Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 10:11
Je sympatické, že se snaží držet váhu stále pod 2 tuny a s tímto motorem který má záběr prakticky od volnoběhu jak lokomotiva to bude lahoda.
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 10:45
Starou S8 znám, ten desetiválec má nádherný zvuk a k tomu autu perfektně sedí. Co čekat od této vé osmičky, netuším.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 12:44
(Opravdová) "lahoda" mezi motory je tento :yes: :-)

[odkaz]

PS: A obávám se že (vzhledem k "vývojovým trendům") NEpřekonatelná ;-)
(nic lepšího než V12 asi už v "klasických" spalovacích motorech nikdo NEvymyslí/nepostaví a krom Ferrari asi nikdo nový už vyvíjet NEbude, rsp. do "běžných" osobních vozů se takový už možná NIKDY NEdostatne :-|
PPS: TATO "lahoda" byla je a bude (asi) navždy NEJlepší ;-)
Avatar - drtiphone
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 18:32
Já myslel že dvanactivalec je do velkého sedanu nesmysl a hodí se tam maximálně trilitrovy šestiválec. A že to tak dopadne u všech aut akorát LR bude poslední kdo bude mít osmivalec. Nebo mi unikla nějaká drobnost.....jo už si vzpomínám, ty mluvis o BMW a tam je to vlastně úplně jinak a najednou to vlastně platí jen pro Audi.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 20:38
Vy máte ale HODNĚ velký problém zpracovat text, ne? :-)
PS: Mé názory jsou myslím docela konzistentní a pokud jste něco OPRAVDU takhle "pomateně" pochopil ...
(tak ráda "vysvětlím" ;-)
Avatar - drtiphone
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 21:02
Slovo "vysvětlím" ve spojením s nickem "Kylie" absolutně postrádá význam, takže se neobtěžuj. ;-)
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 21:41
Ok - ale vy si NEVYMÝŠLEJTE - o mě (takové "bubosti".. ;-)
.. které jsem NEřekla :-)
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:27
"Mé názory jsou myslím docela konzistentní"??? Kdybys opravdu myslela, tak tohle nenapíšeš, nebo budeš psát tak, aby to skutečně platilo... ;-)
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:39
Mé názory (nejen ohledně MOTORizací o kterých je "zde" řeč) JSOU (a navíc dlouhodobě ;-) ) konzistentní a neměnné (ostatně vaše také >:-[]
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 19:34
Tak v luxusních limuzínách samozřejmě platí, že čím víc válců tím lépe. A samozřejmě z tohoto pohledu je v současnosti nejlepší 16 válec používaný v Bugatti. Pokud vím tak současná platforma A8 je na něj ready protože na něm bude stát nový Galibier. Takže se může stát, že se ten motor třeba na sklonku kariery objeví i v A8. Jinak motor na který odkazuješ je fajn ale výkonově už zaostává, když si vezmu že 7er s ním váží hodně přes 2 tuny tak v Mnichově musí přemýšlet jak s výkonem nahoru, buď tohoto 12 válce nebo jít ve stopách audi a posílit své osmiválce což si myslím, že jako "odveta" přijde velmi brzy.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 21:39
309/550 (1400 - 5300) - 382/650 (1700 - 5500) versus
300/600 (1750 - 4500) - 408/680 (1500 - 5650)
Tolik čistá čísla a tolik k vašemu "posílit 8miválce" (dle MÉHO názoru v reálu "posilovat" VŮBEC NEní nutné - ta "číslíčka" o tom jaký ten motor je v reálu stejně až tak moc NEřeknou - oba motory/všechny verze budou "zcela dostatečné" a popravdě naprostá VĚTŠINA řidičů se jejich limitů nikdy ani nepřiblíží.. ;-)
A to ještě více platí pro 400 kW/750 Nm "ultrasametového" 12ti válce - doufám a věřím že potencionální kupci takového skvostu (je to možná opravdu POSLEDNí "dostupný" V12 v "normální" osobním autě!) tomu šílenému "honu na číslíčka" ODOLÁ(va)JÍ .. neb je opravdu NEsmyslný :-)
Více válců je obecně jistě DOBŘE, nicméně REÁLNĚ jsme se nad kultivovanost (atmosferické) V12 zatím NEdostali (a W16 je jen "složenina" motorů, která za pomoci turb dosahuje "šíleného" výkonu - ovšem za cenu zcela bezprecedentních pořizovacích i provozních nákladů (a proto do "běžného" vozu typu A8 či BMW 7 nikdy NEmůže být použit - W16 je prostě hezká teorie, zajímavá myšlenka, ale jeho aplikace do "normálního" byť sebelepšího vozu je "čirá fantazie" ;-)
PS: Já doufám a věřím že V12 ještě chvíli zůstane v nabídce, nicméně vámi předpokládaný "hon za číslíčky" možná opravdu ... bude dál pokračovat.. :-|
.. neb se jistě najdou tací co si budou myslet že např. 300 rsp. 309 kW - TO že je "ten hlavní" ROZDÍL mezi motory :-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 22:49
Tak složenina je všecho, 8 válec jsou dva čtyrválce chceš-li.
Na poměru váha/výkon/točivý moment záleží až v prní řadě, u prémie spešl a u lux. třídy dtto na druhou.
Prodejné/neprodejné je všechno, V12 se prodá minimum, přesto se nabízí protože je to o image, s V16 to je to stejné o level výš, ale o tom právě je prémie, předražena, rozežraná a někdo by řekl zbytečná a přispěchal by s 25O CDI protože podle této logiky je to suprový motor vzhledem k nejnižší spotřebě, což je sice pravda ale pro luxusní třídu není prémiový tudíž Sko s tímto motorem není prémiové auto byť je vyrobené prémiovým výrobcem stejně tak jako A3 s 1,6 v předohrabu.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 1. 9. 2011 23:27
S tou "složeninou" jsem to myslela JINAK (a vy jistě VÍTE jak ;-)
Mám pocit že si NEuvědomujete (nepřipouštíte/nechcete připustit? :-) ) reálné rozdíly mezi W16 Bugatti a "standardním" V12. Rozdíl v ceně a provozněpojistných nákladech mezi třeba V8 a V12 je docela velký a mnohé kupce "odradí" (myslím REÁLNÉ kupce - ne to porovnávání doma od počítače :-) ) - ROZDÍL mezi aplikací V12 a W16 je ale už "absurdní". Tohle se myslím dá říci opravdu na 100% - motoru W16 se v "normálním" voze NEdočkáme (protože to prostě NEjde - "nevychází" ;-)
Co se 250CDi týče, já bych si ho do S-Klasse určitě NEvybrala, nicméně TUDY kráčí evoluce (ať se nám to líbí nebo ne - a i PROTO mé přání, aby "to nejlepší co mezi motory je - V12" ještě chvíli zůstalo..
PS: Z mého pohledu je
1) rozlišování vozů na "prémiové" či NEprémiové převážně vítězství MARKETINGu nad zdravým rozumem a realitou :-)
2) NEprémiové vnímání některých modelů si "prémioví" výrobci zavinili sami - svou místy až absurdní snahou pokrát "veškeré segmenty" a prodávat (doslova) po milionech (to všechno prostě už NEmůže být "prémie" ;-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:19
Rozdíl mezi V12 a W16 je asi tak stejný jako mezi 250CDI a V12.
Kdo chápe, jak funguje svět tak s prémiovostí nemá problém, ve všech odvětvích ten kdo tvoří nějakou technologickou špičku využívá obchodní pozici z toho plynoucí a občas prodává současně nějakou masovku která je technologicky o 50% níž než ten vrchol ale cenu si napaří jako by to vrchol byl. Ostatní výrobci, kteří nemají tu špičku musí svůj průměr prodat za ceny průměru tak to je a obávám se, že i bude. Nebo si snad myslíš, že bavlněná trička od Vietnamce kterých se prodají 4 za 100,- CZK mají větší kvalitu než bavlněné tričko od Prada (v módě se nevyznám a možná jsem nevybral tu pravou značku) které stojí co já vím 800 CZK? Ne, jediný rozdíl je, že Vietnamec se nevzmůže na nic jiného než na ta bavlněná trička kdežto Prada vyrábí šperky, kožené doplňky, šaty které zaujmou na přehlídkách (něco jako výhra v LeMans nebo v F1) a je to jen využití nebo chceš-li zneužití pozice kterou si vybudovali jinde (protože se v módě nevyznám tak nevím přesně kde a jak ale to je vedlejší).
No a dělá D3 něco jiného, ne je to úplně stejné, mají špičku, zde třeba A8, 7er, Sko ale občas hodí davům A3 s předním náhonem které samo o sobě nesnese prémiová měřítka, nebo Ačko což je to samé v bledě modrém, nebo minika nebo obyčejnou motorku ale protože je tam znak na kterém ulpívá pel z vítězství v F1, produkce RR, Bentley nebo cokoliv jiného co je na vrcholu tak se prodává s marží o které se jiným ani nezdá a mohou se ostatní na nudličky pokrájet a nezmění to, ledaže sami vyšplhají na technologický/sportovní/módní vrchol a pak si mohou dovolit totéž.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:38
To právě že NE ;-)
Ohledně PRADA jste vybral tu "nejpravější" (moji nejoblíbenější - no možná ještě HiGH, také italská, snad dokonce ještě "lepší" :yes: :-) ) značku (přiznávám že od ní mám "všechno" ;-) ). Jinak o cenách versus reálná kvalita výrobku mne přesvědčovat NEmusíte (to je moje "parketa"/profese) - a ehm, PRADA tričko za 800 kč spíše NEbude (možná v OUTLETu :-)
PS: Už je hrozně hodin takže jen stručně - W16 který se po nekonečných odkladech a za skoro absurdní prostředky podařilo postavit a vyladit na "naplánovaný" výkon (tenhle "socialistickoabsurdní" přístup pro stavbu vozu/motoru asi PIËCHovi hned tak NE"odpustím" ;-) ) do "normálního" vozu typu A8 na 99,999 a více % NIKDY NEzamíří :-)
Pěkný den, dobrou noc :-)
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:49
Ale v tomhle má ta ženská pravdu, V12 je něco jiného než W16, nejde o to číslo, konečně V24 není nereálný, ale jde o uspořádání. Výrobně a provozně je to náročný, rozuměj drahý agregát. Auta v téhle třídě by byla cenově za hranicí rentability takové modelové varianty (nemluvě o tom, kde by se to servisovalo). [odkaz] [odkaz]
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:58
že je to drahé o tom žádná, ale viděl jsi něco dostatečné drahé od D3 aby se to neprodávalo, jediné co se stane, že to nebude A8 ale na platformě A8 zmíněny Galibier a servisovat se bude třeba ve Francii, určitě se najdou zákazníci kteří to zaplatí jako to platí u Veyronu.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 01:00
To je právě ONO - D3 vlastně "opravdu" drahá auta NEvyrábí! ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 12:41
Ale ono to není drahé, je to extrémně drahé, nejde přece jen o motor, ale i o ta "střeva" okolo. Množství vzduchu co tím proteče bude enormní, tomu musí odpovídat výfukový systém, tj. i katalyzátory. A třeba při každé třetí výměně gum se musí měnit i ráfky, to jen tak na okraj. I kdyby byl motor odladěný na nižší výkon, stále by byl příliš distingovaný pro auta jako A8. Snad jedině v Maybach. A Galibier? Snad ho nechceš srovnávat s D3?
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 13:10
Nechtěl jsi spíš napsat: ...stále by byl málo distingovaný..., než tvoje: ..."příliš distingovaný"...?
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 13:25
Ano, jistě :-) ale jinak to napsal VELMi dobře! A i když NEvím jestli to vy vnímáte (stejně ;-) ), ale Pekelná Micinka "umí" (se vyzná) :yes: :-) a má NE odlišné názory ode mne - ale umí je lépe "dovysvětlit" ... a nebo mu tak NE"odporujete" (a jeho názory "více berete"/jinak HO berete) - prostě protože je CHLAP ;-)
(a je fuk jestli je řeč o FLASHi nebo motorech :-)
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 17:08
Pekelná Micinka má obvykle spíš odlišné názory, než ty (hlavně podstatně méně zkratkovitě "značkové"), takže většinou opravdu nevidím důvod mu dokonce "odporovat", svádět to na to, že je chlap je až lehce alibisticky průhledné, navíc jeho nick je přece taky ženského rodu a sem tam se do tebe umí i velmi dobře trefovat, samozřejmě myslím diskusně (ve vší počestnosti Buřtíku)... ;-)
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 17:49
Já myslela HLAVNĚ ty "mírně odlišné" názory (docela DOST se překrývají s MÝMi ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 15:11
Pokud tedy správně chápu význam slova distingovaný ( [odkaz] ), pak jsem to napsal správně, chtěl jsem se vyhnout anglikanismu "refined", potažmo slovu rafinovaný. Význam věty je tedy vpořádku: "I kdyby byl motor (pozn. myšleno Buggati W16) odladěný na nižší výkon, stále by byl příliš distingovaný pro auta jako A8." Ovšem uznávám, vhodnější by bylo napsat sofistikovaný (ve stejném smyslu věty).
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 15:17
To je problém slovíčka distingovaný - myslím že "na prvním" místě je chápáno jako to "uhlazený/jemný" apod. - což smysl věty trochu "narušuje" ... (zatímco "byl by pro A8 příliš UŠLECHTILÝ" situaci "plně vystihuje". Nicméně to "sofistikovaný" je (v praxi asi nejvhodnější) "řešení" :-)
PS: Nicméně BEZ "hraní si se slovíčky", motor jako je W16 "stvořený" pro Bugatti Veyron naprosto NEní vhodný k použití do "normálního" vozu typu audi A8 ;-)
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 17:21
Význam slova distingovaný chápeme stejně, pak ale zcela nechápu tu spojitost (přímou úměru mezi distingovaností a naladěným výkonem) se zmínkou o případném snížení výkonu. Pouhým snížením výkonu by se zrovna (velmi pravděpodobně) ta "uhlazenost/jemnost" nesnížila, ale spíš právě mírně naopak, jestli by se něco snížilo, tak by to byla spíš jakási "plnokrevnost".
A se slovem "sofistikovaný" v tomto případě taky nemůžu zcela souhlasit, protože míra sofistikovanosti tohoto motoru se pouhým snížením výkonu nijak podstatněji nemění...
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 17:52
Tady se "pitvají" ale věci - "Ten motor je na A8 prostě MOC" - ok? ;-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 18:03
Technicky je do A8 zabudovatelný protože platforma A8 je pro něj připravená, samozřejmě primární cíl je Galibier. Zda to má nebo nemá obchodní smysl o tom budou rozhodovat jiní a ne tato diskuze.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 18:23
Vy asi NErad "ustupujete" (ze svých představ), že? ;-)
PS: Jak jsem již napsala - tohle NENí o nějakých mých či Pekelné Micinky PŘEDSTAVÁCH! Vaše představa/přání je prostě a jednoduše technicko-ekonomicky NErealizovatelná
PPS: Já osobně se "obávám" dokonce i o budoucnost "obyčejného" V12 v BMW (protože vyšší náklady na pořízení a provoz bohužel část potencionálních kupců "odradí" - nestojí jim to za to, neb popravdě 750i v reálu NAPROSTO stačí (a čím dál tím více zákazníků má dokonce i do takovéhoto (typu) vozu zájem spíš o třílitrový diesel :-|
Taťka se povedl
| 4. 9. 2011 21:21
Já to vidím stejně. W16 je na A8 až příliš nákladný na údržbu. Už nasazení W12 naznačuje, že to Audi s takto velkými motory nevidí zase tak horce. To by se jim spíš vyplatilo zapracovat na pořádném V12, než se snažit implementovat, prodat a servisovat W16. Ostatně by si ho mohli půjčit od Lamborghini, tedy ze své vlastní části koncernu, a netahat motor z části pod VW - Lambo patří pod Audi, Bugatti pod VW, Audi a VW pak mají v rámci koncernové hierarchie rovnocennou pozici.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 5. 9. 2011 01:59
Já myslím že to je ZCELA jednoznačné - použití W16 do audi A8 je opravdu jen "sen" (je to nerealizovatelné, výdaje na takový "pokus" by velmi pravděpodobně ulétly "zcela mimo realitu")
PS: Vzhledem k dřívějšímu použití právě W12 (a "stažení" ho z nabídky), bych ani pokus o aplikaci "normálního" V12 NEočekávala (nebo je to alespoň velmi, ale VELMI NEpravděpodobné..
Taťka se povedl
| 5. 9. 2011 03:20
Tu V12 vidím jako "když už." Když už zapracovat na něčem prestižním, tak bych to spíš viděl na kvalitní V12. Docela rád bych se projel motory V16 od BMW, ať už 6.7 litrem z 80. let, nebo 9 litrem vyvinutým pro RR. V16 mají nadpozemskou kultivovanost.

Já v použití W12 vidím neochotu Audi v této oblasti investovat. Nicméně již otce tohoto motoru, VR6, nahradili skutečným V6. A nebyl by to první motor, který původně vyvinuli pro Lambo, a pak ho stáhli pro masovější výrobu. Avšak přiznávám, že jde skutečně o přání a velmi nepravděpodobný scénář. Navíc V12 není materiál pro RS model, ale spíš vrcholnou verzi A8.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 6. 9. 2011 01:04
Vidím to STEJNĚ, "když už" tak JEDNOZNAČNĚ "klasickou" V12 - jak jsem psala v úvodu, nic víc (v reálu) asi už NEbude/ničeho víc se nejspíš NEdočkáme.. ;-)
PS: V přání "vyzkoušet" V16 se také shodneme (tady asi na "deset tisíc procent" :-) ), nicméně ... je to asi OBROVSKÁ škoda, že se třeba u BMW "neodhodlali" (byť chápu že náklady VYSOKÉ a návratnost "problematická" - ale byla by to SUPER"prestižní záležitost".. :yes:
Co se týče motoru W12 mám s ním "maličko" (pár let) zkušeností a to že nic podobného "nevymyslela" žádná jiná firma má svůj důvod.. (tudy cesta NEvede, dle mne "promarněná příležitost"..
.. rsp. VELKÁ chyba, že "když už" tak neudělali "klasický"/"normální" V12 (nebo třeba alespoň velkoobjemový V8 - jako AMG; W12 je prostě "slepá" (nebo spíš málem chybná) cesta vývoje..
Taťka se povedl
| 6. 9. 2011 18:08
Motory do W nejsou výmysl Audi/ VW. Jeden takový měla třeba i Tatra. VW je autorem čtyřřadového konceptu, který jakž takž funguje. Pointou jsou kompaktní rozměry. Je dost možné, že by karoserie A8 V12 nedokázala pojmout. Není to asi nejšťastnější směr, ale takhle kompaktní rozměry jiná konstrukce nenabídne. Velikostí spíš připomíná osmiválec.

Kdyby člověk věřil papírovým hodnotám, tak je W12 z dvanáctiválců v F segmentu D3 nejúspornější. Pravda, je nejslabší z trojky, ale zase tahá i pohon všech kol a i přesto je nejlehčí (váží asi jako S500 4Matic). A překvapivě, z této trojky jde o nejobjemnější motor.
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 7. 9. 2011 01:35
Tak jsem si "zagooglovala" a opravdu v historii se pár W pokusů odehrálo, v té novodobé to zkoušel ale opravdu jen vwaudi - a z mého pohledu moc NEvyšel ani jeden z těch 3 pokusů.. ;-)
NEstudovala jsem spotřeby, ale jestli si u motoru W12 dovolí uvádět teoretickou nejnižší - je to skoro urážka, neb pokud vím HLAVNÍM znakem, všech tří W motorů ktreré volkswagen v uplynulé dekádě uvedl na trh, byla právě VYSOKÁ spotřeba (snad až "neúměrně vysoká spotřeba")
Vím že hlavním (jediným) důvodem pro konstrukci W12 namísto V12 jsou rozměry, ale to je (z mého pohledu) snad jen další MÍNUS (nevyužít "nej" chodu mezi "sériovými" motory, tedy V12) udělat "vědomě" HORŠí motor, než "pořádnému" motoru mírně uzpůsobit auto. Myslím že to (snad) dnes vědí i u vw a žádného dalšího W experimentu se NEdočkáme..
Pěkný den :-)
Taťka se povedl
| 7. 9. 2011 13:32
Ta spotřeba ukazuje na solidní optimalizaci. Oproti minulé generaci i přes nárůst objemu a výkonu byl pokles spotřeby značný, snad 13%. Dokonce porazí i 60i, což by byl můj favorit. A nejvtipnější je, že v německé prémii je to poslední atmosférický dvanáctiválec. BMW a MB šli cestou menšího objemu a přeplňování, zato Audi mezigeneračně objem naopak zvětšilo.

Jinak W motory neobhajuji. VW tenhle směr zkoumalo prakticky jen kvůli Bugatti. A W12 bohužel nebyl produkt Audi, ale VW, čemuž odpovídala kvalita. Když jsem si o té poslední generaci přečetl, tak jsem celkem dostal chuť A8L W12 vyzkoušet. Sice koncepce nic moc, ale vypadá to, že si s ním u Audi opravdu vyhráli. Shlédl jsem nějaké video testy, chod si celkem pochvalují a zvuk nebyl vůbec marný. Za posledních pár let ukázali, že jejich motoráři umí. Takže jsem moc zvědavý.

PS: Jaké že zkušenosti to s W12 máte? Když jsem byl na střední škole, tak mi A8 W12 dělala celkem pomyšlení. ;-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 7. 9. 2011 23:58
Tak srovnávací test v rámci D3 vyhodnotil motor W12 jako nejlepší (zvláště ve spotřebě byl lepší o parník) a A8 jako celek jakbysmet..
[odkaz]
Taťka se povedl
| 8. 9. 2011 22:08
A8 mám rád, ale W12 neměl mou důvěru. Začíná mě víc a víc zajímat. A jimi změřená spotřeba 14,1 zní opravdu zajímavě. Naposledy jsem s V12 jezdil někde mezi 18 a 20 litry.
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 8. 9. 2011 23:00
Počkej až to uvidí Kylie, nejdřív to nebude schopna rozdýchat a pak to smete ze stolu a vybělí svým užasně skvělým citro(e)nem... ;-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 8. 9. 2011 23:23
Pro sicher jsem dal odkaz na její oblíbený Autozeitung, testy Autotipu a podobných vydavatelství by smetla jednoduše odkazem na zaprodanost Ferdovi Piechovi. No stejně čekám, že na výjezdu ze zatáčky....., a kultivovaností na určité stroje to mít nemůže, je to holt, marná sláva, jenom VW motor. A možná se dovíme, že Ferda ovlivňuje všechna média v Germánii a přilehlých zemích, vůbec bych se nedivil kdyby řídil celou zeměkouli, ten chlap mi byl donedávna ukradený ale po diskuzích s Kylie mi začíná být čím dál víc sympatický. >:-[]
Taťka se povedl
| 9. 9. 2011 00:28
>:D Ne, pravda je, že i mě vítězství W12 jako motoru překvapilo. Já bych své peníze vsadil na 60i. A prohrál bych. Je vidět, že Audi si pořádně máklo. Vypadá to, že ten motor funguje nejen na papíře. Ode mě mají zatím pochvalu a budu muset vyzkoušet.
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 22:30
Rozhodovat ano, ale mi o tom diskutujeme. ;-)
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 18:31
S tím souhlasem se sofistikovaností jsi byla "vedle" i ty (i když jinak zrovna v tomto můžu vyjímečně docela souhlasit), samotnou/pouhou korekcí výkonu se (u jinak shodného motoru) jeho sofistikovanost prakticky nemění...
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 18:40
:-) - Sofistikovaný m.j. znamená/jeden z významů slova je: "SLOŽITÝ"/využívající složitých metod (tedy MOC "složitých" na vůz typu a8 ;-)
PS: Můžeme to ještě chvíli probírat, ale PODSTATA je, že tak jako se do vozu typu audi A8 nehodí zabudovat pohon turbínou (byť by to své kouzlo jistě mělo :-) ), tak se (z trochu podobných důvodů) nehodí se do něj snažit zabudovat W16. To auto by pak muselo být Š-Í-L-E-N-Ě drahé a stejně Š-Í-L-E-N-É by byly jeho "provozněservisní" náklady (stručně: prostě to nejde)
A NEjde to neb ten motor je pro auto: MOC drahý a složitý (viz nahoře sofistikovaný :-)
PPS: NEchcme toho - JÁ bych do této kategorie vozů volila V12 (dokud to jde)
Avatar - white label
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 19:54
Tady šlo o něco jiného, šlo o samotný vliv pouhého snížení výkonu, jinak shodného (tedy i stejně sofistikovaného) motoru... a tam taková přímá souvislost prostě neplatí. ;-)
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 20:29
Ok - a END :-)
PS: Když už to ultrasuperhyperdrahé monstrum W16 vytvořili, asi ho budou chtít použít dál (přiznám že nevím jestli se sníženým výkonem - to jste asi spíš četl/zajímal se vy ;-) ) a jsem zvědava jak to bude s cenou (a těmi "provozními náklady"), neb u Veyron to opravdu "ujelo" (původní plánovaná cena byla "šílená", ta konečná "reálná" - která se myslím pohybovala někde v kategorii oné finálové série super sport - se nedá ani komentovat) + vy asi ano, ale většina lidí (zřejmě včetně HAMa) si asi nedovede představit že tou pořizovací cenou to "jen začíná" - náklady na provoz toho "monstra" by zruinovaly slušně fungující soukromou firmu (jinak totiž znám někoho kdo "by do toho (asi) šel" :-)
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 22:29
To jsme si nerozuměli, podladění na 600k nadhodil Ham. jako možnost, já je přijal jako diskuzní ústupek (byť bych s podladěním neměl problém, 1000k se mi zdá na limo moc). A tak jak píšeš, sofistikovanost se nemění, distingovanost, ve smyslu hladkého chodu možná spíše narůstá. Ale moje hodnocení se týkalo motoru a jeho uspořádání nikoliv jeho výkonu, ať již aktuálního, nebo domnělého. Jinými slovy, uspořádání W16 je prostě příliš sofistikované pro použití v A8 (7er, S-klasse, XJ, LS, CFS, QP), jediné auto, kam by se hodil je Phaeton, ale to je nadsázka k tomu názvu. :-) Reálně tedy Galibier, Maybach, Phantom, Mulsanne.
Taťka se povedl
| 4. 9. 2011 21:15
Dovolím si jazykovou vložku:

Distingovaný je v angličtině distinguished. Spíš to znamená úspěšný, důstojný, úctyhodný. Refined má trochu jiný význam. Refined je propracovaný, promyšlený, elegantní, vytříbený. Relativně blízká slova, sdílejí některé významy, nicméně hlavní rozdíl je, že distinguished je převážně atribut člověka (úspěšný, má dobrý vkus a všeobecně má auru žádající úctu - tedy distinguished gentleman), refined je spíš otázka předmětu (refined design, refined interior, refined taste - propracovaný design, interiér, nebo vytříbený vkus).
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 4. 9. 2011 23:16
Ok, díky. Budu se snažit si to zapamatovat. :-)
Avatar - Hajzlík
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 13:34
Galibier bude samozřejmě cenově daleko výš než D3 ale bude vycházet z A8, že do něj naperou nejlepší kůži z Argentińy a palubku posází diamanty z ceké JAR to z něj ještě technicky nedělá jiné auto. To co píšeš k W16 sedí na Veyron, ale proč do lux. limuzíny nenaladit řekněme 600hp a to co píšeš je pak celkem řešitelné, samozřejmě motor 4.0 TFSI v tuto chvíli A8 na konkurenci bohatě stačí ale až bude končit životní cyklus tak tomu šanci dávám, v historii se několikrát stalo a u prémie zvláště, že pokud byla platforma ready pro nějaký třeba i sebebláznivější motor tak toho výrobce dříve nebo později využil a ten motor tam napral. No uvidíme za 3-4 roky. Konec konců audi je v tomto dostatečně šílené, motor původem z lamba v RS6 také nikdo neočekával a průměrná cena lamba v té době byla několikanásobek průměrné ceny A6.....
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 13:51
Tohle není o (mém či Pekelné Micinky) "názoru"! Pokud si ještě jednou přečtete příspěvek na který reagujete, myslím že P.M. to docela jasně VYSVĚTLUJE - proč není možné tento motor použít do "normálního" vozu typu audi A8 :-)
Jak správně říkáte, 4.0 TFSi "stačí". Sice JÁ bych NEřekla že "bohatě na konkurenci" - NEměnila bych ho ani za V12 6.0 od BMW ani za V8 5.5 420 kW/900 Nm od MB AMG, ale "stačí" (doopravdy a /skoro/ bez ironie ;-)
PS: A ty "náklady" (je to drahé/extrémně drahé) které zmiňoval Pekelná Micinka, tím NEmyslel drahou kůži ani diamanty, tím myslel "zástavbu" a PROVOZování takového motoru - který se ZCELA "vymyká" jakémukoli "běžnému" významu slov "drahé na provoz".. :-)
.. prostě pořídit si, pojistit, provozovat a nechávat servisovat nové 12ti válcové Ferrari je proti tomu "procházka růžovým sadem" (a když zvolíte to Ferrari V12, ještě vám zbyde na doživotní každoroční dovolenou na Seychelách ;-)
TAKhle nějak je to s těmi "náklady" :-)
Avatar - Pekelná Micinka
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 15:27
Opět si myslím, že v tomhle případě, už jen pro zachování exkluzity Bvgt, si to s W16 nedovolí. Ad k tomu co píšeš, výjimečnou motorizaci pro (R)S8 by jim zajistil i přeladěný V12 z Aventadora, kterého bude schopen odservisovat každej Pippo v oficiálním servisu. Nebo myslíš, že by si tu A8ku někdo (=rozumný počet) koupil za 10 mega?
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 17:51
:yes: :-)
PS: To je za celý příspěvek, ale rozhodnutí pro "pochvalu" přišlo s tím "Pippo v ofic servisu" ;-)
Avatar - Hammunasakra
Taťka se povedl
| 2. 9. 2011 00:58
Děkuji (za "podporu" - i když "ono to tak prostě je" :-)
Taťka se povedl
| 4. 9. 2011 21:04
S maržemi značek, jako je RR, to není tak horké. Takovéhle automobilky jen stěží přežívají bez podpory někoho velkého. Vývoj je extrémně drahý a i přes ohromné ceny za kus ho jen s těží zaplatí. RR je taková výjimka, díky (na svou třídu) ohromným objemům prodejů je samostatný. Ale může se to snadno změnit. Výroba těchto aut je pro automobilky jako VW, BMW a MB třešnička na dortu, záležitost prestiže. Dělají to i se ztrátami. Pro samostatnou exkluzivní automobilku je problém i takový volant.
Avatar - ORBiTH
4.0 V8T
| 1. 9. 2011 22:27
Fanózne zrýchlenie, ak je reálne, v danej triede :-! ..nevadí, že (iba) V8, pre papalašov je tu furt W12 /Long/..
Som zvedavý na new RS 6, podla mňa bude mať samozrejme koncepčne tento istý motor, naladený možno ešte trochu silnejšie >:-[]
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 1. 9. 2011 22:41
Zrychlení 0-100 km/h je "absurdně rozšířený" a přitom relativně NEsmyslný a NEdůležitý údaj. KDYŽ už, tak o motoru vám "více" řekne "alespoň" 0-160 (nejlépe ještě VÍCE) km/h a samozřejmě "elasticita" (kterou narozdíl o 0-100 km/h používáme "denně" ;-)
PS: Myšlenka že by motor mohl být v RS6 naladěný ještě "dál" než zde je možná až "příliš odvážná".. :-)
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 1. 9. 2011 23:40
Ale smyslný, pokud auto udělá 0-100 za třeba 4,2 sec. jako v tomto případě a má automatickou převodovku tak samozřejmě něco jako pružné zrychlení neexistuje, protože 8 st. převodovka vždy navolí ten stupeň, který dá autu nejvyšší zrychlení (takže prostě řadí ať chceš nebo nechceš, pokud ji tedy necháš v aut. modu). Pružné zrychlení má význam jen u ručních převodovek, když chci porovnávat zrychlení na daný stupeň bez řazení. U automatu charakteristiky motoru (výkon/otáčky a moment/otáčky) a hmotnost auta říkají vše potřebné. Souhlasit lze s tím, že u takto silných strojů by přehlednější bylo uvádět 0-200 nebo možné ještě lépe 1000 metrů s pevným startem (ty se totiž dají celkem dobře vypočítat z parametrů motoru a váhy auta a ověřit tak jestli výrobce třeba nepřikrášluje nějaký parametr jako třeba dosažení točivého momentu v nějakých otáčkách atd.) U té A8 mi vychází pevný km kolem 22 sec. A koncová rychlost hodně přes 200. Btw. tvé příspěvky v diskuzi s WL jak tě zdržuje Golf GTI jsou legrační, ano na 6 tku ve 140 když přšlápneš na podlahu tak máš o něco lepší pružné zrychlení než 2.0 TSI jedoucí na šestku ale když TSI podřadína 5st tak jej budeš brzdit ty a na rozdíl od něj tobě žádné podřazení nepomůže, a když podřadí na 4st. tak...však tušíš, prostě výkon/váha neokecáš a věřím, že WL řadit umí.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 00:24
Ale NEsmyslný - to číslíčko je zajímavé (skoro)jen v tabulkách, v reálu je to NEvyužitelné (využil jste VY popravdě tento "parametr" vozu alespoň JEDINKRÁT? ;-) ). Prostě "elasticitu" používáme při KAŽDÉ jízdě, zrychlení z nuly vlastně NIKDY :-)
Ten "hon na číslíčka" vede JEN k tomu, že se (ehm, zřejmě ti BEZ /jakékoli/ praxe) mnozí domnívají že vůz/motor co zrychlí (např.) za 4,6 s je "daleko horší" než ten co za 4,2 :-)
Přitom to vám o motoru/vozu až tak moc NEřekne (možná o zpřevodování). Navíc, rozdíly keré "v představách" lidí dělají ony výrobyk "lepší/horší" jsou opravdu "směšné" - např. půl vteřiny je zajímavých v závodech, rozhodně ne v běžném provozu (navíc takovéhle "pidirozdíly" ovlivňují i věci jako konkrétní natankované palivo a stav pneu a stav vozovky atd. - prostě pro REÁLNÉ používání vozu je to "naprosto NEdůležité" ... narozdíl od té elasticity, která JE měřitelná /a zajímavá/ i u vozů s automatickými převodovkami.. ;-)
Když mluvím o elasticitě, mám na mysli samozřejmě za použití "optimálního" rychlostního stupně - "trápení" vozů/motorů při měření pružného zrychlení na nějaký vysoký rychlostní stupeň - to se možná hodí leda do srovnávacích tabulek (když už měřit elasticitu, tak na VŠECHNY "použitelné" rychlostní stupně - TO vypovídací hodnotu má.. :-)
JEDNOZNAČNĚ se shodneme na těch (např.) 0-200 km/h (pěkně to dělají v britském Autocar) nebo 0-1000 m .. ale i když se shodneme, "totálnínaprostá" většina lidí bude asi "navždy" vozy "hodnotit" hlavně podle toho 0-100 km/h ;-)
(což mi připomnělo dva majitele "velmi rychlých" vozů a jejich při jestli je lepší ten co jede 310 km/h nebo ten co 315 (popravdě přesná čísla si už nepamatuji :-) ). "Hádali se hádali" a vydrželo jim to DLOUHO (tedy do té doby než jsem se jich zeptala kdy naposled přes těch 300 km/h jeli ;-)
Pěkný den :-)
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 00:41
Ano, občas od světel vypálím tak, že 4x4 i plný výkon požaduji a na dálnici při některých přesunech když jedu sám typicky z 80 na "doplň si sama" také zrychluji s max. výkonem který mám k dispozici. Na tvou logiku je nejlepší odpověď, stačí auto s 30 kW které bez problémů dokáže tak jako tak překročit všechny rychlostní limity a tečka. Prostě na vrcholu se výrobci bijí o desetiny a ano desetiny pak rozhodují a přízni zákazníků. A je zcela lhostejné jestli to zrychlení nebo vmax použijí jednou za rok nebo nikdy. Nebo snad ženská nosí třeba norkový nebo z polární lišky kožich každý den na cestě po nákupech? Ne jednou za rok do divadla a jednou za rok na ples (když tam dokope drahou polovičku) a taky bych mohl říci drahá proč kupovat kožich když jej oblékneš jednou za rok. Máš logiku podle které svět nefunguje. Ber to tak, že auta jsou jakýsi druh módního doplňku chlapa a podle toho to funguje, nicméně barvy a tvar rozhodují až v druhé řadě, v prní řadě je to vždy výkon/zrychlení/Vmax, jaké boční přetížení v zatáčce, brzdná dráha a pak řada soft parametrů kde je třeba i ta barva.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 00:57
To ne - takhle jsem to rozhodně NEmyslela! Můj názor (má praxe) je taková, že ta "číslíčka" (ty desetiny) vám o tom jaký vůz/motor DOOPRAVDY je, moc NEřeknou. Budu naprosto konkrétní, mám (z poslední doby) PRAKTICKÉ zkušenosti s vozy o výkonu a zrychlení
560 PS/4,8
525 PS/4,6
460 PS/< 4
CO mi to řekne který z nich je lepší/kterým se lépe jezdí/a dokonce jak se chová který motor?
Neřekne to NIC - ta číslíčka jsou (skoro) "k ničemu" (i když ten kdo projíždí katalogy/dnes asi spíše studuje číslíčka na obrazovce bude JINÉHO názoru - on podle toho "pozná" ... tedy MYSLÍ si že pozná :-)
PS: A NEvím jakou máte vy praxi ale třeba jen u těch výše uvedených vozů Vmax jednou za rok (věřte mi) NEvyužijete (spíše ani jednou za dobu co vůz máte ;-)
PPS: Ano boční přetížení v zatáčce ano - i to mi příjde "zajímavější/smysluplnější" než prosté (nikdy nikým nepoužívané) 0-100 km/h :-)
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 09:06
Mluvil jsem o váze vozu, zrychlení, průběhu výkonu a momentu a to řekne vše.
Naopak pružné zrychlení je údaj který měl smysl (v Evropě) před deseti lety, s tím jak výrobci, a prémie v tom vede, krmí trh novými automaty a vytlačují manuál tak pružné zrychlení pomalu ztrácí smysl uvádět.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 12:12
NEzlobte se, ale vypadá to že co se týče "pružného zrychlení/elasticity" máte nějak "zkreslené názory" (myslím "chybné" - to NEberte jako "urážku", jak je tady "zvykem", to si opravdu myslím.. - že se prostě "mýlíte" :-|
viz i naše, white(ova) a vaše diskuze na "vedlejším" vláknu.. (k čemuž tady kdosi dával nedávno i konkrétní odkazy na přesné časy - C5 je opravdu docela JASNĚ pružnější než vůbec ne pomalý Golf GTi .. což tu občas zmíním - a mám pocit že tomu NIKDO NEvěří :-)
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:01
Nic jsi nepochopila, nemá to cenu.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:20
No tak to je NEČEKANE UBOHÁ odopověď :no: 8-s :no: ;-\ :no:
PS: Já na vás TAK slušně a vy ... tohle?!?
Ok - tak dobře - já VÍM že se pletete (a vy to asi "nemůžete unést" >:-[]
PPS: Stane se mi že "něco nechápu" - ale v rozhovoru s vámi to spíš NEhrozí.. ;-)
Sbohem (ajťáku co ani nepozná stránky ve FLASHi
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:27
Hodně smajlů, hodně capslocků, hodně chaos to ti jde super, toho se drž.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:33
Smajlíky? Ano :-)
Caps LOCK? Jistě ;-)
Chaos? (inteligent zvládne i chaos, ale) NE
PS: To jste také ten "tak zaslepený fanoušek", co neunese když "jeho firma NEvítězí"? Je sny se skutečností NEstávají? MNOHEM lepší je to dělat NAOPAK. Vybrat si vůz televizi atd. který je NEJlepší - a ne vybrat si ZNAČKU a PAK "z ní dělat tu nejlepší" ;-)
PPS: A jestli jsme vám s Pekelnou Micinkou "zničili sen", tak to se OMLOUVÁM - nicméně my jen popsali REALITU (jak to s W16 prostě je). Jeho (případná v audi A8) cena, jeho servis, jeho nároky na palivo jsou skoro "nezaplatitelné", jeho nároky na vzduch (proudění vzduchu) jsou v běžném voze NE(nebo těžko)realizovatelné.
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:40
Ano, drž se těch pravidel a možná se někam posuneš. PM mi nic nezničil, to je normální diskutér který uvádí argumenty s kterými lze nebo nelze souhlasit, na rozdíl od tebe která dává jen obecné závěry bez argumentů a to se netýká jen této diskuze.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:43
To by mne teď tedy VELICE zajímalo, jaký další argument byste si ohledně NE"možnosti" použití motoru W16 v audi A8 představoval (byť teoreticky ;-)
PS: Cokoli "víc" než jsem napsala :-)
(naprostý ZÁKLAD je "prostá ekonomická NErentabilita" takového projektu - její důvody máte "níže" ;-)
PPS: NEchci vám kazit sny a nedejbože "od nich odrazovat", ale tenhle je prostě (na 99,999%) opravdu NErealizivatelný
PPPS: ÚPLNĚ NEJlepší je vybírat auta (fandit autům) dle toho "jaká jsou" (a ne dle "toho nejrozšířenějšího", tedy JEN znáčku na kapotě ... a pak "to tlačit/přes koleno lámat", aby "to vaše auto/ta vaše značka" byla "ta NEJlepší" - (skoro) každá značka dělá "dobrá skvělá bubá" auta = vnímat svět aut "skrz" JEDNU značku (a tu vidět vždy jako NEJ), je ... rsp. přináší občas "utrpení" :-)
(já s tím CITROËNem spíš "trápím" - byť C5 V6 mi opravdu vyhovuje (a já vím proč/co mi na něm vyhovuje - ale kdybych ho dostala zdarma ve 20ti, moc "odvázaná" bych asi nebyla) a je to dobré auto, to ovšem přece NEznamená, že "každý Citroën je skvělý" ;-)
Avatar - white label
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 00:43
Doufám, že i řadit ještě umím, ale jinak oba Golfy GTI se kterými taky jezdím mají DSGéčka, které řadí dost rychle, a to i v případě o dva až tři stupně dolů ...
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 09:22
To pak je diskuze s Kylie o ničem, protože DSG prostě vždy podřadí tak aby byl motor v optimálních otáčkách tedy ve výsledku využívá vždy max. výkon pro zrychlení a protože výkonová hmotnost GTI je lepší než u C5 a tak v jakékoliv rychlosti musí mít GTI navrch. U manuálu se určitě najdou pásma rychlostí kde při neměnném převodu bude C5 lepší a jiná pásma kdy zase GTI bude lepší v pružném zrychlení, v celkové pružnosti samozřejmě vždy zvítězí turbo benzín (nejen od VW) protože má daleko větší rozsah využitelných otáček, znám masochisty kteří klidně zašlápnou šestku při 60 a drží do 250, ne že by to bylo dech beroucí ale u benzinu si to klidně můžeš dovolit, u dehtu to ani nejde zrealizovat.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 12:10
No - a právě že (třeba zrovna v tom dle mne snad NEJdůležitějším, zrychlení třeba 80-120 km/h) NEmá ;-)
PS: Ona snad (skoro) KAŽDÁ současná automatická převodovka zvládne (rychle a správně) přeřadit "tak aby motor byl v optimálních otáčkách", nebo? :-)
(pokud si OPRAVDU myslíte že DSG je nějak "výjímečněmimořádná", doporučuji letošní (jarní/zimní? už nevím) test v AutoBild (alespoň myslím že to bylo tam :-) ) kde byly ze VŠECH hledisek porovnány snad všechny (většina) automatických (myslím všech NE"manuálních" ;-) ) převodovek - včetně hodnocení konstrukce a servisu/servisních nákladů..
PPS: Asi byste měl začít vymýšlet PROČ vaše teorie (Golf GTi x C5 V6 biturbo) v praxi "nefunguje" - proč je to v reálu právě naopak :-)
Avatar - drtiphone
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 15:30
Realita je jiná, než hodnoty naměřený v testu, kde to zkoušení na určitý rychlostní stupeň.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 17:48
PROTO v i v testech měříme danné zrychlení na VÍCE rychlostních stupňů (velmi precizní v tomto směru bývá autocar.uk ;-)
PS: Říkala jsem že někteří to (tu REALITU) prostě NEjsou schopni "přijmout/uznat" (pochopit? se s tím smířit?? :-)
PPS: Vám to nejde ani "představit si", že ano?
Prostě když si to vizualizujete a C5 V6 Bi-turbo se od "naplno" zrychlujícího GOLFu GTi vzdaluje a vzdaluje a jeho rychlost ROSTE evidentně vyšším tempem ... tak se obraz najednou "rozmlží" a ... (to) je KONEC.. to přece NENí možné (opakujete si znovu a znovu a ;-)
(někteří při tom tlučou hlavou do zdi, bijí pěstmi do stěn či stolu - tak jen doufám že tohle "sebemrskačstvwí" se netýká i vás..
Pěkný den (s Citroën C5 V6 HDi Bi-turbo :-)
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:05
Ano tluč hlavou do zdi, možná to pomůže.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 22:21
Hlavou tlučou "ti poražení" (C5 V6 3.0 Bi-turbo je ten vůz co v tomhle srovnání VÍTĚZí ;-)
Sbohem
Avatar - AUDIRS6
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 20:36
KUUUAAAA !!!

Uz som nemohol iba sa pozerat necinne na tie nezmysly co si tu zase stihla povypisovat, ved to je az nerealne, ze zena s takym pristupom k realnym informaciam, a s min. priemernou inteligenciou tu toto vyvadza !!!
JASNEE, ze RS6 bude mat este zvyseny vykon !!!
Ono je to cele Audi kontra BMW, RS6/M5, takze ak ma nova M5 560 PS, a "stara" RS6 mala 580, tento marketingovy boj Audi vyhralo a bude chciet si nadalej uzivat titul "najsilnejsieho" auta Vyssej strednej v ramci D3, mozno aj celosvetovo!
Jasne ale je aj snaha o znizenie hmotnosti, a teda mensia nutnost medzigeneracneho zvysovania vykonu. - podla mna ostanu na 580 PS - aby zakaznik "nedostal menej nez minule" >:D
A ver mi, ze tento motor v pohode zvladne aj cez 600 PS, ale to je zase biznis pre panov Abta a Mayera >:-[]
Takze klidek , joooo ;-) ?!
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 2. 9. 2011 21:30
:-) to (snad vaše oblíbené?) úvodní VELKÝMI PÍSMENY napsané a třemi vykřičníky zdůrazněné slovo - to je reakce na mé ".. ta myšlenka je možná až příliš odvážná"? :-)
Ach, a děkuji za přání, myslím že v KLID(k)U docela jsem - to víte dovolená je "za pár" ;-)
Při "mírném zpochybnění" výkonu motoru 4.0 v RS6 jsem vycházela z "prostých údajů" konkurence. Nejstarší je v tuhle chvíli V8 od BMW s 408 kW a 680 Nm (1500 - 5650 ot.) z objemu 4.4, následováno novějším V8 z dílny MB AMG se 420 kW a 900 Nm z objemu 5.5 litru. Výkon "jen" 4litrové novinky audi 382 kW a 650 Nm (1700 - 5500) je PROTO myslím "plněodpovídající" (objemu - který i v době downsizingu a přeplňování "stále ničím NEnahradíš.."
... i schopnostem inženýrů audi - sorry, to jsem si NEmohla odpustit :-)
Ne vážně - krom té poslední věty/řádku to je TO co jsem chtěla říci. Prostě VAŠE "vize", že ze 4litrového motoru motoráři vwaudi pro audi RS6 vydolují 442 kW (a nevím kolik si představujete že pak bude toč. moment) sice samozřejmě JE "realizovatelná", ale (viz můj příspěvek - rozhovor s HAMem o "honu za číslíčky" - mohlo by to být už docela "anti-produktivní") NEčekala bych to (a hlavně nevím jestli by to motor udělalo "lepší" .. no, možná spíš vím ;-) )
PS: Nicméně vaše "víra v oooo" je jinak "moc hezká" (zkuste si spočítat jak MOC třeba v litrovém výkonu musí audi motoráři překonat M divizi BMW - aby je se 4 litrovým "motůrkem" výkonově PŘEdehnali (že by jen vyrovnali 900 Nm motoru AMG - o tom asi nefantazírujete/nesníte ani vy ;-)
Pěkný den :-)
4.0 V8T
| 5. 9. 2011 16:59
No tak co tu máme. V turbech nejsilnější 4.4 v X5M a X6M dává 555HP, to máme 126HP/l. U Audi máme 2.5T v TTRS, který dává 340HP, to máme 136HP/l. V atmosférách mne napadá v M3 s 4.0 na 420HP, to máme 105HP/l. U Audi máme v RS5 4.2 na 450HP, to máme 107 HP/l.
Avatar - Hajzlík
4.0 V8T
| 5. 9. 2011 17:28
Proti 3.0 HDI stále nic moc, zvláště inženýři audi by měli dost přidat, protože to na prémii nestačí.
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 00:57
Trochu "pomotaněNEsmyslná" reakce (na diskuzi o top BENZÍNových V8čkách D3ky) ne? ;-)
PS: Vy nejspíš ani NEvíte, že ten 3.0 HDi patří mezi tři technologicky NEJvyspělejší dieslové 6tiválce na trhu, že? :-)
(ehm, s technologií 2 turb dáááávno před audi - které s ní přišlo: "právě teď nabíhá do prodeje, nějakých 5 let po PO pO Po PO Po Citroën ;-)
Avatar - white label
4.0 V8T
| 5. 9. 2011 20:53
To jí nemůžeš dělat..., ještě, že odjela na dovolenou, snad si tam ten noťas nakonec nevzala, to bys jí zkazil celou dovolenou... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 00:34
Ale vůbec ne, jen mne trochu překvapuje NEkomentář o hruškách a jablicích ;-)
Avatar - white label
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 08:37
Tady ti chtěl jen někdo další naznačit něco o tvém omezeném antipoooohledu na značkový autosvět, ale tradičně se místo tvé sebereflexe setká jen s tím, že je pacient s chorobopisem, který tak skvěle sedí (v antiverzi) právě na tebe. Navíc ani na případném značkovém fandovství není nic tak hrozně nepochopitelného, zejména ve srovnání s antifandovstvím... ;-)
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 00:53
Nejsou náhodou tohle hrušky a jablka JAK VYSTŘIŽENÉ? ;-)
(tedy kdyby to napsala .. no prostě někdo jiná, tak to by BYLO "hřuškojablek" - třeba i od vás konkrétně, nebo? >:-[]
Ale k věci - stejně jako (i) tu "dlouhodobě" chválím 2.0 TFSi (a haním 2.0 TDi - a "klepu" si na čelo, jak je lidé kupují "právě obráceně ;-) ), tak CHVÁLÍM výborný R5 2.5 - neb matně pamatuji časy VÝBORNÉHO pětiválce v audi 80 (kterému se pak říkalo S2) :yes: :-)
Ale od hrušek zpět k jablkům, o nichž byla (mezi mnou a RS6kou) řeč, tedy o "vrcholných" verzích V8. Já jsem si dovolila říci (z pohledu RS6ky asi "velmi drsně" nebo "zcela NEvhodně"), že: (Očekávat že nový motor 4.0 TFSi bude pro RS6 naladěn ještě na vyšší výkon se mi zdá) "SNAD AŽ PŘÍLIŠ ODVÁŽNÉ" ... což je samozřejmě JASNÉ, TAKhle - se o audi mluvit NEbude! :-)
No, nejlepší by asi bylo, kdybyste si (v klidu) oba příspěvky přečetl "original"
PS: Ale díky za upozornění na JINÝ nijak a NIČÍM s diskuzí NEsouvisející motor audi, který opravdu JE povedený :yes:
Ono to spíš NEní třeba, snažím se NEkoukat na svět aut optikou JEDINÉ značky (což dříve či později vede k "deformaci" reality vnímání = prostě pacienti s tímto chorobopisem mají opravdu (někdy více/někdy méně) "pokřivwené" vidění světa aut :-)
PPS: Jak jsem napsala, novinka V8 4.0 TFSi (dle mne) nejspíš své objemnější a výkonnější konkurenty od M divize BMW, resp. MB AMG (ten točivý moment 900 Nm z benzínového motoru pro "běžná osobní vozidla" je opravdu FE-NO-ME-NÁL-Ní :yes: ) nejspíš NEpřekoná - ale popravdě špatný asi NEbude
(tak jako dříve v atmosferických verzích mne NEJvíce "přitahoval" 6.3 AMG, asi se to NEzměnilo ani v "době přeplňované", z těcho tří stále zůstává mým favoritem V8 5.5 AMG 420 kW/900 Nm
Pěkný den ;-)
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 13:07
Přečti si, co jsi napsala: "PS: Nicméně vaše "víra v oooo" je jinak "moc hezká" (zkuste si spočítat jak MOC třeba v litrovém výkonu musí audi motoráři překonat M divizi BMW"
Já ti jen napsal, jak je to v litrovém výkonu divize M a Audi.
Nekoukám se na svět optikou jedné značky. Reaguji ale na jakoukoliv blbost co se zde objeví. Howg.
Avatar - white label
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 13:51
:yes:
Jen bych si dovolil přeložit pro Kylie: česky - blbost = bubost v "jazyku Kylie"...

P.S. Možná by si Kylie mohla uoravit nick na MKS - Marie Kylie Sklodowska... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 16:00
ad PS: No já vlastně DVĚ křestní jména (už) mám.. ;-)
Avatar - Hammunasakra
4.0 V8T
| 6. 9. 2011 15:59
Jestli OPRAVDU NEkoukáte ... tak to je BEZVA a FAJN a GRATULUJi (a jste zde spíš "maličko VÝJÍMEČNÝ druh" :-)
PS: Jak jsem vám již v minulém příspěvku vysvětlila, bavili jsme se o "top V8 motorizacích", ale "ok" - proti vaší připomínce že EXISTUJE motor s velmi vysokým litrovým výkonem R5 2.5 "nicNEmám" (líbil se mi i ten starý/jeho "prapředchůdce" a dle všeho i ten současný je :yes: ;-)
PPS: Nicméně (vzhledem k tomu O ČEM jsme se bavili - vy jste jen "vytrhl" jednu větu z textu a na TU reagoval) to co jsem napsala rozhodně NEbyla "bubost" - nebo? :-)
Též HOWGH
Avatar - ORBiTH
v12
| 1. 9. 2011 22:57
Ohladom tých čísel, viem že, u V12 je väčšie použitelne spektrum otáčok a nieje všetko iba o výkone.. Ale krutiaci moment a 0-100 nepustí ! Nato, že ma ten motor o tretinu menej valcov a dva fukary :-!

Ani mňa sa táto súčasna ,,eko´´ výroba aut nepáči.. Vyrobcovia robia všetko za babku, netrvácne, hladia len na ekonomiu a ekologiu tých aut.. Pritom vieme ako to s CO2 na našej planéte v skutočnosti je.. Downsizing, Hybriding, Electricing Start&Stop etc. to všetko dnes vládne automobilizmom
;-\
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 2. 9. 2011 23:00
Převodovka............... €120,000 (3 000 000 Kč)
Sada pneumatik Michelin (set).............€25,000 (625 000 Kč)
Cena za výměnu pneu, lze jen ve Francii..... €70,000 (1 750 000 KČ)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 2. 9. 2011 23:09
(před chvílí NE moc)Milý HAMe!
Jestli si představujete TAKTO přesná "data" (která já popisuji slovy jako "ekonomicky nerantabilní" a "šíleně drahé" či "cenový rozdíl mezi V12 a W16 je až absurdní", případně "náklady na provoz by zruinovaly slušně fungující soukromou firmu" atp.), tak to opravdu sorry. Já si sice pamatuji že šlo o takhle "šílené" sumy, ale kontrétní přesná čísla (pochopitelně) ne ;-)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 2. 9. 2011 23:11
Jsem ráda že jste uvedl KONKRÉTNí přesná čísla - myslím že teď už každému dojde co to znamená "doslova ŠÍLENÉ provozní náklady" :-)
PS: Mimochodem např. výměna pneu je doporučena po 4000 km ;-)
Každých 16000 km se musí měnit i disky (35.000€ :-)
Výměna oleje spojená se servisní prohlídka (15.000 € ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 3. 9. 2011 00:40
Ty disky se musí měnit právě kvůli měnění pneu, z toho co píšeš tedy vyplývá, že to je při každé třetí, věděl jsem, že to tak je, ale neznal jsem přesně interval. No nechtěl bych ho ani jako milionář zadarmo. To raději 599 a XJ220 a protopit to v benálu. :-)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 08:47
Ano, to je SPRÁVNÁ připomínka - BOHATÝ člověk (majitel desetiletí DOBŘE fungující středně velké firmy) si ho nemůže přát "ani zadarmo" (neb prostě: "by ho NEuživil!" ;-)
PS: Všimla jsem si vašich "autosnů" :-)
Já osobně bych dnes asi sáhla (zkusila) FF (a nástupce 599 už "setestuje" ;-)
(a XJ220 bylo opravdu KRÁSNÉ auto - jsem docela HODNĚ zvědavá na C-X75
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 3. 9. 2011 12:15
No C-X75 je ještě daleko, uvidíme, jeho cena také asi nebude zanedbatelná.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 13:08
Ano, v našem inflací postiženém světě (kdo to taky vymyslel - že peníze už NEmusí být vázané na zlato - to se to pak /snadno/ "tiskne" ;-) ) bude nástupce XJ220 stát někde mezi 750 - 1 mil. €
PS: Možná, kdyby přišli i s verzí s "konvenčním" pohonem, ta by pak MOHLA být "dostupnější"..
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 2. 9. 2011 23:23
Kdyby mi do toho Kylie neskočila, doplnil bych ještě cenu motoru.

Cena motoru, jediná informace co jsem našel - 400,000 Ł (11 000 000 Kč)

Nakolik je to reálné nevím, pokud bychom se tohoto údaje přidrželi, tak jen cena základní části pohonu A8 by byla 14 mil. Kč!!! A to není cena celého auta. Ta by pak mohla být kolem 16 mil. Kč. A i pokud by cena motoru byla poloviční, tedy řekněme kolem 6 mil. Kč, pak se stejně s celým autem dostáváme na mnou již zmíněných, odhadovaných 10 mil. Kč. Tolik za jinak obyčejnou A8 nikdo nedá, resp. cena za vývoj by se z pár desítek prodaných kusů celosvětově nikdy nevrátila.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 2. 9. 2011 23:38
Přidala jsem ještě pár konkrétních čísel (ale jsou TAK absurdní, že vlastně ani nejsou důležitá..
Vrátím se "na začátek", tedy do chvíle kdy Ham přišel se svým "odvážným snem" že "ten motor (W16) se možná na sklonku kariéry objeví v audi A8 jehož platforma je na něj připravena"...
... a já odpověděla že jde o motor který svých výkonů dosahuje "za cenu bezprecedentních pořizovacích i provozních nákladů a proto do běžného vozu typu audi A8 nikdy nemůže být použit" - a popravdě další diskuze je vlastně zbytečná, díky "konkrétnostem" (dodaných Pekelnou Micinkou) jsme se nakonec dostali tam kde jsme začali - jen teď to "uznávají" asi všichni ;-)
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 3. 9. 2011 00:46
Bylo zajímavé vědět výrobní náklady na vlastní motor bez příslušenství, je to 16 válec fajn, musí být dražší než 12V fajn ale nikoliv řádově, opakuji argumentovat Veyronem není o nákladech 16V ale o nákladech na 1000hp, neomezenou rychlost, extrémní aerodynamiku, chlazení, brzdy a milion dalších věcí které skloubit ve funkční celek je strašně drahé. Ale ta strašná drahota nemá základ ve vlastním motoru. Hypoteticky, když bude někdo chtít postavit stejný sportovní speciál a použije řekněme 12 válec, použije podobný objem 8 litrů tak cenou se dostane na úroveň toho veyronu ale nebude se to odvíjet od motoru jestli je 12v nebo 16V. Když dám extrémní a za vlasy přitažený příklad alá Barik a jeho oblíbenci, tak vyrobit 8 litr s 1000 hp s příslušenstvím (výfuk, chlazení, řízení motoru)by v US hoši zvládli "za pár šupů", samozřejmě Barik by neřešil, že takovýto celek by byl na silnici nebezpečný možná i ve 180 ale to je jiná story. No a úplně hypoteticky, víc vyrobených motorů = pokles ceny za jeden. Ono vyrábět pouze 200 motorů za období tuším už 5 let je určitě hodně blbá rentabilita a možná, že ten motor včetně vývoje stál ještě víc než si koncern účtuje v ceníku Veyronu ale to možná při počtu prodaných -Sklád nebo 7er s 12V dělají všichni prémiový výrobci prostě a jenom pro image. A ještě jiný příklad, když různí tuneři vezmou co já vím třeba tu 7er a vymění vložky válců, dají pevnější kliky, zakázkové písty, musí vyztužit víko protože tlaky, narvou mezichladiče vzduchu které musí také vyrobit na zakázku a nakonec tam dají speciální turbo které samo o sobě stojí co motor od BMW tak výsledná cena tohoto motoru je také závratná a proti ceně motoru od BMW jsou na násobcích ceny toho motoru, nemluvě o tom, že životnosti bych moc nevěřil, ale min. na papíře deklarují čísla třeba 700-800 hp a jeden závod v rusku na Ľ míle to taky vydrží. A když to všechno vyházíš a vrátíš se zpět k nastavení BMW které má „jen“ 500 hp tak je rázem motor zase „za hubičku“. Nikde jsem netvrdil, že by se konstrukčně nemuselo nic dělat, to se musí při každé motorizaci, jenom tvrdím, že použití motoru 16V není ta klíčová položka v nákladech, klíčové je jak jej naladíš, čím extrémněji tím extrémnější cena celku ale vezmi 8V nebo 12V a bude platit stejná závislost. Nic neplatí dokonale ale je zde určitá exponenciální závislost cena na výkonu/max. speed/schopnostech na dráze a prostě čím extrémnější auto si zadefinuji tím mi exponenciálněji naroste cena, zda jako prostředek použiji 16V si myslím, že není opravdu klíčové. Takže pokud nechci stavět druhý Veyron ale něco co je výše uvedenými parametry na hony vzdáleno směrem dolů tak i cena bude na hony vzdálena taktéž směrem dolu. Jaká by byla výsledná čísla to je samozřejmě na debatu která nemá konce a stejně bez výsledku protože podklady z koncernu které by "odhalily" nákladové skutečnosti nemáme.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 08:54
Nevím co je "Barik a jeho oblíbenci" ale cca 1000 koňový motor vyrábí (rsp. nabízí) několik "garážových" firem (můj oblíbený Bristol nebo SSC, které překonalo Vmax Veyronu, za násobně nižších nákladů) - ale i tak je vaše "úvaha" MYLNÁ (prostě vy máte "představu" a na ní "tlačíte" řešení ... to je vpodstatě totéž jako s těmi značkami: "Tuhle" mám rád, tak "ať je ve všem nejlepší" (tak se to budu snažit vidět).
Sorry, ale tohle "vwidění světa" TAKhle to prostě NEfunguje... :-|
(tedy u spousty lidí to "právě takhle funguje", ale to je opravdu ŠPATNĚ ;-)
PS: Proto já třeba "od prvopočátku" KRITIZUJi projekt Veyron, neb je udělaný "socialistickoSTALINisticky" (poručíme větru dešti) - byly zadány "koncové parametry" a ty "musí být (za jakoukoli cenu) dosaženy" (
navíc v ÚMYSLně NEideálně aerodynamické karoserii!!). A výsledek? Vůz který při prodeji 1 ks prodělával (20? 30? milionů) a servisní náklady "zcela mimo realitu" (ani garáž plná ROLLSů a Ferrari vás nestojí na provoz tolik!).
PPS: (narozdíl od vás) NEmám potřebu urážet, ale tohle OPRAVDU působí na tu "laseroooovwou operaci" (mozku ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 10:49
"...jako s těmi značkami: "Tuhle" (ne)mám rád(a), tak "ať je/není (ve všem) nejlepší" (tak se to budu snažit vidět)."
Doufám, že ses v tom sama našla... :*) >:-[] >:D
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 11:06
Ta vaše "vždy ironie" a "vždy pokus o přetočení na druhou stranu" sice (skoro vždy) funguje (ale skoro je jen skoro :-)
PS: A vy, byť si docela hlídáte "úroveň", jste zrovna NEdávno také trochu "neuhlídal" svůj poooohled na svwět ;-)
PPS: Řeknu vám to "v NEautech" - kdyby většina lidí fandila/měla ráda/za nej považovala třeba PRADA, tak by "to dávalo smysl", když VĚTŠINA za nej- povwažuje H&M (a "tlačí" jej a PŘEJE mu aby už byl konečně lepší než to PRADA... :-)
(tak asi TAKhle nějak - to je, včetně VÁS - evidentně cítíte "kladnější" vztah k vw než k ... Aston Martin, evidentně vás víc "zajímá" (víte o něm víc) Golf než Lexus LFA atd. apod. a TAKhle to prostě JE ...
.. "hrůza", že? ;-)
(no a já jsem myslím OPRAVDU "ve výhodě", neb VSKUTKU používám vozy NĚKOLIKA značek a nemám JEDNU "jedinou oblíbenou" - ten Citroën /kde mi top verze C5 ale doopravdy "vyhovuje"/ je jen "protireakce" na to masové NEkritické vwnímání jedné značky - neb i ten Citroën je/má občas v porovnání lepší/zajímavější model ... což je /nevím proč zrovna v případě Citroën/ pro koncernovwé fandy téměř "nestravitelná" skutečnost (a pak přicházejí PERLY typu že zavěšení McPherson je lepší než lichoběžníky apod., ehm, a nebo třeba že letitý poruchový nevýkonný 2.7 TDi 140 kW je vlastně lepší než všechny ty modernější /o 2-3 generace? a to DOOPRAVDY!/ biturba s větším výkonem a menší spotřebou.. :-)
PPPS: NEbojte, už brzy jedu na dovolenou (a Lambo beru s sebou ;-) - ale používat ho spíš NEbudu... :-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 11:55
Ty se přesně ten typ "hraběnky", co má v garáži Citroen C5, ale v diksusích má teoreticky i Ferrari/Lambo... a v profilu Bristol/Caparo. Tak sni dál za volantem C5...
A neboj, vím toho docela dost i o tom Astonu, nebo LFA, což ty jako jediná samozvaná odbornice na podobné vozy těžce chápeš.
S tou PRADOU už pomalu začínáš být trapná, lidi si kupují logicky to, na co mají, a někdo nemá ani na to HáeMko, což ty (jako "hraběnka" v C5ce) vidětelně nemůžeš nikdy pochopit, ale když si někdo něco koupí třeba v CéAčku, tak to ještě neznamená, že tvrdí, že je to kvalitnější, než od té "tvojí" slavné PRA(v)DY...
Stejně tak logicky každého zajímají (myslím reálně, ne sny) víc auta, jejichž cenu si může dovolit (nemyslím za každou cenu, např. s tím, že by k vůli autu prodával třeba své mnohem "lukrtivnější" nemovitosti apod.) a přijde mu za ně relativně smysluplná, protože i ten Aston, nebo Lexus (LFA) jsou pořád jenom auta se vším co k tomu patří.
Skuteční majitelé nových Lamborghini apod. (některé osobně znám) ovšem nemají potřebu vypisovat o jejich vlastnictví v podobných diskusích, zvlášť ve stylu: " ...a Lambo beru s sebou - ale používat ho spíš NEbudu..."
I ta hra na majitele čehokoli, by měla mít aspoň nějakou úroveň... ;-)

P.S.Podle toho co píšeš, bys sis zřejmě přála, aby většina lidí nenakupovala "hloupě" v HáeMku, ale "chytře" u Prady, jenže ti možná jaksi nedochází, že to by už pak Prada nebyla ta "Prada"...
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 3. 9. 2011 12:33
^
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 3. 9. 2011 12:34
No jo no, na písku bysme jí rozkopali bábovičky, škoda, že už jsme tak starý. PS. Už jsem pochopil význam jména filmu "Ďábel nosí Pradu" ;-) >:D ;-\
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 13:04
Já ne, vždyť Meryl tam byla TAK "skvělá" - CHTĚLA bych se umět chovat/vystupovat tak jako ONA v tom filmu :yes: ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 14:16
Jj, přesně, "Ďábel nosí Pradu (i na diskuse o autech)"... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 14:26
Vzhledem k vystupování, pozici i schopnostem Meryl Streep (i Anny Wintour, kterou ztělesňuje) to beru jako SUPER velký KOMPLIMENT :yes: ;-)
Téměř se slzou v oku DĚKUJi, děkuji mnohokrát :-)
(čím tak asi Anna a Meryl jezdí...? vw to snad NEbude.. ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 14:29
Logicky taky jezdí dieselovým Citroenem C5, dyť je celá ty... >:D
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 14:34
Pokud by ho měla jako "nenápadné KVALITNí svižné-pohodlné" auto (hlavně) pro zajíždění do česka - tak by to DÁVALO smysl, ale to asi spíš NEeee ;-)
Já poslední dobou čím dál víc myslím na Range Rover, tak že by možná... :-)
PS: No co VY byste dělal, kdybych si příště místo C5 koupila třeba třeba .. Jaguar XF 3.0D 202 kW/600 Nm (s 8mi od ZF)? (docela mne totiž "přitahuje" :-)
PPS: Ještě jednou DĚKUJi za (opětovné) přirovnání k (asolutně) TOP dámám (tohoto světa ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 14:38
Co bych měl jako dělat? >:D
Já bych k vůli tomu určitě nedělal nic, ale ty by sis tím mohla výrazně polepšit... ;-) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 14:41
Nevím jestli výrazně (a škoda že není "trochu menší" - pro jednoho je to "trochu moc"), ale motor mi (moc) VYHOVUJE a tady je jeho "plná" verze a navíc ta ZF mne také (docela SILNĚ) "přitahuje" ...
PS: Už jste "vymyšeňkoval" COže vám to jako "vadí" na mých "auto snů"? ;-)
PPS: Mám "mateřské" povinnosti, přišla dcera, chce asi na procházku - "usmyslela se" a jinak to nejde/celá maminka ;-)
(má zlatostříbrné "vlásky", sestřižené podle poslední módy a "celému domu VLÁDNE" - ještě že nechce vlastní auto, to by byl minimálně Rolls Royce ... ach a je to "modrá krev" (po mamince - opravdu!) je to totiž ČISTOKREVNÁ yorkshirka ;-)
Pěkný den :-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 18:08
Neboj, nic konkrétmího zrovna proti tvým autům snů nemám, jen mi snít (obecně) o "movitostech" připadá (zvlášť v pokročilém věku) trošku dětinské, když už bych chtěl "snít, tak o poněkud méně "přízemních" věcech, než je auto..., ale ani tak proti tomu vůbec nic nemám a nevadí mi to...
S většinou zajímavých/výjimečných aut by mi stačilo svezení s nimi, vyloženě potřebu vlastnit je, naštěstí nemám...
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 19:12
Definujte (a OPATRNĚ!) "pokročilý věk" ;-)
PS: Souhlasím že "svést se" často docela stačí.. :-)
(ale to není důvod nenapsat NIC do kolonky "auto snů" - mne napadly tyto, neb se mi líbí, ale z praktických důvodů je asi nikdy mít NEbudu - přes veškerý "kladný" vztah k autům, je beru i docela "prakticky" ;-)
A popravdě, po tom co jste (ve dvou diskuzích o nových motorech 4.0 od audi) s vámi se už bavit nechci - o autech toho zas tolik (jak si sdo myslíte) NEvíte (+ praxe evidentně také žádná/nebo "spíše skromná" - nejdál jste došel asi k tomu GOLFu) a to přirovnání H&M versus PRADA na vás (bohužel) sedí jak ušité = váš pohled je tím pádem jak "omezený", tak "pokřivwený" 8-s
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 22:24
Pokročilý věk = +- tvůj věk...
Rozhodně ti nezávidím tvé !údajné! (už jsem ti psal, že samochvála smrdí) vědomosti a zkušenosti s auty, ale to (virtuální) sebevědomí by ti tu mohl závidět kde kdo, zvlášť jako ženě v pokročilém věku... ;-)
Diskusí s tebou se občas dá i bavit, ale na skutečně "dospělou" debatu o autech jsou tu opravdu vhodnější nicky.. Nebaví mě odpovídat na stále stejné dotazy někomu, o kom předem vím co mi odpoví a jehož reakce jsou stále na jedno brdo (viz tvá pověstná koncernová alergie) a opakují se jak "kafemlejnek", nehledě na ten velmi zmatený písemný projev... :-)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 22:49
Víte, jen takové "zvlášť jako ženě v pokročilém věku.." o vás prozradí VÍC než by se vám líbilo :-|
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 22:57
Já to říkal, že se ti zřejmě poslední dobou něčeho nedostává, možná jen krize středního věku..., to chce čas, prostě mladší už nikdo nikdy nebudem... ;-)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 22:59
Ten věk byste SI měl "ujasnit" - pokročilý a střední to NEbudou moc synonyma ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:04
Když je někdo např. "začátečník", tak jakýsi druhý stupeň je pokročilý.
Stejně tak to může být s věkem, pokud za slovem pokročilý (věk) vidíš hned starý/stará, nebude to problém jazykový, ale spíš problém stavu tvé duše...
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 23:11
:-) POKROČILÝ: Snadno rozumí všemu co přečte. Dokáže shrnout info z různých zdrojů a dokáže přednést polemiku v logicky uspořádané podobě. Dokáže se spontánně, plynule a přesně vyjadřovat a rozlišovat jemné významové odstíny i ve složitějších situacích.
(tak asi tak ;-) co vy? jste pokročilý? :-) )
PS: Ale VY jste to použil současně s věkem - a tam prostě "pokročilý věk" a "střední věk" k sobě mají asi stejně blízko jako audi A4 2.0 TDi předokolka a prémiový automobil (VYSVĚTLIVKA: jsou to dvě RŮZNÉ věci ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:19
Záleží na tom, čeho konkrétně se ta pokročilost týká...
Spíš by mě zajímalo, jaký věk si ty předsatvuješ pod pojmem pokročilý, když ti nějakých 40 let na to přijde málo.
Když má někdo 20 let, tak je mladý, a když má 2x tolik, tak to podle tebe ještě není věk (relativně) pokročilý?
Kdes vůbec přišla na to, že pokročilý a střední věk jsou nebe a dudy?
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 23:25
:-) Třeba proto

[odkaz]

nebo proto

[odkaz]
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:29
Nikde taky netvrdím, že i (ještě) starší věk nemůže být také označen jako pokročilý, viz 23:26.
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:26
Pokročilý věk může být jak střední tak vyšší věk, není to nic daného nějakou normou, slovo pokročilý (tu) vyjadřuje (časový) posun, nikoli přesnou míru posunu...
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 23:32
Když myslíte ;-)
Tohle jsou třeba čistě profesní stránky (teoreticky přístupné JEN zdravotnickému personálu - víte že mají o pojmu "pokročilý věk" dost ZÁSADNĚ jinou představu než vy? :-)

[odkaz]

NECHME toho - význam slova "pokročilý" jsem napsala (a to je POCHVALA - díky), co se týče spojení "pokročilý věk" to je odbornou veřejností vnímáno "jinak" než věk střední ;-)
PS: Třeba vaše babička (které to na fotce tak sluší) je "pokročilého věku" :-)
(no a já spíš toho středního :-) a vy? ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:52
Vidím, že máš o odkazech pro věkově pokročilé perfektní přehled! :-O :*) >:D
Jak jinak bys chtěla taktně o starých lidech psát/mluvit, než použitím velmi mírného "pokročilý věk"? To mají napsat staří a přestárlí, nebo snad dokonce chvíli/těsně "před smrtí"? Podobně se postupuje např. u žen při těle, taky je netaktně neoznačíme za tlusté/obézní/otylé apod., ale za plnoštíhlé... a o druhé/třetí miss v konečném pořadí s taky nemluví jako o podmiss/zamiss, ale o "vícemiss", přesto, že reálně více než miss určitě není...
A ono už i takové batole má (relativně) pokročilý věk, ve srovnáví s novorozencem, nebo kojencem... ;-)
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 00:00
To je ten rychlý počítač a rychlé připojení (považte, dokonce i webové stránky Citroën zvládá "bez problémů" ;-)
ad odkaz - vidím že i váš vyhledávač (a připojení) jsou ok :-)
PS: a třeba mám kamarádku gerontoložku ;-)
PPS: Ach a v tom přirovnání o H&M které se rozhodlo stát největší oděvní firmou světa jsem zapomněla že na této cestě tu a tam nějaké firmy i "pohltí", teď prý mají spadeno na Gucci (i tam se, bojím se že odůvodněně, obávám - a teď to řeknu SLUŠNĚ" - že to pro značku z dlouhodobého hlediska bude spíš MÍNUS, byť prodeje se, díky ROZŠÍŘEŠNí nabídky, jistě zvednou :-)
= já H&M i jejího šéfa co "to všechno vymyslel" prostě NE"musím" :-|
(já prostě NEvidím žádnou "krásu" v tom, když Stella McCartney, Burberry či Tod´s budou patřit pod H&M..
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 23:00
Tohle jsou internetové diskuse o autech, nikoli společenské rozhovory podle protokolu... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 23:04
To ano, ale TEN kdo s těmi ROZDÍLnými "pojmenováními" přišel jste přece VY >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 12:49
Ach můj bože! :-)
Můj oblíbený Bristol a Caparo mám jako "auto snů", CO se vám na tom "nezdá"? (chce se vám ODPOVĚDĚT/mi to "vysvětlit"? ;-)
Já "mám v diskuzích Ferrari/Lambo"? (vy NEvíte žá já jsem "ta od Citroën"?, ta co se jí stále "s CITROËN smějí?", ta co si myslí "že Citroën je NEJlepší?"... atd. atp.? Trochu "křeč" ne(bo co se děje)?/špatně jste se vyspal? :-)
(ale ano, s "pár" modely Ferrari MÁM PRAKTICKÉ zkušenosti - jak z doby kdy jsem pro značku pracovala, tak doma z garáže ;-) - tak TOHLE je věta s kterou byste MOHL mít problém, to by MOHLO vyznívat jako "vychloubání" nebo tak něco ;-)
Já jsem ale přece NEřekla, že o LFA nebo Astonu "nic nevíte" .. já řekla že vám je (i než tyto hvězdy mezi auty) "bližší" Golf či audi - vy to (sám o sobě) fakt NEvíte? :-)
Vy jste to H&M x PRADA přirovnání OPRAVDU NEpochopil (nebo to jen "hrajete")?
SHODNEME se na "zájmu o vozidla mi dosažitelná", což je logické a "správné" - NE už tak, že to "mě příslušné auto/značku" tlačím někam kam nepatří/do kategorií na které prostě NEmá. Majitelé minulé Škody Superb se snad skoro "většinově" domnívali, že mají vůz srovnatelný s .. no skoro "s čímkoli" ;-) Tak TOHLE mám na mysli - není nic špatného na tom nosit H&M, ale myslet si že je to lepší než PRADA už "je trochu divné" ale "PŘÁT si to" a diskutovat že H&M už se vlastně PRADA skoro vyrovná (a že jí určitě brzy předčí, případně "se radovat" že H&M bude mít konkurenční model jak proti PRADA tak nově proti HIGH a připravuje se dokonce i verze H&M vůči Louis Vuitton) je ... doplňte si sám :-)
Nu, vzhledem k vaší "trochu nezvykle podrážděné" reakci, jsem asi UHODILA hřebíček NA HLAVIČKU (a vy jste si to uvědomil ;-)
To "LAMBO beru s sebou" je (a my dva jsme se o tom BAVILI!!!) netbook ASUS Lamborghini - ještě jste mne "upozorňoval", že to není notebook ale netbook - no, on je tak "na rozhraní" PROTO se mi tak líbil (a na dovolenou jedu k "hodně slané" vodě - NE autem :-)
Vy ale musíte být NEbývale "rozhozen" (NEtrapte se, mě se to TAKÉ stává - skoro PRAVIDELNĚ každých .. dní ;-)
PS: Vaše oooo brýle jsou, zdá se, dnes TAK zabarveny "do ruda", že jste to přirovnání s H&M a PRADA opravdu NEpochopil! :-|
Avatar - white label
Veyron
| 3. 9. 2011 14:25
Opět reakce, kterou se pokoušíš zvednout si sebevědomí (zřejmě se ti něčeho plně nedostává)..., ale tak dobře, "bláznům" se přece nemá odporovat, takže máš vlastně pravdu, totálně (ne poprvé) jsi mě rozhodila a zozžhavila tak i mé "dvojité" brýle. Už jsem si vzal tři prášky na uklidnění, zkusil ledovou sprchu, ale nic nezabírá, zkus poradit co dál, jistě máš bohaté zkušenosti i s touto problematikou.. 8-s

P.S. Představ si dvoje brýle, jedny ve tvaru loga Audi a druhé ve tvaru loga Citroenu... a hádej přes které brýle toho uvidíš podstaně víc... :-O >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 20:29
Zkuste tedy JEŠTĚ nějaký prášek a přečtěte si tento příspěvek ještě jednou - je mi líto, je ZCELA pravdivý (což ale nic neznamená - to je fakt ;-)
ad PS: To jste (evidentně NEplánovaně) VYSTIHL (rozdíl bude MINIMÁLNí)!!!
(prostě KLAPKY na oči jsou KLAPKY na oči - a "vytahovat" se že jedny z nich jsou nepatrně lepčí.. :-)
(to "č" je schválně .. ale to vy víte.. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 3. 9. 2011 12:26
Já neargumentuji "gumama" pro Veyron, to bylo jen pro ilustraci, ale podladit ten motor by prostě něco stálo a i cena za převodovku, která by zřejmě nezůstala stejná a tudíž by se musela upravit/vyvinout/nakoupit by znamenalo nárůst ceny. A jak jsem již psal, nikdo nevíme, jestli by se ta W (nikoli V, jak stále píšeš) vešla i se střevama do karoserie A8. Dále viz úplně dole co píšu v 00:33. Razím k vodě. :-)
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 23:53
Myslím že to je už "bezpředmětná diskuze" - snížení výkonu by žádnou finanční úsporu NEpřineslo (a byla by vlastně NEsmyslná - proč takový motor používat na výkon který zvládne "běžný" V8, naopak zástavba takového motorového monstra do "běžného" vozu typu audi A8 by si velmi pravděpodobně vyžádala dokonce další náklady. Prostě ta myšlenka o W16 ve voze "oblíbené" značky je "hezká", ale s jistotou blížící se "absolutnu" je to jen (HAMův) SEN, určitě hezký ale (jen) SEN ;-)
PS: A celé to začalo, když jsem napsala že mým "snovým" motorem v této kategorii je V12 (z BMW 760i :-)
Veyron
| 4. 9. 2011 22:03
Tady jde hlavně o objem výroby. Hlavní světla na SLR stojí kolem 350 tisíc. Ten motor je takhle drahý, protože se vyrábí v malých sériích. Jel jsem v autě, které mělo zhruba 2200 koní a celé stálo zlomek ceny motoru W16. Byl to masově vyráběný motor, převrtaný a nafouklý, který Japonce vyjde na pár tisíc dolarů. To člověk porovnává neporovnatelné. U takhle malých sérií je ohromným nákladem už jen vybudování výrobní linky. Cena motoru je pak stanovena s ohledem na plánovaný počet vyrobených kusů.

S malosériovou a kusovou výrobou mám značné zkušenosti a věř, že součástka, která ve velkoobjemové výrobě stojí 150 Kč za kus, může v malosériové (nedejbože kusové) výrobě bez problémů stát 20 tisíc a víc Kč za kus.
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 4. 9. 2011 23:10
^
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 5. 9. 2011 01:53
Říkala jsem že raději "tým" Mozilla Firefox/Thunderbird.. ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
Veyron
| 4. 9. 2011 23:13
A to je právě to... Motor W16 je malosériová výroba a i při jejím rozšíření by vycházel stále dost draho (aby s ním byla A8 prodejná).
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 2. 9. 2011 23:38
V autě které má 1000 hp a neomezenou maximálku logické, dej 600hp, obligátní omezovač na 250 a dáváš standardní gumy, měníš je v běžném pneuservise, doufám, že se shodneme, že limošku nelze pustit na rychlosti přes 400km/h. Dtto je převodovka, snížením výkonu na 600hp by šel dolů i kroutící moment, dnes je tam tuším 1250 tak někam 900-1000 Nm, zjednodušilo by se výfukové potrubí, může se snížit dimenzování chladicí soustavy a další věci, neříkám, že je 16hrnků je to samé co 12V nebo 8V ale klíčové komponenty které jsou pak velmi drahé se musí nastavovat na extrémní výkon nikoliv na počet hrnků v motoru resp, na extrémní mechanické a tepelné ztráty které s extrémním výkonem souvisí nehledě na to, že ve sporťáku je daleko méně místa a tudíž se musí volit velmi drahá řešení aby se tyto extrémy uchladily, přenesly atd. takže přiměřený výkon/krouťák a v autě jsou "běžné" komponenty lux. třídy, samozřejmě, že celek by nebyl za 2M ale vejít se do pásma 200-250 tis. EUR nepovažuji za nereálné no a to je cena na úrovni konkurence, nabušená 7er long je přes 180tis EUR. Takže argumentace typu veyron stojí 1,5 mio. EUR, A8 by stála totéž se mi nejeví zcela korektní.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 2. 9. 2011 23:39
No, koukám že NE všichni :-)
PS: Tohle nebudou (jen) růžoooovwé brýle, tohle vypadá na (nevratnou) laserovwou ooooperaci ;-)
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 3. 9. 2011 00:53
Dej si dvojstříšku na hlavu a vlez si pod okap, kapi kapi kap.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 3. 9. 2011 08:43
Nu, já používám vozy TŘÍ (různých) značek (ještě vloni 4) a "ráda" mám ještě pár dalších ;-)
PS: A poté co padlo myslím DOSTATEK "důkazů", že vaše myšlenka (na W16 v A8) je, mírně řečeno, NE moc reálná (jen samotný motor stojí 11 milionů korun!) mi má reakce přišla "jediná možná" :-)
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 4. 9. 2011 00:16
Ani používání třiceti aut tě nezachrání od plytkosti kterou předvádíš, protože když si jeden dá práci a projde tvé příspěvky (no člověk se trochu zdráhá nazvat to příspěvky, protože k podstatě slova příspívat nebo přinést něco v diskuzi do placu to má velmi daleko) tak nakonec zjistí, že ono to všechno „ladí“ dohromady jako parní varhany, kde není obsah a jen se opakují frázičky tam se zajímavosti snaží dosáhnout alespoň formou, tedy v tvém případě chaotickým nadužíváním smajlů a přímo zuřivou příchylností ke capslocku. Ze světa aut bych použil přirovnání k Velorexu, motor Jawa 350, hadrová karoserie která sice zaujme na první pohled, ale ve výsledku člověk zjistí, že je to jen nouzovka a co je zpočátku možné chápat alespoň jako pokus o vtip se častým opakování stává nudným a ještě nudnějším. V dikuzi s tebou člověk teprve pochopí celou hloubku vtipu o tom proč Bůh stvořil blondýnky.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 00:18
... a tohle mi píše "vwynálezce" použití motoru W16 z Bugatti Veyron v sériovém audi A8 >:-[] a dle vlastních slov počítačový profesionál (který neumí otevří web citroën.cz ;-) + nepozná program Flash MX :-)
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 4. 9. 2011 00:30
Zapoměla jsi tam vrazit deset velkých písmen, jinak přesně podle předpokladů.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 00:46
Marná snaha - v té diskuzi kde jste si v 19:38 "nezapomněl přisadit" jste PŘEŠLI MÍRU ... je fakt ultratrapné (ubohé?) co se snažíte dál předvádět.
Čemuž bych se, po tom "naprostém odmítání" logických i věcných argunemtů o nemožnosti použití W16 v A8, neměla vlastně divit.. :-|
Víte jaký je mezi námi rozdíl? Vy jste zřejmě "plácal" i v tom že jste profesionální ajťák - já jen "nudně" říkám pravdu (která ovšem často NE"chutná".. a v našich diskuzích jste OPAKOVANĚ "nedopadl dobře"/vyšlo "najevo" že jste se mýlil ... no a to se NEodpouští, že?
PS: Mimochodem 23 minut PŘED tím než jste sem "vrazil" (s plytkostí a blondýnkami), tak jsem o vás docela HEZKY mluvila (i když jste si to v té chvíli již jednoznačně NEzasloužil ... no "za každý dobrý skutek".. znáte to - i když vy asi spíš NE ;-)
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 4. 9. 2011 10:16
Pokud ti pravda vychází z internetových diskuzí tak máš velmi omezený svět a reálný svět který nám tu tak ráda popisuješ je jen virtuální realita.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 11:14
Nevím jestli jste OPRAVDU NEpochopil co říkám, nebo je to jen "chabý pokus" o to překroutit má slova "co to jde" :-|
Řeknu to MAXimálně stručně - vy jste si VELMI PRAVDĚPODOBNĚ vymýšlel, já ne. Toť vše
Avatar - Hajzlík
Veyron
| 4. 9. 2011 11:43
Chápat se dá něco co má obsah. Pouze zmatená forma není k chápání ale k politování.
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 12:33
Buď jste NEpochopil ani tu "stručnou verzi" - a to je "bez komentáře"
Nebo chcete mít "za každou cenu" poslední "zlé" slovo - a to je také "bez komentáře"
Avatar - white label
Veyron
| 4. 9. 2011 13:33
Ale co to vidím, že bych ti tu nakonec "nekřivdil" jen já..., že by další, co toho (podle tebe) ví podstatně méně, než ty... :*) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 16:55
Zrovna v TÉHLE (W16) diskuzi se stavíte za HAMa a "kvalitu" jeho názorů? >:-[]
(NE)čekaná vwolba :-)
PS: Já vám říkala že dívat se na auta ooooptikou je docela OMEZUJí.. ;-)
Avatar - white label
Veyron
| 4. 9. 2011 17:49
Asi bys byla ráda, kdyby se to týkala jen té debaty k W16 (které jsem se ani nezúčastnil), bohužel ani zdaleka ne... ;-) >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 4. 9. 2011 19:34
TADY jste s tím přišel vy - proč bych to zrovna já měla "omezovat" jen na TUTO debatu? ;-)
(Ham, k "němuž se hlásíte", mne o svých auto, ekonomických i počítačových znalostech přesvědčil na MNOHA vláknech (to není "urážka" jak je tu zvykem, to je prostě "popis skutečnosti" :-)
PS: Váš pohled na svwět aut je řekněme "pokřivwen" (oooo vidění účinky prostě MÁ ;-) ), HAMův (viz zde "krásný" příklad W16) je už spíš "omezen" :-)
(vždyť tady to začalo "jen tím", že HAM se snažil "trumfnout" V12 od BMW ;-)
A naproti tomu třeba text o definitivním konci skvělého BMW R6 3,2 zůstal NAPROSTO NEpovšimnut, každá "bubina" od vwaudi je prodiskutována "nadoraz" - a tahle "pokřivwená realita" tu je "jako doma" :-|
PPS: Jinak je ale "hezké" jak stojíte za "názorovwě slabším souputníkem" :-)
Avatar - white label
Veyron
| 4. 9. 2011 22:43
S názorem na případný W16 v A8 se sice s Ham.em neshoduju (jinak naopak většinou ano), ale jinak tě docela vystihl..., což snad časem rozdýcháš... ;-)
>:-[]
Avatar - Hammunasakra
Veyron
| 5. 9. 2011 01:54
To by mne DOOPRAVDY zajímalo "to vystihnutí" (nějaká psychologie "made in doma po večerech"? no snad v ní bude úspěšnější než v počítačích, autech nebo ekonomice ;-)
PS: Že máte shodný poooohled na svwět aut - to zdůrazňovat FAKT NEtřeba >:-[]
PPS: Rada pro psychology amatéry: "Věci nejsou takové jak se zdají být" (víte z čeho to je? :-)
Avatar - white label
Veyron
| 5. 9. 2011 10:26
Vystihl "jen" TO, jak se TADY "prezentuješ"... ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
^
| 3. 9. 2011 00:28
^
Avatar - Pekelná Micinka
^
| 3. 9. 2011 00:28
^prde.le, kdybych ty příspěvky aspoň mohl smazat :-(
Avatar - Hammunasakra
^
| 3. 9. 2011 08:57
Takové dny také znám :-)
PS: Mně se vracejí celkem "pravidelně" (nevím jak je to u vás - chlap(ečk)ů ;-)
Avatar - Pekelná Micinka
^
| 3. 9. 2011 00:33
Pokud by si musel přepracovat x systémů okolo, vč. samotného motoru (aby mohl být levnější, když z něj stačí dostat 600k) tak ti zase stoupnou náklady na vývoj. A takové chyby, aby se něco nezaplatilo, už koncern dělat nechce. 16 válců do V by problém nebyl (oproti V 12), ale problém vidím v 16 válcích do W. Převodovka, která by se musela vyvinout/koupit by stála další peníze atd. Těch 6,5 mil. Kč tedy nevidím jako reálných. NAVÍC Galibier, má mít platformu A8, ale to neznamená, že by se motor W16 plus systémy vešel do karoserie/pod kapotu A8. Jak známo, platformy jsou modulární a já pochybuji, že Galibier dostane navlas tu stejnou, co A8. Mnohem pravděpodobnější, pokud proveditelné, se mi jeví použití V12 z Lamborghini Aventador do nějaké special serie A8.
Avatar - Hajzlík
^
| 7. 9. 2011 19:34
No varianta V12 z lamba je celkem nesmysl nikoliv technicky ale obchodně, dvanáctihrnek audi v A8 již má tak proč by proboha vymýšleli to samé? Když by chtěli kvůli prestiži odskočit zbytku D3, a já neříkám, že musí, tak z hlediska prestiže je další postupový krok logicky W16 protože W12 mají. Mimochodem ta dvanáctihrnková A8 dost jasně pobila v testech jak S600 tak 760, to určitě vybudí jak mb tak bmw ke zlepšení a současná převaha A8 nemusí platit na sklonku její kariery a proto moje úvaha o W16.
Avatar - Pekelná Micinka
^^^^^^^^^
| 3. 9. 2011 12:35
^zabiju Operu^
Avatar - Hammunasakra
^^^^^^^^^
| 3. 9. 2011 12:59
Teď asi NEní "ta pravá" chvíle, ale DOPORUČUJI kombinaci Mozilla Firefox/Mozilla Thunderbird :yes: :-)
Avatar - FiLan
pěkné přibližovadlo
| 4. 9. 2011 21:53
Už vím, o co si napíšu Ježíškovi k Vánocům... >:D Ale běda mu, jestli ho pak pod stromečkem nenajdu. >:-[]
Kylie
| 5. 9. 2011 15:12
Tak jsem si přečetl celou diskusi - a že to místy bolelo! A chlapům bych řek - borci, nenavážejte se do Kylie! Ano, je to afektovaná hraběnka, co chce zaujmout za každou cenu, ale nezaplašte ji, autům docela rozumí a aspoň je v diskusi sranda, byť se nad jejími příspěvky asi každému otvírá kudla v kapse. A pro Kylii - myslím, že Prada je pro zákazníky C5 trochu moc, že tady nedržíte jednotnou laťku. Nijak zvlášť vám to ale nevyčítám, sám jsem určitě taky v nákupech nekonzistentní. Snažím se to ale dělat spíš obráceně - tedy nevěšet drahé drobnosti (hadry od Prady) na laciné velké věci (C5), ale přesně naopak. No ale to už je na osobním gustu každého občana či občanky v libovolně pokročilém věku... :-)
Avatar - white label
Kylie
| 5. 9. 2011 15:21
;-) >:-[]
Avatar - Hajzlík
Kylie
| 5. 9. 2011 16:30
Buď v klidu veliteli, hráběnka se zaplašit nedá... >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Hammunasakra
Kylie
| 6. 9. 2011 01:15
Já sice možná nebudu "uplně běžná uživatelka" C5 (mne zajímá vlastně JEN 6ti válcová verze) ale NEmám pocit že by se boty kabelky oblečení PRADA a interier v luxusní kůži Criollo nějak "zásadně tloukly" ;-)
A tu a tam jezdím i "prémiovými" auty - třeba nedávno s audi A4 2.0 TDi s předním pohonem a manuální převodovkou - s tou NEJsilnější verzí 105 kW! alespoň myslím.. :-)
.. co stojí cca stejně jako Citroën C5 V6 Bi-turbo Exclusive Criollo ;-)
(jen si teď nejsem jistá jestli má to audi taky 5 let záruku :-)
= takře PRADA vskutku "no problem" (no, v tom audi to bylo "jen tak tak" ;-)
Pěkný den :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku