Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jeep Grand Cherokee SRT8: Evropská verze nejrychlejšího Indiána

Legendární Jeep přiveze do Frankfurtu evropskou specifikaci nejvýkonnějšího člena rodiny Grand Cherokee, která se vyrábí již ve čtvrté generaci.
Zpět na článek
31. 8. 2011 08:47
31. 8. 2011 09:06
31. 8. 2011 09:49
31. 8. 2011 09:20
31. 8. 2011 09:40
31. 8. 2011 10:43
31. 8. 2011 13:34
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 08:47
USA Dotahuje
Tak se USA dotahuje na Evropu. Parametry znějí hodně slibně. Přední část vozu mě moc nenadchla a hezčí mi přijde standardní GC. Interier má vzhledem do luxusu dost daleko obzvláště díky tomu stříbrnýmu platu uprostřed. Ale jinak to jako celek zní velice dobře. :yes:
Rozbalit vlákno
38
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 08:57
Re: USA Dotahuje
Tohle auto není o luxusu, tohle auto je nejrychlejší SUV na světě.
Že sem se zbláznil?
Ano, takže správná specifikace zní nejrychlejší SUV na světe vzhledem ke svojí ceně.

Opět toto auto nemá žádného konkurenta, jediné co mu může konkurovat je prémie, ovešm s cenovkou hoooooooooooooooooooooooooooooodně jinde, s velmi podobnými výkonovými parametry a akorát přidá trošku luxusu, cinkrlátek atd.

Ty ale na dálnici a semaforech vidět nejsou, takže Jeep rulezz!
Avatar - Dinar
31. 8. 2011 09:06
Re: USA Dotahuje
Já vím, že máš dnes svátek, tak ti nechci nějak moc kazit radost, ale měl bych k tomu, co píšeš dvě poznámky. První se týká ceny, ty víš, za kolik se to tu bude prodávat? Druhá, k těm semaforům a dálnici, takový cayenne turbo jsem potkal v reálu mnohonásobně víckrát než GC SRT. ;-)
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:12
Re: USA Dotahuje
Jo vím, bude to stát 1,4-1,5 mega přes šedej dovoz. Kolik na tom přirazí Fiat mě absolutně nezajímá, tohle si stejně nikdo u ofiko prodejce nekoupil, z těch SRT8 co tu jsou minulé generaci (jeden byl na srazu v Luštěnicích např.) je 95% šedej dovoz.
Taky kterej blázen by dával za stejný auto 300-400 litrů navíc.....
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 09:20
Re: USA Dotahuje
zkus se nejdříve zaměřit na svou šedou kůru mozkovou ty šedej dovoze. Šedý dovoz můžeš uplatnit i na Evropská auta prodávaná značně levněji v USA.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:24
Re: USA Dotahuje
To můžeš. Pořád vyjdou dráž než Jeep, v tom je to gro, kůrovče >:D
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 09:28
Re: USA Dotahuje
Tak si kup Nivu.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 10:41
Re: USA Dotahuje
Dobrý nápad. Ta ve své aktegorii taky nemá konkurenci....to co projede Niva neprojede nic dalšího za tyhle peníze. Samozřejmě mluvím o novém autě s pohoenm 4x4 za stejnou cenovku.
31. 8. 2011 09:06
Re: USA Dotahuje
Ano, každej, kdo si koupí třeba ML od AMG, tak nutně potřebuje gumovat na světlech jak puberťák se stodvacítkou.
Bože bože... do čeho si to dal rozum...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:15
Re: USA Dotahuje
No na světlech ne, ale vzít přes dovjitou plnou 6 aut na táborský okresce jako majitel jednoho černého Touaregu (zdravím borce se zančkou 2AA) to se občas šikne ne.

Nebo to na hradecký dálnici vzít tak 230 (jel sem 140 a Caynne vedle udělal vžuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum a byl za kopečkama).

Tak aby se tihle borci nedivili až potkaj SRT8......
31. 8. 2011 09:20
Re: USA Dotahuje
Koukám, že máš z toho slušnej mindrák.
Já taky jezdím, ale že bych si pamatoval, kde kdo udělal nějakou prasárnu? Svou hlavu plním důležitějšími věcmi...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:25
Re: USA Dotahuje
To se nedá zapomenout víš....
A já mam pamět výrbornou.

Zvlášt na ten Caynne, zřejmě čiplej bly nádhernej pohled, z dálky připomínal Tatru 815 hustotou kouře >:D :-)
To chtělo fotku, to by byla momentka jako něco :-) >:D
31. 8. 2011 09:27
Re: USA Dotahuje
Vzhledem k tomu, jak tu exceluješ, o tvé výborné paměti s úspěchem pochybuji. :-!
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 10:40
Re: USA Dotahuje
No já pochybuju o jiných věcech ve tvém případě :-!
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 09:07
Re: USA Dotahuje
"Grand Cherokee SRT8 je spíše luxusním a zároveň sportovním automobilem"

Neříkej mi, že tyhle tvoje oslavné kecy nacokoliv amerického, jen aby to vyznělo jako nejlepší, ti už nejsou trapný. Všem ostatním jo.

Prostě to je hodně rychlý SUV, ale není nejrychlejší. Tak se s tím smiř.

To je jak, kdyby jsem napsal, že panda je nejrychlejší malé auto, protože s cenou se mu nikdo rychlejší nepřiblíží.

Takže bariku, opět si nezklamal :no:
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:17
Re: USA Dotahuje
Hele víš co?

Počkej an Dianra, ten sem rád hází čísla zrychlení a ceníky, tak si počkáme, který SUV dá stovku za 4,5 aby sRT8 předstihlo a jakou má cenovku....

Schválně at to stojí za to.

Třeba se zas dočkáme srovnání s něčím co má motor V12 a je to biturbo, aby to srovnání mělo ty správný grády...
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 09:24
Re: USA Dotahuje
Proč V12? Nemusíme chodit daleko. X5 M V8 4,4 litru. 0-100 za 4,7 a maximálka na 275km/h.

Edit: Nebo Porsche Cayenne Turbo 4,8 litru 0-100 za 4,7 a maximálka 278km/h
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 11:27
Re: USA Dotahuje
Cayene Turbo - 3 189 000 Kč - za to svou dva Jeepy :-)
X5 M - 2 680 000 Kč.

Trošku rozdílný cenovky chlapci.

Že bysme udělali sorvnání BMW 640 vs Aston Martin V12 Vantage?
Když ten rozdíl v ceně nehraje roli, sem zvědav zda vyhraje BMW, hahaha
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 11:31
Re: USA Dotahuje
Proč by mělo vyhrávat BMW? protože je levnější? To funguje jen u tvé logiky a jediným limitem v tomto je peněženka.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 11:35
Re: USA Dotahuje
Ne - vaše logika je tu provnávat káru za 1,4 mega s károu za 3,2 mega a chástat se jaký je to Caynne dělo, že tá stovku za 0,2 sekundy méně a jede o 10 km/h víc.

Co na to říct no....
Dejte mi sem nějaké SUV se 470 Hp za 1,5 míče, pak se budeme bavit o tom kdo je lepší.

Diskuze o tom jestli salám 100 g za 9,90 nebo salám 100 g za 24,90 je lepší sou totálně mimo.
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 12:10
Re: USA Dotahuje
no comment, k tomu není co doddat. Blbost získává nové rozměry. :no:
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 12:13
Re: USA Dotahuje
když dojdou argmenty, zahraješ do do kouta a kontruješ blbostí, inteligente. :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 13:23
Re: USA Dotahuje
Jaký argumenty!? pokud by jsi viděl dál, než na špičku svýho nosu, tak by jsi viděl, že žádný argumenty neexistujou. Když se zjistí, že je Evropské auto lepší než USA, tak začneš argumentovat cenou v segemntu a nakonec zjistíš, že tvá cenová teorie sedí i na NIVU. Když se zjistí, že cena USA auta v Evropě není lepší než konkurenčního Evropského auta v segmentu, tak zavedeš šedý dovoz. Když zjistíš, že parametry USA vozu nedostačují parametrům Evropského konkurenta, tak začneš montovat kompresory. Tak mi řekni, jaký argumenty myslíš!?
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 13:40
Re: USA Dotahuje
Cena v segmentu je zásadní. Jiste sedí to i na Nivu. Při vší úctě k Nivě, je poněkud orozdíl mezi Nivou a MB G.

Kdežto ty rozdíl mezi GC SRT8 vs němci nejsou tak dramatické.

Polopaticky pro méně chápavé jedince - Niva nejezdí 200 jako Gčko, výbava Nivy se neblíží ani vzdáleně Gku atd.

Takže trošku jiná situace než SRT8 vs zbytek.

Zkus více nadhledu v rámci toho segmentu.

Je těžký si připustit, že za 1,5 mega nic lepšího než SRT8 není.

Vyrobit auto za 3 mega by Jeep uměl taky, je otázka kolik lidí by chtělo hyperluxusní Jeep, kolik by toho Jeep prodal a kolik toho prodá takhle...
Zkus o tom přemýšlet i v jiné souvislosti.

Když ti řeknu že investovat do Jeepu 1,5 míče, máš auto které Caynne turbo trumfne ve vem začneš tu brečet že vytahuju kompresory (komresor na trubo že) atd.

Takže asi takhle - X5 M a spol sou sice lepší auta, ovšem cena neodopvídá tomu co to auto nabízí.
Statá to 2 mega neřeknu popel a smeknu klobouk že klucí helmutácký postavili suer auto. Stát to o mega víc, tak to je o tom že jinde umějí udělat za půlku ato, která rozhodně nenabízí polovinu toho co tyhle.
Takže je to celé kdo nabízí víc muziky za méně peněz: Pokud opustíme předsudky.
Ted přijde blábol že kdo na to má, neřeší kolik to stojí, smutné je že vedle v diskuzi začneš brečet, když napíšu že nafta v A8 je k smíchu, že když má někdo na A8, má i na benzín. začneš kontrovat že i miloionář kouká na náklady.

Takže u paliva jo a u pořizovačky ne, tak si chce trošku srovnat názrovoý pochody, protože tohle si odporuje naprosto dokonale....
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 14:17
Re: USA Dotahuje
bla bla bla....vybereš si jen co se tobě hodí do krámu, pak zase bla bla bla....

a k A8 by jsem určitě zvolil 4,2 TDI
Avatar - Barrichello
1. 9. 2011 09:16
Re: USA Dotahuje
Ty si taky vybereš co si ti hodí do krámu a ignoruešj faktu a zásadní údaje.

Faktem zůstává že stejné SUV s parametry SRT8 za 1,5 NEEXISTUJE!!!

Tak už si to konečně přiznej.
Avatar - Alpinis182
1. 9. 2011 11:51
Re: USA Dotahuje
Z jakýho důvodu by jsi volil naftu ? :-O
1. 9. 2011 20:10
Re: USA Dotahuje
Barrichello, problém je v tom, že jsi napsal "tohle je nejrychlejší SUV na světě"... Je sice pravda, že v dané (předpokládané) cenové hladině nemají parametry GC konkurenci (a i Kari sám uznal, že je opravdu rychlé), ale na otázku: Co je nejrychlejší SUV na světě zní odpověď zkrátka jinak než Grand Cherokee...
Avatar - Barrichello
1. 9. 2011 20:24
Re: USA Dotahuje
Já sem to opravil v druhé větě - je to nejrychlejší SUV za 1,5 miliononu >:D
Na tom plačky zdejších přiznivců germánie nemůžou nic změnit, vím že se jim to nelíbí a zcela trapně tu kontrují 2x dražším Cayenne nebo o dost dražší X5M, ale bohužel pro soudnéhočlověka sou k s míchu.

Je to jako bych křišel že A8 je šrot protože Rolls je lepší... nebo jak kdybych tu oponoval že uherák za 550 kč kg je lepší jak křemešník >:D
Avatar - Dinar
31. 8. 2011 09:49
Re: USA Dotahuje
Už jsem ti psal několikrát, žes automobilový ignorant, nemáš rád auta, nemáš rozhled a přehled, argumenty jsou hrubě povrchní, a hlavně, pořád jen bojuješ, pro nás ostatní jsou debaty o autech rozptýlením bez malování válečnými barvami, tohle je stín, který nepřekročíš, a proto diskuse s tebou postrádá smysl.

Ke GC SRT, obecně jsou tu stále dva přístupy jak na vysokovýkonné motory, velký objem nebo přeplňování. Teď neřeším nějaké čtyřválce, mluvím o min. šestiválcích. Velmi hezky se "souboj" těchto koncepcí dá pozorovat např. u MB v rámci jedné značky, AMG jedou jako 6,3 jindy jako 5,5 turbo každé má své, lidé kteří tomu rozumějí, nevylučují principielně ani jeden z přístupů (to na margo tvých válečných pokřiků "turbo nikdy", které chápu jako nulovou zkušenost s podobnými motorizacemi).

Takže u GC SRT je tu varianta jedna, tj. velký V8 atmo motor, konkurence, která dělá výkonná suv na to jde v akt. generacích variantou dva, tj. menší V8 turbo. Z hlediska výkonu, jak absolutního, tak výkon ve vztahu ke spotřebě, jsou na tom o něco lépe, na papíře, nějaká reálná srovnání přijdou jistě v testech, uvidíme.

Jinak bych řekl, že ve verzi SRT, bude-li cena do dvou mega, je GC skutečně autem dávajícím smysl i v rámci konkurence, na rozdíl od obyčejných variant, ve kterých při srovnání s konkurencí nedává pořízení GC moc smyslu.
Avatar - jazva
31. 8. 2011 09:20
Re: USA Dotahuje
Najrýchlejšie SUV (vzhľadom k svojej cene) je aj Dacia Duster! >:D
31. 8. 2011 09:21
Re: USA Dotahuje
>:D :yes:
Tady se přesně ukazuje, jak ten Barik moc nemyslí...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 09:34
Re: USA Dotahuje
To jistě je.
Akorát ne kategorii aut dávající stovku za 4,7 s a jezdící 250

Ale jinak máš pravdu. :-)
Avatar - jazva
31. 8. 2011 09:40
Re: USA Dotahuje
Najsmutnejšie na tom je, že si na to aby bol Jeep prvý, musíš vymyslieť samostatnú kategóriu... :no:
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 09:44
Re: USA Dotahuje
Za 4,8s ne za 4,7s já vím, že budeš argumentovat skoro nulovým rozdílem, ale opravit jsem to musel. >:D
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 20:35
Re: USA Dotahuje
za 4,6 s. Motortrend naměřil tyhle hodnoty, hehe - viz [odkaz]

Takže smůla.
Avatar - kari.laz
1. 9. 2011 06:33
Re: USA Dotahuje
mě je úplně jedno, co naměřili. údaj od výrobce je takový jaký je. Zrovna tak mohli naměřit u Evropských konkurentů méně, ale ty ůdaje nemám, tak se s nima neoháním.
Avatar - Barrichello
1. 9. 2011 09:14
Re: USA Dotahuje
Údaj výrobce neexistuje. Chrysler Group oficálně zrychlení svých aut neuvádí. Podívej se na www.jeep.com a jestli najdeš v tabulce technikých údajů kolonku zrychlení, máš u mě pětikorunu...
podívat se může i na české stránky a technické údaje..

Všechny tyto hodnoty jsou pouze někým naměřeny. >:D
1. 9. 2011 19:53
Re: USA Dotahuje
Souhlas, auto má sice stále své chybky, ale už je minimálně porovnatelný s těmi nejlepšími ve třídě... Navíc k tomu přidává oproti i několik citelných výhod jakými jsou například předpokládaná (o dost nižší) cena nebo naprostá ojedinělost na silnici, kterou auta tipu X5M, ML AMG atd. třeba v Německu již ani neposkytují... Určitě pěkná a zajímavá alternativa :yes: ...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 10:43
Pro dinara
Jo nemam ráda uata, to je súměvné tvrzení.
Já kterej si autíčka kresilil od 4 let, a četl si německý auto motr und sport od 12ti, který sem měl po tátovi. HAHAHA.
Akorát mě tam nějak nezaujali ty správné zančky vid, místo testu mercedesu a ford Capri, po který tady slintala generace dnešíních 40-50tníků a lepili si to do pokojů a garáží je četl testy Oldsmobile Delta 88, Buicku Regal GS, Camara atd.
Jistě, proti MB 450 SEL 6,9 anebo BMW 635 CSi nešlo říct popel.
Ale pořád se mi ty maeriky líbily víc a pak britský sportáky. Lidi slintali na Porsche a mě se líbil Marcos, AC, Marlin, TVR, Aston, Jaguar, Bristol, GTD atd.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 10:44
Re: Pro dinara
Jo prostě nemam rád auta, oprav si to nema ráda vaše favority.
Já mam svoje favority.
Jo s turbem, naftou a fofrklacekm já nekamarádím a nějak to nehodlám měnit.
Fofrklacek je o ničem, nafta je příšerná hrkačka s turboefektem a zvukem dodváky a turbo - jen si ho užijte. Nemusím mít všechno.
Spotřeba mě nezajímá, jestli sis toho nevšiml, mě je fuk jestli něco jezdí za 8,5 nebo za 13,8.
Nejsem čecháček sledující u svý Fobie jestli to ejde za 5,5 nebo za 5,8 v průměru.
31. 8. 2011 10:50
Re: Pro dinara
Ubohé.
Ty seš bazarnický kauboj, který se plíží se svým super HEMI po dálnici jen tak, aby ho to nesežralo a strašně ho sejří, když ho vopískuje nějakej ropnej slimák. :-!

Jak už tu padlo, nejsi schopen překročit vlastní stín...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 11:22
Re: Pro dinara
Sem si mohl jít klidně koupit nový. Proč bych to dělal, největší prodělek je si koupit nový si nový auto.
Sám máš doma nějakou Fabii nebo ropnou 2,0 TD a tady děláš machra.Haha.

Jak ubohé.
31. 8. 2011 12:00
Re: Pro dinara
Mám pořád tři auta. Šance, že se trefíš, je tedy poměrně vysoká. Klidně to zkus. >:D

PS: Ano, každej si tady může koupit nový auto, asi tak, jako já Ferrari. Ale realita...
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 12:12
Re: Pro dinara
Realita je ta že si pro něj můžu jít klidně zejtra >:D >:D Smůla.
31. 8. 2011 12:14
Re: Pro dinara
Věř, že nejsi sám.
Nicméně realita je taková, že ten, kdo má na účtě zrovna jen sumu na jedno auto, ji zrovna za to auto neuvalí. Ten kdo tam má víc, si pro to nové klidně půjde. ;-)

Neboli, milionář není člověk, který má na účtě "milion", ale ten, kterému nevadí ten milion kdykoliv utratit. ;-)
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 12:33
Re: Pro dinara
On hlavně ten milionář nemá ty peníze na účtě a le v poněkud něčem jiném, kde se trošku jinak zhodnucují nebo aspon minimálně nepodléhají inflaci :-) >:D

Já nové auto ke štěstí nepotřebuju, mam i jiné koníčky a zábavu než auta.
A nepotřebuju se před někým předvádět že mam funglovku.
Auto nepovažuju za nějakou výkladní skřín charakterizjící člověka nebo jeho postavení atd.
Pokud někdo jo - tak upřímnou soustrast.
Znam lidi co maj forda a sou to pro spoelčnost prospěšnejí lidi, vzdělanějšía inteligentnější než frajové v bavu a audině.
Někdo má auto pouze pro přepravu z A do B a je mu fuk co řídí, a někdo je fanda něčeho a má své priority a věci na kterých mu záleží.
31. 8. 2011 13:06
Re: Pro dinara
No, jde vidět, že vo tom víš pověstný kulový.
Ale já tě prokoukl už dříve. ;-)
1. 9. 2011 02:47
Re: Pro dinara
To se mi zdá....předhánění se v tom, kdo má na jaké auto a silné řeči o vlastnictví 3 vozů...z toho hádám, že jste asi dospělí. Otázka zní, proč ta pře o to "kdo má větší přirození", kterou bych chápal u dětí v předpubertálním věku...zamyslete se nad sebou. ;-)
31. 8. 2011 11:36
Amerika vladne automobilovemu prumyslu
jel jsem kolikrat v predesle generaci,protoze ji ma znamy u Hradce Kralove a nejel jsem rychlejsim SUV nez timhle a to rodice maji INFINITI FX50,nicmene se nemuzu dockat te nove az pojedu do Ameriky.Neni nad klasicky atmosferak s velikym obsahem,ma to neuveritelnou silu a to podelany turbo proste nestaci,je dost velky rozdil jestli mate 1 koni s turba nebo 1 koni z motoru...
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 11:46
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
:yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 12:12
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
:no: :no: :no: :no:
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 12:12
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
To, že jsi nejel rychlejším SUV neznamená, že neexistují.
31. 8. 2011 12:52
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
:-)
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 13:04
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
za 3,2 mega :-)

Taky existuje lepší počítač než ze kterého píšeš, proč ho nemáš? >:D
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 14:19
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
Co to s tím má společnýho? Vím že slovo logika ve spojení s tebou nejde dohromady, ale vysvětli mi to.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 14:38
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
Že za vyšší cenu vždy existuje něco lepšího.....
až se dostane k zákazkově dělaným věcem typu věci pro brunejského sultána...

Takže když se tak ženeš za dokonalostí, rychlostí a vůbec, tak jestli máš i další věci kolem sebe na tak špičkové úrovni, hele co třeba nábytek?

Protože spičkový obývák tak za 950 mega, pracovna mezi 500 -700 :-)

Zajed si do Jablonný (je to kus od Slap kdybys netušil kde to je) a popros pány o katalog replik historického nábytku, rádi ti něco dodaj :-)

uvidíš je mnohem lepší židle než na který sedíš doma :-)

Existuje na světě sposuta věcí který sou výrzaně lepší a v kterých člověk nejel, neletěl, neplul, nebydlel který nejedl atd. než to co máš, používáš a co si kdy viděl.

Uvědom si to, pak můžem pokračovat v diskuzi že sou i rychlejší SUV :-)
Hned to dostane poněkud jiné obrysy.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 14:49
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
Mě se vždycky líbí dikuze o tom že je něco za 3 mega, popřípadě rovnou za 5-10 lepší jak to o čem se diskutuje, a pak doma leští autíčko střední třídy se 100HP, srkaj gambrinus a knedlo zelo a hrajou si na netu na hogofogo famili, která ohrnuje nos nad věcma, který kdyby jim říkali pane, tak by skákali metr do vejšky...
Človek by si skoro myslel, že na netu sou samí majitelé Porsche a A8, cachtaj se ve vyhřejvaným bazénu ve vile na ořechovce a maj za manželku modelku :-)
Akorát že realita :o))

Další co mam rád sou národní patrioti pro který co není český, u některých ještě německý a evropský - tak jako vůbec nechápou.
"Co to máš? To je nějaký divný pivo. "Mexický/belgický/holadský (jak kdy) povídám." Proč si to kupješ, dyt nejlepší je Gambrinus nebo 12ka Plzen":A pils to někdy? "Ne, ale český pivo je přeci nej!"

Co na to říct no :-)
31. 8. 2011 13:13
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
ano existuji rychlejsi na top speed,ale to je ceskej prezitek,ze cim jedu rychleji, tak tim je to auto lepsi,je take napriklad pruzne zrychleni a podobne a to ma JEEP nejlepsi na svete mezi SUV,nam taky jede FX50 283 km/h, protoze ho mame s USA a nemame tam omezovac,takze predjedeme jiny sportaky a jenom krouti hlavou,ale oni maji omezovac a my ne,jak vydis i kdyz nam to jede skoro 300,tak stejne rikam ze JEEP je lepsi,takze o max. rychlosti to neni a tady stejne neni kde jezdit takovou rychlosti a ani si nemusime dokazovat jaky jsme velky borci,my vime ze tam ty kone mame a kdyz je chceme pouzit tak neni konkurence....
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 13:15
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
:yes: :yes:
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 14:20
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
Tak sem hod nějaké měřené hodnoty pružného zrychlení, ať se poučíme.
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 20:36
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
0-100 Km/h : 4,6 s
lateral accel: 0,88 g
Avatar - Alpinis182
1. 9. 2011 11:59
Re: Amerika vladne automobilovemu prumyslu
No vidis, ja se svezl v X6 M a to byl hukot >:D
31. 8. 2011 11:49
A co na to FIAT?
Mně se tenhle Jeep v normálním provedení s třílitrovým turbem docela líbí, v Autosalonu ho sice chválil možná víc, než je objektivní skutečnost (tady diesel), cena je ale srovnatelná s podobnou motorizací Tourega, který je lépe vybaven, nicméně jediné věci se děsím a tu vyjádřil zcela pregnantně moderátor, když konstatoval :
- Jenom doufám, že se za tři roky nedočkáme toho, že dojde pro Evropu k přelepení znáčku na kapotě a bude se to prodávata pod názvem FIAT Mulda......-
Rozbalit vlákno
3
31. 8. 2011 12:44
Re: A co na to FIAT?
no ale treba takovej Fiat Vinnetou (ac to byl Apac a ne Cherokee), sak koho zajima jestli to ma nekde na masce a volantu znacek ten nebo onen
31. 8. 2011 14:35
Re: A co na to FIAT?
Tady je jasně vidět, co jsi za automobilového ubožáka-amatéra.
Kdybych tě tam nalepil dvojité v, budeš skákat radostí, pokud by tam byl nalepenej znak Fiatu, byl by to (dle tebe) jistě propadák.

Víš, někdo hodnotí auto hlavně podle designu a techniky (třeba já).. a někdo zase podle znáčku na kapotě.

Věř tomu, že ta druhá skupina (do které patříš), je považována za totální auto-outsidery.
1. 9. 2011 17:00
Re: A co na to FIAT?
Asi jsi troubo nepostřehl, že VW není moje jednička a škodovka taky ne. Nicméně na rozdíl od tebe a podobnejch ubožáků mám rád auta dost obecně, nemám problém ani s německou, ani s francouzskou, ani s korejskou produkcí. Jeep se mi docela líbí, i když za stejný prachy je Toureg lepší volba. Nicméně, ze čtyř aut, co jsme měl bylo jedno český, dvě japonský a jedno italský. Takže odtud respekt k Japoncům, dobrej vztah ke škodovce a když říkám, že mám rád auta, tak právě proto nesnáším od jisté doby FIAT a spol....komplexy z toho nemám. Zjevně na rozdíl od tebe, který asi znáš jenom VW a božské taloše. Nojo, místo psaní debilních reakcí se někde pouč a neotravuj. Nakonec, když výše uvedenou hlášku vypustí moderátor v nejsledovanějším motoristickém pořadu u nás, o něčem to svědčí. zamysli se nad tím, o čem asi, hlavo dutá.
Avatar - peter222
31. 8. 2011 13:34
To je šok !
Už minule ma prekvapili parametre Chrysleru 300C SRT so zrýchlením na úrovni Porsche 911 turbo a teraz toto. Veď ten Jeep je rovnako rýchly ako BMW M3 a to nehovorím o tom ,že v oboch prípadoch sú európske autá o niekoľko sto kíl ľahšie. ;-\
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 13:45
Re: To je šok !
Kdo umí umí.

Chrysler je důkazem, že stará osvědčená technika (OHV) ještě neřekla poslední slovo a že nepatří do historie. že jí lze stále vylepšovat a posouvat dál.

Auta mají výkonové a jízdní parametry velmi podobné německé prémie, přitom používají tradiční techniku a tak stojí výrazně méně.
Navíc díky tradici a vyzkoušeným výrobním postupům vykazjící velmi dobrou kvalitu a výdrž, která nelze s moderními turbomtory s přímým vstřkem vůbec srovnávat.
Jsou pohodlné a dnes už anbízí kvalitní interiéry, bohatou výbavu a jsou user frinedly - jsou stavené tak, aby řidiči přinesly zábavu a radost z jízdy.

Kdo v tom nejel, nepochopí.
Avatar - kari.laz
31. 8. 2011 14:23
Re: To je šok !
BMW M3 je ATMO!!!! čtyřlitr
Avatar - Alpinis182
1. 9. 2011 12:04
Re: To je šok !
No a ? Porad to je M3 a to je POJEM ;) Urcite pochopis co tim chci rici ;)
Avatar - Barrichello
31. 8. 2011 20:32
SRT8 v akci
[odkaz]

A souboj - 1,5 milion vs 3,2 milionu.
Všimněte si o kolik je Porsche, s dvojnásobnou cenovkou na trati lepší a to má turbo [odkaz]

HAHAHA
Rozbalit vlákno
3
31. 8. 2011 21:08
Re: SRT8 v akci
V těchto časech je každá desetina rozdíl vesmíru. ;-)

No, Porsche je prostě lepší.
Avatar - kari.laz
1. 9. 2011 06:40
Re: SRT8 v akci
takže jsme zjistili, že Porsche je ve VŠEM! lepší a někde docela znatelně. >:-[]
Avatar - Barrichello
1. 9. 2011 09:10
Re: SRT8 v akci
Ano a taky jsme zjistili že za jedno Cayenne Turbo jsou dva Jeepy :-)

O tolik bohužel porsche lepš není, tu cenovku by ospravedlnoval rozdíl min. ccca 35% oproti Jeepu. Ten se nekoná ani omylem.