovať druhý pokus o VW Chico [odkaz] [odkaz]
Sériová výroba príde vždy akosi oneskorene.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - beibej
27. 8. 2011 22:07
Re: Priemerný dizajn
Právě čiko je předobraz lupa. Vlastně to byl jeho showcar.
27. 8. 2011 13:54
A TO BOLI 4 ROKY...
masirovania spolocnosti vw pr o prichode lacneho upu...
a vysledok? taka ista tragedia, ako bolo lupo aj fox...
motory nie su ziadnym zazrakom, nehovoriac o tom, ze interier je tak primitivny, ako z 80tich rokov...
na trhu je podstatne viac zaujimavejsich vozidiel tejto triedy...
a ta cena! hlupi skopcaci...
Rozbalit vlákno
3
27. 8. 2011 18:03
Re: A TO BOLI 4 ROKY...
Mrkni do zrkadla a poobdivuj sa, aký si ty múdry.
27. 8. 2011 19:26
Re: A TO BOLI 4 ROKY...
Já bych rád těch "podstatně víc zajímavějších vozidel" viděl. Tak která to jsou?
27. 8. 2011 19:30
Re: A TO BOLI 4 ROKY...
Tolik "moudra" v těch pár větách, ale typické přizdisráčství. Které modely jsou ty lepší?
neregistrovaný "jurris"
27. 8. 2011 18:57
Design vs realita
Nevim proc ale Up me na prvni pohled zaujal, ale nebyl to design byla to odvaha, odvaha neco tak maleho a pritom vuci sve konkurenci nekompromisniho pustit na ulici. pri delsim zkoumani a promitani si v pameti po dlouho znamych mikroautech jsem byl ale zklaman. Na prvni pohled budi dojem ze je dospely, ale neni. Tak jak se fox snazi byt velkym a vyzralim je takovy no nijaky...je to jen dalsi koncernovy kousek onicem a pro nikoho. Pri stavajicich cenach jak bylo u jeho predchudcu tak i up bude ve vysledku rozvalen konkurenci protoze nenabidne nic co by konkurence nenabidla take a za nizsi cenu. pritom, ale musim podotknout a jsem si jist, ze az Up potkam na ulici vyrazi mi dech stejne jako to bylo kdysi Lupo, ale s jednim rozdilem ze Lupo se mi libi stale a to proto, ze si na nic nehraje. Je maly mladsi braska v rodine a vi to. ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - gld
27. 8. 2011 20:24
Múdra v tučnom
Jé chalani, koho v redakcii mám pozvať na pivo aby som mohol svoje axiómy odboku páliť tučným písmom? >:D

A k veci- najviac sa mi z trojice pozdáva lupo. Nebudem to rozpisovať, proste je mi najsympatickejšie. V tesnom závese je nový up a fox...to snáď nemá cenu komentovať. Brazílsky hermafrodit, ktorý sa nevie rozhodnúť či chce byť mini alebo malým autom.
Rozbalit vlákno
0
27. 8. 2011 20:38
Airbag
Kde to bude mit spolujezdcuv airbag?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - shamal
27. 8. 2011 20:51
Tohle sem patří!
Tak takhle vypadá představa geniálního malajského internetového automobilového fabulátora o Škodovce a Seatu: [odkaz]

Miluju název: Škoda Nahoru! To by prostě byla pecka! Jen tak přeložit up... >:D >:D
Rozbalit vlákno
1
27. 8. 2011 21:38
Re: Tohle sem patří!
LOL:-D Škoda Nahoru je proste genialni:-)
Avatar - beibej
27. 8. 2011 22:15
3L TDI
Dodnes se mu nikdo nevyrovná. Na svojí dobu to bylo něco. Fox je sh it. Up možná něco dostane, uvidíme.
Rozbalit vlákno
1
28. 8. 2011 12:30
Re: 3L TDI
Souhlas, Lupo bylo na svou dobu velice povedené, malé autíčko, které mělo moje sympatie a líbí se mi v podstatě do dneška. Fox byl krok vedle, bylo na něm příliš znát, že to byl pouze poevropštěný jihoamerický model. Co se týče Upíka, nechci ho moc hodnotit, dokud ho neomrknu na živo, celkem se mi nezdá špatný, ale úspory na něm budou vidět asi až moc. Navíc je škoda, že se bude (doufám, že jen zatím) nabízet výhradně se 3válci...
Avatar - Emel
28. 8. 2011 14:39
Up!
Up vypadá tak, jak malé městské autíčko vypadat má. VW sice nepřináší nic moc nového, ale jak je jeho zvykem, nabízí vyvážený produkt bez zbytečných příkras. Není velkým překvapením, že zcestné nápady typu pohon zadních kol byly pouze myšlenkovým cvičením. Mírným zklamáním může být technika... ale ještě není všem dnům konec.

Koncepce karoserie nápadně připomíná Twingo, to je ale veskrze pozitivní zjištění... prostorové řešení Twinga je dosud nepřekonané a VW nikdy netoužil být originální.

Mimochodem, překvapuje mě, že vyznavačům jednotného designu značky nevadí, že se Up! zcela distancuje od aktuálního designového jazyka VW... mě osobně to nevadí, ale jsem trošku překvapen, když si dal VW s unifikací tolik práce.

Jinak souhlasím s tím, co tu padlo už pod článkem... a to že úhelným kamenem bude cena. Tak se nechme překvapit.
Rozbalit vlákno
0