Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Spy Photos: Ford B-Max – Jako základ litrový tříválec

Koncept Iosis MAX pomalu ožívá, malé MPV B-Max v sériové podobě uvidíme příští rok.
Zpět na článek
6. 9. 2011 15:43
7. 9. 2011 00:25
7. 9. 2011 00:51
7. 9. 2011 04:12
7. 9. 2011 04:18
Avatar - gld
6. 9. 2011 15:43
Fusion?
B-max mi nepríde ako nástupca fusionu ale úplne nový model ktorý vypĺňa medzery v ponuke. Jasný ťah proti merive, note a dosluhujúcemu modusu.

Fusion by predsa mala byť fiesta "akože do terénu".
Rozbalit vlákno
4
Avatar - SEKYC
7. 9. 2011 00:25
Re: Fusion?
Fiesta do terenu - dlouho jsem se tak nezasmál >:D >:D >:D >:D si asi myslíš že Fusion má stejnou karoserii jako stará fiesta a jenom zvedlej podvozek ne >:D >:D >:D. Ale tedˇ vážně musejí mít přece model zapadající mezi fiestu a focuse a to je v současné době dosluhující šampion - fusion takže B-MAX dost důležitý model pro Ford,jinak si myslím že ty Bsloupky tam budou.
Avatar - gld
7. 9. 2011 00:51
Re: Fusion?
Som rád že bavím. Môj bod ale zostáva. Fusion a B-max nie sú dve generácie toho istého modelu.
7. 9. 2011 04:12
Re: Fusion?
"Fusion a B-max nie sú dve generácie toho istého modelu"... ale jsou!!!!!!!! ;-)
7. 9. 2011 04:18
Re: Fusion?
Fiesta "akože do terénu" bude "mala Kuga" / Fiesta SUV, ale to neni B-MAX. [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
6. 9. 2011 21:05
absolutna somarina
kto chce male auto kupi si fiestu a kto chce aspon trosku rodinny van kupi si C-max, stvormetrovy B max dopadne podobne ako modus od renaultu = bez uspechu.

keby ford radsej zapracoval na nejakom peknom SUVecku vacsom od Kugy to by sa mi viacej pacilo ako vytvarat umelo nejaky model Bmax ktory bude zbytocny, rodinne auto to nebude a ani male.
Rozbalit vlákno
2
6. 9. 2011 23:41
Re: absolutna somarina
stvormetrova bola aj minula meriva, aktualne je to napr. c3 picasso. Nemyslim si, ze by boli neusesne. Ak by si skusil porovnat vnutorny priestor vyssie uvedenych s fiestou, mozno by si zistil, ze rozdiel je zasadny ( poradim ti- v neprospech fiesty). K tomu si pripocitaj zopar vyhod ako vysii posed, lahsie nastupovanie, lepsi vyhlad, lahsia manipulacia s detmi ked ich hadzes do autosedacky. Samozrejme aj nevyhody - jazdne vlastnosti, spotreba, a vyssia cena
22. 12. 2011 20:03
Re: absolutna somarina
Tato diskusia je uz asi off, ale male MPV mna osobne aspon velmi zaujali, jedno aj mame. Ich existencia je podla mna velmi opodstatnena. Maju mnoho vyhod. Vonkajsou velkostou su na urovni malych aut, vnutornym priestorom je to nieco medzi hatchom a kombi nizsej strednej. Ich vyhoda je ze spajaju vyhody maleho auta v meste a priestranneho auta na dlhych cestach. Za mna mozem povedat, ze jazdne vlastnosti Merivy B urcite nie su handycapom toho auta a prekonavaju mnohe klasicke hatche.
Avatar - ferovychlap
6. 9. 2011 23:00
Držím palce...
Ford si zřejmě hodně věří v použití (staro)nových technologií svařování kovů a v použití nových vysokopevnostních materiálů (a to je asi dobře), přesto jsem strašně zvědavý na chování (deformace) této karoserie (relativně vysoká, bez "B" sloupků) v nárazových testech (hlavně offset a boční náraz). 8-s

Doufám, že mě přesvědčí a tím ukáže i konkurenci, že investice do vývoje technologií, materiálů, geometrie, ergonomie a celkové mechanické konstrukce vozu je minimálně stejně důležitá jako investice do elektronických asistentů, konektivity či komfortních prvků - pro mě spíše důležitější.

Taky jsem rád, že (nejen) Ford začal brát vážně tepelnou účinnost spalovacích motorů a řeší maximalizaci (nebo aspoň zvýšení) využití spalování fosilních paliv. Upřímně se těším na první svezení s popisovaným motorem. V souvislosti s touto snahou, dostat z kapky benzínu (nebo nafty) co nejvíce ve prospěch člověka, mi však přijde úsměvné, že na opačné straně vah stojí nejprodávanější vůz v USA - Ford F-150, který si s podobnými starostmi vrásky opravdu nedělá. :-!

Pokud v reálu bude toto auto vypadat také tak dobře jak je popisováno v tomto článku, pak věřím, že může dohnat (možná i překonat) svého předchůce v prodejních rekordech. Držím palce. :yes:
Rozbalit vlákno
5
7. 9. 2011 04:10
Re: Držím palce...
Ten Ford F-150 se momentalne nejlepe prodava prave s novym EcoBostem V6 ;-)
Avatar - Atlis
7. 9. 2011 08:27
Re: Držím palce...
[odkaz] na vacsej fotke vidiet, ze dvere odsuvane budu, co je dobre, ale pochybujem, ze by ten B stlpik zmizol... to by ma teda ford dost prekvapil.
7. 9. 2011 09:42
Re: Držím palce...
Hmm,
ten B Stlpik tam naozaj nieje
[odkaz]

Myslim, ze to bude prekvapenie pre viacerych, sam som zvedavy ako sa to uvedie v praxi. (Meriva sa moze tesit na ostry boj >:D )

Mimochodom, B-Max je ratany aj ako model, ktory ma zaplnit dieru po skonceni produkcie europskeho Fusiona.
Avatar - Atlis
7. 9. 2011 10:04
Re: Držím palce...
fuha, tak to vyzera teda zaujimavo. dvere budu teda riadne. som zvedavy ako sa to bude krutit...
7. 9. 2011 12:48
Re: Držím palce...
U US produkce obecně už nějakou dobu neplatí, že by se nestarali o ekologii/spotřebu.